02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ماشین ظرفشویی های ال جی، از بهترین های بازار هستند؛ با این حال، ممکن است بنا به دلایل مختلفی با مشکلاتی نظیر تمیز نکردن ظروف، نشتی از ناحیه موتور، ایجاد صدای زیاد و یا تخلیه نکردن مواجه شوند. مشکلات این چنینی ظرفشویی های ال جی، در وهله آخر با تعویض پمپ و موتور حل خواهد شد. اگر تمام راه های تعمیر را امتحان کردید اما نتیجه ای نگرفتید، از این آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG استفاده کنید.

آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG

مجموعه پمپ و موتور ماشین ظرفشویی های ال جی، به کنترل حرکت و آزاد شدن آب می پردازد. این قطعه که از اهمیت زیادی هم برخوردار است، در طول زمان ممکن است دچار خرابی شود و علائم معیوب شدن را از خود نشان دهد.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که در مقدمه هم اشاره کردیم، خرابی پمپ و موتور ظرفشویی، می تواند باعث مشکلات نشتی، تخلیه، تمیز نکردن و سروصدای زیاد شود.

قبل از اقدام به تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی خود، راه های دیگر را امتحان کرده و در آخرین وهله، اقدام به تعویض کنید.

اگر از خرابی موتور و پمپ مطمئن شدید، طبق این آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG ، اقدام به تعمیر کنید. این مقاله، توسط نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی در تهران تهیه شده است.

مرحله ۱٫ قطع کردن برق و آب ظرفشویی

همیشه در نظر داشته باشید که قبل از اقدام به تعمیر هر وسیله ای، باید آن را از برق جدا کنید.

بعد از قطع برق ظرفشویی، سیم ها و شلنگ تخلیه را از دستگاه جدا کنید. اگر ظرفشویی تان توکار است، کمی آن را به جلو بکشید.

به شدت مهم است که از قطع بودن برق دستگاه مطمئن شوید. برق ظرفشویی، می تواند خطرات زیادی برای سلامتی شما داشته باشد.

در ادامه، منبع تامین آب را هم قطع کنید.

خطای OE در ظرفشویی ال جی

مرحله ۲٫ باز کردن ماشین ظرفشویی

ابتدا پانل دسترسی که در پایین دستگاه واقع شده است را بردارید و سپس، فوم عایق صدا را نیز جدا کنید.

سپس، خط اتصال آب را از قسمت شیر ورودی، شل کنید. در مرحله بعد، جعبه اتصال را پیدا کنید و صفحه پوشش آن را باز کنید. سپس، مهره های سیم را باز کرده و سیم ها را شل کنید.

قبل از این که سیم ها را کاملا باز کنید، پیشنهاد می کنیم یک عکس از آن ها بگیرید تا بعدا در هنگام نصب مجدد، دچار مشکل نشوید. همچنین می توانید سیم ها را با یک برچسب، علامت گذاری کنید.

دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی

فرآیند آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG را با جدا کردن شلنگ تخلیه از محل دفع زباله ادامه داده و آن را به سمت کابینت ظرفشویی، هل دهید. سپس درب ظرفشویی را باز کنید و پیچ های نصب زیر کابین آن را در بیاورید.

با کوتاه کردن پایه های پایینی، کم فضا برای بیرون آوردن دستگاه ایجاد کنید. از کناره های دستگاه گرفته و آن را به بیرون بکشید.

مرحله ۳ آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG

ابتدا قفسه های بالایی و پایینی داخل ظرفشویی را بردارید. در پایین فضای داخلی، بازوهای شستشو را می بینید که باید آن را با بیرون کشیدن، خارج کنید. همچنین باید پیچ و گیره نگهدارنده هدایتگر آب را که در کنار بازوی عقب می باشد را هم بردارید.

عیب یابی و تعمیر ظرفشویی ال جی

در وهله بعدی، هدایتگر آب را بردارید. ابتدا آن را از نگهدارنده های خود در بالای قسمت داخلی و سپس از وسط دستگاه، جدا کنید.

شما می توانید با چرخاندن کامل آن در خلاف جهت عقربه های ساعت، به طور کامل آن را از پایین جدا نمایید. در نظر داشته باشید که تمامی قطعات باید با احتیاط جدا شوند که به آن ها آسیبی نرسد. همچنین باید به فضای امنی منتقل شوند.

مرحله ۴٫ برداشتن مجموعه پمپ و موتور ظرفشویی

در ظرفشویی را ببندید. دستگاه را به سمت پایین و روی پانل پشتی آن متمایل کنید تا فضا در اختیار داشته باشید.

پشت دستگاه حوله یا پتو قرار دهید تا هم رطوبت را جذب کند و هم از دستگاه محافظت کند.

حال که به پانل دسترسی پایینی رسیدید، صفحه دسترسی را باز کنید و آن را در گوشه ای بگذارید.

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

شلنگ سرریز، هواکش و تخلیه را به کمک انبر دست، شل و آزاد کنید. وقتی مطمئن شدید به اندازه کافی شل شده اند، آن ها را جدا کنید.

گوشی موبایل خود را در بیاورید و از کانکتورهای سیم اطراف پمپ و موتور ظرفشویی تان عکس بگیرید. در مراحل بعدی، این عکس مانند راهنما به شما کمک خواهد کرد.

حال باید سیم زمین را که به کمک پیچ در کنار موتور قرار گرفته است را، جدا کنید. نگهدارنده هایی که باعث می شوند موتور در جای خود بماند را هم باز کنید.

کل ظرفشویی را به صورت عمودی بچرخانید تا بتوانید به زیر دستگاه هم دسترسی داشته باشید.  دستتان را به پایین ظرفشویی ببرید تا بتوانید همزمان زبانه را فشار داده و مجموعه موتور و پمپ را بالا بیاورید.

با انجام این کار، قفل های نصب موتور و پمپ ظرفشویی جابجا شده و شل می شود. یعنی حال شما می توانید به راحتی در را باز کرده و با بردن دست خود به داخل ظرفشویی، موتور را جدا نمایید.

برطرف کردن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

مرحله ۵٫ نصب کردن موتور و پمپ جدید

مرحله پنجم آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG ، نصب قطعه جدید است.

قبل از هرگونه اقدامی برای نصب، مطمئن شوید که مهره ها و واشرهای حوضچه، محکم در جای خود هستند و هیچ گونه خطر نشتی وجود ندارد. سپس، می تواند مجموعه را داخل محفظه هدایت کنید.

دو فلش راهنما که در نزدیکی حفره موناژ و حلقه دوم موتور و پمپ جدید قرار دارند. به کمک آن ها، قطعه جدیدی که تهیه کردید را در جهت درستی به داخل قرار دهید. اگر این جهت درست باشد، زمانی که قطعه را به داخل فشار دهید، صدای کلیک مانندی خواهید شنید.

درب را بسته و ظرفشویی را به روی پنل پشتی آن متمایل کنید. با این کار، این امکان را دارید که موتور را سفت کنید. اول نگهدارنده های حوضچه را در سرجایشان بگذارید و تا حد امکان آن ها را با پیچ گوشتی سفت کنید.

با کمک عکس هایی که از اتصالات گرفتید، این مرحله را تکمیل کنید. ابتدا سیم اتصال به زمین را که در مجاورت موتور قرار دارد را محکم کنید. سپس، مطابق عکس مجموعه قبلی، اتصالات و سیم های موتور و پمپ ظرفشویی جدید را متصل کنید.

ظرفشویی ال جی ارور e1

حال، سه شلنگ سرریز، هواکش و تخلیه را روی محفظه های آن ها فشار داده و گیره و نگهدارنده های آن را هم وصل کنید.

زمانی که تمام این کارها را به درستی انجام دادید و از استحکام آن ها مطمئن شدید، پانل دسترسی پایینی را دوباره وصل کرده و پیچ های آن را سفت کنید.

مرحله ۶٫ مونتاژ کردن دستگاه

حال که قطعه جدید موتور و پمپ را جایگزین قطعه قبلی کردید، زمان آن است که دستگاه را دوباره مونتاژ کنید.

ابتدا ماشین ظرفشویی را سرجای خودش بگذارید، در را باز کرده و هدایتگر آب را دوباره نصب کنید. اول پورت پایینی هدایتگر آب را در بالای پمپ و موتور قرار دهید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. سپس، هدایتگر آب را در امتداد پیچ های نصب وسط و بالا، در جای خود قرار دهید. حال، لبه نگهدارنده را به قسمت پایینی هدایتگر آب، پیچ کنید.

بازوی شستشوی پایینی را تراز کرده و آن را درجای خود فشار دهید تا صدای تق بدهد. سپس قفسه های ظرف بالایی و پایینی را که جدا کرده بودید را مجددا وصل کنید و درب دستگاه را ببندید.

مرحله ۷٫ نصب دستگاه

آخرین مرحله آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG مان، نصب دستگاه می باشد. تنها زمانی که دستگاه را کاملا مونتاژ کرده اید، اجازه دارید ظرفشویی را نصب نمایید.

تقریبا تمامی مراحل نصب دستگاه، مطابق مراحل باز کردن دستگاه هستند؛ با این تفاوت که باید به صورت برعکس انجام شوند.

ابتدا، شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را از داخل کابینت فشار دهید تا بعدا آن را به زباله دان وصل کنید. همچنین باید سیم تغذیه را از طریق جعبه اتصال زیر دستگاه، بپیچید. سپس باید سیم تغذیه را با مهره و بست ها محکم کنید.

علت لک و خط افتادن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

در این گام، باید ظرفشویی را به زیر سینک هل دهید. اگر برای فضای بیشتر پایه ها را کوتاه تر کردید، آن ها را به اندازه اول شان برگردانید. سپس، ظرفشویی را با کمک پیچ های نصب به کابینت زیرین متصل کنید.

شلنگ تخلیه را به محل دفع زباله وصل کنید و گیره های آن را محکم کنید.

حال، با استفاده از عکسی که از جعبه اتصال زیرین ماشین ظرفشویی گرفتید، تمامی سیم و اتصالات را وصل کنید. پس از این کار، درپوش جعبه اتصال را بگذارید و با استفاده از پیچ آن را درجایش محکم کنید.

منبع آب رسانی ظرفشویی ال جی خود را دوباره متصل کنید و عایق صدا و پانل دسترسی پایین را نیز مجددا وصل نمایید.

زمانی که آب دستگاه را وصل کردید، شکاف ها و اتصالات را از نظر هرگونه نشتی برسی کنید.

کلام آخر

قبل از پیش رفتن طبق آموزش تعویض پمپ و موتور ماشین ظرفشویی ال جی LG ، پیشنهاد می کنیم تمامی مراحل را مطالعه و درک کنید. اگر در هر کدام از مراحل دچار مشکل شدید، دست نگه دارید.

تعمیر خودسرانه، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به ظرفشویی ال جی شما بزند.

متخصصان تعمیر ظرفشویی ال جی تعمیراتو۲۴، برای ارائه بهترین خدمات تعمیرات و سرویس ظرفشویی شما آماده هستند. تنها کافیست در سایت ما فرم پر کنید و یا با شماره های زیر تماس بگیرید.

همچنین می توانید با کلیک بر روی آیکون واتس اپ گوشه تصویر، جهت مشاوره و پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =

مطالب مرتبط