02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

آموزش تعمیر فریزر دوو در منزل

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

یخچال فریزر ها از جمله لوازم خانگی باشند که در آشپزخانه کاربرد فراوانی‌ دارند. یخچال فریزرها همانند بسیاری از لوازم خانگی دیگر ممکن است خراب شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم آموزش تعمیر فریزر دوو در منزل را برای شما بازگو کنیم؛ با ما در مرکز مجاز تعمیرات یخچال دوو در تهران همراه باشید.

نکات مهم در مورد نگهداری از فریزر دوو

برای اینکه یخچالی با طول عمر بالا تری داشته باشید موارد زیر را رعایت کنید:

 • فاصله یخچال با دیوار نباید کم تر از ۲ سانت باشد.
 • بیش از اندازه درب فریزر یا یخچال را باز نکنید.
 • یخچال را در حالت مناسب و تراز قرار دهید.
 • از قرار گرفتن یخچال فریز دوو در کنار اجسام داغ بپرهیزید.
 • یخچال را در فصل تابستان در حالت ماکزیمم و در فصل زمستان دمای یخچال در حالت مینیموم قرار دهید.
 • توسط متخصصان تعمیر یخچال فریزر دوو هر ۶ یا یک سال به سرویس سالانه یخچال فیزر خود بپردازید.
 • در صورت ایجاد کوچکترین ایراد با متخصصان تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

مشکلات متداول تعمیر یخچال دوو

 • روشن و خاموش شدن مکرر موتور یخچال
 • خرابی فن
 • خرابی برد
 • عدم کارکرد یخساز به شکل طبیعی
 • عدم کارکرد یخچال دوو
 • لرزیدن غیر طبیعی یخچال دوو
 • طعم گرفتن خوراکی های داخل یخچال
 • به وجود آمدن رطوبت در داخل یخچال دوو

این دسته ایرادات کاملاً عادی بوده و شاید برای بسیاری از افراد که از یخچال‌ دوو استفاده می کنند اتفاق بیفتد. در صورت رخ دادن هر کدام از این مشکلات، فقط کافیست با کارشناسان تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید.

عیب یابی و تعمیر فریزر دوو در منزل

روند عیب یابی و تعمیر یخچال دوو یکی از عوامل مهم در این زمینه به حساب می آید. از مشکلات رایج یخچال فریزر دوو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یخچال فریزر دوو خنک نمی کند!

برای تعمیر یخچال دوو در این مورد باید چندین علت که باعث بروز این اتفاق می شود، مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که یخچال فریزر شما به خوبی سردی می کند و یا کار نمی کند بهتر است قبل از مراجعه تعمیرکار متخصص، برای تعمیر یخچال دوو مراحل ساده زیر را بررسی کنید:

 • از اتصالات یخچال فریزر خود به برق مطمئن شوید. در هنگام باز کردن درب باید چراغ های داخل یخچال روشن شوند.
 • با بررسی کردن ترموستات از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 • دریچه پشت قسمت فریزر را چک کنید که مسدود نشده باشد این دریچه برای گردش هوای سرد به داخل یخچال فریزر باید کاملاً تمیز باشد.
 • حلقه‌های خلاء در پشت یا پایین یخچال فریزر را بررسی کنید. اگر این حلقه ها مسدود شده باشند، باعث می شوند که نتواند یخچال آنطور که باید وظیفه سرد کنندگی خود را انجام دهد.
 • فن چگالنده را چک کرده و مطمئن شوید که چیزی در آن گیر نکرده باشد تا بتواند آزادانه حرکت کند. برای بررسی فن چگالنده کافیست یخچال را از برق بکشید، سپس تیغه های فن را تمیز کرده و به وسیله دست خود حرکت دهید تا چیزی به آن گیر نکرده باشد. سپس می‌توانید یخچال فریزر را به برق وصل کنید و مطمئن شوید که با حرکت کمپرسور، فن چگالنده نیز شروع به حرکت می کند و در صورتی که حرکت نکرد اقدام به تعویض آن کنید.

علت قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال دوو + بررسی راه حل های آن

موارد بالا جز گزینه هایی بود که هر شخصی می تواند به راحتی با بررسی آنها علت خرابی یخچال فریزر خود را پیدا کند. اما در موارد پایین ایرادات تخصصی تر بوده و باید با نمایندگی تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید و درخواست تکنسین را داشته باشید.

 • خرابی فن تبخیر کننده: این موتور هوا را به درون دریچه های تبدیل کننده می‌کشد و باعث می شود که فن هوا را در داخل یخچال فریزر به گردش درآورد. اگر فن تبخیر کننده به خوبی کار نکند، یخچال فریزر خنک نمی شود‌.
 • خرابی کمپرسور: از موارد مهمی که باعث می شود یخچال فریزر به‌ خوبی سرد نشود خرابی کمپرسور است. اگر صداهایی از یخچال به گوشتان می رسد، یعنی کمپرسور کار می کند؛ اما اگر صدایی به گوش نرسید، ابتدا باید یخچال از برق بکشید سپس دوباره به برق متصل کنید و در صورت کار نکردن آن باید با نمایندگی تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید تا کمپرسور یخچال شما را مورد بررسی و تعمیر قرار دهند.

تعمیر یخچال بوش در تهران

دلیل نشتی آب در یخچال فریزر دوو

می‌توانید نشتی آب را با روش های ساده برطرف کنید. نشتی آب در یخچال فریزرها معمولاً به ۲ علت اتفاق می افتد:

 1. مسدود شدن راه خروجی آب یکی از موارد این دلایل نشتی آب از که در زمان ذوب شدن یخ های داخل یخچال فریزر رخ می دهد. این اتفاق زمانی بروز می کند که تکه هایی از مواد غذایی که در شیلنگ آب گیر کرده است، سبب می شود تا یخ بیشتری در یخچال ایجاد شده و در نهایت باعث نشتی آب می شود. برای رفع ایراد ابتدا باید با یک قیف کوچیک، دریچه تخلیه را با آب گرم شست وشو دهید. اگر بعد از شستشوی مشکل برطرف نشد به صورت دستی موادی که در شیلنگ تخلیه و سوپاپ ها گیر کرده است را تمیز کنید تا مشکل به کل برطرف شود. توصیه می‌شود برای اینگونه مشکلات از متخصصین تعمیرات یخچال فریزر دوو کمک بگیرید تا صدمات احتمالی به یخچال فریزر جلوگیری شود.
 2. گرفتگی یا یخ زدگی خطوط لوله آب از دیگر عواملی است که امکان دارد باعث نشتی آب از یخچال فریز شود.

بروز این ایرادات در تولید یخ توسط یخساز تاثیر می گذارد و سبب کندی قطعه جریان آب در توزیع‌کننده یخچال فریزر خواهد شد. برای رفع این ایراد ابتدا یخچال خود را از برق بکشید. معمولا این دریچه در زیر سینک، زیر یا پشت یخچال فریزر قرار دارد. از بسته بودن این دریچه مطمئن شوید و به دنبال هر گونه نشت و گرفتگی در خطوط لوله پلاستیکی آب باشید.

اگر خط لوله آب آسیب ببیند یا دچار شکستگی شده باشد با کمک تکنسین های تعمیر یخچال دوو اقدام به تعویض آن کنید. ولی اگر هیچ آسیبی در خط لوله آب مشاهده نکردید و انسداد شفاف را در لوله دیدید مشکل از یخ زدگی لوله آب می باشد. برای برطرف کردن آن تنها باید یخچال را از برق بکشید و منتظر شوید تا یخ داخل لوله خط آب شده و گرفتگی آن برطرف شود.

دلایل برفک یا یخ زدگی در یخچال ساید بای ساید دوو

 • بالا بودن رطوبت در داخل فضا
 • خرابی لاستیک دور درب
 • خرابی ترموستات

بیشتر بخوانید: آموزش طریقه تنظیم درجه دمای یخچال فریزر دوو Daewoo🌡️

علت سر و صدای فریزر دوو چیست؟

وجود سر و صدای یخچال فریزر دلایل زیادی دارد بعضی از این دلایل پیش و پا افتاده است که می‌توانند توسط خود شخص برطرف شود، اما در بعضی از موارد مشکل اساسی است و باید تعمیرات یخچال فریزر دوو توسط متخصصین انجام بگیرد. در ادامه بررسی وضعیت از انواع صداهای ایجاد شده راه حل هایی جهت برطرف کردن آن را بیان می‌کنیم.

 • ایجاد صدای ویبره مانند: این صدا در بیشتر زمان هایی که پایه های یخچال فریزر به خوبی روی زمین نشسته است ایجاد می شود. برای برطرف کردن آن باید از تراز بودن یخچال روی زمین مطمئن شد.
 • صدای چکه کردن:وجود این صدا به دلیل جریان کمپرسور یخچال فریزر و جریان روغن داخل آن و مشکلی در کار نخواهد بود.
 • صدای شرشر :این صدا معمولاً در چرخه آب شدن یخ ها ایجاد می شود، این صدا کاملاً نرمال است و نشان‌دهنده هیچ مشکلی نیست.
 • صدای وزوز: با باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی آب برای توزیع آن یا پر کردن یخساز این صدا ایجاد می شود. در صورتی که یخچال فریزر به جریان آب متصل باشد این صدا نرمال است، اما اگر به جریان آب متصل نباشد باید یخ ساز خاموش شود تا صدای وزوز قطع شود.

مواردی که در بالا گفته شد نیازی به تعمیرات تخصصی ندارد و با بررسی عوامل ایجاد کننده صدا مشکل به راحتی برطرف می شود. اما در بعضی از موارد ممکن است یخچال فریزر صداهای ناخوشایند و بلند ایجاد کند که شاید هشدار دهنده این باشد که یخچال فریزر شما دچار مشکل اساسی شده است. به عنوان مثال معیوب بودن کمپرسور یخچال فریزر شاید صداهای بلندی ایجاد کند که نمی‌توان به راحتی و بدون تخصص لازم مشکل را برطرف کرد. در این موارد باید از متخصصین تعمیراتو ۲۴ کمک بگیرید تا با ارسال متخصص جهت تعمیر یخچال فریزر دوو مشکل را در کمترین زمان برطرف کنند.

بیشتر بخوانید: ۶ علت سر و صدای زیاد و غیر طبیعی یخچال دوو

جمع بندی تعمیر فریزر دوو در منزل

همانطور که می دانید مشکلات مربوط به یخچال فریزر ها زیاد است و تنها مربوط به مشکلات ذکر شده نمی‌شود. به همین دلیل بعضی از این مشکلات را برای شما بازگو کرده ایم تا بتوانید به راحتی تعمیر فریزر دوو در منزل را انجام دهید. اما ریسک تعمیر مشکلات به وجود آمده برای یخچال دوو در منزل بسیار بالا است و برای خیلی از افراد ممکن است تعمیر این ایرادات گران تمام شود.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
 
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر یخچال نمایید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

مطالب مرتبط