02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

حتما وقتی که به طور ناگهانی متوجه شدید که ماشین لباسشویی ال جی شما بر روی ظرف ها سفیدک باقی می گذارد، نگران شدید. خوشبختانه این مشکل خیلی جدی نیست و شما نیاز ندارید یک ظرفشویی جدید بخرید. در ادامه متن همراه ما باشید تا  علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی را برسی کنیم.

سفیدک ماشین ظرفشویی چیست؟

این بقایای آزاردهنده، یعنی سفیدک ها، ناشی از رسوبات معدنی هستند که در آب سخت وجود دارد. اگرچه این رسوبات معدنی سفید رنگ ناخوشایند هستند، اماغیربهداشتی نیستند و لکه ایجاد نمی کنند.

 در سال ۲۰۱۰، فسفات ها از مواد شوینده ظرفشویی حذف شدند. این فسفات ها به عنوان یک عامل تمیز کننده عمل می کردند و به حذف این لایه های سفید زشت، کمک کردند. این اقدام باعث شده که افراد بیشتری سفیدک را برروی ظروف خود تجربه کنند.

 علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

 علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

اگر برای ظروف و ماشین ظرفشویی اقدامی صورت نگیرد، سفیدک ها به حالت جامد در می آیند و رنگ سفید قابل مشاهده ای از خود به جا می گذارند. خوشبختانه روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای رفع مشکل از آنها استفاده کنید. با این حال، در وهله اول، چه چیزی باعث این مشکل می شود؟

آب سخت

اصطلاح آب سخت به آبی اطلاق می شود که دارای مواد معدنی محلول بالایی است. این مواد معدنی عمدتاً کلسیم و منیزیم هستند. اکثر آب های لوله کشی، حاوی مقداری آب سخت هستند؛ به همین دلیل است که اکثر ماشین های ظرفشویی تحت تأثیر آن ها قرار می گیرند.

مقداری که آب منزل شما تحت تأثیر این مواد معدنی قرار می گیرد، به محل زندگی شما بستگی دارد. آب سخت، ناشی از آب های زیرزمینی که از روی سنگ آهک و گچ می گذرند، است.  همانطور که در بالا ذکر شد، این مواد معدنی مضر نیستند؛ حتی برای شما خوب هم هستند!

اگر  علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی شما، آب سخت است، می توانید از آب لیمو یا سرکه برای از بین بردن آنها استفاده کنید. اگر آب سخت، بیش از حد بر آب زندگی شما تاثیر می گذارد، می توانید یک سیستم نرم کننده آب در خانه تان نصب کنید.

باقی ماندن مواد شوینده

از سال ۲۰۱۰، فسفات ها از مواد شوینده ماشین ظرفشویی حذف شده اند. فسفات ها به عنوان یک عامل تمیز کننده، برای کمک به تمیز کردن و حذف سفیدک ها از ظروف شسته شده در ماشین ظرفشویی، عمل می کردند.

برای کاهش باقی مانده سفیدک های ناشی از شوینده های مدرن، در مورد مواد شوینده های ماشین ظرفشویی مختلف تحقیق کنید؛ زیرا برخی از آنها بهتر از سایرین هستند.

 اکثر تحقیقات در مورد مواد شوینده ماشین ظرفشویی نشان داده است که قرص ها، عملکرد بهتری نسبت به پودر دارند.  با این حال، قرص ها اغلب کمی گران تر هستند. همچنین نشان داده شده است که استفاده از مواد شوینده باعث بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی و کاهش لکه ها و سفیدک ها می شود. برای حل این مشکل، مطمئن شوید که به میزان مناسبی از مواد شوینده استفاده می کنید.

دمای آب

یکی از علت های سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی ، دمای پایین آب است. برای اینکه ماده شوینده ماشین ظرفشویی به درستی عمل کند، باید به اندازه کافی دمای آب گرم باشد تا از ته نشین شدن آن جلوگیری شود. اگر آب به اندازه کافی داغ نباشد، مواد شوینده به درستی حل نمی شود و باقیمانده آن ها در طول چرخه شستشو از ظروف پاک نمی شوند

. برای جلوگیری از سفیدک ها، مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی تان، دمای توصیه شده آب را دارد.

آب ماشین ظرفشویی باید بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه فارنهایت باشد. اکثر ماشین های ظرفشویی دارای ترموستاتی هستند که آب را تا دمای مطلوب گرم می کند. با این حال، همچنان هم می توانید با افزایش دمای آب گرم کن خود، کمی افزایش دمای آب داشته باشید. به یاد داشته باشید که این کار باعث افزایش دمای آب در تمام خانه می شود.

سفیدک ماشین ظرفشویی

شستشوی ناکافی از  علت های سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

ممکن است کم بودن زمان شسشتو، علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی شما باشد. اگر مقدار شوینده کافی نبوده و یا مخزن آن خالی باشد، سفیدک ها بر روی ظروف شما نقش می بندند.

در صورت مشاهده سفیدک، دوباره مخزن مواد شوینده را پر کنید و زمان آبکشی را بیشتر کنید.

چگونه سفیدک ها را از ظروف پاک کنیم؟

حال که فهمیدیم  علت های سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی چیست، به روش های رفع آن می پردازیم. در صورتی که به موقع برای برطرف کردن این مشکل اقدام نکنید، بر روی ظروف و ماشین ظرفشویی شما تاثیر منفی گذاشته می شود.

تمیز کردن با سرکه سفید

رایج ترین راه حل، استفاده از سرکه سفید است. دو فنجان سرکه سفید را در یک کاسه بریزید و و آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. اگر ماشین ظرفشویی بسیار بزرگی دارید، برای اطمینان از قوی بودن اسیدیته، کمی سرکه بیشتری اضافه کنید. قبل از قرار دادن سرکه روی قفسه پایینی، حتما ماشین ظرفشویی را خالی کنید.

در مرحله بعد، درب ماشین ظرفشویی را ببندید و یک چرخه “عادی” یا ” normal” را اجرا کنید. سراغ چرخه های شتسشویی که دما را افزایش می دهند، نروید.

همانطور که چرخه اجرا می شود، آب از بازوی اسپری بالا باعث می شود که سرکه به تدریج به داخل وان ماشین ظرفشویی وارد می شود. محلول سرکه در سرتاسر ماشین ظرفشویی اسپری می شود و دستگاه را کلسیم زدایی می کند.

پس از اتمام چرخه، درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و اجازه دهید بوی سرکه خارج شود. در صورت امکان، ماشین ظرفشویی را یک شب کامل باز بگذارید تا کاملاً هوای آن عوض شود.

اگر مشکل باقی ماند، ماشین ظرفشویی را می توان دوباره با سرکه تمیز کرد. با این حال، از استفاده مکرر از سرکه خودداری کنید. سرکه اسیدی است و در صورت استفاده بیش از حد می تواند به ماشین ظرفشویی شما آسیب برساند.  از ترکیب سرکه با مواد شوینده ماشین ظرفشویی نیز، خودداری کنید.

پاک کننده های ماشین ظرفشویی

می توان یک پاک کننده مخصوص ماشین ظرفشویی کربنات کلسیم را به همان روش محلول سرکه خریداری و استفاده کرد. تولید کنندگان ماشین ظرفشویی معمولاً یک محصول پاک کننده اکسیژن دار یا اسید سیتریک را توصیه می کنند.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

مطالب مرتبط