هر کدام از ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما نشان دهنده وجود مشکل در یکی از قطعات دستگاه یا عدم استفاده درست شما از ماشین لباسشویی است. هنگامی که این ارور ها بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شوند در واقع به روش ها و راه حل هایی برای رفع ایرادات به وجود آمده اشاره دارند که می توانید از طریق این ارور ها، مشکل دستگاه را سریع شناسایی و آن را رفع کنید. در ادامه قصد داریم به ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما بپردازیم و راه حل هایی برای برطرف کردن این مشکلات را بیان کنیم؛ پس تا انتهای مقاله با تعمیراتو۲۴ همراه باشید.

ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور DE ماشین لباسشویی پاکشوما

این ارور، به خرابی یا سوختگی میکروسوئیچ درب دستگاه مربوط می شود. در اینصورت، باید میکروسوئیچ درب لباس شویی تعویض شود. در غیر این صورت، اگر مشکلی در باز و بسته کردن درب دستگاه وجود نداشت، این ارور مربوط به مشکل برد الکترونیکی خواهد بود.

برای برطرف کردن کد خطا DE ماشین لباس شویی پاکشوما، بهتر است تعمیر و یا تعویض این دو قطعه حساس توسط تکنسین‌ با تجربه انجام بگیرد.

ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما

 

ارور OE ماشین لباسشویی پاکشوما

دلیل نمایش این خطا وجود خرابی در برد الکترونیکی و یا ایراد پمپ تخلیه دستگاه است که می تواند باعث عدم تخلیه آب ماشین لباس شویی شود. برای رفع ارور OE، ابتدا باید لوله تخلیه آب ماشین لباسشویی را  مورد بررسی قرار دهید. اگر در این قسمت پیچ‌خوردگی یا گرفتگی وجود داشت، می‌توانید خودتان مشکل آن را برطرف کنید. البته خوب است که پمپ تخلیه دستگاه چک شود تا در صورت وجود مشکل، این قطعه تعمیر یا تعویض شود.

اگر خطا OE لباس شویی به این بخش‌های دستگاه مربوط نبود، ممکن است مشکل ماشین لباس شویی به دلیل مشکل در برد الکترونیکی دستگاه باشد. باید تعمیرکار برای رفع مشکل به وجود آمده در برد دستگاه، آن را تعویض کند.

ارور PE ماشین لباسشویی پاکشوما

نمایش این ارور به خاطر خرابی در قطعه هیدروستات دستگاه است. هیدروستات دستگاه، وظیفه کنترل سطح آب ورودی به دیگ لباس شویی  را برعهده دارد.

اگر این قطعه از دستگاه خراب شود، شاید آب ورودی به دیگ  لباس شویی، خیلی کم و یا بیش از اندازه باشد که عملکرد دستگاه در این شرایط با مشکل مواجه خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل و رفع ارور لباس شویی، باید قطعه هیدروستات دستگاه بررسی گردد تا در صورت وجود سوختگی یا هر مشکل دیگری تعویض شود.

ارور E10 ماشین لباسشویی پاکشوما

به خاطر آبگیری نکردن لباس شویی دستگاه این ارور e10 لباسشویی پاکشوما، ظاهر می‌شود. این ارور لباس شویی پاکشوما به علت مشکل در بسته بودن شیر آب، قطعات هیدروستات لباس شویی، برد دستگاه، پارگی یا پیچ‌خوردگی شیلنگ ورودی آب و یا خرابی شیر برقی به وجود آمده است.

برای رفع خطا e10، ابتدا شلنگ ورودی آب و شیر آب لباس شویی را چک کنید. اگر در این قسمت مشکلی وجود نداشت، احتمالا قطعه هیدروستات دستگاه سوخته و یا خراب شده است که باید تعویض گردد. دلیل این ارور دستگاه نیز خراب بودن برد الکترونیکی و شیر برقی می‌باشد که باید توسط تکنسین کار بررسی شود.

ارور E12 ماشین لباسشویی پاکشوما

هنگام پر شدن بیش‌از حد آب دستگاه ارور E12، ظاهر می شود. علت این ارور دستگاه، قطعات خراب شده لباس شویی است که مربوط به ایراد سنسور هیدروستات، خرابی پمپ تخلیه، ، عدم قطع جریان ورودی آب و خرابی شیر برقی به لباس شویی است.

برای رفع ارور E12، باید پمپ تخلیه لباس شویی پاکشوما بررسی شود. در صورت ایراد در موتور پمپ دستگاه، عمل تخلیه آب در لباس شویی انجام نمی‌گیرد. به همین دلیل باید کل قطعه پمپ دستگاه تعویض شود.

برای تعویض پمپ تخلیه دستگاه لباس شویی، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس آب موجود در داخل دیگ را خالی کنید. پیچ‌های پشت لباسشویی و پنل بالا را باز کرده و آن ها را جدا کنید. پمپ‌ تخلیه دستگاه در قسمت پایین گوشه سمت راست قرار دارد. برای باز کردن پمپ باید بست و لوله‌ها، سوکت‌ها، اتصالات سیم را جدا کنید.

با پیچ گوشتی، پیچ‌های پمپ را باز کنید و برای جدا کردن پمپ آن را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید. یک ظرف را در زیر قطعه قرار دهید تا در صورت وجود آب باقی‌مانده در پمپ،  دردسری و مشکلی اتفاق نیوفتد. سپس بر طبق اقدامات انجام شده، پمپ جدید را به صورت برعکس در دستگاه نصب کنید.

در صورت خراب نبودن قطعه پمپ تخلیه، باید وجود مشکل در شیر برقی و یا سنسور تشخیص میزان سطح آب لباس شویی بررسی شود. اگر این قطعات خراب شده باشند، بهتر است که یک تعمیرکار  جهت عیب یابی، ماشین لباس شویی راچک و تعمیر و تعویض این قطعات خراب شده را انجام دهد.

ارور E20 ماشین لباسشویی پاکشوما

نمایش این کد خطا به‌ دلیل مشکل در مدار پمپ تخلیه است خرابی پمپ می تواند باعث ایجاد صدای زیاد لباس شویی شود. برای برطرف کردن ارور E20 ماشین لباسشویی پاکشوما، باید مشکل به وجود آمده در پمپ تخلیه را رفع شود و درصورتی که پمپ تخلیه، غیرقابل‌ تعمیر باشد، این قطعه باید تعویض شود.

ارور E21 ماشین لباسشویی پاکشوما

این ارور، به معنای ایراد عدم تخلیه درست آب در لباس شویی است. این مشکل به علت خرابی برد الکترونیکی، ایراد در پمپ تخلیه و یا گرفتگی شلنگ تخلیه آب دستگاه به وجود می‌آید. برای برطرف کردن کد خطاE21 لباس شویی پاکشوما، باید تمام مشکلات که در قطعات دستگاه بیان کرده ایم را بررسی کنید.

پیشنهاد میکنیم که ابتدا شیلنگ تخلیه آب لباسشویی را بررسی و تمیز کنید، تا هنگام وجود اجسام کوچک و  آشغال، مشکل به وجود آمده رفع شود. اگر با این اقدامات، ارور لباس شویی برطرف نشد، باید پمپ تخلیه را بررسی کرد تا در صورت مشکل پمپ تخلیه و یا گرفتگی فیلتر تخلیه، ایراد این قطعه لباسشویی را نیز برطرف کنید.

در صورت وجود ایراد در برد لباس شویی، بهتر است که بررسی و تعمیر این قطعه توسط تکنسین مجرب کار نمایندگی تعمیراتو۲۴ صورت بگیرد.

ارور E3D ماشین لباسشویی پاکشوما

دلیل نمایش خطای E3D لباسشویی پاکشوما مربوط به نوسان زیاد ولتاژ برق منزل می‌باشد. برای رفع این کد خطای دستگاه می‌توانید از یک محافظ جریان برق برای لباسشویی استفاده نمایید.

ارورهای E30 و E31

ارورهای E30 و E31 ماشین لباسشویی پاکشوما بیانگر وجود مشکل در درب دستگاه و یا برد الکترونیکی می‌باشد. اگر درب لباسشویی به صورت کامل بسته نشده و میکروسوئیچ درب مشکل داشته باشد، این ارورهای لباسشویی پاکشوما نمایش داده می‌شوند.

ازاین‌رو برای رفع این کد خطاهای لباسشویی، ابتدا درب دستگاه را چک و بررسی کنید. اگر سوئیچ درب خراب شده باشد و درب دستگاه کامل بسته نشود، باید این قطعه را تعویض نمایید. اما اگر مشکلی در قسمت درب لباسشویی وجود نداشته باشد، این ارورهای لباسشویی پاکشوما به خاطر ایراد برد دستگاه بوده که باید رفع این مشکل توسط تکنیسین‌کار صورت گیرد.

ارور E33 ماشین لباسشویی پاکشوما

دلیل ظاهر شدن این ارور به علت ایراد در قطعه سنسور سطح آب دستگاه است. وجود عیب در این قطعه سبب عدم تعیین درست میزان سطح آب در دستگاه می‌شود، عملکرد دستگاه با مشکل مواجه شده و ارور E33 در لباس شویی ظاهر می شود. برای برطرف کردن این کد خطا باید این قطعه تعمیر و یا تعویض گردد.

ارورهای E34 و E35 ماشین لباسشویی پاکشوما

نمایش این ارورها معنی خراب شدن مدار سنسور حرارت‌سنج آب دستگاه است. برای برطرف کردن ارورهای E34 و E35 لباس شویی پاکشوما، ابتدا باید ولوم دما بر روی برد دستگاه را بررسی کرد. اگر سنسور ترمیستور NTC لباسشویی خراب شده باشد، باید این قطعه باید توسط تعمیرکار تعویض شود.

ارور E36

این کد خطا به گرم نشدن آب دستگاه مربوط می‌ شود. از جمله دلایلی که سبب نمایش خطای E36 بر روی لباس شویی می‌شود میتوان به؛ به ایراد برد الکترونیکی و همچنین خرابی المنت دستگاه اشاره کرد. برای برطرف کردن این کد خطا لباس شویی پاکشوما، باید قطعات مدار برد و  المنت دستگاه را چک و تعمیر شود.

ارورهای E40 و E41 ماشین لباسشویی پاکشوما

این ارورها نمایانگر پاک شدن برنامه شستشو از حافظه ماشین لباسشویی پاکشوما است. برای برطرف کردن ارورهای E40 و E41، باید خرابی ایپروم در تشخیص خطای برد بررسی گردد. برای برطرف کردن این ارور ها نیاز به تنظیم مجدد برنامه شستشو می باشد.

ارور E60

دلیل این ارور به ایراد برد الکترونیکی و یا خرابی موتور لباسشویی مربوط می‌ شود. برای برطرف کردن این ارور باید عملکرد موتور لباس شویی که احتمال اتصالی مدار برد و  موتور دستگاه وجود دارد بررسی شود. ازاین رو اگر این ارور E60 را در صفحه نمایشگر لدستگاه نمایان شد، برای تعمیر آن حتما با تکنسین مجرب تماس بگیرید تا مشکلات این قطعات حساس راحت‌ رفع شود.

ارور E70

ارور E70، به معنای خراب شدن دکمه‌های پنل دستگاه است. این کد ارور به دلیل قطع شدن ارتباط بین برد اصلی با پنل دستگاه رخ می دهد. از این رو برای رفع ارور ماشین لباسشویی پاکشوما، باید سیم‌های ارتباطی بین برد و پنل اصلی چک شود تا در صورت وجود قطعی در سیم‌ها، مشکل دستگاه رفع شود.

ارور E80

نمایش این ارور به علت وجود مشکل در برد اصلی لباس شویی است. مشکل در برد اصلی می تواند به دلیل خشک نکردن لباس شویی و مشکلات مختلف دیگری باشد. برای برطرف کردن این کد خطا E80، باید برد لباس شویی با قطعه فابریک برند و اصل تعویض شود. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که برای برطرف کردن این ارور که مربوط به قطعه اصلی و حساس لباس شویی است، حتما از تعمیرکاران متخصص کمک بخواهید.