جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت و راه رفع ارور PF ماشین لباسشویی ال جی
۱۵ آبان ۱۴۰۲

۴ علت ارور PF ماشین لباسشویی ال جی

ارور PF ماشین لباسشویی ال جی ، یکی از کدهای خطایی است که ممکن است روی کنترل پنل دستگاه نمایش داده شود. ارور PF با مشکلات برق مرتبط است و می تواند به دلیل مشکلات زیادی رخ دهد. با ما در تعمیراتو۲۴ مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی همراه باشید تا علت و راه رفع ارور PF ماشین لباسشویی ال جی شرح دهیم.

ارور pf لباسشویی ال جی

علت ارور PF ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

اگر ماشین لباسشویی ال جی شما حین کار متوقف شد و و کد خطای PF را نشان داد، علت آن مشکل در سیستم برق رسانی دستگاه است. این خطا ممکن است در هر مرحله شستشو رخ دهد و مختصر شده عبارت POWER FAILURE است.

علت خطای PF در لباسشویی ال جی :

  • خرابی سیم برق یا دوشاخه
  • خرابی برد کنترل
  • خرابی المنت حرارتی ماشین لباسشویی
  • اتصال دستگاه قدرتمندی به برق که باعث پرش ولتاژ می شود. (مثل دستگاه جوش)
  • خرابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی

اگر این ارور تنها یک بار رخ داد و دیگر ظاهر نشد، علت آن قطعی برق بوده است. با این حال، اگر ارور مرتبا روی نمایشگر ظاهر می شود، باید توسط فردی حرفه ای بازدید شود. برای دریافت خدمات مقرون به صرفه، با ضمانت ۶ ماهه و با کیفیت نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران، با شماره های زیر تماس بگیرید.

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

شاید ریست کردن مشکل تان را حل کرد! آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

توجه!

ارورها و کدهای خطای بسیاری وجود دارند که با درنظرگرفتن تفاوت میان مدل‌ها و تجهیزات کلی ماشین لباسشویی ال جی متفاوت است. حتماً توجه داشته باشید که رفع خطای pf در ماشین لباسشویی ال جی بسیار تخصصی بوده و لازم است در صورت نداشتن تخصص و تجربه کافی، تعمیر لباسشویی ال جی را به افراد متخصص بسپارید.

چرا خطای PF در لباسشویی های LG نمایش داده می‌شود؟

به طور خلاصه، مشکلات برق نظیر بالا پایین شدن ولتاژ، خاموش شدن ناگهانی و کوتاه مدت دستگاه حین کار، مشکل داشتن پریز و سیم برق و خرابی قطعات داخلی، از علل ارور PF ماشین لباسشویی ال جی است.

با این حال،  مشکلات برق منزل تان تنها مواردی نیست که می تواند سبب این خطا شود. برای عیب یابی، باید به علائم دیگری که به همراه این خطا ظاهر می شود، دقت کرد. مثلا:

  • این خطا تنها هنگام اجرای یک برنامه شستشو رخ می دهد.
  • یا این کد خطا هر زمان که ماشین لباسشویی خود را روشن می کنید، نمایش داده می شود.

هر دو گزینه نشانه یک نقص است؛ علاوه بر مشکل در سیم کشی الکتریکی، موارد زیر می تواند سبب این خطا شوند.

  • سیم برق یا دوشاخه ماشین لباسشویی خراب است. در این صورت ممکن است در هر مرحله از شستشو این خطا را ببینید.
  • برد کنترل لباسشویی مشکل پیدا کرده است. اگر برد ماشین لباسشویی تان عیب پیدا کرده باشد، ممکن است در هر مرحله از شستشو با این خطا رو به رو شوید.
  • سوختن و خرابی هیتر المنت هم از دیگر دلایل ارور PF است. زمانی که المنت بسوزد، اتصال کوتاه ایجاد می کند و با روشن کردن مجدد دستگاه، کد خطای PF نمایش داده می شود.

اگر ماشین لباسشویی را از طریق محافظ به برق متصل کنید، می توانید از افت ولتاژ جلوگیری نمایید. با این کار تا حد زیادی از آسیب به لباسشویی جلوگیری می کنید. اهمیت استفاده از محافظ در وسایل برقی بسیار قابل توجه است، از آن غافل نشوید!

خطای pf لباسشویی ال جی

راه رفع خطای PF ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

در اولین گام، بهتر است با چک کردن پریز برق و سیم لباسشویی شروع کنید. اگر از نظر بصری مشکلی وجود ندارد، باید با مولتی متر آزمایش شود. توجه داشته باشید که ارور PF با مشکلات برق مرتبط است؛ بنابراین بهتر است به جای تعمیر خودسرانه از تکنسین کمک بگیرید تا از خطر برق گرفتگی و آسیب به دستگاه دور بمانید.

علت و راه رفع ارور PF ماشین لباسشویی ال جی

در مرحله دوم، شما باید ولتاژ برق را نیز برسی کنید. اگر به توانایی های خود مطمئن نیستید، از یک تعمیرکار کمک بگیرید. در مرحله بعدی، باید جزئیات داخل ماشین لباسشویی برسی شود. اگر سیم های داخل دستگاه و یا برد آسیب دیده است، باید تعویض گردند.

در صورتی که مشکل سیم ها نبود، باید المنت حرارتی برسی شود. این قطعه در ماشین لباسشویی های ال جی در زیر مخزن قسمت پشتی قرار دارد، بنابراین باید پنل پشتی دستگاه برداشته شود. پس از دسترسی به هیتر المنت، باید آن را با مولتی متر تست کنید. در صورت وجود نقص، هیتر المنت باید تعویض گردد.

با این حال سخت ترین راه رفع ارور PF ماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر برد دستگاه است. تعمیر برد به تجربه زیادی نیاز دارد و در بسیار موارد، قابل تعمیر نیست. اگر خوش شانس باشید، با لحیم کاری و تعمیر قسمت های سوخته، ممکن است بتوان برد را درست کرد. تعمیر برد نیاز به تخصص و تجربه دارد، از هرگونه اقدام خودسرانه خودداری کنید!

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران‌، مشهد و کرج ما، با ضمانت ۶ ماهه برای سرویس و تعمیرات دستگاه شما در منزل حاضر است. شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ برای درخواست تکنسین حاضر است!

آشنایی با تمامی کدهای ارور pf ماشین لباسشویی

این ارور خطای pf  ماشین لباسشویی ال جی بر روی کنترل پانل ماشین لباسشویی نمایش‌داده‌شده و به کاربران اطلاع می‌دهند که چه مشکلی در دستگاه لباسشویی ایجاد شده است. یکی از ارورهای خطای شایع در لباسشویی، کد “F01” است. این کد نشان‌دهنده وجود مشکل در سیستم آب دستگاه است. توجه داشته باشید که علت این کد خطا ممکن است شیر آب بسته شده و درست وصل‌نشدن خطوط آب به ماشین متصل باشد.

 کد ارور دیگری که ممکن است مشاهده کنید، کد “E02” است. این کد در واقع به معنی وجود داشتن مشکل در سیستم دفع آب است. در چنین شرایطی، ممکن است لوله تخلیه دستگاه مشدود شده یا فیلتر آب بسیار کثیف شده باشد.

علامت pf در ماشین لباسشویی ال جی و کد دیگری که می‌تواند عملکرد کلی دستگاه ماشین لباسشویی را تحت‌تأثیر قرار دهد، کد “E07” است. این کد نشان‌دهنده خرابی و مشکل در سیستم سنسور دما وجود لباسشویی است. در چنین شرایطی دمای آب غیرقابل‌شناسایی است.

راه رفع ارور PF

کلام آخر

ارور PF در لباسشویی های LG عمدتا به دلیل مشکلات برق است. اگر این خطا تنها یک بار به شما نمایش داده شد، نیاز به نگرانی نیست. اما اگر مرتبا آن را دریافت می کنید، باید به فکر تعمیر دستگاه باشید.

خرابی سیم ها و پریز، خرابی برد و هیتر المنت از شایع ترین دلایل بروز این ارور است. اگر فاقد صلاحیت های لازم برای تعمیر لوازم خانگی هستید، از اقدامات خودسرانه خودداری کنید و کار را به فردی حرفه ای بسپارید. کارشناسان ما برای تعمیر لوازم خانگی شما در تهران و کرج حاضر هستند؛ همچنین شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ برای مشاوره به شما آماده است.

سوالات رایج

ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی به چه معناست؟

خطای PF نشانه ای از ولتاژ ناپایدار در منبع تغذیه داخلی دستگاه است. زمانی که ولتاژ کاهش یا افزایش یابد، شما با این ارور رو به رو خواهید شد. خاموش شدن ناگهانی و کوتاه، افت برق و خرابی قطعات داخلی سبب این خطاست.

PF  در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

زمانی که ماشین لباسشویی در حال کار است و برق افت کند، کد خطا PF روی نمایشگر ظاهر می شود. این نشانه این است که ولتاژ از حد مجازی که دستگاه می تواند تحمل کند، فراتر رفته است.

چگونه خطای PF ماشین لباسشویی ال جی را رفع کنیم؟

اگر فقط یک بار این خطا را مشاهده کردید، نیاز به انجام کاری نیست، فقط آن را ریست کنید. اگر دائما این ارور نمایش داده می شود، باید سیم برق، دوشاخه، سیم کشی داخلی، برد و هیتر المنت را برسی کنید. در صورت بروز مشکل، با تکنسین تماس (۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸) بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری