جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۱۷ بهمن ۱۴۰۰

آموزش تعمیر لباس شویی آریستون (ARISTON)

تقریباً همه ماشین لباسشویی ها از اجزای مشترکی تشکیل شده اند به همین علت دلیل معیوب شدن آنها شبیه به هم می باشد اگر بتوانید مشکل را عیب یابی کنید تعمیر آن آسان خواهد بود. در ادامه با همراه باشید تا به آموزش تعمیر ماشین لباسشویی آریستون (ARISTON) بپردازیم.

آموزش تعمیر لباس شویی آریستون (ARISTON)

در ادامه مواردی که باعث خرابی ماشین لباسشویی آریستون می‌شود را نام می بریم و برای هر کدام از آنها کاری را توضیح می دهیم. توجه کنید که نمایندگی مجاز تعمیراتو ۲۴ مهارت لازم در تعمیر ماشین لباسشویی آریستون را دارد و می تواند در تعمیر آن به شما کمک کند. پس با ما همراه باشید تا به آموزش تعمیر لباس شویی آریستون بپردازیم.


برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون در تهران، با شماره های زیر تماس بگیرید تا از خدمات با کیفیت، سریع و با ضمانت تعمیراتو۲۴ بهره مند شوید!

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24

عدم آبگیری لباسشویی آریستون

دلایل عدم آبگیری ماشین لباسشویی آریستون می تواند متفاوت باشد. موارد زیر می تواند یکی از علت های عدم آبگیری لباسشویی آریستون باشد.

صافی ها و شیلنگ های تأمین آب لباسشویی آریستون:

ماشین لباسشویی به کمک شیلنگ های لاستیکی که برای تامین آب دستگاه شیر و آب شهری متصل است آبگیری را انجام می دهد. طول این شیلنگ ها گاهی به ۲ تا ۳ متر نیز می رسد. همچنین فیلتر های کوچک یا صافی هایی در انتهای شیلنگ در محل اتصال به شیر وجود دارد که از ورود رسوبات موجود در آب به درون لباسشویی و شیر برقی جلوگیری می کند.

سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار لباسشویی آریستون:

سوئیچ قطع اب لباسشویی که یک سوئیچ فشاری است ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می کند. در واقع جریان از برد الکتریکی یا تایمر به سوئیچ فشار و سپس به شیر برقی می رسد. در صورتی که سوئیچ ساعت آب خراب باشد، ممکن است قبل از رسیدن آب به مقدار لازم جریان را از شیر برقی قطع کند و یا از همان ابتدا این کار انجام شود و باید در این حالت این قطعه تعویض گردد. سالم بودن سوئیچ باید توسط مولتی متر انجام بگیرد که ممکن است این کار تخصصی باشد و به تعمیرکار با تجربه و ماهر نیاز داشته باشد.

سلکتور، تایمر یا برد الکترونیکی لباسشویی آریستون:

در مدل های قدیمی لباسشویی آریستون تایمر مکانیکی استفاده می‌شود در مدل های جدیدتر از قطعه برد الکترونیکی استفاده شده است. برد یا تایمر وظیفه هدایت جریان الکتریکی و دیگر قطعات مختلف دستگاه از جمله شیر برقی را برعهده دارد که در زمان مرحله آبگیری سینک شستشو این کار را انجام می دهد. اگر تایمر یا برد لباسشویی آریستون دچار ایراد شده باشد، ممکن است ولتاژ لازم به شیر برقی نرسد و عمل آبگیری انجام نگیرد که در این صورت باید این قطعه تعمیر یا تعویض شود. برای تست تایمر باید در زمان مرحله آبگیری پایانه های الکتریکی برد یا کنتاکت های تایمر اندازه گیری شود؛ این اندازه گیری به علت خطر برق گرفتگی باید توسط تعمیرکاران مجاز انجام شود.

فشار آب:

شیر برقی دستگاه برای عملکرد درست خود به حداقل فشار آب حدود psi20 نیاز دارد. بنابراین در صورت کم بودن فشار آب منزل در بعضی از موارد مانند منازل آپارتمانی ممکن است مشکل ساز شده و دلیل نیامدن آب داخل لباسشویی شما باشد.

تعمیر ماشین لباس شویی آریستون به علت عدم تخلیه آب

عدم تخلیه آب ماشین لباس شویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است برای شما در هر زمانی اتفاق بیفتد دلایل مختلفی نمی‌تواند عدم تخلیه آب داشته باشد که در این ادامه توضیح می دهیم.

مسدود شدن فیلتر پمپ لباسشویی آریستون:

یک پمپ تخلیه آب برای تخلیه آب لباسشویی آریستون طراحی شده است که هنگام انجام یک برنامه آب داخل دستگاه را تخلیه می کند. جهت جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ یک فیلتر روی پمپ نصب شده است تا مانع رسیدن جرم ها و رسوبات گوناگون به پمپ و آسیب رساندن به آن شود. در صورتی که فیلتر مسدود شده باشد دیگر پمپ لباسشویی قادر به تخلیه آب نخواهد بود و باید فیلتر را باز کرده و کاملا آن را تمیز کنید.

خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی لباسشویی آریستون:

همانطور که اشاره کردیم پمپ تخلیه وظیفه تخلیه آب دستگاه را بر عهده دارد. در برخی موارد دیده شده است که رسوبات و اشیاء از فیلتر آب تخلیه عبور کرده و به پمپ رسیده است و سبب شکستن پره های پمپ و خراب شدن پمپ تخلیه شده است. ممکن است خود پمپ در اثر کارکرد زیاد از کار بیفتد اگر این مورد برای شما اتفاق افتاد، لباسشویی تخلیه نمی کند در چه موارد باید پمپ تخلیه توسط سرویسکاران مجاز تعویض گردد.

خرابی برد یا تایمر لباسشویی آریستون:

تایم یا برد لباسشویی آریستون یکی از قطعات مهم دستگاه است و دستور شروع و قطع هر قطعه ای را صادر می کند. خرابی تایمر یا برد اختلال در کارکرد ماشین لباسشویی شده و تخلیه آب انجام نمی شود. اگر تایمر و برد خراب شود باید توسط تعمیر کاران ماهر در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون تست و بررسی شود.

تعمیر ماشین لباس شویی آریستون به علت لرزش و عدم بالانس

علت لرزش لباسشویی و بر اساس نصب دستگاه و نحوه قرار دادن لباس ها متغیر می باشد. یافتن علت لرزش دستگاه برای انتخاب یک روش مناسب در تعمیر آن یک امر مهم و ضروری است. تراز نبودن محل قرار گیری ماشین لباسشویی یا خرابی کمک فنر دستگاه بیشتر احتمال تشخیص علت لرزش ماشین لباسشویی آریستون را به خود اختصاص داده است. در بعضی از مواقع عیب‌یابی و یافتن علت لرزش لباسشویی با صدای زیاد همراه است که برای استفاده طولانی مدت از دستگاه ضروری می باشد. دلیل تکان خوردن و لرزش در ماشین های لباسشویی جدید و قدیمی تحت تاثیر عوامل داخلی و بیرونی دستگاه مورد بررسی قرار گرفته است.

علت لرزش لباسشویی آریستون:

علت لرزش ماشین لباسشویی در بعضی از موارد با سروصدای زیادی همراه است این مشکل می‌تواند یک نقص فنی کلی و یا علت کوچکی مانند قرارگیری آن در محل نامناسب باشد. بارگیری نامنظم لباس ها خرابی کمک فنر و تراز نبودن محل نصب دستگاه اصلی ترین دلایل لرزش ماشین لباسشویی است. بنابراین تشخیص اینکه این مشکل از کدام قسمت ماشین لباسشویی مربوط می شود، بسیار مهم می باشد.

جدا شدن وزنه‌های بالانس ماشین لباسشویی آریستون:

در بعضی از مواقع وزنه‌های بالانس ماشین لباسشویی که وظیفه بالانس بودن دستگاه را بر عهده دارد از محل خود جدا می‌شود؛ این مشکل علت لرزش ماشین لباسشویی می باشد. برای برطرف کردن این مشکل کافی است و اجزای جدا شده را به جایگاه اصلی آن برگردانید.

معیوب شدن قطعات تعبیه شده در مخزن لباسشویی آریستون:

دلایل تکان خوردن ماشین لباسشویی و لرزش آن می‌تواند تحت تاثیر آسیب دیدگی قطعات نصب شده در مخزن دستگاه باشد مثلاً از کار افتادن و خراب بودن قطعه بلبرینگ، دلیل لرزش ماشین‌ لباسشویی در مدل های مختلف می باشد.

مشکل در قطعه تاخو دلیل لرزش لباسشویی آریستون:

قطعه تاخو وظیفه تنظیم کردن جریان برق مورد نیاز در لباسشویی آریستون را برعهده دارد. در صورت خراب شدن این قطعه تنظیمات برق رسانی دچار مشکل می‌شود و درنتیجه لرزشی دستگاه را به همراه خواهد داشت. در این شرایط جهت تعمیر لرزش ماشین لباسشویی باید اتصالات برق توسط سرویسکاران مجاز لباسشویی آریستون بررسی شود.

تراز نبودن دستگاه علت لرزش لباسشویی آریستون:

در صورت تراز نبودن لباسشویی آریستون و نصب غیر اصولی آن می تواند باعث لرزش دستگاه در فرآیند شستشوی لباس شود. در این حالت جهت تعمیر لرزش دستگاه باید با تراز کردن لباسشویی همراه با تجهیزات مخصوص افراد ماهر و متخصص تعمیراتو۲۴ انجام شود.

خرابی کمک فنر لباسشویی آریستون و لرزش آن:

در صورت خرابی کمک فنر لباسشویی آریستون ممکن است ماشین لباسشویی دچار لرزش شود. در حالت عادی کمک فنر مانع لرزش و تکان خوردن بی مورد دیگ دستگاه شده و تا حد زیادی لرزش آن را کاهش می دهد. همچنین دیگ لباسشویی با فنرهای نگهدارنده مخصوص ثابت نگه داشته شده است. در صورت بروز هر مشکلی در کمک فنرها باعث تکان خوردن ماشین لباسشویی خواهد شد. جهت برطرف کردن این مشکل باید کمک فنر ماشین لباسشویی تعمیر و یا تعویض شود.

تعمیر ماشین لباس شویی آریستون به علت خرابی برد الکترونیکی دستگاه

برد الکتریکی ماشین لباسشویی آریستون معمولاً از یکسری قطعات درشت و ریز، شامل فیوزها، خازن ها و غیر تشکیل می شود. در صورتی که در قسمت برق ورودی ماشین لباسشویی هرگونه نوسانات اضافی ایجاد شود، باعث سوختن و خرابی قطعات به کار رفته در برد الکتریکی دستگاه خواهد شد و در نتیجه در صورت زیاد بودن میزان این نوسانات، باعث سوختن کامل برد الکتریکی دستگاه خواهد شد. همچنین در صورتی که ماشین لباسشویی دچار مشکل شود و آب به قسمت برد الکتریکی دستگاه نفوذ کند در این قسمت ممکن است، سیم های داخل آن دچار اتصالی شوند در نتیجه برد دستگاه سوخته و از بین برود. همچنین مواردی مثل خطر برق گرفتگی و آتش سوزی نیز وجود دارد که یکی از خطر آن جانبی است. در صورتی که مشکل برد الکتریکی از قطعات آن باشد به عنوان مثال، اگر فیوز ها و خازن ها دچار مشکل شود، باید برد الکتریکی دستگاه تعویض و تعمیر شود. اگر  قصد تعویض برد دستگاه خود دارید، حتماً یک برد الکترونیکی اورجینال مناسب را تهیه کنید. سرویسکاران مجاز تعمیراتو ۲۴ از قطعات اورجینال برای تعمیر لباسشویی شما استفاده خواهند کرد.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر نمایید.

7 دیدگاه

  1. سلام . ممنون از توضیحات خوبتون که البته نشان دهنده احترام به شعور مشتری هست و اعتماد دو طرفه را به همراره داره . لباسشویی آریستون من دچار لرزش و تکان شدید شده و بعد از مطالعه مطلب شما متوجه شدم کمک هاش ایراد پیدا کرده . بازهم ممنون هستم .

  2. سلام لباسشویی آریستون در مرحله آخر کامل تخلیه نمیکنه و مقداری آب درون دیگ میمونه و روی خشک کن نمیره و وقتی خاموش میکنم و روی خشک کن میزارم درست انجام میده، مسیر تخلیه تمیزه، اهم پمپ روی ۲۱۰اهم و فشار خروجی خوب است مشکل از چی میتونه باشه

  3. سلام لباسشویی آریستون در مرحله آخر کامل تخلیه نمیکنه و مقداری آب درون دیگ میمونه و روی خشک کن نمیره و وقتی خاموش میکنم و روی خشک کن میزارم درست انجام میده، مسیر تخلیه تمیزه، اهم پمپ روی ۲۱۰اهم و فشار خروجی خوب است مشکل از چی میتونه باشه

  4. با سلام ماشین اریستون ما خاموش شد و دیگر روشن نشد لطفا بفرمایید کجا رو چک کنم. ورودی ۲۲۰ ولت است بعد از خازن بزرگه ولتاژ۱۱۰ است؛ درسته یاخازن ورودی خراب است؟

    1. سلام وقت بخیر، دوست عزیز لطفا ایسی i p m را چک بفرمایید، احتمال خرابی ایسی تغذیه هم میتونید داشته باشید. اگر هم موفق به تعمیر نشدید، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری