02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

یخچال سامسونگ چند دقیقه یکبار اتومات می کند؟

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

یخچال نه تنها گران تر لوازم خانگی آشپزخانه شماست، بلکه وسیله‌ای است که از همه بیشتر به آن متکی هستید. یخچال‌ها دارای یک چرخه هستند که در آن کمپرسور برای خنک کردن هوا و وارد کردن آن به داخل، روشن می‌شود و کار میکند. این چرخه که به اصطلاح به آن اتومات کردن می‌گویند، کاملا طبیعی است و باید اتفاق بیافتد. شاید برای شما سوال باشد که یخچال سامسونگ چند دقیقه یکبار اتومات میکند؟ ما در تعمیراتو ۲۴ به طور کامل مدت زمان اتومات کردن یخچال سامسونگ را برای شما شرح دادیم.

 یخچال سامسونگ چند دقیقه یکبار اتومات میکند

چرخه اتومات یخچال سامسونگ چیست؟

قبل از پاسخ دادن به سوال یخچال سامسونگ چند دقیقه یکبار اتومات میکند ، بهتر است به شرح چرخه اتومات یخچال بپردازیم.

یخچال‌ها نامشان را از یک مواد شیمیایی سرد کننده (مبرد) گرفته اند که  باعث خنک شدن داخل یخچال می‌شوند. این مواد شیمیایی نقطه جوش پایینی دارند که در ابتدا لازمه شروع چرخه هستند و بعد هم به صورت چرخه‌ای، ادامه پیدا می‌کنند.

یخچال شما بدون کمپرسور یا همان موتور، کاری نمی‌تواند انجام دهد. کمپرسور همان قطعه‌ ای است که مواد شیمیایی را فشرده می کند، گرم میکند و به شکل مایع تبدیل می کند. همچنین تعیین می کند که چه مقدار مایع در سیستم، جریان داشته باشد. کویل های یخچال نیز این مواد شیمیایی را با خنک کردن، به مایع تبدیل می کنند.

در مرحله بعد این سیالات از طریق شیر انبساط جریان می یابند و یک بار دیگر به گاز تبدیل  می شوند. گازها دوباره از طریق کمپرسور کشیده می شوند و چرخه دوباره شروع می شود. این همان چرخه‌ای است که دمای داخل دستگاه را کاهش می دهد و یخچال را به چیزی که هست، تبدیل می کند.

اساسا هر یخچالی اینگونه عمل می کند؛ گازها را فشرده می کند، آن ها را به مایع تبدیل می کند و سپس برای خنک کردن یخچال، مایعات را با انبساط به شکل گاز در می آورد.

تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو

یخچال سامسونگ چند دقیقه یکبار اتومات میکند؟

در واقع، زمان اتومات کردن هر یخچال متفاوت است؛ زیرا این موضوع به عوامل متفاوتی بستگی دارد. به طور معمول میانگین زمان چرخه اتومات حدود ۳۰ دقیقه است، اما این عدد تنها برای زمانی است که یخچال بسته بماند.

عواملی که بر چرخه اتومات یخچال های سامسونگ تاثیر می گذارند، شامل دمای بیرون یخچال، محتوای داخل و تعداد دفعات باز شدن درب است. به عنوان مثال، اگر تنها زندگی می کنید و درب یخچال تان را زیاد باز و بسته نمی کنید، اتومات کردن یخچال تان حدودا هر ۳۰ دقیقه تکرار میشود.

از سوی دیگر، اگر در خانواده ای پرجمعیتی با پنج عضو و یا بیشتر زندگی می کنید و در یخچال زیاد باز و بسته می شود، چرخه به دفعات بیشتری تکرار خواهد شد. همچنین اگر در محیطی گرم و مرطوب زندگی می کنید، تایم اتومات یخچال می تواند تا ظرفیت ۱۰۰ درصد هم برسد. معیوب بودن یخچال نیز، زمان اتومات یخچال را افزایش می دهد.

نحوه تنظیم یخچال های سامسونگ را در این مقاله بخوانید : نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ

آیا یخچال باید دائم در حال اتومات کردن باشد؟

جواب این سوال منفی است. یخچال نباید برای مدت طولانی با ظرفیت ۱۰۰ درصدی کار کند. با این وجود، ممکن است متوجه شوید یخچال تان ۲۴ ساعت و بدون توقف، در حال کار کردن است. این اتومات کردن بی وقفه، می تواند صدمات جدی به یخچال تان وارد کند؛ بهتر است هرچه سریع تر برای رفع این مشکل، از افراد حرفه ای، مثل تکنسین های تعمیراتو۲۴، کمک بخواهید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو24

دلایل احتمالی افزایش زمان اتومات یخچال سامسونگ

اگر متوجه شدید که یخچال سامسونگ شما هر چند دقیقه یکبار اتومات میکند و این عدد بالاتر از حد نرمال به نظر می رسید، چند مشکل می تواند پشت این اتفاق باشد.

به عنوان مثال، اگر واشرهای درب بشکند، هوای خنک یخچال نشت میکند و کمپرسور باید دائما مشغول کار کردن باشد. از طرفی دیگر، چون نمی تواند این نشتی را جبران کند، آسیب می‌بیند.

مسدود شدن دریچه های هوا هم می تواند باعث افزایش زمان اتومات کردن یخچال های سامسونگ بشود. اگر غذای زیادی در یخچال فریزتان قرار می دهید، ممکن است باعث بسته شدن دریچه های پمپاژ کننده هوای سرد شوید. ترموستات این افزایش دمای داخلی را تشخیص میدهد و کمپرسور را مجبور می کند که بارها و بارها، چرخه اتومات کردن را انجام دهد. این مشکل می تواند هزینه قبض برق را افزایش دهد و موجب فرسودگی یخچال شود.

مدت زمان باز ماندن درب یخچال نیز بسیار مهم است. هر بار که در یخچال شما باز میشود، هوای گرم تر به داخل یخچال شما می آید. این امر باعث می شود کمپرسور یخچال ، برای جبران این تغییر ناگهانی دما، مدت طولانی تری روشن بماند.

علاوه بر موارد بالا، کثیف شدن کندانسور ها و کویل ها نیز، می تواند از تبدیل گاز به مایع در لوله ها، جلوگیری کند؛ این اتفاق کار یخچال را سخت تر میکند و روی آن فشار می آورد.

آیا یخچال های سامسونگ باید دائم در حال اتومات کردن باشد؟
مدت زمان اتومات کردن یخچال سامسونگ

چگونه تعداد اتومات یخچال سامسونگ را کنترل کنیم؟

به طور کلی، تعمیر و نگهداری منظم، تمام چیزی است که برای منظم نگه داشتن چرخه اتومات نیاز دارید. در گام اول، زیاد درب یخچال فریزر را باز و بسته نکنید. هر بار که چیزی را از یخچال بیرون می آورید و یا داخل می گذارید، در را سریع ببندید.

زمانی که مواد غذایی را داخل یخچال قرار می دهید، مطمئن شوید که راه دریچه های هوا را سد نکرده اید.

همچنین واشرهای در را مرتبا چک کنید تا مطمئن شوید هوای سرد از آن خارج نمی شود.

در نهایت، کویل های پشت یخچال را حداقل سالی یکبار تمیز کنید و از قرار دادن مواد غذایی داغ در یخچال، تا حد امکان خودداری کنید.

چگونه بفهمیم اتومات یخچال مشکل دارد؟

از آنجایی که کمپرسور یخچال های جدید عمدا ۸۰ تا ۹۰ درصد عمر خود را روشن هستند، برای تشخیص هرگونه مشکل باید به نشانه های زیر توجه کرد. اگر متوجه هریک از این علائم در یخچال تان شدید، زمان آن است که دنبال تعمیرکار حرفه ای یخچال بگردید. تعمیرکاران حرفه ای تعمیراتو۲۴، با پر کردن فرم و یا تماس گرفتن، در منزل شما حاضر میشوند و در سریع ترین زمان ممکن مشکل را رفع میکنند.

  • فاسد شدن مواد غذایی: اگر متوجه بوی بد غذاها، فاسد شدن و ایجاد یک لایه چسبناک روی آن ها شدید، احتمالا کمپرسور شما کارایی قبلش را از دست داده است.
  • دمای بالای یخچال: دمای نرمال یخچال باید بین ۳۵ تا ۳۸ درجه فارنهایت باشد. اگر تنظیمات دمای یخچال تان درست انجام شده است اما دمای واقعی آن کمتر است، ممکن است کمپرسور مشکل داشته باشد.
  • رطوبت یا یخ زدگی: رطوبت یا یخ زدگی نشانه ورود هوای گرم به یخچال شماست. دلایل مختلفی ممکن است باعث این اتفاق باشد اما معیوب شدن کمپرسور هم میتواند علت آن باشد.

چرا یخچال یکسره کار می کند؟

قطعا یخچال نباید برای مدت طولانی با ظرفیت ۱۰۰% خود کار کند. ممکن است دائم اتومات کردن یخچال شما، کمی نگران کننده باشد؛ اما چند فاکتور وجود دارد که قبل از تماس با تکنسین های لوازم خانگی در نظر بگیرید:

  • دمای محیط: دمای محیط آشپزخانه شما با مدت زمانی که یخچال اتومات می کند، ارتباط زیادی دارد. اگر خانه شما بخاطر آمدن تابستان گرم شده است، طبیعی است که کندانسور برای جبران دمای محیطی بالاتر، مجبور شود بیشتر کار کند. این عامل، زمان طولانی اتومات کردن را توجیه می کند.
  • مقدار غذای داخل یخچال شما: مقدار غذایی که داخل یخچال تان وجود دارد، تاثیر زیادی بر میزان زمان کار کردن یخچال تان دارد. نه تنها خود یخچال باید خنک شود، بلکه همه اقلام موجود در یخچال هم باید سرد شوند. هر چه مواد غذایی بیشتری در یخچال تان نگه دارید، کمپرسور برای حفظ دما باید بیشتر تلاش کند. در نتیجه زمان اتومات کردن بیشتر می شود.
  • زیاد باز کردن درب یخچال: هر بار که درب یخچال تان باز می شود، هوای گرم تر را وارد کرده و هوای سرد را به بیرون می راند. این امر باعث می شود یخچال مدت طولانی تری اتومات کند؛ چرا که باید تغییر ناگهانی دما را جبران کند. معمولا در طول روز، از آنجایی که بیشتر از یخچال استفاده می شود، بیشترین مقدار اتومات را خواهید دید.
چگونه تعداد اتومات یخچال سامسونگ را کنترل کنیم؟
مدت زمان اتومات کردن یخچال سامسونگ

آیا یخچال ها دائما کار می کنند؟

پاسخ این سوال بستگی به نوع یخچال شما دارد. اگر یخچال تان کمپرسور داشته باشد، برای سرد نگه داشتن غذا همیشه کار می کند. در صورتی که یخچال ترموالکتریک دارید، فقط در موارد لازم کار می کند تا غذا سرد بماند. یعنی به اندازه یک یخچال کمپرسور دار انرژی مصرف نکرده و اتومات نمی کند.

اگر می خواهید یخچال تان کمتر اتومات کند، چند کار می توانید انجام دهید: ابتدا از محکم بودن لاستیک دور درب آن مطمئن شوید. در صورتی که این واشر دور درب پیچ خورده، پوسیده و یا پاره شده بود، مطابق مقاله زیر آن را عوض کنید:

آموزش تعویض لاستیک یا نوار درب یخچال فریزر (مدل پیچی و پرسی)

دوم، یخچال تان را خالی نگه ندارید و آن را به اندازه کافی پر کنید؛ زیرا یک یخچال پر انرژی کمتری نسبت به یخچال خالی مصرف می کند. در نهایت، درب را برای زمان طولانی باز نگه ندارید.

آیا طبیعی است که یخچال یک ساعت یا بیشتر اتومات کند؟

طبیعی است که یک یخچال هر بار به مدت یک ساعت یا بیشتر اتومات کند. کمپرسور در صورت نیاز روشن و خاموش می شود تا دمای داخل یخچال در حد ثابتی بماند. با این حال، اگر یخچال شما بیشتر از حد معمول اتومات می کند، این امر می تواند نشانه ای از مشکل باشد. برای برسی مشکل، موارد زیر را برسی کنید:

  1. واشر یا لاستیک دور درب را از نظر پوسیدگی، پیچ خوردگی و یا پارگی برسی کنید.
  2. لوله های کنداسور پشت یخچال را با احتیاط تمیز کنید تا مطمئن شوید با گرد و خاک مسدود نشده اند.
  3. اگر این موارد کمک نکرد، با تعمیرکار تماس بگیرید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

مطالب مرتبط