جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۸ خرداد ۱۴۰۲

رفع ارور و کدهای خطا ماشین لباسشویی پاکشوما ✅ 

علت چشمک زدن و نمایش کدهای عجیب در لباسشویی پاکشوما چیست؟ هر کدام از ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما نشان دهنده وجود مشکل در یکی از قطعات دستگاه یا عدم استفاده درست شما از ماشین لباسشویی است. هنگامی که این ارور ها بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شوند در واقع به روش ها و راه حل هایی برای رفع ایرادات به وجود آمده اشاره دارند که می توانید از طریق این ارور ها، مشکل دستگاه را سریع شناسایی و آن را رفع کنید. در ادامه قصد داریم راه رفع ارور و کد خطای ماشین لباسشویی پاکشوما بدون نمایشگر و با نمایشگر (ال جی) را شرح دهیم. پس تا انتهای مقاله با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید.

علت و رفع ارور و کد های خطا ماشین لباسشویی پاکشوما

در ادامه تمامی ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی پاکشوما را برای تان آورده ایم. اگر لباسشویی تان با ارور یا هر مشکل دیگری رو به روست، می توانید از تیم تعمیرماشین لباسشویی پاکشوما در تهران تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید.

با تماس با شماره های زیر، از خدمات مقرون به صرفه، با کیفیت و دارای ضمانت ۶ ماهه برخوردار می شوید.

تماس با تعمیراتو 24

ارور DE ماشین لباسشویی پاکشوما

این ارور، به خرابی یا سوختگی میکروسوئیچ درب دستگاه مربوط می شود. در اینصورت، باید میکروسوئیچ لباسشویی تعویض شود. در غیر این صورت، اگر مشکلی در باز و بسته کردن درب دستگاه وجود نداشت، این ارور مربوط به مشکل برد الکترونیکی خواهد بود.

برای برطرف کردن کد خطا DE ماشین لباس شویی پاکشوما، بهتر است تعمیر و یا تعویض این دو قطعه حساس توسط تکنسین‌ با تجربه انجام بگیرد. برای خرید میکروسوئیچ لباسشویی و یا درخواست تکنسین در تهران، از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید.

ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور OE ماشین لباسشویی پاکشوما

دلیل نمایش این خطا وجود خرابی در برد الکترونیکی و یا ایراد پمپ تخلیه دستگاه است که می تواند باعث عدم تخلیه آب ماشین لباس شویی شود. برای رفع ارور OE، ابتدا باید لوله تخلیه آب ماشین لباسشویی را  مورد بررسی قرار دهید. اگر در این قسمت پیچ‌خوردگی یا گرفتگی وجود داشت، می‌توانید خودتان مشکل آن را برطرف کنید. البته خوب است که پمپ تخلیه دستگاه چک شود تا در صورت وجود مشکل، این قطعه تعمیر یا تعویض شود.

اگر خطا OE لباس شویی به این بخش‌های دستگاه مربوط نبود، ممکن است مشکل ماشین لباس شویی به دلیل مشکل در برد الکترونیکی دستگاه باشد. باید تعمیرکار برای رفع مشکل به وجود آمده در برد دستگاه، آن را تعویض کند.

ارور PE ماشین لباسشویی پاکشوما

نمایش این ارور به خاطر خرابی در قطعه هیدروستات دستگاه است. هیدروستات دستگاه، وظیفه کنترل سطح آب ورودی به دیگ لباس شویی  را برعهده دارد.

اگر این قطعه از دستگاه خراب شود، شاید آب ورودی به دیگ  لباس شویی، خیلی کم و یا بیش از اندازه باشد که عملکرد دستگاه در این شرایط با مشکل مواجه خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل و رفع ارور لباس شویی، باید قطعه هیدروستات دستگاه بررسی گردد تا در صورت وجود سوختگی یا هر مشکل دیگری تعویض شود.

ارور E10 ماشین لباسشویی پاکشوما

به خاطر آبگیری نکردن لباس شویی دستگاه این ارور e10 لباسشویی پاکشوما، ظاهر می‌شود. این ارور لباس شویی پاکشوما به علت مشکل در بسته بودن شیر آب، قطعات هیدروستات لباس شویی، برد دستگاه، پارگی یا پیچ‌خوردگی شیلنگ ورودی آب و یا خرابی شیر برقی به وجود آمده است.

برای رفع خطا e10، ابتدا شلنگ ورودی آب و شیر آب لباس شویی را چک کنید. اگر در این قسمت مشکلی وجود نداشت، احتمالا قطعه هیدروستات دستگاه سوخته و یا خراب شده است که باید تعویض گردد. دلیل این ارور دستگاه نیز خراب بودن برد الکترونیکی و شیر برقی می‌باشد که باید توسط تکنسین خدمات پس از فروش پاکشوما بررسی شود.

ارور E12 ماشین لباسشویی پاکشوما

هنگام پر شدن بیش‌از حد آب دستگاه ارور E12، ظاهر می شود. علت این ارور دستگاه، قطعات خراب شده لباس شویی است که مربوط به ایراد سنسور هیدروستات، خرابی پمپ تخلیه، ، عدم قطع جریان ورودی آب و خرابی شیر برقی به لباس شویی است.

برای رفع ارور E12، باید پمپ تخلیه لباس شویی پاکشوما بررسی شود. در صورت ایراد در موتور پمپ دستگاه، عمل تخلیه آب در لباس شویی انجام نمی‌گیرد. به همین دلیل باید کل قطعه پمپ دستگاه تعویض شود.

برای تعویض پمپ تخلیه ماشین لباس شویی، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس آب موجود در داخل دیگ را خالی کنید. پیچ‌های پشت لباسشویی و پنل بالا را باز کرده و آن ها را جدا کنید. پمپ‌ تخلیه دستگاه در قسمت پایین گوشه سمت راست قرار دارد. برای باز کردن پمپ باید بست و لوله‌ها، سوکت‌ها، اتصالات سیم را جدا کنید.

با پیچ گوشتی، پیچ‌های پمپ را باز کنید و برای جدا کردن پمپ آن را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید. یک ظرف را در زیر قطعه قرار دهید تا در صورت وجود آب باقی‌مانده در پمپ،  دردسری و مشکلی اتفاق نیوفتد. سپس بر طبق اقدامات انجام شده، پمپ جدید را به صورت برعکس در دستگاه نصب کنید.

در صورت خراب نبودن قطعه پمپ تخلیه، باید وجود مشکل در شیر برقی و یا سنسور تشخیص میزان سطح آب لباس شویی بررسی شود. اگر این قطعات خراب شده باشند، بهتر است که یک تعمیرکار  جهت عیب یابی، ماشین لباس شویی راچک و تعمیر و تعویض این قطعات خراب شده را انجام دهد.

رفع ارور و کد خطای ماشین لباسشویی پاکشوما
رفع ارور و کد خطای ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور E20 ماشین لباسشویی پاکشوما

نمایش این کد خطا به‌ دلیل مشکل در مدار پمپ تخلیه است خرابی پمپ می تواند باعث ایجادصدای زیاد لباس شویی شود. برای برطرف کردن ارور E20 ماشین لباسشویی پاکشوما، باید مشکل به وجود آمده در پمپ تخلیه را رفع شود و درصورتی که پمپ تخلیه، غیرقابل‌ تعمیر باشد، این قطعه باید تعویض شود.

ارور E21 ماشین لباسشویی پاکشوما

این ارور، به معنای ایراد عدم تخلیه درست آب در لباس شویی است. این مشکل به علت خرابی برد الکترونیکی، ایراد در پمپ تخلیه و یا گرفتگی شلنگ تخلیه آب دستگاه به وجود می‌آید. برای برطرف کردن کد خطاE21 لباس شویی پاکشوما، باید تمام مشکلات که در قطعات دستگاه بیان کرده ایم را بررسی کنید.

پیشنهاد میکنیم که ابتدا شیلنگ تخلیه آب لباسشویی را بررسی و تمیز کنید، تا هنگام وجود اجسام کوچک و  آشغال، مشکل به وجود آمده رفع شود. اگر با این اقدامات، ارور لباس شویی برطرف نشد، باید پمپ تخلیه را بررسی کرد تا در صورت مشکل پمپ تخلیه و یا گرفتگی فیلتر تخلیه، ایراد این قطعه لباسشویی را نیز برطرف کنید.

در صورت وجود ایراد در برد لباس شویی، بهتر است که بررسی و تعمیر این قطعه توسط تکنسین مجرب کار نمایندگی تعمیراتو۲۴ صورت بگیرد.

ارور E3D ماشین لباسشویی پاکشوما

دلیل نمایش کد خطای E3D ماشین لباسشویی پاکشوما مربوط به نوسان زیاد ولتاژ برق منزل می‌باشد. برای رفع این ارور و کد خطای ماشین لباسشویی پاکشوما می‌توانید از یک محافظ جریان برق برای دستگاه استفاده نمایید.

ارورهای E30 و E31

ارورهای E30 و E31 ماشین لباسشویی پاکشوما بیانگر وجود مشکل در درب دستگاه و یا برد الکترونیکی می‌باشد. اگر درب لباسشویی به صورت کامل بسته نشده و میکروسوئیچ درب مشکل داشته باشد، این ارورهای لباسشویی پاکشوما نمایش داده می‌شوند.

ازاین‌رو برای رفع این کد خطاهای لباسشویی، ابتدا درب دستگاه را چک و بررسی کنید. اگر سوئیچ درب خراب شده باشد و درب دستگاه کامل بسته نشود، باید این قطعه را تعویض نمایید. اما اگر مشکلی در قسمت درب لباسشویی وجود نداشته باشد، این ارورهای لباسشویی پاکشوما به خاطر ایراد برد دستگاه بوده که باید رفع این مشکل توسط تکنیسین‌کار صورت گیرد.

درخواست سرویسکار فوری

ارور E33 ماشین لباسشویی پاکشوما

دلیل ظاهر شدن این ارور به علت ایراد در قطعه سنسور سطح آب دستگاه است. وجود عیب در این قطعه سبب عدم تعیین درست میزان سطح آب در دستگاه می‌شود، عملکرد دستگاه با مشکل مواجه شده و ارور E33 در لباس شویی ظاهر می شود. برای برطرف کردن این کد خطا باید این قطعه تعمیر و یا تعویض گردد.

ارور E33 ماشین لباسشویی پاکشوما
رفع ارور و کد خطای ماشین لباسشویی پاکشوما

ارورهای E34 و E35 ماشین لباسشویی پاکشوما

نمایش این ارورها معنی خراب شدن مدار سنسور حرارت‌سنج آب دستگاه است. برای برطرف کردن ارورهای E34 و E35 لباس شویی پاکشوما، ابتدا باید ولوم دما بر روی برد دستگاه را بررسی کرد. اگر سنسور ترمیستور NTC لباسشویی خراب شده باشد، باید این قطعه باید توسط تعمیرکار تعویض شود.

تعمیرات ظرفشویی پاکشوما در تهران

ارور E36 ماشین لباسشویی پاکشوما

این کد خطا به گرم نشدن آب دستگاه مربوط می‌ شود. از جمله دلایلی که سبب نمایش خطای E36 بر روی لباس شویی می‌شود میتوان به؛ به ایراد برد الکترونیکی و همچنین خرابی المنت دستگاه اشاره کرد. برای برطرف کردن این کد خطا لباس شویی پاکشوما، باید قطعات مدار برد و  المنت دستگاه را چک و تعمیر شود.

ارورهای E40 و E41 ماشین لباسشویی پاکشوما

این ارورها نمایانگر پاک شدن برنامه شستشو از حافظه ماشین لباسشویی پاکشوما است. برای برطرف کردن ارورهای E40 و E41، باید خرابی ایپروم در تشخیص خطای برد بررسی گردد. برای برطرف کردن این ارور ها نیاز به تنظیم مجدد برنامه شستشو می باشد.

همچنین بخوانید: چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟ 

ارور E60 ماشین لباسشویی پاکشوما

دلیل این ارور به ایراد برد الکترونیکی و یا خرابی موتور لباسشویی مربوط می‌ شود. برای برطرف کردن این ارور باید عملکرد موتور لباس شویی که احتمال اتصالی مدار برد و  موتور دستگاه وجود دارد بررسی شود. ازاین رو اگر این ارور E60 را در صفحه نمایشگر لدستگاه نمایان شد، برای تعمیر آن حتما با تکنسین مجرب تماس بگیرید تا مشکلات این قطعات حساس راحت‌ رفع شود.

ارور E70 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور E70، به معنای خراب شدن دکمه‌های پنل دستگاه است. این کد ارور به دلیل قطع شدن ارتباط بین برد اصلی با پنل دستگاه رخ می دهد. از این رو برای رفع ارور ماشین لباسشویی پاکشوما، باید سیم‌های ارتباطی بین برد و پنل اصلی چک شود تا در صورت وجود قطعی در سیم‌ها، مشکل دستگاه رفع شود.

ارور E80 ماشین لباسشویی پاکشوما

نمایش این ارور به علت وجود مشکل در برد اصلی لباس شویی است. مشکل در برد اصلی می تواند به دلیل خشک نکردن لباس شویی و مشکلات مختلف دیگری باشد. برای برطرف کردن این کد خطا E80، باید برد لباس شویی با قطعه فابریک برند و اصل تعویض شود. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که برای برطرف کردن این ارور که مربوط به قطعه اصلی و حساس لباس شویی است، حتما از تعمیرکاران متخصص کمک بخواهید.

برای مشاوره رایگان و عیب یابی ارور و کد های خطا ماشین لباسشویی بوش با کارشناسان ما تماس بگیرید!

ارور OE در ماشین لباس شویی پاکشوما

دلیل نمایش این ارور به علت ایراد برد الکترونیکی و خرابی پمپ تخلیه دستگاه است که می تواند باعث عدم تخلیه آب ماشین لباس شویی شود. برای رفع ارور OE، ابتدا باید لوله تخلیه آب ماشین لباسشویی را چک کنید. اگر در این قسمت پیچ‌خوردگی و گرفتگی وجود داشت، می‌توانید براحتی خودتان آن را رفع کنید. همچنین باید پمپ تخلیه دستگاه نیز بررسی شود تا در صورت وجود هر ایرادی، این قطعه، تعمیر و یا تعویض شود.

شاید مشکل شما هم باشد! علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

ارور E12 در ماشین لباس شویی پاکشوما

این کد خطا به معنی پر شدن بیش‌ از حد آب در دستگاه است. قطعات خراب شده لباس شویی که باعث ایجاد این ارور در دستگاه شده‌اند، مربوط به ایراد سنسور هیدروستات، عدم قطع جریان ورودی آب، خرابی پمپ تخلیه،خرابی شیر برقی به لباس شویی می‌باشد.

ارور E21 در ماشین لباس شویی پاکشوما

نمایش این ارور، مربوط به مشکل عدم تخلیه درست آب در لباس شویی می‌باشد. این مشکل به علت خرابی پمپ تخلیه، گرفتگی شیلنگ تخلیه آب و یا برد الکترونیکی دستگاه به وجود می‌آید. برای برطرف کردن این کد خطا باید مشکلاتی که در قطعات دستگاه اشاره کردیم را بررسی کنید.

ارور E12 در ماشین لباس شویی پاکشوما

علت چشمک زدن لباسشویی پاکشوما چیست؟

برخی از مدل لباسشویی های پاکشوما با چشمک زدن بروز ارور را نشان می دهند. در صورتی که به صورت مداوم با چشمک زدن دستگاه مواجه هستید، باید برای رفع ارور و کد خطای ماشین لباسشویی پاکشوما خود اقدام کنید.

علت چشمک زدن ماشین لباسشویی پاکشوما :

  • تمام شدن چرخه شستشو: زمانی که کار لباسشویی به اتمام می رسد، علاوه بر بوق چراغ پنل نیز شروع به چشمک زدن می کند. اگر چشمک زدن ماشین لباسشویی پاکشومای شما روی دکمه استارت است، جای نگرانی وجود ندارد.
  • قطع شدن اتصالات الکترونیکی دستگاه: داخل ماشین لباسشویی قطعات الکترونیکی زیادی وجود دارد که اگر به درستی کار نکنند، عملیات شستشو، چرخیدن و… متوقف شده و چراغ پنل روشن می شود. پیشنهاد می کنیم با تماس با تکنسین هر چه سریع تر این مشکل را برطرف کنید.
  • خرابی برد لباسشویی: برد لباسشویی مانند مغز آن است و تمامی دستورهای لازم را به بخش ها می رساند تا فرآیند شستشو به درستی صورت گیرد. اگر برد خراب شود، علت چشمک زدن ماشین لباسشویی پاکشوما شما خواهد بود.
  • تخلیه نشدن آب به صورت کامل: پس از انتهای شسشتو، آب کثیف شروع به تخلیه شدن می کند. خراب شدن پمپ و یا فیلتر تخلیه، گرفتگی شلنگ و.. می تواند باعث تخلیه نشدن گردد. معمولا با این مشکل چراغ پنل نیز شروع به چشمک زدن می کند.
  • خرابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی: مشکلاتی چون نوسانات برق، عمر زیاد، استفاده اشتباه و.. باعث خرابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی می شود. بسته به برند دستگاه باید برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش، پاکشوما، سامسونگ و ال جی خود اقدام نمایید.

سوالات رایج

راه رفع ارور E30 لباسشویی پاکشوما چیست؟

معمولا به دلیل سنسور دور سنج، حجم زیاد لباس، مشکل در سیم پیچی موتور و یا خرابی بلبرینگ ها، ارور لباسشویی پاکشوما e30 رخ می دهد.

علت ارور و کد خطا U4 لباسشویی پاکشوما چیست؟

به طور کلی زمانی که لباسشویی بسته نشدن درب را تشخیص دهد، این ارور نمایش داده می شود. تعمیر خرابی زبانه و دستگیره درب، مشکل در سیم کشی و کانکتورهای لباسشویی و یا عیب برد کنترل راه رفع ارور و کد خطا U4 در ماشین لباسشویی پاکشوما است.

علت ارور PE ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

معمولا به دلیل خرابی شلنگ هیدروستات، هیدروستات، برد کنترل، سیم کشی داخلی و یا کپسولی هیدروستات ارور PE در ماشین لباسشویی پاکشوما رخ می دهد.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر ماشین لباس شویی نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری