02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

تعمیر چه یخچال هایی صرفه اقتصادی دارد؟

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

لوازم خانگی یکی از مواردی است که امکان خراب شدن دارد و نیاز به تعمیر پیدا می کند. در بین لوازم خانگی یخچال و تلویزیون و ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و … وسایلی هستند که وقتی مشکل پیدا میکنند به راحتی نمیتوان آن را تعویض کرد. در بیشتر مواقع این نوع وسایل را به تعمیرکار نشان می دهند تا مورد تعمیر قرار بگیرد . در این متن می خواهیم بدانیم تعمیر چه یخچال هایی صرفه ی اقتصادی دارد و یخچال بخریم یا تعمیر کنیم و … با ما همراه باشید.

یخچال بخریم یا تعمیر کنیم کدام بهتر است؟!

تعمیرات یخچال

 یخچال بخریم یا تعمیر کنیم؟ برای جواب به این سوال پاسخ معینی نمی شود داد زیرا یخچال یکی از گران ترین وسایل هر خانه به شمار می رود و شاید هر کسی نتواند آن را تعویض نماید. برای آن دسته از کسانی که نمی توانند به راحتی یخچال خود را تعویض نمایند بهتر راهکار استفاده درست و نگهداری صحیح از وسیله است چرا که ممکن است مشکلی رخ بدهد که هزینه تعمیرات آن زیاد باشد. البته در یک سری از شرایط نگهداری و یا تعمیر یخچال مورد نظر نیز وجود ندارد.

در هنگام شنیدن صدای ناهنجار از یخچال، آن را تعمیر کنیم یا بخریم؟

 یخچال بخریم یا تعمیر کنیم؟ از عواملی که باعث می شود شما متوجه مشکل در یخچال خود شوید شنیدن صدا های ناهنجار از یخچال می باشد. همان گونه که می دانید یخچال ها به طور معمول صدا دارند منظور ما در این جا صداهایی بلند و بیش از حد است. هنگامی که متوجه این صداها شدید باید بدانید که یخچال شما در عملکرد خود دچار مشکلاتی شده است. در این هنگام می توانید یخچال خود را روشن و خاموش کرده و قسمت های مختلف یخچال مانند قسمت در یخچال و … را بررسی نموده و حتما از تراز بودن یخچال خود بر روی زمین مطمئن شوید.

فاسد شدن مواد غذایی در یخچال

هنگامی که متوجه شدید یخچال شما مواد غذایی شما را فاسد می نماید قطعا مشکلی وجود دارد اینکه یخچال شما نیاز به تعمیر دارد و یا باید تعویض شود کارشناس این مطلب را به شما اعلام می کند. اگر یخچال شما مواد غذایی را خراب می کند قطعا سرمای کافی را ندارد و سرما نداشتن یخچال به قطعات متفاوتی مرتبط است مانند فن یخچال.

داشتن حالت یخ زدگی غذاها در یخچال

دلیل ما جهت گذاشتن مواد غذایی در یخچال برای جلوگیری از خراب نشدن آن ها است. قطعا هیچ فردی مایل نیست مواد غذایی که مصرف می نماید حالت یخ زدگی داشته باشد و کیفیت خود را از دست بدهد. هنگام مشاهده این اتفاق اول نگاهی به تنظیمات یخچال کنید هرچند یخچال های جدید سیستم اتومات هستند و این مورد خیلی کم تر از قبل دیده می شود اما اگر با تنظیمات مجدد نیز مشکل شما برطرف نشد حتما یخچال را به تعمیرکار نشان دهید.

اگر تعریق و رطوبت یخچال بالا باشد، در این حالت چه کاری باید انجام داد؟

تعمیر یخچال یا تعویض آن

در هنگامی که مشاهده نمودید تعریق و رطوبت یخچال شما بیش از حد است و درب یخچال را باز میکنید متوجه قطرات آب می شوید. مشکل یخچال شما به صورت معمول از سیستم خنک کننده یخچال است. زمانی که این مشکل را دیدید لاستیک ها و واشرهای یخچال را بررسی نمایید تا منشا قطرات آب را پیدا کنید.  حتما با تعمیرکار تماس گرفته و بخواهید یخچال شما را بررسی نماید.

اگر سن یخچال بیشتر از ده سال باشد، یخچال بخریم یا تعمیر کنیم؟

برای جواب دادن به این سوال باید چند نکته را مورد توجه قرار داد:

  • اولین نکته به صورت معمول گفته می شود عمر مفید هر یخچال بین ۱۰ تا ۲۰ سال است.
  • دومین نکته سن یخچال رابطه مستقیمی با هزینه تعمیرات آن دارد هر چه سن یخچال بالاتر باشد هزینه تعمیرات آن نیز بالاتر خواهد بود.

نکاتی که قبل از تعمیرات یخچال باید در نظر گرفت! 

برای جواب دادن به این سوال چندین مورد وجود دارد که باید به آن ها باید توجه کنید و طبق آن تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب تر است ما این مسائل را در این بخش برای شما به صورت کامل بازگو می کنیم تا شما با توجه به شرایط بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

اولین مسئله شما چقدر می توانید بدون داشتن آن وسیله بمانید؟

جواب این سوال را می توان این گونه داد هنگامی که شما یک یخچال نو خریداری نمایید به صورت معمول همان روز یا حداکثر تا ۲۴ ساعت آن را به شما تحویل می دهند. اما تعمیر یخچال به زمان بیشتری نیاز دارد زمان هایی نیز وجود دارد که نیاز است قطعه تعویض شود. هنگامی که مشاهده کردید هزینه های تعمیرات با خرید یک یخچال جدید تفاوتی ندارد بهتر است یخچال را تعویض نمایید.

دومین مسئله عمر وسیله است؟

لوازم خانگی چند سال عمر مفید دارند؟ هر وسیله ای عمری دارد که بسته به نوع نگهداری و سرویسی که انجام می شود متفاوت است. ولی به صورت تقریبی ۱۰ تا ۲۰ را عمر مفید یک وسیله می دانند.

قطعا می دانید که لوازم خانگی که امروزه تولید شده  و وارد بازار میشوند دیگر مانند جنس های قدیمی خود نیستند و عمر بالایی ندارند اما نسبت به تولیدات قدیمی تر از نظر مصرف انرژی بهینه تر هستند. به طور مثال یخچالی که ۱۵ سال پیش تولید شده است انرژی ای که مصرف می نمایند چندین برابر یخچال هایی است که امروزه تولید و وارد بازار می شوند.

سومین مسئله هزینه تعمیراتی است که باید انجام دهیم؟

با مثالی این موضوع را برایتان شرح می دهیم. فرض کنید یخچال شما نیاز به تعمیردارد و تعمیرکار هزینه تعمیر کمپرسور ۵۰۰ تومان برای شما اعلام کرده است این هزینه برای یک یخچال ساید بای ساید پنج ساله به قیمت ۱۵ میلیون ارزش تعمیرات را دارد. اما امکان دارد همان تعمیر برای یخچالی با سن ده سال به بالا هزینه بیشتری را در بر داشته باشد و امکان دارد به صرفه نیز نباشد.

چهارمین مسئله اندازه یخچال های امروزی است؟

همان گونه که مشاهده نموده اید یخچال های امروزی عریض تر هستند و سایز بزرگ تری دارند و خانه های قدیمی به گونه ای طراحی شده اند که با مدل های امروز متفاوت هستند.

نتیجه گیری

از لوازمی که ممکن است مشکلی پیدا کنند و نیاز به تعمیرات داشته باشد لوازم خانگی هستند . لوازمی مانند یخچال و لباسشویی و ماشین ظرفشویی و … هزینه ی تعمیرات آن نسبت به خریداری مجدد مقرون به صرفه تر است البته بستگی به شرایطی دارد که در قسمت بالا گفتیم . در شرایطی که نیاز به تعمیرات دارید هیچ وقت تاکید می کنیم هیچ وقت خودتان دست به کار نشوید و وسیله خود را با خیال راحت به تعمیرکاران مجرب بسپارید. شما به راحتی می توانید با مراجعه به سایت تعمیراتو۲۴ از خدمات متعدد ما بهره مند شوید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =

مطالب مرتبط