جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۸ دی ۱۴۰۰

آیا املاح آب باعث آسیب به ماشین لباس شویی می شود؟

آیا املاح آب باعث آسیب به ماشین لباس شویی می شود؟ حتما نتیجه تاثیرات املاح آب بر ماشین لباس شویی را روی سر دوش ها، کتری ها و شیرهای آب دیده اید. اما متاسفانه نمی توان آسیب رسوب آهک را در ماشین لباسشویی مشاهده کرد. در ادامه به چگونگی تاثیرات املاح آب در ماشین لباسشویی می پردازیم.

آیا املاح آب باعث آسیب به ماشین لباس شویی می شود؟

رسوبات آهک نیز می تواند تأثیر مضری روی لباس های شما داشته باشد. رسوبات می تواند  در الیاف لباس شما جمع شود و باعث زبر شدن  بیشتر آن ها شود. بنابراین، چگونه می توانیم رسوب آهک را حذف کنیم؟

راه‌حل‌های آهک برای صرفه‌جویی در ماشین لباس‌شویی و لباس‌های شسته‌شده شما وجود دارد. Calgon یک نرم کننده آب سخت برای ماشین لباسشویی است که باعث حذف آهک از آب می شود و از رسوب آهک و تجمع آن در تمام قسمت های ماشین لباسشویی شما جلوگیری می کند.

تاثیر املاح آب بر روی لباس ها

نگرانی های رایج مرتبط با آب سخت عبارتند از:

  • آب سخت حاوی ترکیبات محلول کلسیم و منیزیم است. هر چقدر املاح آب بیشتر باشد، آب سخت‌تر می‌شود و تاثیر بیشتری روی لباس‌ها می‌گذارد.
  • از مخلوط شدن آب سخت با مواد شوینده برای تشکیل یک ماده پاک کننده موثر جلوگیری می کند. املاح آب سخت که به الیاف پارچه می چسبد و کثیفی بیشتری نسبت به قبل از شستن لباس ها به داخل می کشد با گذشت زمان، می تواند لباس های سفید شما را خاکستری یا زرد کند و حتی ممکن است رگه های سفید یا خاکستری روی لباس های رنگی خود پیدا کنید.
  • همچنین این املاح باعث سفت شدن جنس لباس ها می شود،هنگامی که این اتفاق می افتد، پارچه کمتر خم می شود و اصطکاک بیشتری ایجاد می کند که باعث ساییدگی و پارگی لباس های شما می شود.
  • برای مقابله با این مشکل، صاحبان خانه به استفاده از مواد شوینده بیشتر و آب گرم تر روی می آورند که در نتیجه هزینه های اضافی را به همراه دارد، در نهایت مجبور می شود لباس‌های آسیب دیده و فرسوده شوند.

تاثیرات املاح آب بر ماشین لباس شویی

در داخل ماشین لباسشویی، آب سخت منجر به رسوب آهک روی عنصر گرمایش می شود. در صورتی که آب منطقه دارای املاح زیادی باشد امکان دارد فیلتر ورودی آب را مسدود نماید و باعث عدم ورود آب به ماشین لباسشویی شود، رسوب آهک همچنین برای درام ها، لوله ها و شیلنگ ها نیز مشکل ساز است. سوراخ شدن لوله ها و شیلنگ ها نیز می تواند منجر به خرابی دستگاه شما می شود.

Calgon برای محافظت از تمام قطعات حیاتی ماشین لباسشویی شما در برابر آسیب رسوبات آهکی کار می کند. همچنین برای محافظت از درام، لوله ها، شیلنگ ها، پمپ و به طور کلی، تمام قسمت های ماشین لباسشویی شما که با آب سر و کار دارند مفید است.

فیلتر آب لباس شویی

اگر بعد از شستشوی لباس ها احساس کردید که آنها زبر یا سفت شدن وقت آن رسیده است که یک فیلتر مناسب را روی سیستم آب ماشین لباسشویی خود نصب کنید. استفاده از فیلتر آب برای ماشین لباسشویی باعث حذف رسوبات و املاح موجود در آب می شود. فیلترهای آب لباسشویی بسته به نوع لباسشویی ها با یکدیگر متفاوت هستند. اثر سختی آب علاوه بر اینکه باعث سفت شدن الیاف لباس ها می شود، حتی بعد از شستشو تمیز شسته نمی‌شوند. در نتیجه عملکرد لباسشویی شما با مشکل خواهد شد.

آب تصفیه شده موجب می شود که به الیاف لباس ها آسیب وارد نشود. همچنین با هر بار شستشوی آنها مواد شوینده کمتری استفاده می کنید؛ زیرا مواد شوینده در آب تصفیه شده بهتر حل می شوند و با هر بار شستشو احساس نرمی و تمیزی در لباس ها به چشم می خورد. نقش فیلتر آب برای لباسشویی اهمیت بسیاری دارد، زیرا می تواند به خوبی از ورود املاح آب به ماشین لباسشویی جلوگیری کند و در نتیجه باعث، حذف جرم و رسوبات در اجزای دستگاه خواهد شد و باعث افزایش عمر ماشین لباس شویی شما می شود.

فیلتر آب و تاثیرات املاح آب بر ماشین لباس شویی
پیشنهاد می کنیم مقاله: نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ را مطالعه کنید.

فواید استفاده از فیلتر لباس شویی

خوشبختانه، با استفاده از یک فیلتر آب، دیگر نگران آسیب رسیدن به الیاف لباس ها و خراب شدن ماشین لباس شویی نخواهید شد. در زیر چند مورد از فواید استفاده از فیلتر آب در ماشین لباس شویی را بیان کرده  ایم:

  • پایین بردن سختی آب عدم رسوبات در آب، سبب افزایش کیفیت شستشو برای پودرهای شوینده می شود.
  • گرفتن تمامی ذرات شن و ماسه
  • جلوگیری از هزینه سرویس وخرابی و افزایش عمر دستگاه.
  • شفاف تر شدن لباس ها و نرم تر شدن آن ها پس از شستشو.
  • جلوگیری از زنگ زدگی، پوسیدگی و رسوب گذاری بر روی المنت و قطعات لباس شویی .
  • از بین برنده تمام جرم و رسوبات داخل لباس شویی.

کلام آخر

فیلتر آب نقش مهمی در ماشین لباسشویی دارد بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در ورودی آب به داخل ماشین لباسشویی از فیلتر استفاده کنید. تعویض کردن فیلتر لباسشویی کار تخصصی و بسیار سختی نیست شما هم می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. زمان تعویض کردن فیلتر به میزان رسوبات گچی و آهکی آب و به  میزان مصرف آب در ماشین لباس شویی بستگی دارد. تقریبا برای تعویض کردن فیلتر آب بین شش ماه الی یک سال است.

در صورت نیاز به تعویض فیلتر داشتید میتوانید با شماره های شرکت تماس گرفته و یا به صورت آنلاین با پر کردن فرم انتهای برگه کارشناسان ما را آگاه سازید تا در کوتاه ترین زمان ممکن سرویس کاران را برای تعویض فیلتر ماشین لباسشویتان اعزام کنیم.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر ماشین لباس شویی نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + بیست =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری