جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آموزش صفر تا صد تعویض هیتر دیفراست سایدبای‌ساید
۱۴ مهر ۱۴۰۱

آموزش صفر تا صد تعویض هیتر دیفراست سایدبای‌ساید

در این مقاله قصد داریم به صورت مرحله به مرحله، آموزش تعویض هیتر دیفراست یخچال سایدبای‌ساید را شرح دهیم. در طول چرخه دیفراست، هیتر دیفراست وظیفه آب کردن برفک باله های اپراتور را دارد. با از کار افتادن هیتر دیفراست، سراسر فریزر را یخ فرا می گیرد و کارایی آن را بسیار پایین می آورد. اگر متوجه شدید که این قطعه به صورت واضح آسیب دیده است، با کمی تجربه مکانیکی، می توانید آن را تعویض کنید.

فراموش نکنید که خرابی هیتر دیفراست، تنها یکی از دلایل برفک زدن یخچال است و ممکن است مشکل یخچال شما، از این قطعه نباشد. برای مطمئن شدن از خرابی هیتر دیفراست، باید یخچال شما توسط یک تکنسین حرفه ای برسی شود.

آموزش صفر تا صد تعویض هیتر دیفراست سایدبای‌ساید

آموزش تعویض هیتر دیفراست یخچال سایدبای‌ساید

اگر مطمئن شدید که مشکل برفک یخچال تان ناشی از هیتر دیفراست است، می توانید از این آموزش استفاده کنید.

این مقاله به صورت جامع نوشته شده است و برای تمامی یخچال های ساید بای ساید کار می کند؛ از جمله برای تعمیر یخچال های ساید ال جی، سامسونگ، ویرپول، GE، BOCSH، MAYTAG، KENMORE، HAIER و … .

برای انجام این پروسه تعمیرات، باید وسایل زیر را همراه داشته باشید.

  • آچار مهره ¼
  • پیچ گوشتی
  • دستکش کار
  • هیتر دیفراست سایدبای‌ساید

بسته به توانایی و دانش مکانیکی تان، در حدود ۴۵ دقیقه و یا بیش تر، قادر به انجام این تعویض خواهید بود. در صورتی که در حین کار به مشکل بر خوردید، می توانید با تماس با شماره های زیر درخواست کمک کنید.

نمایندگی تعمیرات یخچال در تهران

مرحله ۱٫ قطع کردن برق یخچال

اگر در یخچال فریزر خود مواد غذایی را نگه داری می کنید که زود فاسد می شوند، پیشنهاد می کنیم قبل از خاموش کردن یخچال، آن ها را به جایی خنک انتقال دهید.

پس از این کار، با خیال راحت یخچال را از برق جدا کنید.

انواع المنت یخچال فریزر

مرحله ۲٫ طبقات و محفظه های داخل فریزر را خارج کنید.

تمامی طبقات داخلی، کشو و محفظه ها را از فریزرتان خارج کنید.

علاوه بر خارج کردن طبقات، باید تکیه گاه های آن ها را هم جدا کنید. برای این کار پیچ های روی آن را باز کنید و تکیه گاه را بیرون بکشید.

نکته: اگر نمی توانید محفظه های داخلی یخچال تان را در بیاورید، پیشنهاد می کنیم به دفترچه راهنمای سازنده دستگاه مراجعه کنید.

 فروش طبقات داخلی یخچال فریزر و ساید

مرحله ۳٫ برداشتن پنل پشتی یخچال

پیچ های نصبی که پنل پشتی داخلی فریزر را محکم کرده است، باز کنید. پایین پنل را کمی بیرون بکشید تا رها شود؛ سپس پانل را به کلی از فریزر خارج کنید.

مرحله ۴٫ جدا کردن سیم ها

زبانه های قفلی را که سیم های مشکی را به بالای هیتر المنت متصل می کند، باز کنید و سپس، سیم ها را جدا نمایید.

مرحله ۵٫ برداشتن هیتر دیفراست

در این مرحله از آموزش تعویض هیتر دیفراست سایدبای‌ساید ، باید قلاب های پایین اپراتور را باز کنید. اگر اپراتور یخچال تان گیره دارد، آن را رها کنید.

اطراف اوپراتور هرچه عایق و فوم پلاستیکی وجود دارد، جدا کنید.

دیفراست هیتر را به پایین کشیده و آن را بیرون بیاورید.

مرحله ۶٫ نصب دیفراست هیتر جدید

هیتر دیفراست جدید را داخل اوپراتور قرار دهید. تمامی گیره های اتصالی که در انتهای اوپراتور وجود دارد را دوباره نصب کنید. سیم های بالای اوپراتور را نیز نصب کنید.

مرحله ۷٫ نصب پنل پشتی

پنل پشتی را در جایش بگذارید و آن را با پیچ های نصب سفت کنید. از سفت کردن بیش از حد این پیچ ها خودداری کنید؛ چرا که ممکن است ریل یا لاینرها ترک بردارند.

کشو و محفظه های فریزر را مجددا در جایشان قرار دهید.

مرحله ۸٫ وصل کردن مجدد برق

یخچال تان را مجددا به برق وصل کنید و مواد غذایی را داخل فریزر بگذارید. توجه داشته باشید که بیش از ۱۲ ساعت ممکن است زمان ببرد تا یخچال فریزر شما، به دمای تنظیم شده برسد؛ بنابراین عجله ای نداشته باشید.

علل برفک زدن و دیفراست نکردن یخچال ها چیست؟

اگر یخچال تان مکررا با مشکل برفک و یخ زدن مواد غذایی رو به رو است، یکی از این ۵ مورد زیر، می تواند دلیل آن باشد:

  1.  سوختن دیفراست هیتر: اگر هیتر دیفراست بسوزد، یخچال تان قادر به یخ زدایی نخواهد بود. با چک کردن، می توانید متوجه شوید که آیا این قطعه سوخته است یا خیر. اگر با خرابی دیفراست هیتر مواجه شدید، طبق آموزش بالا، آن را تعویض کنید.
  2. خرابی ترموستات دیفراست: ترموستات دیفراست این وظیفه را دارد که ببیند آیا المنت ولتاژ را دریافت می کند یا خیر؛ خرابی این قطعه می تواند مانع از روشن شدن گرمایش یخچال شود. برای برسی ترموستات دیفراست، می توانید از مولتی متر دیجیتال استفاده کنید.
  3. خرابی دیفراست تایمر: در مدل یخچال هایی که دارای تایمر دیفراست هستند، ممکن است خرابی این قطعه مانع دیفراست شود. اگر تایمر دیفراست بسوزد، ممکن است مانع چرخه دیفراست شود و یا نتواند ولتاژ را برای چرخه دیفراست هدایت کند. کمپرسور باید خاموش شود و گرمایش یخچال باید روشن شود. اگر تایمر مانع چرخه دیفراست شود، باید تعویض گردد.
  4. سوختن برد کنترل دیفراست: بعضی یخچال ها از برد کنترل دیفراست استفاده کرده و این قطعه به جای تایمر، چرخه دیفراست را کنترل می کند. نمی توان به راحتی این قطعه را تست کرد و باید طبق نشانه ها حدس زد.
  5. خرابی برد کنترل اصلی: از آنجایی که برد کنترل اصلی یخچال، انرژی تمامی بخش های یخچال را تامین می کند، خرابی این قطعه می تواند مانع رسیدن ولتاژ به سیستم دیفراست شود. قبل از اقدام به تعویض برد کنترل اصلی، بهتر است احتمالات قبلی را در نظر بگیرید.

آموزش تعویض برد کنترل مرکزی دیسپنسر یخچال ساید بای ساید

نکته!

توجه داشته باشید که انجام تعمیرات لوازم خانگی در منزل، آن هم یخچال، می تواند بسیار خطرناک باشد. سالانه تعداد زیادی از افراد، هنگام تعمیرات یخچال دچار آسیب های جدی و حتی مرگ می شوند! برای دوری از خطرها، تمامی نکات را رعایت کرده و طبق دستورالعمل ها عمل کنید.

قبل از انجام هرگونه تعمیرات، این آموزش تعویض هیتر دیفراست سایدبای‌ساید را به خوبی بخوانید و زمانی که تمامی مراحل را درک کردید، شروع به تعمیرات کنید. اگر هر کجای پروسه به مشکل خوردید، نگران نباشید؛ تکنسین های تعمیرات یخچال های ساید تعمیراتو۲۴، به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات حاضر هستند.

برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه تعمیرات در منزل، با ما تماس بگیرید!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری