02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ موضوع این مقاله سایت تعمیراتو۲۴ است. تمام لباسشویی ها بدون در نظر گرفتن، مدل و برند دارای مکانیسم کار یکسانی می باشند. همه ماشین لباسشویی ها تقریباً اجزای مشابهی دارند؛ که علت و دلایل خراب شدن آنها شبیه به هم میباشد. اگر بتوانیم علت راتشخیص بدهیم، تعمیر و رفع مشکل آسان بود. در ادامه به مشکلات رایجی که برای ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است، پیش بیاید توضیح خواهیم داد.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ

موارد زیر از رایج ترین مشکلات لباسشویی سامسونگ میباشد. جهت راهنمای تعمیرات لباسشویی سامسونگ موارد زیر را مطالعه کنید:

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ به دلیل صدای زیاد

گاهی سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است به دلیل مشکل جدی در دستگاه باشد. با توجه به شنیده شدن نوع صدا از  ماشین لباسشویی خود، میتوانید عیب یابی لباسشویی سامسونگ تشخیص دهید و نحوه برطرف کردن مشکل صدای آن  را برطرف کنید. نوع صدا در ماشین لباسشویی ها متفاوت است. ممکن است مشکل ایجاد صدا از پمپ تخلیه باشد یا جسم خارجی در شیلنگ تخلیه گیر کرده باشد. یا هم علت بوجود آمدن صدای زیاد لباسشویی بخاطر، بالشتک موتور تسمه و کمک فنرها باشند. لذا باید هر یک از آنها را بررسی کنید.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ دلیل آبگیری نکردن

مشکلات مربوط به آبگیری لباسشویی های سامسونگ را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

لباسشویی سامسونگ آبگیری می کند اما متوقف نمی شود، لباسشویی سامسونگ آبگیری نمی‌کنند یا کند است، لباسشویی سامسونگ همزمان با آبگیری در حال تخلیه است.

دلایل بروز این مشکلات باید اجزائی که شامل؛ شیر ورودی آب تایمر لباسشویی، سوئیچ فشار، قفل درب لباسشویی، فشار کم آب در شیلنگ ورودی به لباسشویی سامسونگ بررسی شوند.

 

نحوه عیب یابی: درب لباسشویی اگر به خوبی بسته نشده باشد، ممکن است علت آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ باشد. یامشکل از خرابی سویچ فشار باشد. میزان مناسب سطح آب دستگاه توسط سوئیچ فشار تعیین می شود. لذا در صورت خراب بودن این قطعه، ممکن است مقداری آب در دستگاه، بیش از حد زیاد شود و باعث سرریز شدن لباسشویی گردد.

سوئیچ فشار از برد کنترل الکترونیک یا تایمر لباسشویی دستور می گیرد. بنابراین ایراد ممکن است از تایمر یا برد باشد. از دیگر قطعاتی که باعث بروز این مشکل می شود، شیر برقی یا شیر ورودی آب است. نیامدن آب داخل لباسشویی و عدم توقف در آبگیری میتواند، علت خراب بودن شیر ورودی باشد‌. در صورت خراب بودن هر یک از اجزای گفته شده، باید آنها در صورت نیاز تعویض شوند. پیشنهاد میکنیم برای رفع این مشکل با تعمیرگاه متخصص، ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ به دلیل آبگیری نکردن
خرابی برد یا تایمر ممکن است، باعث آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ شود.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ به دلیل لرزش و تکان خوردن شدید

تکان خوردن شدید ماشین لباسشویی ممکن است، به خاطر دلایل مختلفی باشد از جمله: تراز نبودن بار، نامتعادل لباس ها، تنظیم نبودن پایه ها، اشکال فنرها و کمک فنرهای لباسشویی ایراد در تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ است. دقت در تراز شدن لباسشویی و تنظیم پایه ها و تعادل لباس ها در سبد لباسشویی مشکلات، تکان خوردن را از بین میبرد. با این حال خراب بودن قطعاتی چون، کمک فنر ها و فنر ها میتواند مشکلات جدی تری بوجود آورند. لذا در صورت دانستن اطلاعات بیشتر، جهت عیب یابی لباسشویی سامسونگ مقاله، علت لرزش علت لرزش ماشین لباسشویی را مطالعه کنید. و در صورت نیاز با تعمیرکار خود تماس بگیرید.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ به دلیل لرزش زیاد
برای جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی از سالم بودن، کمک فنر ها اطمینان حاصل کنید.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ به دلیل بسته نشدن درب

رایج ترین ایرادهای لباسشویی سامسونگ ممکن است، قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ باشد. سیستم قفل درب لباسشویی از چندین، اجزای مختلف تشکیل شده است. خراب بودن هر یک از آنها می تواند، عملکرد کلی سیستم قفل درب را دچار اختلال کند؛ و موجب بسته نشدن یا قفل شدن درب ماشین لباسشویی شود. خرابی میکروسوئیچ درب، علت بسته نشدن دستگاه است. اجزای دیگری که می‌تواند بروز این مشکل باشند شامل: زبانه درب، قفل درب، سیم کشی سیستم قفل درب و همچنین، خرابی برد کنترل اصلی باشد. پس در صورتی که پس از بررسی یا تعویض این اجزاء، اگر همچنان مشکل برطرف نشد. بهتر است از تکنسین خود کمک بگیرید تا، برد کنترل اصلی را بررسی کنند.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ به دلیل نشتی آب

عیب یابی مشکل، نشتی ماشین لباسشویی سامسونگ به محل دقیق، نشتی آن بستگی دارد. معمولا در لباسشویی های سامسونگ، بخشهایی که بیشتر احتمال نشتی در آن وجود دارد شامل: پمپ تخلیه،شیلنگ ورودی آب، شیلنگ تخلیه، لاستیک دور درب لباسشویی، محفظه جاپودری لباسشویی می باشد.

 

نحوه عیب یابی: ابتدا اتصالات و قطعات را دقیق بررسی کنید؛ و به دنبال پارگی، شکستگی یا ترک در آن باشید. در صورت نیاز، قطعات را تعویض کنید. همچنین داخل شیلنگ ها را جهت به وجود آمدن هرگونه انسداد را چک کنید. همچنین، لاستیک دور درب لباسشویی را با دقت بررسی کنید. اگر لاستیک دور در فرسوده باشد، بهتر است به فکر تعویض آن باشید. دقت کنید استفاده بیش از حد مواد شوینده و پودرهای نامناسب برای شستشو، موجب کف زیاد و سرریز شدن آب در لباسشویی میگردد. برای اطلاعات بیشتر مقاله تعمیراتو ۲۴ در رابطه با، علت نشت آب از زیر لباسشویی را بخوانید.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ به دلیل نشتی آب
برای برطرف کردن مشکل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه را بررسی کنید.

 

راهنمای تعمیر لباسشویی سامسونگ به علت نچرخیدن دیگ

علت نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ می‌تواند به علت؛ پمپ تخلیه، تسمه ها، موتور لباسشویی، خرابی سوئیچ درب یا قفل درب، مقدار بیش از حد لباس باشد.

 

نحوه عیب یابی: موتور جزو اصلی ترین عامل های حرکت، درام لباسشویی است. به همین دلیل اولین چیزی که باید برای بروز این مشکل بررسی شود، موتور دستگاه است. همچنین اجزای موتور نیز باید، همراه آن چک شود و در صورت آسیب دیدن، تسمه های دستگاه باید آنها تعویض شوند‌. اگر بیش از حد لباس در داخل آن بگذارید. تعادل دستگاه از بین خواهد رفت و حتی موتور ممکن است، توانایی حرکت درام را نداشته باشد. از دیگر علت‌های نچرخیدن دیگ لباسشویی، خرابی سوئیچ های مربوط به درب و قفل درب می‌باشد. باز بودن درب، موجب، جلوگیری چرخش درام میشود. لذا نچرخیدن لباسشویی در صورتی که درب بسته است؛ ممکن است به خاطر خرابی، سوئیچ یا یکی از اعضای سیستم قفل درب باشد.

 

نکته پایانی

موارد گفته شده ممکن است، تمام ایرادهای ماشین لباسشویی سامسونگ نباشد؛ و دلایل دیگری باعث بروز مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ وجود داشته باشد. ما در این مقاله جهت برطرف کردن، مشکلات رایج و جهت انجام، تعمیرات لباسشویی سامسونگ اشاره کردیم. تعمیرات لباسشویی سامسونگ باید توسط، فردی که دارای صلاحیت باشد انجام شود. بنابراین انجام، عیب‌یابی و تعمیرات مربوط به آن را جدی بگیرید. دستکاری های ناشیانه، باعث می شود که مشکلات شما، تشدید شده و خسارات جدی را به دستگاه خود وارد کنید؛ که مسلماً هزینه، سنگینی را برایتان دربر خواهد داشت. در صورتی که این مشکلات برای ماشین لباسشویی شما به وجود آمد؛ جهت عیب یابی و رفع مشکلات آن به صفحه تعمیرات لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید و درخواست، تعمیرات وسرویس دستگاه خود را ثبت کنید.

 

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =

مطالب مرتبط