02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

در این مطلب قصد داریم درباره عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی بپردازیم. ماشین های ظرفشویی ال جی، دارای کیفیت عالی هستند؛ با این حال ممکن است در صورت استفاده مداوم، قسمتی از دستگاه آسیب ببیند. گاهی ممکن است مشکلاتی که با آن مواجه میشوید، بسیار ساده باشد و بتوانید آن را به تنهایی برطرف کنید؛ اما به دلیل اینکه ماشین ظرفشویی ال جی از قطعات زیادی تشکیل شده و ساختار پیچیده ای دارد، تنها افراد متخصص قادر به رفع مشکلات جدی خواهند بود. یک تعمیرکار با تجربه مشکل ظرفشویی را سریع تر عیب یابی میکند و در صورت نیاز، قطعات خراب شده را تعویض می‌کند. در ادامه با ما تعمیراتو۲۴، همراه باشید.

عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی

عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی

رایج ترین مشکلاتی که هنگام استفاده از ظرفشویی ال جی ممکن است با آن مواجه شوید شامل: روشن نشدن ظرفشویی، پر سرو صدا بودن ماشین ظرفشویی، عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی، خشک نشدن ظروف درون ماشین ظرفشویی، بوی بد ماشین ظرفشویی و مواردی از این قبیل می‌باشد.

در صورت خرابی قطعات، تعمیرکار متخصص وظیفه دارد که آن را تعمیر یا تعویض کند. هر یک از این مشکلات می تواند برای انواع ماشین های ظرفشویی ال جی، سامسونگ، مجیک، بوش و غیره به وجود آید. پس اگر از ماشین ظرفشویی دیگری هم استفاده می کنید، ادامه این مطالب به شما کمک خواهد کرد.

سر و صدای بیش از حد ظرفشویی

سر و صدای غیر عادی ماشین ظرفشویی ال جی، به دلیل وجود یک مشکل فنی در داخل دستگاه می باشد. تراز نبودن پایه های ماشین ظرفشویی، از اصلی‌ترین علل های ایجاد سر و صدا است. خراب بودن پمپ تخلیه دستگاه هم می تواند از علل سروصدای زیاد آن باشد.

وظیفه پمپ تخلیه، تنظیم فشار آب بازوهای آبپاش است. این پمپ از دو بخش تخلیه آب و شستشو و گردش آب تشکیل شده است. اگر تکه ای از ظروف لب پر شده یا خرده های مواد غذایی، وارد پمپ تخلیه شوند، با برخورد به پروانه ها باعث، خرابی پمپ شده و باعث ایجاد صدا میشود. جهت عیب یابی و تعمیر پمپ، باید توسط تعمیرکاران متخصص بررسی شود. موارد زیر نیز می تواند سبب سروصدای زیادی ظرفشویی های ال جی شود:

 • پروانه تخلیه یا فن تخلیه: در صورتی که این قطعه شکسته باشد، سر وصدا ایجاد می کند؛ در نتیجه باید در اسرع وقت تعویض شود.
 • معیوب بودن قطعات پمپ: اگر یک یا چند قطعه پمپ یا موتور معیوب شده باشند، می توانند صدایی غیر عادی تولید کنند. قطعات پمپ یا موتور را می توانید در نمایندگی ظرفشویی ال جی ، به صورت تکی تعویض کنید.
 • خرابی پروانه آبپاش: اگر یک یا چند تیغه پروانه آب پاش شکسته یا کنده شده باشد، ماشین ظرفشویی صدا می کند.
سر و صدای بیش از حد ظرفشویی های ال جی

عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی به دلیل خشک نکردن ظروف

در بعضی از برنامه های شستشو، نظیر شستشوی سریع یا پیش شستشو، دستگاه ممکن است ظروف را خشک نکند. قطعاتی که باعث خشک شدن ظروف می شوند، هیتر و ترموستات ماشین ظرفشویی هستند.

قبل از تعمیر و تعویض المنت دستگاه، باید مشکل را عیب یابی کنید. یعنی ابتدا تمام احتمالات دیگر را چک کرده و در انتها سراغ المنت ها بروید. تعمیر و تعویض المنت باید توسط متخصص در زمینه، تعمیرات ماشین ظرفشویی انجام شود.

وظیفه ترموستات نیز، جلوگیری از داغ شدن بیش از حد دمای دستگاه است؛ در نتیجه خراب بودن آن باعث میشود قبل از رسیدن به دمای دلخواه، هیتر خاموش شود. علاوه بر مشکلات قطعات ذکر شده، این عوامل نیز در خشک نکردن ظروف تاثیر گذار هستند:

دیگر عوامل خشک نشدن ظروف در ظرفشویی های ال جی:

 • اشتباه قرار دادن ظروف: اگر بیش از حد در ظرفشویی ال جی تان ظرف بچینید و یا اقلام را اشتباهی قرار دهید، آن ها به خوبی خشک نخواهند شد.
 • انتخاب نکردن حالت “Heated Dry”: برای اینکه ماشین ظرفشویی شما از عملکرد گرمایش خشک استفاده کند، این قابلیت باید به صورت دستی انتخاب شود.
 • استفاده نکردن از جلا دهنده: یکی از رایج ترین دلایل این مشکل، کم استفاده کردن از جلا دهنده است.

دلایل پشت روشن نشدن ظرفشویی ال جی

روشن نشدن ظرفشویی ال جی، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. در قدم اول، بهتر است اتصالات برق و دوشاخه پریز را بررسی کنید. اگر کابل برق و پریز مشکلی نداشت، باید سراغ موارد دیگر بروید.

علت بعدی این مشکل، ممکن است خراب بودن سوئیچ قفل درب دستگاه باشد. سوئیچ قفل درب وقتی خراب باشد، درب ظرفشویی درست بسته نمی شود؛ در نتیجه برق رسانی به دیگر قطعات انجام نخواهدگرفت و دستگاه شما روشن نخواهد شد.

بعد از بررسی سوئیچ قفل درب، خوب است به تایمر هم نگاهی بیاندازید. اگر در ابتدای کار ظرفشویی ، صدای تخلیه آب را از پمپ تخلیه نشنیدید، ممکن است تایمر الکترونیکی دچار مشکل شده‌ باشد. تایمر در هنگام فعالیت دستگاه، وظیفه دارد به شیر ورودی آب، موتور، پمپ موتور، موتور پمپ تخلیه و مدار هیتر برقی رسانی کند. در صورت خرابی تایمر، برق رسانی به دیگر قطعات انجام نمی‌گیرد و دستگاه شما روشن نمی‌شود.

اگر قطعات بالا هیچ مشکلی نداشتند، باید سراغ برسی قطعات بعدی رفت؛ قطعاتی نظیر فیوز حرارتی، سوئیچ انتخابی، رله استارت موتور و موتور محرک.

تخلیه نکردن ظرفشویی های ال جی

هرگز نباید پس از پایان چرخه شستشوی ظرفشویی، آب در کف آن باقی بماند. اگر این مشکل را تجربه کردید، چندین قطعه برای عیب یابی باید برسی شوند:

 • گرفتگی فیلتر تخلیه ظرفشویی: اگر ظرفشویی تان در آخر چرخه، به شما گودالی از آب کثیف تحویل می دهد، احتمالا فیلتر تخلیه آن گیر کرده است. فیلتر تخلیه برای جلوگیری از ورود زباله ها به فاضلاب طراحی شده است و باید به طور منظم تمیز و در صورت نیاز تعویض شود.
 • مسدود شدن فیلتر تخلیه: شلنگ تخلیه، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را به محل تخلیه یا شکاف هوا متصل می کند. اگر شیلنگ پیچ خورده یا مسدود شده باشد، می تواند از تخلیه آب جلوگیری کند و مقدار زیادی آب در ماشین ظرفشویی باقی بگذارد.
 • معیوب بودن پمپ تخلیه: هنگامی که پمپ به طور نرمالی در حال کار است، از یک پروانه برای بیرون راندن آب از طریق شیلنگ تخلیه استفاده می کند. اگر پمپ معیوب باشد، آب به درستی تخلیه نمی شود. تکنسین ها از ابزاری نظیر مولتی متر برای چک کردن سلامت پمپ تخلیه استفاده می کنند.

دلایل موثر در نشتی ظرفشویی های الجی

از رایج ترین علت های خرابی ماشین ظرفشویی، نشتی آن است. دلایلی که باعث ایجاد نشتی دستگاه می شود شامل: خرابی شلنگ تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر تخلیه، خرابی در برد الکترونیکی می باشد.

در حالت خاموش بودن ماشین ظرفشویی، ممکن است مقداری آب، در کف دستگاه جمع شود که کثیف یا تمیز است. در صورت مسدود شدن مسیر تخلیه سینک، آب جمع شده کف ماشین ظرفشویی کثیف است؛ اما اگر آب موجود در کف ماشین ظرفشویی تمیز باشد، نشان دهنده آن است که شیر برقی دستگاه، خراب می باشد. این قطعه به راحتی در نمایندگی ظرفشویی ال جی ما قابل تعمیر است.

دلایل موثر در نشتی ظرفشویی های الجی

عیب یابی و تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

قفل درب های ماشین ظرفشویی های ال جی، به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی بسته شوند تا دستگاه بتواند چرخه شستشو را آغاز کند. اگر درب بسته نشود، هیچ برنامه شستشویی نمی تواند اجرا شود.

مشکلات درب، به علت رایج بودن، یکی از مسائلی است که حتما باید در عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی به آن بپردازیم. برای عیب یابی درب ها، ابتدا باید آن ها را به صورت دقیق برسی کنید. در ادامه، مراحل این کار را آورده ایم.

 1. بررسی: در ابتدا، به قسمت پلاستیکی دسته درب نگاه کنید تا متوجه سالم بودن یا نبودن آن بشوید. سپس قفل درب را بررسی کنید تا ببنید آیا در جای خود قرار دارد؟ توسط چیزی مسدود شده است؟ مانعی وجود دارد؟ یا خیر. اگر مانعی بود، آن را رفع کنید و دوباره درب را امتحان کنید.
 2. تمیز کردن واشر: قفل درب ظرفشویی ها، به راحتی می توانند توسط باقی مانده های غذا، مسدود شوند. پس از برسی قفل، یک اسکاچ یا اسفنج بر دارید و واشر را تمیز کنید. مطمئن شوید که هیچ چیز مانع بسته شدن درب نمی شود.
 3. برسی لولاها: در عیب یابی و تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی تان، حتما به لولاها هم دقت کنید. لولاها نباید کج باشند و درب باید به صورت همسطح با لولاها، متصل باشد. احتمال دارد که با تنظیم کردن و چفت کردن لولاها، مشکل درب ظرفشویی را بتوانید حل کنید.
 4. تراز کردن ظرفشویی: تراز نبودن ظرفشویی، می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. علاوه بر نشتی، مشکلات تخلیه و شستشوی نامساوی، تراز نبودن می تواند از بسته شدن صحیح درب هم جلوگیری کند.

در صورتی که پس از گذراندن این مراحل هم همچنان درب ظرفشویی تان با مشکل مواجه است، معطل نکنید و با نمایندگی تعمیر ظرفشویی های ال جی مرکز تعمیراتو۲۴، تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تهران

ظرفشویی، یکی از وسایل بسیار مهم هر آشپزخانه است که بار زیادی را از دوش ما بر می دارد. در صورتی خرابی ظرفشویی، بسیاری از کارهای ما مختل می شوند و مجبور می شویم زمان بیشتری را در آشپزخانه صرف کنیم.

از آنجایی که ماشین های ظرفشویی، لوازم حساسی هستند، بسیار مهم است که عملیات عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی خود را، به یک مرکز قابل اعتماد بسپارید. مرکز نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی های ال جی تعمیراتو۲۴، برای خدمات رسانی به شما عزیزان در تهران، حاضر است.

تکنسین های تعمیراتو۲۴، افراد کاربلد، با تجربه و با دانشی هستند که سال ها به طور تخصصی، به تعمیر لوازم خانگی مشغول بوده اند؛ از این رو، می توانند در سریع ترین زمان و با مقرون به صرفه ترین قیمت، مشکل ظرفشویی شما را حل کنند.

تماس با متخصصان ما بسیار راحت است؛ تنها کافیست روی آیکون گوشه صفحه ضربه بزنید و یا با شماره های زیر تماس بگیرید:

لازم به ذکر است که متخصصان ما، نه تنها می توانند تمام مدل ماشین های ظرفشویی ال جی را تعمیر کنند، بلکه در تعمیر دیگر لوازم ال جی، مانند لباسشویی های این برند هم خبره هستند. برای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی تان هم می توانید با ما تماس بگیرید تا مشکل تان در سریع ترین زمان ممکن حل شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تهران

دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی

در عیب یابی و تعمیر ظرفشویی های ال جی ، دسترسی به دفترچه راهنمای دستگاه می تواند کمک زیادی به شما بکند.

دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی های ال جی، حاوی اطلاعات ارزشمندی در مورد روش صحیح کار با دستگاه و قسمت های مختلف آن است؛ به همین دلیل اگر مطابق گفته ها و آموزشات دفترچه راهنما پیش بروید، هم ظرفشویی تان کمتر با مشکل مواجه می شود و هم در صورت بروز هرگونه خرابی، آمادگی و دانش بیشتری در برابر آن خواهید داشت.

پیشنهاد می شود که هنگامی که ظرفشویی را به تازگی تهیه کردید، مروری بر دفترچه راهنمای آن داشته باشید؛ هر چند که اگر چندین سال هم یک دستگاه را داشته باشید، باز هم با خواندن دفترچه راهنمای آن، نکات ارزشمندی را پیدا خواهید کرد. اگر دفترچه راهنمای دستگاه تان را پیدا نمی کنید، می توانید با سرچ کردن مدل ظرفشویی تان، آن را پیدا کنید.

نمک ماشین ظرفشویی ال جی

نمک ماشین ظرفشویی، کلرید سدیم خالص است و به نرم شدن سختی آب، کمک می کند. اکثر ظرفشویی ها، از جمله ماشین های ال جی، دارای چراغ نشانگر نمک هستند. در صورتی که نمک ظرفشویی شما کم بشود، ظرف های شما کدر، چرب و زبر می شوند و چراغ نشانگر، روشن خواهد شد. خواندن مقاله زیر، اطلاعات شما در مورد نمک ظرفشویی و زمان شارژ آن را، کامل خواهد کرد.

چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم؟

نمک ماشین ظرفشویی ال جی

روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که اشاره شد، چراغ نشانگر ظرفشویی ال جی زمانی روشن می شود که نمک دستگاه، از حد مورد نیاز کم تر شده باشد. در این زمان، باید نمک ظرفشویی مجددا شارژ شود؛ در غیر این صورت، ظروف چرب، کدر و پر لک از ماشین بیرون می آیند.

توجه کنید که نمک ظرفشویی با نمک معمولی بسیار تفاوت دارد و هرگز نباید از آن ها استفاده کنید.

در صورتی که نشانگر نمک ظرفشویی تان روشن شد و یا علائم کم شدن نمک را مشاهده کردید، در محل مخزن نمک واقع در سمت چپ کف دستگاه، نمک ها را بریزید تا پر شود.

در مقاله زیر، به طور کامل در مورد چگونه خاموش کردن چراغ نشانگر ظرفشویی ها توضیح داده ایم؛ پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

روشن شدن چراغ نمک و جلا دهنده ظرفشویی

قیمت سنسور ظرفشویی های ال جی

در پروسه عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی ، ممکن است متوجه خرابی سنسورها شوید. سنسورها، بخش مهمی از ظرفشویی هستند و به عملکرد صحیح آن کمک می کنند. در واقع، وظیفه اصلی سنسورها، کنترل دمای آب است. این قطعات با ارسال دمای آب، به برد الکتریکی فرمان می دهند که المنت ها را قطع کند.

سنسورهای ظرفشویی ال جی، قیمت متفاوتی دارند. برای اطلاع از دقیق ترین قیمت ها، با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸

کلام آخر

برای عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی، بررسی قسمت هایی مانند: کابل، پایه های ماشین ظرفشویی و بازوهای آبپاش، کار راحتی است؛ اما قطعات داخلی ماشین ظرفشویی، به علت حساس بودن باید توسط تعمیرکار و تکنسین ماهر مورد بررسی قرار بگیرند.

باز کردن نادرست این قطعات و جایگزینی غیر اصولی آن ها، باعث آسیب رسانی بیشتری به ماشین ظرفشویی شما می شود. می‌توانید برای درخواست تکنسین به محل مورد نظر، با نمایندگی تعمیر ظرفشویی های ال جی ما، تماس بگیرید. تعمیرکاران متخصص ما در کمترین زمان، مشکل دستگاه شما را برطرف می کنند.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

4 دیدگاه

 1. سلام ظرفشویی ال جی داریم ارورoe میداد که از مجموعه شما خدمات گرفتیم درضمن قبل از شما تکنسین دیگه ای اومده بود و هزینه خیلی
  بالایی گفته بودن اما شما با نصف هزینه کار مارو راه انداختید ممنون از خدماتتون

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 1 =

مطالب مرتبط