جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم
۱۵ بهمن ۱۴۰۲

چگونه قفل ماشین لباسشویی را فوری باز کنیم؟

 • علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی چیست؟
 • چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟
 • چگونه قفل کودک در ماشین لباسشویی را باز کنیم؟
 • چرا درب لباسشویی قفل نمی شود؟
 • قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی ال جی
 • علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

چگونه قفل در ماشین لباسشویی را باز کنیم ؟ یکی از مشکلاتی که کسی دوست ندارد با آن رو به رو شود، گیر کردن درب لباسشویی است. در اینجا تمام علل باز نشدن و راه های باز کردن درب لباسشویی قفل شده را برسی کنیم.

آموزش گام به گام باز کردن درب لباسشویی قفل شده را می‌توانید در ویدیو زیر تماشا کنید:

باز کردن درب ماشین لباسشویی

در صورتی که مطمئن هستید تخلیه نشدن ماشین علت باز نشدن درب است، با کمک مراحل زیر، دستگاه را به صورت دستی تخلیه کنید؛ لازم به ذکر است که تمامی این مراحل در ویدیوی زیر نیز به صورت گام به گام شرح داده شده است.

 1. ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید. سیم برق را به جایی بچسبانید تا خیس نشود. توجه داشته باشید که زمانی که کف زمین خیس است، به سیم یا پریزر برق دست نزنید.
 2. فیلتر پمپ تخلیه را پیدا کنید. معمولا فیلتر تخلیه را در جلو و پایین دستگاه، پشت یک پنل می توانید پیدا کنید.
 3. پنل را باز کنید.
 4. مقداری پارچه و یک ظرف بزرگ، مثل تشت را زیر فیلتر قرار دهید تا کف زمین خیس نشود.
 5. فیلتر را تخلیه کنید.
 6. فیلتر پمپ را باز کنید.
 7. اجازه دهید آب روی پارچه و یا ظرف، تخلیه شود.
 8. فیلتر را تمیز کنید. هر مو، پرز، سکه، و دیگر اشیایی که در طول زمان می تواند باعث انسداد شود را نیز بردارید.

در برخی لباسشویی ها، شلنگ تخلیه نیز در کنار فیلتر قرار دارد. در صورتی که شما هم از این مدل دستگاه ها استفاده می کنید:

 1. آن را از جای خود جدا کنید.
 2. شلنگ را روی ظرف قرار دهید.
 3. سپس در پوش آن را بردارید تا آب تخلیه شود.
 4. آن را در جای خود قرار دهید و درپوش آن را بگذارید.

به طور خلاصه، تخلیه نشدن آب، خرابی قفل درب، پوسیدگی و خرابی لولا یا واشر در، شکستگی دستگیره در، مشکل سوئیچ فشار و خرابی قفل حرارتی ممکن است علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی شما باشد.

در زمان هایی که درب لباسشویی شما قفل شده و باز نمی شود، باید سریعا یک راه حل پیدا کنید. وقتی که لباس ها برای مدت طولانی داخل لباسشویی بمانند، بو می گیرند و حتی ممکن است کپک بزنند! احتمالا شما هم زمانی که لباس های خود را از پشت درب لباسشویی می بینید اما نمی توانید آن ها را در بیاورید، احساس ناامیدی و ترس می کنید. لازم نیست بترسید، ما اینجا هستیم که به ناامیدی و نگرانی شما را از بین ببریم.

چندین دلیل احتمالی برای درب لباسشویی قفل شده وجود دارد. در اولین مرحله، شما باید دلیل این اتفاق را شناسایی کنید و بعد، به دنبال راه حل باشید.

پیشنهاد ما برای عیب یابی دقیق، سریع و مقرون به صرفه، با کارشناسان نمایندگی تعمیر لباسشویی در تهران تعمیراتو۲۴ تماس حاصل کنید. تماس به موقع، می تواند از آسیب های شدید به دستگاه جلوگیری کرده و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

تماس با تعمیراتو 24

علت اول: تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی تمام نشدن مرحله آخر شستشو، و ماندن آب درون آن است.

راه کار باز کردن قفل ماشین لباسشویی : باید یک بار دیگر ماشین لباسشویی خود را برای شستشو و یا آبکشی تنظیم کنید. اگر مشکلی در مسیر تخلیه ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد، این بار آب آن تخلیه می‌شود و شما می‌توانید درب آن را باز کنید.

در صورتی که باز هم نتوانستید درب ماشین لباسشویی خودتان را باز کنید، علت آن انسدادی در مسیر تخلیه است. برای رفع گرفتگی در مسیر تخلیه ماشین لباسشویی، باید تمامی فیلترهای مسیر تخلیه تمیز شوند. اگر با عملکرد فیلتر تخلیه آشنا نیستید و اهمیت تمیز کردن آن را درک نمی کنید، به شما خواندن مقاله “فیلتر تخلیه چیست؟” را پیشنهاد می دهیم. تمیز نکردن فیلتر، می تواند با عواقبی چون گیر کردن مسیر تخلیه، تمیز نشدن لباس ها، آسیب دیدن درام و … همراه باشد؛ بنابراین حتما آن را جدی بگیرید.

در صورتی که حتی پس از تمیز کردن فیلتر تخلیه باز هم با انسداد رو به رو بودید، بهتر است فرآیند تعمیر را به فردی حرفه ای بسپارید. شما می توانید به راحتی با تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، بوش ، اسنوا، دوو و… ما به شماره زیر تماس حاصل کنید.

چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم

علت دوم: خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

تمامی ماشین لباسشویی‌ها دارای قفل یا میکروسوییچ هستند، که وظیفه دارد حین کار کردن دستگاه، درب را به طور کامل بسته نگه دارد و مانع باز شدن آن بشود. همچنین اگر این قفل کامل بسته نشود، ماشین لباسشویی روشن نشده و شروع به کار نخواهد کرد.

در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی، در صورت خرابی قفل، کد خطا یا اروری نمایش داده می‌شود. اگر از لباسشویی های ال جی، سامسونگ، اسنوا و بوش استفاده می کنید، با کمک مقاله معرفی ارور های ماشین لباسشویی می توانید معنی تمامی ارورهای دستگاه تان را بفهمید و مشکل درب لباسشویی قفل شده تان را حل کنید.

راه کار باز کردن ضامن دستی درب ماشین لباسشویی : اگر پس از استفاده از لباسشویی قفل درب باز نشد و لباس‌ها داخل آن مانده بود، می‌توانید برای غیرفعال کردن آن از ضامن دستی استفاده کنید. این ضامن یا زیر قفل و یا در بخش مواد شوینده قرار دارد. پس از پیدا کردن آن می توانید در را باز کنید. اما فراموش نکنید که پس از بازکردن درب با استفاده از ضامن، باید اقدام به تعویض قفل (میکرو سوییچ) کنید.

در صورتی که قصد تعویض میکروسوئیچ لباسشویی خود را دارید، می توانید از مرکز تعمیراتو۲۴، بهترین و باکیفیت ترین قطعه را تهیه کنید. تنها کافیست با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید و یا بر روی آیکون واتس اپ بزنید.

خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

علت سوم: پوسیدگی و خرابی لولای درب ماشین لباسشویی

همه ماشین های لباسشویی در قسمت درب خود، دارای زبانه و لولا می باشند که برای قفل شدن و چفت شدن آن به کار می‌رود. این لولا معمولا از جنس پلاستیک ساخته شده است و باعث چرخش راحت درب می‌شود.

این امکان وجود دارد که خرابی و پوسیدگی لولا، یکی دیگر از دلایل دیگر باز نشدن درب ماشین لباسشویی و قفل شدن آن باشد.

 خرابی لولای درب ماشین لباسشویی
چگونه قفل در ماشین لباسشویی اسنوا ، ال جی ، بوش و سامسونگ و … را باز کنیم ؟

چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم : شما می‌توانید با بررسی لولا، از خرابی و یا سلامت زبانه اطمینان حاصل کنید؛ همچنین دقت کنید که تمامی پیچ‌ها سفت بسته شده باشند. در صورتی که متوجه هرگونه خرابی در لولا، زبانه، پیچ ها، واشر و … لباسشوی خود شدید، می توانید با تکنسین های مجرب تعمیر لباسشویی تعمیراتو۲۴، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

در صورتی که از لباسشویی های درب از بالا استفاده می کنید، کمی قضیه فرق می کند؛ چرا که درب لباسشویی قفل شده، معمولا به دلیل معیوب شدن لولا ها اتفاق می افتد. این لولاها می توانند با گذشت زمان فرسوده  شده و آسیب ببینند؛ به خصوص اگر بجای فلز از جنس پلاستیک ساخته شده باشند. در صورت خرابی لولاها عملیات تعویض آن ها را باید به فردی مجرب بسپارید تا از خرابی و صدمات بیشتر جلوگیری کنید.

علت چهارم: خرابی یا شکستگی دستگیره ماشین لباسشویی

اگر دستگیره درب (فلاپی) ماشین لباسشویی‌ تان شل شده است، احتمال شکستگی آن وجود دارد.

چگونه قفل در ماشین لباسشویی اسنوا ، ال جی ، بوش و سامسونگ و … را باز کنیم ؟ خرابی دستگیره از مواردی است که ممکن است برای هر مدل ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد. اما نوع آسیب دیدگی می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که تعمیر این مورد را به تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید.

توجه: تلاش فرد غیرمتخصص در راستای باز کردن درب لباسشویی به وسیله کارت یا سیم و اشیائی از این دسته، می‌تواند باعث آسیب بیشتر به دستگاه شود.

شکستگی دستگیره ماشین لباسشویی

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش

علت پنجم: مشکل سوئیچ فشار ماشین لباسشویی

اگر سوئیچ فشارخراب بوده و یا در سیستم فشار انسدادی وجود داشته باشد، حتی اگر آب هم به درستی از پمپ خارج شده باشد، درب لباسشویی می تواند گیر کند. علت این امر وجود امکان به دام افتادن هوایی که قفل درب را کنترل می کند، است. در برخی از ماشین های لباسشویی اگر سوئیچ فشار ریست نشود، قفل درب بسته نگه داشته می شود.

راه کار:لباسشویی را خاموش کنید و اجازه دهید قفل درب خنک شود. سپس درب بعد از چند دقیقه باز می شود.

کارشناسان تعمیراتو۲۴ به شما پیشنهاد می‌کنند با سرویس ماشین لباسشویی خود به صورت سالانه، از مشکلات و آسیب‌های مختلف آن در آینده پیشگیری کنید. دلیل اهمیت سرویس مرتب لوازم خانگی خود را در زیر بخوانید:

سوئیچ فشار ماشین لباسشویی

علت ششم: قفل حرارتی ماشین لباسشویی

قفل حرارتی باید حدود دو دقیقه پس از پایان چرخه، درب ماشین لباسشویی را رها کند. در واقع وظیفه قفل حرارتی جلوگیری از گسترش گرما در لباسشویی است؛ بنابراین حتی وقتی ماشین لباسشویی خاموش است، بلافاصله قفل درب باز نمی شود.

چگونه قفل در ماشین لباسشویی اسنوا ، ال جی ، بوش و سامسونگ و … را باز کنیم ؟ ماشین لباسشویی را برای حدود پنج دقیقه خاموش کنید تا قفل خنک و آزاد شود؛ در نهایت شما قادر خواهید بود که درب را باز کنید. گاهی اوقات، خود قفل حرارتی گیر می کند. در چنین مواردی ضربه محکم به ناحیه زبانه، ممکن است باعث آزاد شدن قفل شود.

علت هفتم: مسائل مربوط به گرم شدن خیلی زیاد

اگر از لباسشویی خود استفاده زیادی می کنید،گاهی اوقات گرمای بیش از حد یا باعث میشود ماشین لباسشویی شما از کار بیفتد و یا به صورت عادی کار کند، اما فقط درب آن باز نشود.

یکی از نکاتی که همواره باید مراقب آن باشید، دمای درب ماشین لباسشویی شما است. اگر با لمس درب متوجه شدید که درب خیلی گرم است، بهتر است قبل از استفاده مجدد از دستگاه، مدتی صبر کنید.

چگونه قفل ماشین لاسشویی اسنوا ، ال جی ، بوش و سامسونگ و … را باز کنیم ؟ درهنگام مواجهه با گرمای بیش از حد، برای خنک شدن مدتی به دستگاه زمان دهید؛ دستگاه دمای خود را اصلاح خواهد کرد.

توجه داشته باشید که باید از گرم شدن مداوم لباسشویی خودداری کنید؛ زیرا این امر می تواند باعث آسیب شدید و حتی سوختن مدارهای موجود در دستگاه شود!

چگونه قفل ماشین لباسشویی دوو را باز کنیم

علت هشتم: فعال شدن قفل کودک ماشین لباسشویی

فعال شدن قفل کودک هم از مواردی است که میتواند علت باز نشدن درب لباسشویی باشد.

راه کار: از آنجایی که غیرفعال کردن قفل کودک در هر برند متفاوت است، باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی تان مراجعه کنید. همچنین شما با سرچ کردن نام و مدل دستگاه هم می توانید درب لباسشویی خود را باز کنید.

به عنوان مثال: اگر درب لباسشویی ال جی شما باز نمی شود و علت درب لباسشویی قفل شده ال جی شما، فعال شدن قفل کودک آن باشد، بر روی صفحه نمایش لباسشویی, کد ارور CL را مشاهده می کنید. همچنین اگر علت قفل شدن لباسشویی سامسونگ نیز همین مورد باشد، شما علامتی قرمز رنگ، شبیه به صورت کودک می بینید . شما باید آن را غیر فعال نمایید تا بتوانید درب لباسشویی سامسونگ خود را باز کنید. اگر با اروری متفاوت رو به رو هستید، خواندن مقاله “ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ” را پیشنهاد می کنیم.

ساز و کار باز کردن قفل کودک لباسشویی,سایر برندها نیز مشابه همین موارد، اما با تفاوت های جزئی است. در پایین روش باز کردن قفل کودک برخی از برند ماشین لباسشویی ها را آورده ایم:

چگونه قفل کودک در ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

 • باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بکو: به دنبال علامت قفل کودک باشید و آن را برای سه ثانیه نگه دارید تا این قابلیت غیر فعال شود.
 • باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ: دکمه spin و temperature را برای ۳ ثانیه نگه دارید. در بعضی مدل ها باید rinse و temperature را برای ۳ ثانیه فشرد.
 • باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بوش: برخی مدل ها با ۵ ثانیه نگه داشتن دکمه شروع، باز می شوند. اگر لباسشویی باز نشد، دکمه های rpm و finished in را سه ثانیه نگه دارید.
 • باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی AEG: دکمه Stains/Prewash و Extra Rinse را به مدت ۵ ثانیه فشرده و نگه دارید.
 • باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی: برای باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی کافیست دکمه CHILD LOCK را برای ۳ الی ۵ ثانیه فشرده و نگه دارید.
قفل کودک در ماشین لباسشویی

علت نهم: شکستن دستگیره در

دستگیره های ماشین لباسشویی شکننده و حساس اند، بنابراین به راحتی آسیب می بینند. سعی نکنید درب ماشین لباسشویی را به زور باز کنید، در عوض، از یک نوار یا نخ باریک استفاده کنید. توجه داشته باشید که ما این روش را توصیه نمی کنیم، اما در مواقع ضروری ممکن است به کارتان بیاید.

ریسمان را دور چارچوب درب بپیچید و به سمت دیگر قفل درب بکشید. نکته این کار در حرکت دادن ریسمان است که قفل درب باز شود.

در صورتی که این روش هم کارساز نبود، بالای ماشین لباسشویی را باز کنید. سپس گیره درب را پیدا کنید و آن را فشار دهید تا در را رها کند.

توجه داشته باشید که روش های گفته شده ممکن است به علت عدم مهارت شما، به دستگاه تان آسیب بزنند؛ بنابراین توصیه می کنیم که در اولین مرحله، از افراد حرفه ای کمک بخواهید.

چرا درب لباسشویی قفل نمی شود؟

حال که تمامی دلایل درب لباسشویی قفل شده را برسی کردیم، خوب است که آن روی سکه را هم ببینیم؛ یعنی قفل نشدن درب لباسشویی.

این مشکل، مربوط به مکانیزم قفل شدن یا آزاد سازی درب است و می تواند برای هر ماشینی که بیش از ۳ سال استفاده شده، اتفاق بیافتد. در چنین مواقعی، احتمالا با وضعیت زیر رو به رو می شوید:

۱- وقتی درب لباسشویی را می بندید، صدای کلیک می دهد، اما ماشین قفل نشده و یا روشن نمی شود.

۲- در هنگام بستن درب، اصلا صدا نمی دهد.

۳- دستگاه را روی یک چرخه شستشو قرار دادید و آن را فعال کردید. اما وقتی که برگشتید، متوجه شدید که درب دستگاه باز است، آن هم درحالی که دستگاه کار می کند.

برای حل کردن این مشکل، می توانید اقدام به تعویض قفل درب بکنید. در پایین، آموزش تمامی مراحل تعویض قفل درب لباسشویی را آورده ایم.

درب لباسشویی قفل شده

مراحل تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

اگر علت باز نشدن درب لباسشویی از قفل آن باشد باید آن تعویض کنید. مراحل تعویض قفل درب لباسشویی که در زیر برای ذکر شده است، برای هر نمونه ماشین لباسشویی کاربرد دارد:

 1. دوشاخه ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید.
 2. سیم برق را از دستگاه جدا کنید.
 3. با توجه به مدل ماشین لباسشویی، پنل بالا یا جلوی ماشین را جدا کنید.
 4. لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را جدا به آرامی جدا کنید.
 5. در این مرحله پیچهای اطراف قفل را باز کنید و آن را تعویض کنید.
 6. حتما توجه داشته باشید این کار با دقت انجام گیرد و پیچهای مربوط به آن را محکم ببندید.
 7. تسمه دور درب ر ا با دقت نصب کنید.
 8. پنلها مربوط به ماشین را به آرامی و با دقت در قسمت مربوط به خود قراردهید.

شما میتوانید برای انجام این کار و تعمیرات انواع لباسشویی، نظیر تعمیر ماشین لباسشویی دوو ،تعمیر لباسشویی ایندزیت، تعمیر لباسشویی کنوود و… با مرکز تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

لازم بذکر است در مراحل اولیه جداسازی، چگونگی اتصالات را بخاطر بسپارید و با دقت و به درستی آن را انجام دهید. همچنین در پایان از اتصال قفل درب لباسشویی, به برد اصلی اطمینان حاصل کنید.

چرا در لباسشویی باز نمیشه؟

به‌خوبی این نکته را می‌دانید زمانی که لباس‌ها را در داخل ماشین لباسشویی می‌ریزید و برای شستن برنامه مدنظر را انتخاب می‌کنید، درب ماشین لباسشویی به‌صورت کاملاً خودکار بسته می‌شود تا در حین شستشو لباس‌ها از آن بیرون نریزد. باز نشدن درب ماشین لباسشویی علت‌های مختلفی دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • خراب‌شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی یکی از علت‌های رایج به‌حساب می‌آید.
 • این قطعه ایمنی در زمانی که دیگ ماشین لباسشویی می‌چرخد مانع از باز شدن واشر و درب آن خواهد شد.
 • زمانی که آب داخل دیگ ماشین لباسشویی ریخته می‌شود و شروع به چرخیدن می‌کند، درب این دستگاه با استفاده از این قطعه به طور کامل قفل می‌شود.
 • برای اینکه بتوانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که آیا میکروسوئیچ خراب شده یا نه بهتر است در قسمت محرک میکروسوئیچ یک پیچ‌گوشتی بگذارید، اگر به طور خودکار قفل دربسته شد، اما عمل شستشو صورت نگرفت باید آن را تعویض کنید.
 • لولای درب ماشین لباسشویی درست مانند یک اهرم عمل می‌کند و در نهایت باعث خواهد شد تا درب ماشین لباسشویی اتصال یابد.
 • جنس آن فلز یا پلاستیکی است و درصورتی‌که این لولا دچار فرسودگی و پوسیدگی شود مانع از باز شدن درب خواهد شد.
 • تخلیه‌نشدن کامل ماشین لباسشویی نیز از دیگر عوامل مهم در زمان باز نشدن درب به‌حساب می‌آید.
 •  در صورتی‌ که آب داخل آن به‌صورت کامل تخلیه نشود، زمانی که برنامه شستشو به پایان برسد، درب آن باز نخواهد شد.
 • برای این کار لازم است که مسیر تخلیه را به طور کامل بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که در لوله هیچ مشکلی وجود ندارد.
 • یکی دیگر از قطعات مهم و حائز اهمیت برد الکترونیکی است که فرمان‌های لازم به دیگر قطعات موجود روی لباسشویی را صادر می‌کند.
 •  در صورت باز نشدن درب ماشین لباسشویی باید به سراغ این قطعه بروید و آن را چک کنید.

با کمک این مطالب قطعاً به جواب سوال چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم، می‌رسید.

چرا در لباسشویی باز نمیشه؟
چرا در لباسشویی باز نمیشه؟

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

بروز ایرادهای مختلف و گوناگون در هر زمانی می‌تواند باعث به‌ وجود آمدن مشکل برای قفل درب ماشین لباسشویی اسنوا شود که در چنین شرایطی ممکن است زمانی که دستگیره درب ماشین لباسشویی را می‌کشید قفل آن باز نشود که می‌تواند بنا به یکی از مواردی باشد که در ادامه از آن‌ها نام می‌بریم.

 • درصورتی‌که قفل کودک لباسشویی اسنوا فعال باشد.
 • بالا آمدن کد خطای door lock
 • به پایان نرسیدن برنامه لباسشویی اسنوا
 • عدم تخلیه آب پس از به‌پایان‌رسیدن برنامه شستشوی لباسشویی
 • خراب‌شدن دستگیره ماشین لباسشویی
 • خراب‌شدن لولای درب لباسشویی

ممکن است بتوانید با ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا، درب آن را باز کنید. اما اگر نتوانستید، می‌توانید از تکنسین‌های نمایندگی اسنوا به شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ کمک بگیرید.

قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی ال جی

یکی از رایج‌ ترین مشکلاتی که باعث قفل‌ شدن درب ماشین لباسشویی ال جی می‌شود، تخلیه‌نشدن آب آن است. اما از کجا می‌توان به این موضوع پی برد؟ چنانچه زمانی که برنامه شستشوی مدنظر شما به پایان رسیده باشد، اما هنوز هم در داخل مخزن آن آب قرار داشت به این معناست که آب داخل ماشین لباسشویی تخلیه نشده و علت قفل‌شدن درب نیز همین موضوع است.

یکی از وظایف اصلی و حائز اهمیت قفل درب ماشین لباسشویی ال‌ جی این است که در زمان کار کردن بتواند درب آن را بسته نگه دارد. به این صورت که در هر زمان درب ماشین لباسشویی را می‌بندید یک فرمان برای برد آن ارسال می‌شود که باعث روشن‌ شدن ماشین لباسشویی خواهد شد. در چنین شرایطی اگر قفل آن دچار آسیب و خرابی شود، درب به طور کامل بسته نمی‌شود و در نهایت فرمانی نیز برای برد جهت روشن‌ شدن ارسال نخواهد شد.

قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی ال جی
قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی ال جی

علت قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی دوو

اگر پس از قرار دادن لباس‌ها در داخل ماشین لباسشویی دوو متوجه شدید که آب به‌ درستی و اصولی در داخل آن پمپاژ می‌شود، اما درب آن باز نشد، می‌تواند به دلایل مختلفی همچون معیوب‌ بودن سوئیچ فشار یا انسداد در سیستم فشار آن باشد.

جهت باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی دوو در وهله اول باید دستگاه را خاموش کنید و اجازه دهید تا قفل در به طور کامل خنک شود. سپس بعد از پشت سر گذاشتن چند دقیقه این امکان فراهم است تا درب ماشین لباسشویی را باز کنید.

برخی مواقع پیش‌ آمده که قفل حرارتی به‌ راحتی باز نشود، در چنین مواقعی پیشنهاد می‌دهیم که یک ضربه به ناحیه دستگیره بزنید تا قفل آن به طور کامل باز شود. در نهایت، اگر مشکل‌تان همچنان پابرجا بود با خدمات پس از فروش دوو تماس حاصل کنید.

علت قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی بوست

در این قسمت می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم. اگر پس از شستشو متوجه شدید که درب ماشین لباسشویی بوست قفل شده و باز نمی‌شود، لازم است به سراغ بررسی سطح آب و استفاده از ضامن دستی بروید و هر یک از آن‌ها را به طور دقیق چک کنید. در بسیاری از مواقع نیز این مشکل مربوط به خرابی برد الکترونیکی لباسشویی بوست است که باید برای رفع آن از یک تعمیرکار ماهر تعمیراتو۲۴ در این زمینه کمک بگیرید.

علت قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی بوست

خلاصه کلام

به طور کلی اگر با مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی مواجه شده اید، دلایل زیادی ممکن است پشت آن باشد. این مشکل میتواند در انواع مدل لباسشویی های ال جی، سامسونگ، دوو، اسنوا  و یا هر برند دیگری رخ دهد.

مواردی که در بالا ذکرشد، از رایج‌ ترین علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی، برای تمامی برندها می باشد. در صورتی که بعد از انجام مراحل ذکرشده، درب ماشین لباسشویی تان همچنان قفل است و باز نمی‌شود، میتوانید با تکنسین های باتجربه و حرفه ای، جهت تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

سوالات رایج

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

به طور خلاصه، تخلیه نشدن آب دستگاه، معیوب بودن سوئیچ فشار،  قطع شدن برق لباسشویی، داغ شدن و یا خرابی قفل، پوسیدگی لولای درب، خرابی دستگیره و فعال بودن قفل کودک از علل باز نشدن قفل درب ماشین لباسشویی هستند.

چگونه قفل ماشین لباسشویی را به صورت دستی باز کنیم؟

ابتدا باید آب لباسشویی را به صورت کامل تخلیه کنید. سپس دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. پس از ۵ دقیقه درب را بکشید، اگر درب باز نشد به ارامی با کف دست به آن ضربه بزنید تا بتوانید از دور درب نخ رد کنید. به آرامی نخ را جابجا کنید تا قفل درب باز شود.

برای رفع مشکل باز نشدن درب لباسشویی چه کنیم؟

اگر همچنان مشکل تان پابرجاست، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات نمایندگی تعمیراتو۲۴ استفاده کنید و از آسیب جدی به خودتان و دستگاه پیشگیری نمایید.

خدمات مرکز تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو۲۴ چیست؟

تعمیراتو۲۴ یکی از معتبرترین مراکز تعمیرات لوازم خانگی در ایران است که خدمات سریع، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه ارائه می‌کند. برای ارتباط با کافیست از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری