جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور ie ظرفشویی ال جی
۲۰ فروردین ۱۴۰۳

ارور IE ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین های ظرفشویی ال جی، از بهترین های بازار هستند. این ماشین ها طوری طراحی شده اند که تا حد ممکن بدون مشکل کار کنند، اما گاهی اوقات در شرایط مختلف، ظرفشویی های ال جی با خطا و ارور مواجه می‌شوند. ارور IE نیز یکی از خطاهای رایج ماشین ظرفشویی های ال جی است که مرتبط با وارد نشدن آب به دستگاه است.

اگر با این خطا مواجه شدید، نیازی نیست دست و پایتان را گم کنید؛ فقط کافیست آموزش های رفع و برطرف کردن ارور و خطای IE در ماشین ظرفشویی ال جی ما را انجام دهید.

این مقاله توسط تیم تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تعمیراتو۲۴ تهیه شده است.

علامت ie در ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور IE ماشین های ال جی چیست؟

 1. ممکن است درب ماشین ظرفشویی شما به خوبی بسته نشده باشد.
 2. پارگی یا آسیب دیدن درزگیر اطراف درب ماشین ظرفشویی
 3. نصب شدن خروجی شلنگ تخلیه در پایین تر از پایه ظرفشویی
 4. آسیب دیدگی، پاره شدن و یا پیچ خوردن شلنگ تخلیه
 5. بارگذاری اشتباه ظروف در دستگاه
 6. اشتباه قرار دادن قابلمه و تابه های بزرگ در ظرفشویی
 7. کثیف شدن فیلتر و بازوی اسپری
 8. شکستن و خرابی سوییچ فشار
 9. باز نشدن شیر ورودی آب
 10. معیوب بودن میکرو کدار ظرفشویی

وقتی پمپ ماشین ظرفشویی ال جی روشن شده اما آب وارد دستگاه نمی‌شود، ارور IE یا ۱E رخ می‌دهد. در ارور IE پمپ تخلیه فشار مورد نیاز را دریافت نمی‌کند، در نتیجه ماشین روی یک حالت گیر کرده و به مرحله بعدی شسشتو نمی‌رود. همه این ها نشانه بروز مشکل در پر شدن مخزن و سیستم تخلیه است.

علت ارور IE ماشین های ال جی

برای رفع ارور IE، همین حالا با تکنسین‌های تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید! دریافت خدمات از نمایندگی با گارانتی معتبر

تماس با تعمیراتو 24

برطرف کردن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر این ارور در مواردی که علت آن جزئی باشد، ممکن است؛ در غیر این صورت بهتر است از افراد حرفه ای کمک بگیرید و به خودتان و وسیله آسیب نزنید.

راه های برطرف کردن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی ، برای هر مشکل به شرح زیر است.

۱- تعویض درزگیر درب

ممکن است درب ظرفشویی شما، نشتی داشته باشد و به همین علت ارور و خطای IE نشان داده شود. برای اطمینان از این مشکل، درب و درزهای آن را کاملا از نظر تراوش و نشتی آب برسی کنید. اگر درزگیر کش آمده و یا پاره شده بود، وقت تعویض آن فرا رسیده است. یک درزگیر جدید تهیه کنید و آن را با قطعه قبلی جایگزین کنید.

۲- نصب صحیح شلنگ تخلیه

گاهی وقت ها، وقتی خروجی شلنگ تخلیه پایین تر از پایه ها قرار گرفته باشد، ممکن است ظرفشویی تخلیه زود هنگام انجام دهد و ارور IE بر روی صفحه نمایش دستگاه، نقش ببندد.

برای جلوگیری از تخلیه زود هنگام، ارتفاع خروجی شلنگ تخلیه باید ۲۵ سانتی متر از ماشین ظرفشویی پایین تر باشد.

همچنین اگر شلنگ تخلیه ماشین دارای پیچ خوردگی و آسیب دیدگی باشد، می‌تواند باعث نشتی آب و ارور IE شود. شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی تان را از نظر هرگونه آسیب و پارگی برسی کنید؛ اگر شلنگ معیوب بود، باید آن را عوض کنید.

علاوه براین، در برخی مواقع شلنگ پیچ می‌خورد و یا زیر ماشین گیر می‌کند. این مشکل بر کل سیستم اثر می‌گذارد و ممکن است یکی از دلایل این ارور باشد.

برطرف کردن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

گاهی اوقات، اشتباهات کاربری سبب بروز ارور می‌شود، راهنمای کار با ماشین ظرفشویی ال جی را حتما مطالعه کنید.

۳- قرار دادن درست ظروف در ماشین

برای برطرف کردن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی ، باید به نحوه چیدن ظرف ها در ماشین هم توجه کنید. بعضی وقت ها اگر قابلمه، تابه و ظروف بزرگ به صورت اشتباه بارگذاری شوند، آب در داخلشان باقی می‌ماند؛ در نتیجه ماشین ظرفشویی دچار خطا شده و فکر می‌کند نشتی رخ داده است.

برای جلوگیری از این مشکل، اطمینان حاصل کنید که تمام ظروف، از جمله قابلمه و تابه های بزرگ در قفسه ها قرار گرفته اند. همچنین آن ها را به نحوی بچینید که آب اضافی را در خود نگه ندارند.

قرار دادن درست ظروف در ماشین ظرفشویی

۴- تامین آب مورد نیاز ظرفشویی

از اصلی ترین دلایل ارور IE، پر نشدن مخازن آب ظرفشویی است. خیلی اوقات، فشار آب کم بوده و فشار آب کافی در سیستم وجود ندارد؛ در نتیجه شسشتو آهسته انجام می‌شود و یا ارور IE اتفاق می‌افتد.

 شما باید لوله های آب را از نظر گرفتگی و مشکلات دیگر برسی کنید و جریان آب به سمت دستگاه را تقویت کنید.

گاهی اوقات، بسته بودن یا نیمه باز بودن شیر ورودی آب، دلیل فشار کم آب است. برای برسی این موضوع، از باز بودن شیر آب ظرفشویی اطمینان حاصل کنید و با اندازه گیری و تست، از کافی بودن فشار آب، مطمئن شوید. فشار آب باید ۲۰ psi و بیشتر باشد.

اگر فشار آب مناسب بود، فیلتر و صفحه های داخل دریچه های اتصال شلنگ ورودی آب را تمیز کنید و اگر همچنان مشکل داشت، شیر ورودی آب را تعویض کنید.

شیر ورودی اب ماشین ظرفشویی ال جی

۵- تمیز کردن فیلتر شلنگ ورودی آب

خیلی وقت ها، تنها یک مشکل ساده مثل گیر بودن فیلتر ورودی آب، سبب ساز ارور IE می‌شود. برای برطرف کردن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و شیر تامین آب را ببندید. شلنگ ورودی آب را باز کرده و فیلتر پلاستیکی روی آن را با یک انبر یا قیچی، بردارید. فیلتر را به خوبی با یک برسی نرم، در زیر آب داغ تمیز کنید. پس از تمیز کردن فیلتر، آن را دوباره به درستی نصب کرده و شلینگ ورودی آب را، عکس ترتیبی که انجام دادید، محکم کنید.

توجه کنید که برای سفت کردن شلنگ، از هیچ وسیله و ابزاری استفاده نکنید و این کار را تنها با دستانتان انجام دهید.

۶- تعویض سوییچ فشار

گاهی اوقات، ماشین ظرفشویی با وجود جریان داشتن آب، عدم وجود آن را گزارش می‌دهد و ارور IE بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. اگر شما صدای جریان آب در ظرفشویی تان را می‌شنوید اما همچنان دستگاه خلاف آن را نشان می‌دهد، خراب شدن سنسورهای ماشین ظرفشویی و عدم تشخیص سوییچ فشار، می‌تواند پشت این مشکل باشد.

برای حل این مشکل باید سنسور معیوب و یا سوییچ فشار تعویض شود. برای جایگزینی این قطعه، به کمک افراد حرفه ای مثل متخصصان ظرفشویی ال جی تعمیراتو۲۴ دارید. تکنسین های ما، با تماس و یا پر کردن فرم، بدون اتلاف وقت در محل حاضر می‌شوند.

۷- تعویض شیر ورودی آب

مورد بعدی که باید برای رفع ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی در نظر بگیرید، خرابی شیر ورودی آب است. وقتی شیر ورودی باز نمی شود و یا خیلی دیر به سیگنال ها واکنش نشان می دهد، با هر بار تلاش برای پر کردن ظرفشویی با خطای IE مواجه می شوید.

 • ابتدا در پوش را برسی کنید. ممکن است کثیف و چسبنده شده باشد.
 • شیرهای برقی را برسی کنید و در صورت نیاز مطابق مقاله زیر آن را تعویض کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که سیم کشی نیازی به تعمیر ندارد.
 • مقاومت الکتریکی را اندازه بگیرید. نرم آن بین ۹۵۰ Ω تا ۱۳۰۰ Ω  می باشد.

مقاله مرتبط: آموزش تعویض شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی

۸- تعمیر میکرومدار

گاهی اوقات به دلیل از کار افتادن میکرومدار، مخزن ماشین ظرفشویی پر نمی شود. در ۹۰% موارد، این مشکل قابل تعمیر است. کافی است مسیرها را لحیم کنید و اگر ترمیستور یا رله سوخته باشند، آن ها را جایگزین نمایید. در موارد جدی تر، باید کل برد کنترل را تعویض کنید. این کار به علت حساسیت بالا بهتر است توسط تکنسین های تعمیر ظرفشویی در تهران صورت گیرد.

۹- تمیز کردن ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات راه حل رفع و برطرف کردن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی ، به سادگی تمیز کردن ماشین ظرفشویی است. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. درب ماشین ظرفشویی را باز کنید.
 2. ظروف کثیف را از داخل دستگاه بیرون بیاورید.
 3. هر قابلمه و تابه ای را که ممکن است بازوی آب پاش ظرفشویی را مسدود کرده باشد، بردارید.
 4. مقدار کمی از پاک کننده ظرفشویی را در بازوی آب پاش بریزید.
 5. درب ماشین ظرفشویی را ببندید و یک سیکل شستشوی کامل را اجرا کنید.
 6. برسی کنید که آیا ارور IE رفع شده است یا خیر.

۱۰- سفت کردن اتصلات ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات، به دلیل شل بودن یا آسیب دیدن اتصالات و سیم های ماشین ظرفشویی، شما با ارور E1 مواجه می شوید. برای رفع احتمالی این ارور، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. پانل جلویی ماشین ظرفشویی را بردارید.
 2. سیم هایی که ماشین ظرفشویی را به منبع تغذیه وصل می کنند را برسی کنید. اگر شل شده اند، آن ها را با آچار محکم کنید.
 3. دوشاخه ای که به پریز وصل می شود را برسی کنید. همچنین سیم زمین نیز باید به قسمت فلزی دوشاخه و سیم دیگر به سیم سبز رنگ روی دوشاخه متصل باشد.
 4. اتصالات بین ماشین ظرفشویی و منبع آب را برسی کنید. اگر شل شده اند، آن ها را با آچار محکم کنید.
 5. اتصالات بین ماشین ظرفشویی و فاضلاب را برسی کنید. اگر شل هستند آن ها را با آچار محکم کنید.
 6. در انتها، پانل جلویی را دوباره نصب کنید و پیچ های آن را ببندید.

نکات کلیدی افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی ال جی

به منظور کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی، و همچنین افزایش طول عمر مفید آن، ملزم به رعایت این نکات کلیدی هستید:

 • فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنید.
 • اگر سختی آب بالا باشد از مواد رسوب‌ زدا استفاده کنید.
 • از داغ و ولرم بودن آب وارد شده به دستگاه ظرفشویی خود اطمینان حاصل کنید.
 • نحوه بارگیری ماشین ظرفشویی را به درستی انجام دهید.
 • نازل اسپری را چک کنید.

کلام پایانی

ارور ۱e ظرفشویی ال جی معمولا به نشانه وجود مشکل در پر شدن مخزن آب ماشین ظرفشویی است. اگر ایرادی در مجراهای آب دستگاه، شیر ورودی آب و فشار آب شهری وجود داشته باشد؛ این ارور ظاهر خواهد شد.

مراحل عیب یابی برای رفع خطای ie را در ظرفشویی ال جی با هم مرور می کنیم:

 1. چک کردن ورودی آب: از عدم پیچ‌ خوردگی و یا تاب‌ خوردگی شیلنگ تخلیه و مجراهای آب ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید.
 2. شیر ورودی آب را کاملا چک نمایید: این شیر، کنترل جریان آب ورودی به داخل ماشین ظرفشویی شما را بر عهده داشته، آن را از لحاظ عدم آسیب دیدگی و انسداد بررسی کنید. همچنین در صورت لزوم، نسبت به رفع گرفتگی و تعویض آن اقدام کنید.
 3. بررسی فشار آب: وقتی فشار آب شهری، ضعیف باشد؛ احتمال کد خطای ie زیاد است. از وجود فشار آب مناسب جهت عملکرد مطلوب ماشین ظرفشویی، کسب اطمینان کنید.
 4. ریست کردن و به کار انداختن مجدد ماشین ظرفشویی: در بسیار از مواقع، خیلی از کدهای ارور از جمله همین ie با یک ریست کردن ساده قابل رفع شدن است.
 5. تماس با تکنسین تعمیرات در صورت پابرجا بودن ارور ie ظرفشویی ال جی: اگر با رعایت نکات گفته شده به نتیجه‌ای نرسیدید و ارور ie همچنان در صفحه نمایش ظرفشویی ال جی شما پا برجا بود؛ با واحد اعزام تکنسین تعمیرات مجموعه ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

علامت IE در ماشین لباسشویی ال جی به چه معناست؟

ارور IE یا ۱Eظرفشویی ال جی به این نشانه دلالت دارد که مخزن آب ماشین ظرفشویی شما به ‌آهستگی و با تأخیر پر می‌شود یا اینکه اصلاً به مقدار مورد نیاز نمی­رسد.

چگونه می توانم ارور ie را در ماشین ظرفشویی ال جی برطرف کنم؟

این کد خطا می تواند ناشی از وجود ایراد در شیر ورودی آب یا به علت فشار پایین آب لوله‌کشی خانه باشد. پس در این موارد، شیر ورودی آب و همچنین فشار آب آشپزخانه خود را چک کنید. 

حل ارور IE نیاز به حضور یک فنی‌کار مجرب و متخصص دارد یا اینکه خودمان می­توانیم در خانه، این خطا را برطرف کنیم؟

وجود ارور IE ظرفشویی ال جی چه بسا با یک ریست کردن کوچولو برطرف شود. چون خیلی مواقع، دستگاه با به کار افتادن مجدد، اروری را در صفحه نمایش نشان نمی­دهد. با این حال، اگر بررسی ‌های لازم را انجام دادید و با انسداد و گرفتکی در شیلنگ تخلیه، و شیر ورودی آب مواجه نشدید، با کادر مجرب تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 4 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری