جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آموزش تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا
۱ بهمن ۱۴۰۱

آموزش تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا

اگر لباس های شما بدبو و پرزدار از ماشین لباسشویی تان بیرون می‌آیند، احتمالا زمان تمیز کردن و یا تعویض فیلتر، فرا رسیده است. تمیز کردن هر دو تا سه ماه یک بار فیلتر تخلیه لباسشویی، می تواند از مشکلات زیادی جلوگیری کرده و در هزینه آب و برق شما صرفه جویی کند. با ما در این مقاله اختصاصی در تعمیراتو۲۴، تعمیرگاه مجاز یخچال در تهران همراه باشید تا آموزش تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا را برای شما داشته باشیم.

آموزش تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا

اسنوا، یکی از بهترین برندهای لوازم خانگی ایرانی است که به تولید ماشین لباسشویی نیز می پردازد. لباسشویی های اسنوا نیز مانند بسیاری از دیگر ماشین های لباسشویی، برای عملکرد بهینه، هر ۲ تا ۳ ماه به تمیز کردن یا تعویض فیلتر نیاز دارند. اگر لباسشویی اسنوای شما علائم خاصی را بروز می دهد، به این معنی است که باید هر چه سریع تر فیلتر را تعمیر و یا در صورت نیاز، تعویض کنید. این علائم به شرح زیر هستند:

 • صداهای عجیب و غیر عادی در هنگام شستشو
 • بوی بد لباس ها بعد شستشو
 • تخلیه نکردن لباسشویی
 • پرز گرفتن لباس ها
 • نمایش خطای  OE

برای آموزش تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا ، مقاله زیر را تا انتها دنبال کنید.

فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا

فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا در کجاست ؟

تعیین مکان فیلتر لباسشویی های اسنوا کار سختی نیست. بهترین کار، مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه است؛ اما اگر به آن دسترسی ندارید، نگران نباشید، ما به طور کامل مکان دقیق فیلتر را برای شما شرح می دهیم.

فیلتر لباسشویی های درب از جلوی اسنوا

به خاطر داشته باشید که برخی از ماشین های درب از بالا فیلتر ندارند، اما تقریبا تمامی لباسشویی ها اسنوا، دارای فیلتر هستند.

در گوشه پایین و سمت راست ماشین درب از جلوی اسنوای خود نگاهی بیاندازید. احتمال زیاد دربی مستطیلی خواهید دید. زیر آن درب، فیلتر تخلیه قرار دارد.

فیلتر لباسشویی های درب از بالای اسنوا

همانطور که گفته شد، در برخی مدل ها، مثل لباسشویی های سامسونگ، جنرال الکتریک و ال جی، فیلتر تخلیه تعبیه نشده  و در عوض، فیلتر پمپ آب دارند.

فیلتر لباسشویی های درب از بالای اسنوا، در زیر همزن قرار دارد. شما باید آن را باز کنید و قسمت زیرین آن را برسی کنید.

پس از پیدا کردن محل فیلتر ماشین تان، مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

فیلتر لباسشویی های درب از بالای اسنوا

گام ۱٫ فیلتر را بیرون بیاورید.

در اولین قدم، برق لباسشویی خود را کاملا قطع کنید. پس از پیدا کردن فیلتر، ابتدا در زیر آن یک لگن و حوله قرار دهید؛ چرا که احتمال خروج آب پس از بیرون آوردن فیلتر، زیاد است.

دریچه فیلتر را به بیرون بکشید و یک شلنگ تخلیه کوچک و درپوش روی فیلتر را خواهید دید. شلنگ تخلیه نیز یک کلاهک کوچک دارد، شلنگ را روی یک ظرف نگه دارید و آن را بردارید. هنگامی که آب آن کاملا خالی شد، کلاهک آن را دوباره بگذارید.

برای دسترسی به فیلتر، درپوش را جدا کرده و فیلتر را به بیرون بکشید. در صورتی که فیلتر بیرون نیامد، از ابزار های نازکی مثل پیچ گوشتی استفاده کنید.

در لباسشویی های درب از بالای اسنوا، فیلتر زیر همزن قرار دارد. ابتدا همزن را بردارید و درپوش فیلتر زیر آن را بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. وقتی درپوش شل شد، آن را بردارید و فیلتر را خارج کنید.

گام ۲٫ فیلتر را تمیز کنید.

ابتدا با یک دستمال کاغذی، گرد و غبار و پرزها را از روی سطح فیلتر جدا کنید. اگر فیلتر خیلی کثیف است، آن را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در مخلوط آب داغ و مواد شوینده خیس کنید. سپس زمانی که به خوبی نم کشید، با یک مسواک قدیمی آن را بسابید تا تمام کثیفی ها از بین برود.

محل قرار گیری فیلتر در ماشین را هم چک کنید و در صورت نیاز، با یک برس کوچک یا مسواک، هرگونه پرز، مو یا کثیفی را پاک کنید.

پس از تمیز شدن فیلتر، آن را در جای خود قرار دهید و درپوشش را ببندید. در مرحله آخر هم درب را محکم کنید.

تمیز کردن فیلتر لباسشویی های اسنوا

گام ۳٫ در صورت نیاز فیلتر را تعمیر یا تعویض کنید.

توجه داشته باشید که اگر فیلتر شما قدیمی است و هرگز تمیز نشده، احتمالا لازم باشد آن را با یک فیلتر جدید تعویض کنید. همچنین اگر پس از تمیز کردن فیلتر نتایج رضایت بخشی دریافت نکردید، یک فیلتر جدید بخرید.

فیلترهای تخلیه قیمت زیادی ندارند و معمولا به راحتی پیدا می شوند. برای تعویض فیلتر، تنها کافیست فیلتر جدید را به جای فیلتر قدیمی جایگزین کنید و درپوش و درب را ببندید.

گام ۴٫ چک کردن ماشین

توصیه ما به شما این است که قبل از اضافه کردن لباس، اجازه دهید که ماشین لباسشویی یک دور خالی بچرخد تا مطمئن شوید کار را به درستی انجام دادید یا خیر.

دستگاه باید روان باشد و بدون هیچ گونه نشتی یا صدای عجیب غریب کار کند. اگر دستگاه نشتی یا مشکل دیگری داشت، نشانگر این است که فیلتر به خوبی در موقعیت درست خود نصب نشده است و باید دوباره آن را جا بزنید.

در صورتی که در هر کدام از این مراحل به مشکل خوردید و یا مشکل لباسشویی تان حل نشد، می توانید با متخصصان لباسشویی تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید. تکنسین های ما در سریع ترین زمان و با منصفانه ترین قیمت، مشکل دستگاه شما را حل می کنند. شما می توانید در سایت ما فرم پر کنید و یا با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸

تعمیر فیلتر لباسشویی اسنوا

آموزش نصب فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا

برای بالا بردن عمر مفید فیلتر و جلوگیری از آسیب های جدی به دستگاه، هر ۳ تا ۴ ماه یک بار بهتر است فیلتر لباسشویی خود را تمیز کنید. در صورتی که فیلتر خراب شده و یا شکسته باشد، نمی تواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد و باید تعویض شود. در ادامه آموزش نصب فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا را آورده ایم:

 1. ابتدا باید بدانید فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا کجاست ؛ در دستگاه های درب از جلو، در گوشه پایینی دستگاه و در لباسشویی های درب از بالا، در زیر همزن قرار دارد. بالاتر به صورت کامل این مسئله را شرح داده ایم.
 2. ماشین لباسشویی تان را خاموش کرده و از برق بکشید. مطمئن شوید که برق دستگاه کاملا قطع شده است.
 3. چند دستمال جلوی ماشین لباسشویی قرار دهید؛ چرا که معمولا پس از برداشتن فیلتر، آب اضافی به بیرون می ریزد.
 4. حال باید قاب فیلتر را بردارید. این کار را با کشیدن پنل به سمت بیرون می توان به راحتی انجام داد. با این حال، اگر نمی توانید درب را باز کنید، از یک جسم باریک مانند پیچ گوشتی برای باز کردن آن استفاده کنید.
 5. اگر فیلتر شما زیر همزن قرار دارد (لباسشویی های درب از بالا)، باید ابتدا همزن را بردارید. درپوش همزن را برداشته و دست خود را داخل شفت قرار دهید تا مهره بال دار را لمس کنید. این پیچ را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که جدا شده و بتوانید همزن را بلند کنید. پس از برداشتن همزن، قاب فیلتر را خارج کنید.
 6. در این قسمت از آموزش نصب فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا ، باید فیلتر را بردارید. اگر به راحتی جدا نمی شود، سعی کنید با تکان دادن آن را آزاد کنید.
 7. قبل از جای گذاری فیلتر جدید، داخل دستگاه را چک کرده و با یک دستمال کاغذی، پرز و زباله های داخل آن را تمیز کنید. همچنین شلنگ تخلیه که در کنار فیلتر قرار دارد نیز، ممکن است پرز بگیرد؛ آن را نیز تمیز کنید.
 8. زمانی که مطمئن شدید داخل دستگاه تمیز است، فیلتر جدیدی که تهیه کردید را داخل دستگاه قرار دهید. اگر فیلتر زیر همزن است، آن را در جای خود بگذارید و مجددا همزن را روی فیلتر قرار داده و مهره بال دار را محکم کنید.
 9. درب پنل فیلتر را ببندید و یک دو ماشین لباسشویی را خالی روشن کنید. اگر مشکلات لباسشویی شما حل شده است، تبریک می گوییم! شما به تنها عیب آن را برطرف کرده اید.

اگر ماشین لباسشویی شما همچنان با مشکلات قبل رو به رو است، می توانید برای درخواست تکنسین با شماره های زیر تماس بگیرید. خدمات تعمیر ما با ضمانت ۶ ماهه، با سرعت و کیفیت بالا انجام می شوند.

مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما کجاست ؟

همانطور که در مقاله اختصاصی نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما شرح دادیم، اولین گام برای تعویض یا تمیز کردن این است که بدانید فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما کجاست .

اگر از لباسشویی های درب از جلوی پاکشوما استفاده می کنید، در گوشه سمت راست ماشین یک درب مستطیل شکل می بینید. زمانی که درب را باز کنید، فیلتر لباسشویی و شلنگ تخلیه را خواهید دید.

در صورتی که از لباسشویی های درب از بالای پاکشوما استفاده می کنید، باید همزن دستگاه را بردارید تا فیلتر را ببینید. ابتدا درپوش همزن را برداشته و سپس مهره بال دار را باز کنید. با برداشتن کل همزن، می توانید فیلتر را در زیر آن مشاهده نمایید.

اگر در پیدا کردن فیلتر ماشین لباسشویی ناکام مانده اید، از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی پاکشوما کمک بگیرید.

سوالات رایج

اگر فیلتر ماشین لباسشویی خود را تمیز نکنم، چه اتفاق می افتد؟

شاید سرتان خیلی شلوغ باشد، اما تمیز کردن فیلتر لباسشویی خیلی مهم است. تمیز نکردن فیلتر تخلیه باعث کثیف شدن لباس ها، بوی بد آن ها، تخلیه نامناسب و نمایش کدهای ارور بر روی ماشین شما می شود.

هر چند وقت یک بار باید فیلتر ماشین  لباسشویی را تمیز کنیم؟

زمان تمیز کردن فیلتر تخلیه لباسشویی، هر ۲ تا ۳ ماه یک بار است. اقدام به این کار در این بازه زمانی، به عملکرد بهینه دستگاه شما کمک می کند. تمیز کردن مرتب فیلتر تخلیه در جلوگیری از گرفتگی، بوی بد لباس ها و تخلیه بد، موثر است.

چرا لباس های من بعد از شستن پرز میگیرند؟

به احتمال زیاد فیلتر لباسشویی شما کثیف است. اما حال که با خواندن این مقاله فهمیدید چگونه آن را تمیز کنید، مشکل شما حل خواهد شد. لازم به ذکر است که انداختن لباس های خیلی پرز دار با لباس های معمولی، می توانند سبب این امر شود.

آیا باید لباسشویی را تمیز کنیم؟

قاعدتا تنها فیلتر تخلیه لباسشویی شما نیاز به تمیز کردن ندارد و شما باید ماهی یک بار ماشین تان را تمیز کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که یک فنجان سرکه سفید مقطر را داخل درام بریزید و اجازه دهید دستگاه، یک دور چرخه شستشو با آب گرم را اجرا کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 17 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری