02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

عیب یابی ارور ۳E ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ارور ۳E در ماشین لباسشویی سامسونگ باعث می شود که شما نتوانید از دستگاه خود استفاده کنید. این کدهای خطا راهی برای لوازم خانگی هستند تا به ما اطلاع دهند مشکلی وجود دارد. به ویژه صاحبان ماشین لباسشویی های سامسونگ که ممکن است با ارور ۳E یا E3 مواجه شوند که با خطای موتور درایو نیز شناخته می شوند. با ما در تعمیراتو۲۴، تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی سامسونگ همراه باشید تا علت و راه رفع ارور ۳E لباسشویی های سامسونگ را شرح دهیم.

عیب یابی ارور ۳E ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور ۳E ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

این ارور در لباسشویی های سامسونگ ممکن است به علت مشکلات الکتریکی و مکانیکی نظیر خرابی سنسور هال، خرابی برد کنترل، مشکلات سیم کشی و یا ترک خوردگی شفت و یا یاتاقان درام رخ دهد.

علاوه بر این، فرسوده شدن موتور نیز می تواند باعث نمایان شدن کد خطای ۳E شود.

در ادامه، دیگر علت های ارور ۳E یا E3 در ماشین لباسشویی سامسونگ را برسی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که این ارور، مشکلی جدی است و باید توسط تکنسین برسی گردد.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

معنی ارور ۳E در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

ارور ۳E یا E3 با عنوان خطای موتور درایو شناخته می شود. همانطور که از نام آن پیداست، زماین که موتور دایرکت درایو لباسشویی، جریان الکتریکی زیادی بکشد، این کد خطا فعال می شود.

به عنوان مثال، ممکن است یک جسم خارجی مانند یک قطعه شکسته از شفت، باعث انسداد چرخش دیگ شود. در نتیجه موتور کد خطای ۳E یا E3 را فعال کند.

گیر کردن موتور تنها یک نمونه است. دلایل متعددی وجود دارد که باعث نمایش این ارور لباسشویی سامسونگ می شوند. به طور کلی این علل به دو دسته تقسیم می شوند؛ مشکلات مکانیکی و مشکلات الکتریکی.

در ادامه نگاه دقیق تری به هر کدام می اندازیم.

ترک خوردگی و شکستگی شفت

در ماشین لباسشویی های سامسونگ، وظیفه شفت حمایت از درام است. این قسمت را در پشت لباسشویی پیدا می کنید و چندین بازو دارد که مستقیما روی درام پیچ می شود.

در طول چرخه شستشو، شفت درام را ثابت نگه می دارد و مانع لرزش ماشین لباسشویی می شود. متاسفانه، گاهی اوقات شفت با گذر زمان و استفاده مکرر، این بخش دچار مشکل می شود. با شکننده شدن فلز سازنده شفت، شکاف هایی روی آن ایجاد می شود که ممکن است باعث شکستن آن شود. بدون پایداری و حمایت شفت، موتور برای چرخاندن دیگ کار بسیار سختی خواهد داشت.

موتور ممکن است مجبور شود از جریان الکتریکی اضافی استفاده کند تا بتواند درام را به صورت موثری بچرخاند. این اتفاق موجب ظاهر شدن ۳E ارور ماشین لباسشویی سامسونگ می گردد.

برای تعمیر مشکل شفت لباسشویی سامسونگ، کار سختی در پیش دارید. باید تمامی اجزای داخلی ماشین لباسشویی را خارج کنید تا بتوانید به شفت و دیگ ماشین لباسشویی دسترسی پیدا نمایید؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم از تکنسین کمک بگیرید.

ترک خوردگی شفت لباسشویی سامسونگ

خرابی بلبرینگ دیگ

بلبرینگ ماشین لباسشویی بخش مهمی از ماشین لباسشویی هستند. دلیل حیاتی بودن آن ها این است که به دیگ اجازه میدهند حتی زمانی که به سرعت می چرخند، ایمن بمانند و حرکت نرمی داشته باشند. علاوه بر این، بلبرینگ های با کیفیت به دستگاه اجازه می دهند با کمترین نویز و صدا کار خود را انجام دهند.

به طور معمول، برای برسی و تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی باید پشت دستگاه را برسی کنید. این قطعات به اشکال متفاوتی یافت می شوند و ممکن است با گذر زمان، آسیب زیادی را متحمل گردند. با سایش و آسیب دیدن، بلبرینگ ها توانایی شان برای چرخش نرم و بی صدا از دست می دهند. با گذشت زمان، ممکن است وضعیت آن ها به حدی بد شود که اصلا نتوانند بچرخانند. موتور برای غلبه بر این موضوع، سعی می کند مقدار فزاینده ای جریان الکتریکی را جذب کند. این امر ممکن است در برخی موارد برای موتور بیش از حد باشد و در نتیجه شما با کد خطای E3 یا ۳E ماشین لباسشویی سامسونگ رو به رو شوید.

بلرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر و تعویض بلبرینگ ها کار بسیار سخت و حرفه ای است. این پروسه تجربه فنی و دانش مکانیکی زیادی را طلب می کند، در صورتی که فاقد شرایط هستید، از تعمیر خودسرانه خودداری کنید.

خرابی سنسور هال

سنسور هال که با نام سنسور موقعیت نیز شناخته می شود، قطعه ای است که چرخش ها را کنترل کرده و موتور لباسشویی را در موقعیت مکانی قرار می دهد. به بیان ساده این سنسور به لباسشویی کمک می کند تا موتور را در طول چرخه های شستشو، در سطح مناسبی نگه دارد.

سنسور هال، میدان های مغناطیسی را اندازه گیری کرده تا تعیین کند موتور چقدر سریع کار می کند. درست مانند قطعات دیگر، این بخش نیز با استفاده طولانی مدت مستعد خرابی خواهد بود. به عنوان مثال، ممکن است به اشتباه تشخیص دهد که موتور با حداکثر سرعت کار می کند، حتی اگر موتور در حالت استراحت باشد. در نتیجه با وجود این که دستگاه در وسط چرخه شستشو قرار دارد، هیچ نیرویی به موتور نمی رسد.

تعویض سنسور هال، یکی از فرآیندهای به نسبت سخت تعمیر ماشین لباسشویی است.

برای این کار باید منبع آب و برق دستگاه را قطع کرده و پنل دسترسی پشتی را بردارید. برای شناسایی و مکان یابی بهتر، پیشنهاد می شود به دفترچه راهنمای لباسشویی سامسونگ خود مراجعه کنید؛ بدین ترتیب می توانید دقیقا بفهمید که باید دنبال چه بگردید.

سنسور هال ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی برد کنترل لباسشویی

اگر نمی دانید برد کنترل چیست، باید آن را به عنوان مغز ماشین لباسشویی در نظر بگیرید. این بخش هر جنبه ای موتور را کنترل می کند؛ از تامین نیروی موتور گرفته تا افزایش و یا کاهش سرعت آن. مهم تر از این، برد کنترل تضمین می کند که این اتفاقات درست در هر محله از چرخه شستشو اتفاق بیافتند!

بردهای کنترل دارای اجزای کوچکی هستند که مستعد خرابی می باشند. مواردی مانند سایش، ضربه، رسیدن آب و مشکلات الکتریکی می تواند باعث خرابی آن ها شوند. زمانی که برد کنترل خراب شود، ممکن است توانایی خود را برای برق رسانی و به حرکت در آوردن صحیح موتور از دست بدهد.

بردهای کنترل معمولا قابل تعمیر نیستند و باید تعویض شوند. برای تعویض برد کنترل باید از فردی قابل اعتماد و حرفه ای کمک بگیرید.

کلام آخر

معمولا علت ارور ۳E یا E3 ماشین لباسشویی های سامسونگ ، مشکلی مکانیکی یا الکتریکی پیچیده است. این مشکلات به رسیدگی سریع و حرفه ای نیاز دارند، پیش از آن که باعث بروز مشکلی جدی تر و پرهزینه تر شوند. تکنسین های نمایندگی تعمیراتو۲۴، برای تعمیر مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه در تهران حاضر هستند. برای مشاوره رایگان و درخواست تکنسین از شماره زیر استفاده کنید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

مطالب مرتبط