02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

علت انواع صداهای یخچال چیست؟ |راهکار رفع صدا🔇

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

همه یخچال ها سروصدا دارند؛ حتی ممکن است همین الان صدای وزوز یخچال خود را بشنوید. با این حال، زمانی که صداها آزاردهنده وبلندتر می شوند، چه اتفاقی می افتد؟ علت انواع صداهای یخچال چیست؟ اگر دستگاه شما سروصدای زیادی تولید می کند، تا انتهای متن همراه ما باشید تا راه رفع صدا و تعمیر یخچال دوو، سامسونگ ، ال جی ، بوش ، الکترواستیل و… را برسی کنیم.

در این مقاله خواهید خواند:

  • علت انواع صداهای یخچال
  • صداهای عجیب یخچال ال جی ، سامسونگ ، بوش ، الکترواستیل و اسنوا
  • صدای تیک تیک، وزوز، تق تق و … یخچال
  • راه های رفع مشکل صداهای عجیب یخچال
علت انواع صداهای یخچال چیست؟

علت انواع صداهای یخچال یخچال چیست؟

زمانی که یخچال تان صداهای عجیبی تولید می کند، طبیعی است که نگران باشید. با این حال قبل از تماس با تکنسین، این چند مورد زیر را برسی کنید تا شاید بتوانید مشکل دستگاه را خودتان حل کنید.

برخی از صداهای یخچال مانند وزوز، کاملا طبیعی هستند. سرمایش در یخچال فریزر توسط سیستم تبرید صورت میگیرد که صدا ایجاد می کند. میزان صدا به نصب، استفاده صحیح و سن دستگاه بستگی دارد. پس از راه اندازی و یا زمان بعد از جابجایی یخچال، صدای کار دستگاه یا جریان مایع خنک کننده، ممکن است برای ساعاتی بلندتر شود. این نشانه نقص نیست و بر دستگاه شما تاثیر بدی نمی گذارد.

زمانی که درب به صورت مکرر و یا برای مدتی طولانی باز می شود، فشار بیشتری روی سیستم خنک کننده وارد شده و صداهای بیشتری تولید می گردد.

در ادامه تمامی انواع و علت صداهای عجیب یخچال های ال جی ، سامسونگ ، بوش ، الکترواستیل و اسنوا و… را برسی کرده ایم.

بیشتر بخوانید: ۱۰ راه رفع مشکل خنک نکردن یخچال ال جی | تست شده✔️ 

علت صدای وزوز یخچال

همانطور که اشاره کردیم، همه یخچال ها به نوعی صدا ایجاد می کنند و معمولا این صدا به شکل وزوز شنیده می شود. یک صدای دیگر عادی، صدای قلق قل است که ناشی از جوشیدن خنک کننده در اوپراتور است که به این ترتیب یخچال خنک می شود.

صداهای عجیب و غریب یخچال ممکن است نشان دهنده مشکل باشند، به خصوص اگر با مشکلات دیگری همراه شوند. اگر متوجه شدید که اقلام به درستی خنک نمی شوند و یا یخ ساز کار نمی کند، احتمالا علت پیچیده است و نیاز به کمک تکنسین حرفه ای دارد.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال در تهران با ضمانت ۶ ماهه و قیمت مقرون به صرفه، با شماره های زیر تماس بگیرید.

مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

صدای ضربه یا خراشیده شدن چیزی در یخچال

اگر چنین صدایی را می شونید، ممکن است مانعی در یکی از دو فن های یخچال وجود داشته باشد. یک فن کندانسور است که در پایین یخچال قرار داد، دیگری فن اوپراتور است که در قسمت فریزر است. مشخص کنید که صدا از کدام بخش می رسد و سپس برق را برای عیب یابی قطع کنید.

اگر به نظر می رسد صدا از فن کندانسور است، پانل دسترسی عقبی را بردارید و هر چیزی را که ممکن است پره های فن را مسدود کند، بررسی نمایید. اگر تیغه ها آسیب دیده باشند، باید تعویض شوند.  

اگر صدا از داخل فریزر می آید، در پوش فن اوپراتور را که داخل فریزر قرار دارد را بردارید. هر گونه زباله و غباری را که ممکن است پره های فن را مسدود کرده باشد، تمیز کنید. اگر قطعات خراب وجود دارند، به کمک مقاله آموزش تعویض فن اواپراتور یخچال ساید می توانید آن ها را تعویض کنید.

علت صدای تیک تیک مانند یخچال

علت انواع صداهای یخچال به منشا آن بستگی دارد؛ زمانی که صدای تیک تیک را می شنوید، معمولا به این نشانه است که یخ ساز روشن می باشد، اما به منبع آب متصل نیست. اگر یخساز را عمدا به آب متصل نکرده اید، دکمه خاموش/روشن یا ON/OFF آن را پیدا کرده و روی حالت OFF قرار دهید. روشن نگه داشتن یخساز آن هم در شرایطی که به آب وصل نیست، می تواند به آن آسیب برساند.

علت صدای تیک تیک یخچال می تواند شل بودن شیر ورودی و یا عدم اتصال صحیح آن به منبع آب باشد. اگر به تازگی یخچال تان را جابجا کرده اید، ممکن است اتصالات شل و یا باز شده باشند.

علت صدای تق تق یخچال

صدای تق تق یخچال، چیزی نیست که کسی دوست داشته باشد بشنود. صدای تق تق معمولا نشانه از خرابی کندانسور یا عدم کارکرد صحیح موتور فن است. همچنین ممکن است با خرابی کمپرسور هم در ارتباط باشد.

متاسفانه رفع و تعمیر صدای تق تق یخچال پرهزینه و معمولا پردردسر است. برای همین توصیه می شود حتما توسط تکنسین صورت گیرد.

بیشتر بخوانید: علت صدای شدید یخچال و فریزر چیست؟

صدای جیغ مانند

اگر یخچال شما پرسروصدا است و از آن صداهایی مانند جیغ پرنده به گوش می رسد، می تواند به این معنی باشد که فن اوپراتور خراب است.

اگر مشکلی در فن یخچال وجود داشته باشد، یخچال خنک نمی شود. با برداشتن محتویات فریزر و مشاهده پنل داخلی در پشت فریزر، می توان به فن اوپراتور رسید. برای باز کردن آن به پیچ گوشتی نیاز خواهید داشت. سعی کنید پره های فن را بچرخانید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کنند. سیم ها و تمامی اجزای آن را نیز از نظر ساییدگی و پارگی برسی کنید.

اگر پره های فن آزادانه حرکت نمی کند یا نشانه هایی از خوردگی روی سیم ها و کانکتورها وجود دارد، ممکن است نیاز باشد فن یخچال خود را عوض کنید. برای خرید فن یخچال ساید با شماره ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱ تماس بگیرید.

انواع صداهای بلند یخچال

بسیاری از سروصدای دستگاه شان شکایت دارند و به دنبال علت صداهای عجیب یخچال ال جی ، سامسونگ ، بوش ، الکترواستیل ، اسنوا و … خود هستند. اکثر صداهای بلند، به معنی خرابی قطعات هستند.

سروصدای بلند از پشت یخچال نگران کننده است، چرا که موتور و کندانسور در آن جا قرار دارد. برای تعمیر این دو، شما نیاز به کمک حرفه ای خواهید داشت.

این نکته مهم که ممکن است شما را از صرف چند میلیون تومان بی نیاز کند را فراموش نکنید: هر چند ماه یک بار، تمام زباله های بین پره های فن، کویل های کندانسور و دیگر اجزای پشت یخچال را با کمک برس نرم تمیز کنید. قبل از این کار مطمئن شوید که دستگاه از برق کشیده شده است. به کمک این ترفند، شما عمر یخچال تان را افزایش می دهید و از تعمیر بی نیاز می کنید.

با تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

اگر نگران صداهای یخچال خود هستید، تکنسین های خبره تعمیراتو۲۴ می توانند به شما کمک کنند. تمامی خدمات تعمیر یخچال در تهران ما سریع، با کیفیت و منصفانه بوده و با ضمانت ۶ ماهه عرضه می شود.

برای درخواست تکنسین و مشاوره تلفنی با شماره های زیر تماس بگیرید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + ده =

مطالب مرتبط