جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور D3 ماشین لباسشویی سامسونگ
۲۰ آبان ۱۴۰۲

۵ علت ارور d3 ماشین لباسشویی سامسونگ

 یکی از پرکاربردترین لوازم برقی خانگی ماشین لباس‌شویی است. این وسیله به‌قدری جای خود را در سبک زندگی افراد بازکرده است که زندگی بدون آن و شستن لباس‌ها به کاری بسیار سخت و طاقت‌فرسا تبدیل می‌شود.  در ماشین لباسشویی‌های سامسونگ، کد خطای D3 یکی از رایج‌ترین خطاهایی است که هنگام کار ماشین رخ می‌دهد.

دلایل این خطا می‌تواند بسیار زیاد باشد و انجام یک بررسی کامل برای یافتن علت اصلی مهم است. یکی از علل اصلی این خطا ممکن است مربوط به درست کار نکردن حسگرهای لباسشویی باشد. بررسی و تعویض سنسور به اصلاح این خطا کمک می‌کند. در ادامه این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ با دلایل دیگر این ارور در ماشین لباس‌شویی سامسونگ آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

 علت ارور d3  در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

ارور d3 به معنی بسته نشدن درب است و به طور خلاصه، علت ارور d3 در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌تواند باز ماندن درب دستگاه، خرابی میکروسوئیچ، معیوب شدن برد و مشکل در اتصالات دستگاه باشد.

 مدل‌های جدید ماشین لباس‌شویی سامسونگ برای نمایش مشکلات به‌صورت خلاصه و کدهای مختلف طراحی شده‌اند. با استفاده از دفترچه راهنما، می‌توانید معنی هر خطا را دریابید و برای رفع آن اقدام کنید. تکنسین‌های نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ تعمیراتو ۲۴، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ آماده خدمات رسانی با ضمانت نامه به شما هستند!

علت ارور d3  در ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل بیشتر بروز ارور D3 ماشین لباسشویی سامسونگ را در پایین بخوانید:

۱- باز ماندن درب ماشین

اولین و شایع‌ترین علت ارور d3 در ماشین لباس‌شویی سامسونگ باز ماندن درب دستگاه است. در صورت بسته‌نشدن کامل درب ماشین لباسشویی، قفل الکترونیکی ماشین‌کار نمی‌کند و این ارور روی صفحه ماشین ظاهر می‌شود. گاهی چسبیدن پارچه به درب باعث این مشکل می‌شود و برای رفع آن کافی است تمام موانع بین دستگاه و درب مانند لباس و اجسام سخت را از بین ببرید. اگر مانعی وجود نداشته باشد، باید از سالم‌بودن لولاها مطمئن شوید. در مرحله بعد درب دستگاه را ببندید و مطمئن شوید که با کمی فشار کاملاً بسته می‌شود.

اگر درب لباسشویی‌تان بسته نمی‌شود، می‌توانید از تکنسین‌های نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ تعمیراتو ۲۴ کمک بگیرید!

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

۲- خرابی و سایش مکانیسم قفل درب

 یکی از مهم‌ترین دلایل بروز خطا در ماشین لبا‌س‌شویی سامسونگ فرسودگی مکانیسم قفل است. میکروسوئیچ لباسشویی قطعه‌ای است که پس از شروع به کار درب ماشین لباس‌شویی را قفل می‌کند. به عبارت ساده، میکروسوئیچ قفل ماشین لباس‌شویی است که از باز شدن درب ماشین هنگام شستن لباس جلوگیری می‌کند.

 در صورت خرابی این قطعه، میکروسوئیچ پس از فشاردادن دکمه پاور دستگاه، فرمان بسته‌شدن درب را دریافت نمی‌کند و یا قابلیت بستن درب را ندارد. به‌این‌ترتیب ماشین لباسشویی سامسونگ به‌جای شروع به کار خطا نشان می‌دهد.

۳- خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

 عملکرد میکروسوئیچ به این صورت است که ابتدا پیغام قفل بودن درب ماشین لباسشویی را به برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می‌دهد. در برخی موارد کارت الکترونیکی نمی‌تواند پیام ارسال شده را دریافت کند یا به‌اشتباه تشخیص می‌دهد که درب بسته نیست. در این حالت کد خطای D3  ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر می‌شود.

 عیب‌یابی برد مدار پس از انجام تست میکروسوئیچ بر روی دستگاه خود برای اطمینان انجام می‌شود. ازآنجایی‌که این قسمت یکی از مهم‌ترین و درعین‌حال حساس‌ترین قطعات ماشین لباس‌شویی است، توصیه می‌شود ابتدا تمامی موارد را بررسی کرده و در انتها به سراغ پنل الکترونیکی بروید.

 خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

همچنین بخوانید: علت ارور SE در ماشین لباسشویی سامسونگ

۴- خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

 میکروسوئیچ یا قفل کودک قطعه کوچک اما مؤثر ماشین لباس‌شویی است که خرابی آن باعث خطای d3  در ماشین لباس‌شویی‌های سامسونگ می‌شود. این قطعه وظیفه بستن و قفل درب ماشین لباسشویی را از ابتدا تا انتهای فرایند شستشو بر عهده دارد. اگر میکروسوئیچ به‌درستی کار کند، خطر ریزش آب و احتمال درب‌های ناگهانی و غیرمنتظره به صفر می‌رسد.

 به‌منظور افزایش ایمنی هنگام استفاده از ماشین لباس‌شویی سامسونگ، دستگاه اجازه نمی‌دهد قبل از قفل‌شدن کامل درب با میکروسوئیچ، پمپ برق و آب‌کار کند. به همین دلیل اگر میکروسوئیچ مشکل داشته باشد، فرایند شست‌و‌شو شروع نمی‌شود. در این حالت ارور D3 ماشین لباس‌شویی سامسونگ ظاهر می‌شود.

 میکروسوئیچ معمولاً به دلیل فرسودگی یا استفاده نادرست از دستگاه آسیب می‌بیند و اگر بخواهید درب ماشین لباس‌شویی را در حالت بسته باز کنید، عمر مفید این قطعه به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. برای تعمیر میکروسوئیچ معیوب باید به تکنسین ماهر باتجربه و اطلاعات کافی مراجعه کنید.

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

۵- قطع‌کردن اتصالات داخلی ماشین لباسشویی

 در برخی موارد به دلیل حرکت نامناسب ماشین لباس‌شویی و یا فرسودگی دستگاه، اتصالات الکترونیکی از یکدیگر جدا می‌شوند. در چنین شرایطی ارتباط برد الکترونیکی با قطعات ماشین لباس‌شویی قطع می‌شود و دستورات خاصی به این قطعات نمی‌رسد. در صورت قطع‌شدن اتصالات بین سیم‌های میکروسوئیچ و برد الکترونیکی، این برد دستور قفل درب را به میکروسوئیچ نمی‌دهد و شما با ارور ماشین لباسشویی سامسونگ رو به رو می‌شوید.

برای رفع این مشکل ابتدا باید رابط‌های داخلی خود را بررسی کنید. اما همیشه بهتر است بررسی و اتصال مجدد اتصالات داخلی را به یک متخصص واجد شرایط بسپارید.

 رفع علامت D3 ماشین لباسشویی سامسونگ

استفاده از راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ می‌تواند به شما در جلوگیری از خطای ماشین لباسشویی d3 سامسونگ کمک کند. به لطف این برنامه، می‌توانید عملکرد ماشین لباسشویی را نظارت کرده و به طور مداوم نظارت کنید. اگر دستگاه خطا یا مشکلی را تشخیص دهد، به شما اطلاع داده می‌شود و می‌توانید به‌سرعت پاسخ صحیح را بررسی کنید.

رابط کاربری این ماشین لباسشویی بسیار ساده و مؤثر است. با استفاده از دکمه‌ها و نمایشگرهای ماشین لباسشویی به‌راحتی می‌توانید عملکردهای مختلف ماشین لباسشویی را کنترل کرده و تنظیمات را تغییر دهید. با این رابط کاربری می‌توانید برنامه‌های مختلف شستشو را انتخاب کنید، دمای آب را تنظیم کنید و زمان شستشو را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.

کلام پایانی

 در این مطلب از سایت تعمیراتو ۲۴ به بررسی کلی دلایل ارور D3 ماشین لباسشویی سامسونگ پرداخته و در ادامه نکاتی را در خصوص بهره‌گیری از رابط کاربری برای برطرف‌سازی این ارور شرح دادیم. دقت داشته باشید که دلیل ارور d3  در ماشین لباسشویی سامسونگ هرچه که باشد لازم است تا این ارور حتماً توسط افراد متخصص برطرف شود. ازاین‌رو چنانچه در تهران هستید و قصد برطرف‌سازی این ارور را دارید، می‌توانید با متخصصین باتجربه مجموعه تعمیراتو۲۴ در ارتباط باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری