جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی
۲۸ خرداد ۱۴۰۲

ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی نشانه چیست؟

ماشین های ظرفشویی، به بخش جدا ناپذیر آشپزخانه های ما تبدیل شده اند و بار بزرگی را از روی دوش های ما برمی‌دارند. این دستگاه ها کاربرد فراوانی دارند اما نیازمند مراقبت های ویژه نیز می‌باشند. در صورت عدم رعایت دستور العمل ها و یا علل دیگر، ممکن است ظرفشویی شما با مشکلاتی رو به رو شود. یکی از ارورهای رایج ظرفشویی، ارور HE می‌باشد که مربوط به دمای آب است. با ما در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی همراه باشید تا علت و روش های برطرف کردن ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی را با هم برسی کنیم

ارور HE

علت ارور یا خطای HE ماشین های ظرفشویی چیست؟

ارور HE ماشین ظرفشویی ال جی به علت گرم نشدن یا بیش از حد گرم شدن آب ماشین ظرفشویی است.

کد خطای HE در ماشین ظرفشویی های ال جی، فقط در زمانی ظاهر می‌شود که ماشین ظرفشویی وارد حالت خشک کردن می‌شود.

تشخیص علائم این ارور آسان است. خطای HE ظرفشویی های ال جی، معمولا باعث مرطوب و سرد ماندن ظروف، و یا برعکس خیلی گرم شدن آن ها می‌شود.

ارور HE ظرفشویی ال جی مربوط به جریان گرما و بخار ظرفشویی می‌باشد و در دو حالت اتفاق می‌افتد:

  1. اگر حسگر تشخیص دهد که دما به ۱۹۴ درجه فارنهایت یا ۹۰ درجه سانتی گراد، افزایش پیدا کرده است.
  2. اگر دستگاه نتواند آب را برای مدت معینی گرم کند.

توجه داشته باشید که خطای HE ظرفشویی های ال جی، فقط در دستگاه هایی با شماره سریال ۸۱۲ و بالاتر نمایش داده می‌شود.

تماس با تعمیراتو 24

برطرف کردن ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی

برای برطرف کردن ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی ، از جدا کردن ماشین ظرفشویی خودداری کنید. ابتدا باید دمای منبع آب را به روش زیر تنظیم کنید:

دما باید کمتر از ۱۵۸ درجه فارنهایت (۷۰ درجه سانتیگراد) باشد. این کار برای دستگاه های سری LDF6920 با شماره ۹۰۶ و بالاتر قابل اعمال نمی‌باشد. در این دستگاه ها، سازنده برنامه را تغییر داده است تا در هنگام تامین آب گرم، خطای HE را نشان ندهند. همچنین توجه داشته باشید که دما باید بالاتر از ۱۲۰ درجه فارنهایت (۵۰ درجه سانتیگراد) باشد، در غیر این صورت دستگاه وقت نخواهد داشت تا آن را به مقدار مورد نظر برساند و کد خطا HE را نمایش می دهد.

اگر دمای آب عادی است، برای برطرف کردن ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی باید راه اندازی مجدد انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • POWER را فشار دهید.
  • سوئیچ را در حالت OFF قرار دهید، ۱۰ ثانیه صبر کنید و سپس آن را به حالت ON برگردانید.
  • دکمه POWER را دوباره فشار دهید.
  • یک دور چرخه را استارت بزنید و بررسی کنید که آیا خطای HE ظاهر می شود یا خیر.

اگر نتوانستید مشکل ظرفشویی ال جی خود را برطرف کنید، برای تعمیرات با کیفیت، دارای ضمانت قیمت و با گارانتی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران با ما در ارتباط باشید.

ارور HE به چه دلایلی نمایش داده می‌شود؟

اگر راه اندازی مجدد کمکی نکرد، مشکل به دلیل خرابی ماژول اصلی نیست، بلکه توسط عوامل دیگر ایجاد می‌شود. دلایل دیگر نمایش ارور HE در ماشین ظرفشویی های ال جی، در پایین آورده شده است.

۱- شل شدن یا آسیب دیدن سیم کشی ها

به نظر شما آب دستگاه به اندازه کافی گرم نیست؟ ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و اتصالات دسته روی المنت گرمایشی و سوئیچ فشار را بررسی کنید. در ادامه به سیم کشی هایی که به قسمت برد می رود نیز، نگاهی بیاندازید.

برای دسترسی به کل مدار الکتریکی، پس از قطع برق ماشین، پانل در را بردارید. بسیاری از ماشین های ظرفشویی ال جی دارای عایق هایی در این قسمت هستند که با حرارت نرم و چسبناک می شوند. هنگامی که سیم ها در آن قسمت گیر می کنند، با باز و بسته شدن در می شکنند. این اتفاق نه تنها می‌تواند باعث کد خطای HE، بلکه علت بروز سایر ارورهای ظرفشویی نیز بشود.

۲- المنت حرارتی معیوب

یک جزء مهم که اغلب مورد بحث قرار نمی گیرد، بخاری ظرفشویی است که المنت حرارتی نام دارد. شما این قطعه را در محفظه بدنه دستگاه، آن هم در حالی که دو پایانه آن به ظرفشویی متصل هستند. این قطعه از موادی با مقاومت الکتریکی بالا ساخته شده است. هنگامی که برق به المنت حرارتی می رسد، این مقاومت باعث تبدیل الکتریسیته به گرما می گردد. در نتیجه، آب ظرفشویی شما داغ شده و ظرف ها به طور موثری تمیز می شوند.

المنت حرارتی می تواند باعث بروز خطای HE در ماشین ظرفشویی های ال جی شود. مشکلاتی مثل اتصال کوتاه و آسیب فیزیکی، معمولا سبب خرابی المنت حرارتی می شود. المنت حرارتی که تنها کمی گرما تولید می کند و یا اصلا گرما تولید نمی کند، منجر به کمبود حرارت و ارور HE می گردد.

از طرفی دیگر، یک المنت حرارتی با اتصال کوتاه، به تولید حرارت ادامه می دهد، حتی زمان هایی که نباید. با این کار گرمای بیش از ۱۴۹ درجه فارنهایت تولید شده و شما با خطای HE مواجه می شوید.

المنت حرارتی معیوب
۳- تست المنت گرمایشی معیوب

اگر ماشین ظرفشویی آب اضافی را قبل از خشک شدن تخلیه نکند، در کار دستگاه مشکل ایجاد می‌شود. این مشکل معمولا ناشی از گرفتگی فیلترها، گرفتگی فاضلاب، شلنگ تخلیه، شکستگی پمپ و غیره است.

سیم ها را از هیتر دستگاه جدا کرده و مقاومت آن را با دستگاه مولتی متر اندازه گیری کنید. مقاومت آن ها باید حدود ۱۲ Ω باشد. مقاومت بی نهایت نشان می دهد که زمان تعویض قطعه فرا رسیده است. اگر دانش فنی لازم را دارید، می توانید با خرید یک المنت حرارتی ظرفشویی ال جی جدید، قطعه خراب را برداشته و محصول جدید را جایگزین آن کنید. اگر تا به حال تعمیرات لوازم خانگی انجام نداده اید، با تکنسین های تعمیر ظرفشویی ال جی تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو24

۴- غیر فعال بودن یا خرابی ترمیستور

ترمیستور یک سنسور دمای داخل ماشین ظرفشویی ال جی شما است. هدف آن اندازه گیری میزان سرد یا گرم بودن ظرفشویی و انتقال داده های آن به برد کنترل اصلی است. اگر داده ها نشان دهند که آب هنوز سرد است، برد کنترل اصلی برق را به هیتر می فرستد. هنگامی که ترمیستور تشخیص دهد آب به اندازه کافی داغ است، متوقف می شود؛ بنابراین ظرفشویی شما می تواند از داغ شدن بیش از حد خود جلوگیری کند.

زمانی که ترمیستور معیوب شود، نمی تواند دمای صحیح داخل دستگاه را اندازه گیری کند. در نتیجه داده های اشتباه به برد کنترل ارسال می شود. با این اطلاعات اشتباه، ماشین ظرفشویی یا گرم نمی شود و یا تا دمای خطرناکی داغ می شود. در دو حالت، شما ارور HE را خواهید دید.

اگر ۱۲۰ VAC به المنت گرمایشی ارسال می‌شود، اما همچنان خطای HE ظاهر می شود، سنسور دما دلیل آن است. مقاومت آن را در دمای ۷۵ درجه فارنهایت (۲۳ تا ۲۴ درجه سانتیگراد) بررسی کنید. عدد مقاومت آن باید ۱۱٫۳۲۰ Ω باشد. هر گونه انحراف از هنجار بیش از ۱۰%، نشانه نقص در نظر گرفته می شود.

برای تعویض ترمیستور، بهتر است از افراد متخصص تعمیر ظرفشویی کمک بگیرید تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. با این حال اگر از دانش مکانیکی و تجربه فنی برخوردار هستید، می توایند به کمک مقاله گام به گام ما، این کار را انجام دهید.

حتما بخوانید : آموزش تست و تعویض ترموستات المنت یا ترمیستور ظرفشویی

۵- معیوب بودن پرسوستات

این قطعه تعیین می کند که چه مقدار آب به سمت هیتر جریان یابد و در صورت ناکافی بودن میزان جریان، آن را خاموش می کند؛ بنابراین اگر در برسی سنسور دما مشکلی ندید، سوئیچ فشار را بررسی کنید. این قطعه می تواند باعث نمایش کد خطای HE در ماشین ظرفشویی های ال جی شود.

۶- سوختن برد کنترل

هر کاری که ظرفشویی ال جی شما انجام میدهد، توسط برد کنترل اصلی انجام می شود که به آن PCB می گویند. این برد دارای قطعاتیاست که سیگنال های الکتریکی را به قطعات دستگاه ارسال و دریافت می کنند؛ در نتیجه این سیگنال ها ظرفشویی شما به درستی می تواند ظروف را بشوید.

برد کنترل اصلی، مرکز تمامی کارهایی است که ظرفشویی شما انجام می دهد؛ بنابراین هرگونه عیب و نقص در این قطعه، باعث می شود در عملکرد ظرفشویی شما اختلال ایجاد شود. این به این معنی است که ممکن است همه اجزای دستگاه به درستی کار کنند، اما باز هم به اشتباه خطای HE نشان داده شود.

برد کنترل ظرفشویی ال جی

اگر آب در ماشین ظرفشویی خیلی داغ است (۱۹۰ درجه فارنهایت (۸۷ درجه سانتیگراد))، relay گرمایش را بررسی کنید. این قسمت روی PCB قرار دارد، بنابراین به طور منظم ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ وات جریان الکتریکی ثابت را عبور می دهد. تحت فشار زیاد، قطعه ذوب شده و غیر قابل استفاده می شود. اگر ماشین تان مشکل برد کنترل داشته باشد، برای برطرف کردن ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی ، باید این قطعه را تعویض کنید.

برطرف کردن ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی : برای این کار متاسفانه امکان تعمیر برد وجود ندارد و قطعه باید تعویض شود. شما می‌توانید در هر ساعتی با تکنسین های تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید و متخصصان ما، در سریع ترین زمان در منزلتان حضور خواهند یافت.

۷- خرابی سوئیچ فشار ظرفشویی

یکی از علت های ارور یا خطای  HEدر ماشین ظرفشویی ال جی ، خرابی سوئیچ فشار است. این قطعه تعیین می کند که چه مقدار آب از هیتر جریان یابد و در صورت ناکافی بودن میزان این جریان، آن را خاموش می کند. بنابراین اگر ترمیستور ظرفشویی تان درست است، سوییچ فشار را برسی کنید.

تعویض سوئیچ فشار می تواند ارور HE را در ظرفشویی ال جی برطرف کند. این کار پروسه ای سخت است و بهتر است توسط تکنسین صورت گیرد.

۸- سوختن رله روی برد کنترل

اگر آب ماشین ظرفشویی خیلی داغ است (۱۹۰ درجه فارنهایت یا ۸۷ درجه سانتیگراد)، رله هیتر را بررسی کنید. این قطعه روی PCB قرار دارد، بنابراین به طور منظم ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ وات جریان الکتریکی ثابت را عبور می دهد. تحت بار زیاد، این قطعه ذوب شده و غیر قابل استفاده می شود. در این صورت باید یک برد جدید بخرید که معمولا قیمت زیادی در پی دارد.

کلام آخر

خطای HE شما نشان می دهد که ماشین ظرفشویی ال جی شما مشکل گرمایش یا هیتر را تشخیص داده است. اگر ماشین ظرفشویی نتواند آب را گرم کند یا آب خیلی داغ شده باشد، این ارور اتفاق می افتد.

اگر در برطرف کردن این خطا دچار مشکل شده اید، وقت آن است که روی کمک افراد حرفه ای حساب باز کنید. تکنسین های تعمیراتو۲۴، در تمام فرآیند تعمیر ظرفشویی تان در کنار شما خواهند بود.

سوالات رایج

المنت حرارتی ظرفشویی چقدر باید داغ شود؟

المنت حرارتی ماشین ظرفشویی ال جی شما نباید از دمای ۱۴۹ درجه فارنهایت تجاوز کند.  زمانی که دستگاه از آن دما فراتر رفت، کد خطای HE  روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

آب ظرفشویی چگونه گرم می شود؟

آب ماشین ظرفشویی توسط یک المنت حرارتی گرم می شود.

چرا ماشین ظرفشویی بوی سوختگی می دهد؟

بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی شما به دلیل گرمای بیش از حد ایجاد می شود. ابتدا برق ماشین ظرفشویی را قطع کرده و به کمک متخصص، علت اصلی مشکل را برطرف کنید.

علت ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

خطای HE ماشین ظرفشویی ال جی نشان می دهد که دستگاه قادر به گرم کردن آب نباشد یا آب بیش از حد ۱۴۹ درجه فارنهایت گرم شده باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری