جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور ae در ماشین ظرفشویی ال جی
۲۹ آبان ۱۴۰۲

علت ارور AE در ماشین ظرفشویی ال جی

مشاهده ارور AE ظرفشویی ال جی ، یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای هر کاربری پیش بیاید. این ارور به معنای وجود نشتی آب در ماشین ظرفشویی است. نشتی آب می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد و خسارت‌های زیادی به دستگاه وارد کند. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، حتماً نگران هستید و می‌خواهید هر چه زودتر مشکل را حل کنید. در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴، قصد داریم به بررسی دلایل بروز ارور AE ماشین ظرفشویی و روش‌های رفع آن بپردازیم.

نشتی ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور AE در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

علت ارور AE در ماشین ظرفشویی ال جی شما نشتی آب است که معمولا ریشه در خرابی سنسور نشتی، پمپ تخلیه و یا اتضالات داخلی دستگاه دارد. ارور AE باید جدی گرفته شود و در اسرع وقت به آن رسیدگی گردد؛ چرا که نشتی یکی از خرابی‌های خطرناک ماشین ظرفشویی است و معمولا تنها با رسیدگی حرفه‌ای برطرف می‌گردد.

در ادامه، ۴ دلیل خطای AE ماشین ظرفشویی ال جی را آورده ایم؛ اگر مشکل‌تان حل نشد، می‌توانید از خدمات ضمانت دار نمایندگی تعمیر ظرفشویی تعمیراتو ۲۴ استفاده کنید!

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

۱- خرابی سنسور نشتی

خرابی سنسور نشتی ماشین ظرفشویی یکی از دلایل اصلی نمایش ارور ae است. این سنسور وظیفه تشخیص نشتی آب در دستگاه را بر عهده دارد و در صورت خرابی، ممکن است به‌اشتباه وجود نشتی را تشخیص و این خطا را نمایش دهد. علل خرابی سنسور نشتی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • فرسودگی و آسیب فیزیکی سنسور
 • استفاده از شوینده‌های نامناسب و غیراستاندارد
 • وارد شدن ضربه به دستگاه
 • نوسانات برق

در صورت بروز این خطا، ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید و پس از چند دقیقه، آن را مجدداً روشن کنید. درصورتی‌که خطا همچنان نمایش داده شد، باید سنسور نشتی را بررسی و در صورت نیاز، آن را تعویض کنید.

سنسور نشتی ظرفشویی ال جی

اگر دانش فنی لازم را دارید، از گام‌های زیر برای برسی سنسور نشتی استفاده کنید:

 1. دستگاه را از برق بکشید و از یک مولتی‌متر استفاده کنید. با اتصال دو سر مولتی‌متر به پایه‌های سنسور، باید مقدار مقاومت آن را اندازه‌گیری کنید.
 2. مقدار مقاومت سنسور سالم معمولاً بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ اهم است. در صورتی که مقدار مقاومت سنسور کمتر از ۱۰۰ اهم یا بیشتر از ۱۰۰۰ اهم باشد، سنسور معیوب است. سنسور معیوب باید با قطعه سالم تعویض گردد.

با تعویض سنسور نشتی، خطای ae ظرفشویی ال جی برطرف می‌شود و دستگاه می‌تواند به طور عادی کار کند.چنانچه از دانش کافی جهت تعویض سنسورمعیوب برخوردار نیستید، می­توانید با مجموعه تعمیراتو۲۴ با ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ شماره در تماس باشید. متخصصین ما در کوتاه­ترین زمان ممکن به محل شما اعزام شده و مشکل ایجاد شده را رفع می­کنند. شماره تماس مجموعه تعمیراتو۲۴ به شرح زیر است:

۲- خرابی پمپ تخلیه

اگر هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی خود با ارور AE مواجه شدید، یکی از دلایل احتمالی آن می‌تواند خراب‌شدن پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی باشد. پمپ تخلیه وظیفه تخلیه آب کثیف از ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد. اگر این پمپ خراب شود، آب در داخل ماشین ظرفشویی باقی می‌ماند و سنسور نشتی کف، وجود نشتی را تشخیص و ارور AE را نمایش می‌دهد. علاوه بر خراب‌شدن پمپ تخلیه، علت ارور ae ظرفشویی ال جی موارد پایین را می‌توانیم بیان کنیم:

 • نشتی از اتصالات شلنگ‌ها
 • نحوه چیدمان ظروف داخل ماشین ظرفشویی
 • نشتی از قطعات داخلی ماشین ظرفشویی

برایرفع ارور ae در ماشین ظرفشویی ال جی، ابتدا باید علت بروز آن را شناسایی کنید. اگر پمپ تخلیه خراب شده باشد، باید آن را تعویض کنید. این کار باید توسط یک تکنسین نمایندگی ظرفشویی ال جی انجام شود. برای جلوگیری از بروز ارور AE، بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

 • اتصالات شلنگ‌ها را به طور منظم بررسی و در صورت وجود هرگونه نشتی، آن را برطرف کنید.
 • ظروف را به طور صحیح داخل ماشین ظرفشویی بچینید تا از مسدود شدن مسیر تخلیه آب جلوگیری شود.
 • هر چند وقت یک‌بار، ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید تا از تجمع رسوبات و چربی در آن جلوگیری شود.
خرابی پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی

۳- شکستگی لوله‌های داخلی

ارور ae در ماشین ظرفشویی ال جی نشان‌دهنده وجود مشکل در سیستم تخلیه آب دستگاه است. این خطا می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما مهم‌ترین علت ارور ae ظرفشویی ال جی، شکستگی لوله‌های داخلی ظرفشویی است. لوله‌های داخلی ظرفشویی وظیفه انتقال آب از مخزن به دیگ و برعکس را بر عهده دارند. در صورت شکستگی این لوله‌ها، آب به‌درستی تخلیه نمی‌شود و دستگاه با خطا مواجه می‌شود. شکستگی لوله‌های داخلی ظرفشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • استفاده از مواد شوینده غیراستاندارد یا استفاده بیش از حد از مواد شوینده
 • واردشدن ضربه به ظرفشویی
 • فرسودگی و پوسیدگی لوله‌ها

ازآنجایی‌که شکستگی لوله‌های داخلی ظرفشویی یک مشکل جدی است، در صورت مشاهده این خطا، باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر یا تعویض لوله‌ها اقدام کنید. این کار معمولاً توسط یک تعمیرکار متخصص انجام می‌شود. در صورت عدم تعمیر یا تعویض لوله‌های شکسته، ممکن است آسیب‌های جدی به دستگاه وارد شود و هزینه تعمیر آن افزایش یابد.

 علت ارور ae ظرفشویی ال جی

۴- آسیب دیدگی اتصالات داخل دستگاه

یکی از دلایل کمتر شناخته‌شده ارور AE، آسیب‌دیدگی سیم‌کشی است. در این حالت، ممکن است سیم‌های مربوط به سنسور نشتی دچار پارگی یا اتصالی شده باشند. این امر باعث می‌شود که سنسور نشتی به‌درستی کار نکند و در نتیجه، دستگاه ارور AE را نمایش دهد.

برای تشخیص آسیب‌دیدگی سیم‌کشی، باید دستگاه توسط یک تکنسین متخصص بررسی شود. تکنسین با استفاده از تجهیزات مخصوص، سیم‌های مربوط به سنسور نشتی را بررسی می‌کند و در صورت وجود هرگونه مشکل، آن‌ها را تعمیر یا تعویض می‌کند. اگر با ارور ae در ماشین ظرفشویی ال جی مواجه شدید، توصیه می‌کنیم ابتدا موارد ساده مانند بررسی اتصالات شلنگ‌ها و نحوه چیدمان ظروف را بررسی کنید.

آسیب دیدگی اتصالات ظرفشویی ال جی

نظر تکنسین‌های مجموعه تعمیراتو۲۴

متخصصین مجموعه ما معتقدند که ارور ae ‌ ظرفشویی ال جی  نشان‌دهنده وجود مشکل در سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی است. این مشکل می‌‌تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند موارد زیر باشد:

 • قطعی یا نشتی در لوله‌های آب ورودی
 • خرابی شیر ورودی آب
 • کثیفی یا گرفتگی فیلترهای ورودی آب
 • خرابی پمپ آب

در صورت مشاهده خطای ae ظرفشویی ال جی، ابتدا باید موارد ذکر شده را بررسی کنید.

برای رفع خطای ماشین ظرفشویی ال جی به کجا مراجعه کنیم؟

مجموعه تعمیراتو۲۴ با بیش از چند دهه سابقه در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. تکنسین‌های ما باتجربه و مهارت کافی، می‌‌توانند به‌سرعت و بادقت، مشکل ماشین ظرفشویی شما را برطرف کنند. درصورتی‌که ماشین ظرفشویی شما ارور AE را نمایش می‌دهد، می‌توانید با مجموعه تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

ما باکمال‌میل، مشکل دستگاه شما را بررسی و آن را برطرف خواهیم کرد. در ادامه، برخی از نکات مهم در هنگام مراجعه به مجموعه ما اگر در مورد مشکل دستگاه خود اطلاعات بیشتری دارید، لطفاً آن را با ما در میان بگذارید. ما با ارائه خدماتی باکیفیت و قیمتی مناسب، سعی در جلب رضایت شما مشتریان عزیز داریم.

سخن پایانی

ارور ae ظرفشویی ال جی، مانند یک زنگ هشدار است که به شما می‌گوید باید برای حفظ سلامت و عملکرد ظرفشویی خود، اقداماتی انجام دهید. با رعایت نکات ذکرشده در این مقاله، می‌توانید از بروز این ارور و سایر مشکلات احتمالی ظرفشویی خود جلوگیری کنید و از داشتن یک ظرفشویی سالم و کارآمد لذت ببرید.

ارور در ظرفشویی ال جی، می‌تواند مشکلی جدی باشد که نیاز به تعمیر توسط یک متخصص دارد. بااین‌حال، با رعایت نکات ذکرشده در این مقاله، می‌توانید از بروز این ارور و سایر مشکلات احتمالی ظرفشویی خود جلوگیری کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری