جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آموزش صفر تا صد تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی
۲۶ مهر ۱۴۰۱

آموزش صفر تا صد تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی

در این مقاله، آموزش صفر تا صد نحوه تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی را شرح می دهیم. محفظه جاپودری ماشین ظرفشویی، جایی است که در آن مواد شوینده ای مثل قرص و مایع جلا دهنده را داخل آن می ریزیم. یک درپوش لولایی این محفظه را بسته نگه داشته است تا زمانی که یک تایمر، علامت باز شدن قفل درب را بدهد. اگر متوجه شدید که قطعات جاپودری آسیب دیده است یا نمی تواند آن را باز کنید، می توانید برای تعویض آن، مطابق این مقاله پیش بروید.

قبل از تعویض، پیشنهاد می کنیم راه حل های آسان مقاله زیر را بخوانید. ممکن است مشکل جاپودری شما بسیار ساده بوده و برای حل آن، نیازی به تعویض قطعه نباشد.

چرا درب جاپودری ماشین ظرفشویی باز نمی شود؟

جاپودری ماشین ظرفشویی چیست و کی باید آن را عوض کنیم؟

محفظه جاپودری ماشین ظرفشویی، بخش بسیار مهمی از ظرفشویی است و نقشی کلیدی در تمیزی ظروف شما دارد. اگر این قطعه خراب شود، ماشین ظرفشویی شما تقریبا غیر قابل استفاده می شود.

این قطعه مواد شوینده و کمکی را داخل خود نگه می دارد و در زمان مناسب، برای توزیع آن ها اقدام می کند. درب این محفظه فنری است و ممکن است از کار بیافتد. مشکلاتی مثل خراب شدن درب و مکانیزم کنترل کننده آن، از عللی است که شما باید این قطعه را تعویض کنید.

اگر شوینده از داخل مخزن توزیع نشود، این امکان وجود دارد که موتور معیوب باشد. اگر متوجه ایراد موتور شدید، بسته به مدل ظرفشویی تان باید آن را جداگانه تعویض نمایید.

جاپودری ماشین ظرفشویی

آموزش نحوه تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی

 شما با استفاده از این آموزش، می توانید دستگاه های Kenmore، Whirlpool، KitchenAid، Maytag، JennAir، Amana، جنرال الکتریک، ال جی LG، سامسونگ Samsung، Frigidaire، Electrolux و GE خود را تعمیر کنید.

برای این پروسه، شما به تجربه تعمیر قبلی نیاز دارید. این آموزش بسته به توانایی شما، در حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد.

ابزار مورد نیاز:

  • پیچ گوشتی تورکس (ستاره ای)
  • پیچ گوشتی دوسو
  • مجموعه درایور مهره
  • دستکش کار

مرحله ۱٫ قطع کردن برق

ماشین ظرفشویی را از برق بکشید یا برق آشپزخانه را قطع کنید.

بسیار مهم است که برق ماشین به کلی قطع باشد؛ برای اطمینان از این موضوع دکمه خاموش/روشن را فشار دهید. اگر صفحه نمایش روشن نشد، ظرفشویی خاموش است.

مرحله ۲٫ برداشتن پانل درب بیرونی و پانل کنترل

درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. با استفاده از پیچ گوشتی تروکس، پیچ ها را از پانل داخلی جدا کنید. اگر پیچ های ظرفشویی شما ستاره ای نیست، باید از یک پیچ گوشتی دیگر استفاده نمایید. با باز کردن این پیچ ها، درب به دو قسمت تقسیم می شود.

همانطوری که دو پیچ نهایی را باز می کنید، پانل درب بیرونی را با یک دست تان نگه دارید تا نیفتد.

پانل درب بیرونی و پانل کنترل را کمی جدا کنید. در همین حینی که کانکتور سیم کنترل رابط کاربری را از صفحه کنترل جدا می کنید، اجازه دهید پانل بیرونی روی زمین قرار بگیرد.

حال، می توانید پانل درب بیرونی و پانل کنترل را بیرون بیاورید.

مرحله ۳٫ برداشتن محفظه جاپودری

در این مرحله از آموزش تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی ، باید کانکتور سیم جاپودری را از درب داخلی جدا کنید.

پیچ های براکت نصب را جدا کنید و براکت را بیرون بیاورید. اجازه دهید که به کانکتور سیم جاپودری آویزان بماند.

زبانه های قفل جاپودری را رها کنید و محفظه را از در بیرون بکشید. اگر این زبانه ها سفت هستند، می توانید از پیچ گوشتی دو سو برای کمک استفاده کنید.

مرحله ۴٫ تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی

جاپوردی جدید را وارد کنید و زبانه های قفل آن را درگیر نمایید.

پایه براکت نصب را دوباره وصل کرده و آن را با پیچ محکم کنید.

کانکتور سیم جاپودی را به برق وصل نمایید.

مرحله ۵٫ نصب پانل درب بیرونی و پانل کنترل

برای این که بتوانید کانکتور سیم کنترل پنل را نصب کنید، باید پانل درب بیرونی و پانل کنترل را به اندازه کافی در نزدیکی درب داخلی قرار دهید.

کانکتور سیم کنترل پنل را دوباره وصل نمایید و پانل درب بیرونی و صفحه کنترل را به پنل درب داخلی وصل کنید.

در آخر، پیچ های نصب را نیز مجددا جایگذاری و محکم کنید.

نکته: پیچ های بلندتر مربوط به کنترل پنل هستند.

مرحله ۶٫ وصل کردن برق دستگاه

برق آشپزخانه را وصل کنید یا دوشاخه دستگاه را به پریز بزنید. برای اطمینان از وصل شدن برق، دکمه خاموش/روشن را فشار دهید تا ببینید آیا صفحه کنترل روشن می شود یا خیر.

آموزش صفر تا صد تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی

چرا شوینده ظرفشویی توزیع نمی شود؟

جاپودری ظرفشویی تان را تعویض کردید اما همچنان با مشکل توزیع رو به رو هستید؟ برخی از مشکلات می توانند سبب این موضوع شوند؛ آن ها را در پایین برسی کردیم.

  1.  خرابی شیر ورودی: دریچه ورودی آب باز می شود و آب مورد نیاز را به ظرفشویی می رساند. اگر این قطعه خراب شود، ظرفشویی تان آب کافی دریافت نمی کند و شوینده حل نمی شود. اگر پس از شروع سیکل متوجه شدید آبی داخل دستگاه وجود ندارد، باید برای تعویض شیر ورودی ظرفشویی تان اقدام کنید.
  2. دمای پایین آب: دومین احتمال عدم توزیع شوینده، داغ نبودن آب است. آب در ماشین ظرفشویی شما باید بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت باشد. اگر آب به این محدوده نرسد، شوینده حل نشده و توزیع نمی شود. خرابی المنت حرارتی ممکن است دلیل این موضوع باشد.
  3. مسدود شدن درب دیسپنسر: یکی دیگر از دلایل عدم توزیع شوینده، خرابی درب جاپودری است. هنگامی که درب جاپودری باز نشود، داخل محفظه آب وارد نمی شود و هیچ شوینده ای توزیع نمی گردد.
  4. خرابی پمپ گردش: علت بعدی، خرابی پمپ گردش ظرفشویی است. اگر هنگامی که ماشین روشن است، آب داخل ظرفشویی پمپ نشود و بازوهای اسپری آب نپاشند، این احتمال پررنگ می شود. برای تعویض این قطعه، مقاله “آموزش تعویض مجموعه پمپ و موتور گردش ظرفشویی” را بخوانید.

کلام آخر

در این مقاله آموزش صفر تا صد نحوه تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی ، تمامی نکاتی که برای تعمیر لازم داشتید را گفتیم. اگر پس از اتمام تمامی مراحل همچنان با مشکل رو به رو هستید، زمان کمک گرفتن از افراد حرفه ای است.

تکنسین های مجرب تعمیراتو۲۴، آماده تعمیر هر ماشین ظرفشویی  از هر برندی هستند. برای دریافت خدمات سریع، مقرون به صرفه و با کیفیت + ضمانت ۶ ماهه، با شماره های زیر تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر ظرفشویی تعمیراتو24

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دو =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری