02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

لیست کامل ارور و خطا های ظرفشویی سامسونگ ⚠️

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ سوال پرتکراری است که چه تعمیرکاران ماشین ظرفشویی چه کاربران عادی به دنبال آن هستند. تعمیر ماشین ظرفشویی چندان کار ساده ای نیست حال تصویر کنید نیاز به تعمیر برد ماشین ظرفشویی هم داشته باشیم. قصد داریم در بخش آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی به بررسی ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم و نسبت به برطرف نمودن این مشکلات راه حل هایی را برایتان معرفی نماییم پیشنهاد میکنیم حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. لازم به ذکر است که این مقاله به صورت تخصصی توسط تکنسین های تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ تهیه شده است؛ بنابراین مطالعه علت و راه رفع ارور He ، e2، lc ، E4 ، LE ، F3 ، C4 ، OE و … ماشین ظرفشویی سامسونگ می تواند کمک کننده باشد.

کد خطای ظرفشویی سامسونگ
کد خطای ظرفشویی سامسونگ

در پایین ارور های رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ را می توانید ببینید. این ارور ها به صورت جداگانه شرح داده شده اند؛ رفع برخی از آن ها راحت است و برخی تنها باید توسط تکنسین برطرف شوند.

 • ارور f5 ظرفشویی سامسونگ
 • ارور e1 ظرفشویی سامسونگ
 • خطای f3 ظرفشویی سامسونگ
 • ارور f9 ظرفشویی سامسونگ
 • ارور e4 ظرفشویی سامسونگ
 • ارور f3 ظرفشویی سامسونگ
 • ارور le ظرفشویی سامسونگ
 • ارور pe ظرفشویی سامسونگ
 • ارور he در ظرفشویی سامسونگ
 • ارور ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • ارور ۵E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • ارور OE در ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • و دیگر تمامی ارورهای ماشین ظرفشویی های قدیمی و جدید سامسونگ

ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

خیلی از کاربران به دنبال فقط یک کد خطا در ماشین ظرفشویی خود هستند.به عنوان مثال « خطای e4 در ماشین ظرفشویی » میدانیم این خطا به احتمال زیاد به خاطر خرابی هیتر است. در بدترین حالت برد ماشین ظرفشویی شما خراب شده است که نیاز به تعمیر برد ظرفشویی دارید.

اما در این مقاله سعی شده است تمام کد های خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ به طور کامل به همراه نحوه برطرف کردن ایراد های احتمالی برایتان شرح داده شده است. که میتوانید به صورت کاملا رایگان این مقاله را دانلود کرده و استفاده نمایید.

در ادامه لیست کاملی از ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ را آورده ایم تا کاربران بتوانند از مشکل به وجود آمده در دستگاه خود با خیر شوند و تصمیم درستی را جهت رفع آن بگیرند. برخی از ارور ها سطحی بوده و توسط خودتان نیز قابل حل است. اما توصیه می کنیم حتما در صورت جدی بودن ارور در اولین فرصت با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید. ارور هایی که ممکن است شما با به عنوان یک مصرف کننده ی ظرفشویی سامسونگ با آن مواجه شده باشید یا مواجه شوید؛ شامل موارد زیر می شود.

برای تعمیر ظرفشویی در تهران با قیمت منصفانه، سرعت بالا و ضمانت نامه ۶ ماهه، می توانید از شماره های زیر استفاده کنید:

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24
نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در تهران

ارور ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ ، عدم تشخیص وجود آب ۶ دقیقه پس از شروع به کار ماشین ظرفشویی می باشد.

بررسی و تعمیر :

ابتدا بررسی کنید که شیر آب ماشین ظرفشویی باز است. سپس قطع کن شیر آب، دریچه آب و اتصالات سیم کشی روی شیر ورودی باید مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز جایگیزین شوند. معمولا این مشکل با تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ برطرف می شود. لازم به ذکر است که ما در مقاله ارور ۴E ظرفشویی سامسونگ، به طور کامل به شرح علل و راه رفع این ارور پرداختیم.

ارور ۴E1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور ۴E1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ ، این است که دمای آب ورودی به ماشین ظرفشویی، بیش از ۸۰ درجه سانتیگراد (۱۷۶ درجه فارنهایت) است.

بررسی و تعمیر :

دمای شیر آب گرم آشپزخانه باید مورد بررسی قرار بگیرد. اگر دمای آن بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد (۱۲۰ درجه فارنهایت) باشد، باید دمای آب را پایین بیاورید. اگر دمای آب زیر ۸۰ درجه سانتیگراد (۱۷۶ درجه فارنهایت) است، ترموستات (سنسور دما) معیوب است و باید جایگزین شود و اگر مشکل همچنان پابرجاست، باید برد ظرفشویی مورد تعمیر و یا جایگزینی قرار بگیرد.

ارور tE1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور tE1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ خرابی ترموستات (سنسور دما) است.

بررسی و تعمیر :

در صورت بروز خطای tE1 باید تمامی اتصالات و سیم های ترموستات مورد بررسی قرار بگیرند و هر کدام که آسیب دیده اند، جایگزین شوند. در صورتی که مشکل از سیم ها نباشد باید خود ترموستات جایگزین شود و اگر مشکل همچنان باقی بود باید برد ظرفشویی مورد تعمیر و یا جایگزینی قرار بگیرد.

ترموستات یا ترمیستور ماشین ظرفشویی، از داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند. در صورتی که این قطعه خراب شود، ظروف به خوبی خشک نمی شوند و  با ارور TE1 رو به رو می شوید. برای اطمینان از خرابی این قطعه باید از مولتی متر کمک بگیرید و در صورت عدم وجود تداوم، آن را تعویض نمایید.

تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی کار آسانی نیست و نیاز به دانش فنی و تجربه مکانیکی دارد. در صورتی که فاقد شرایط لازم هستید، با تماس با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ از تکنسین حرفه ای کمک بگیرید.

ارور ۵E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور ۵E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند و یا اینکه سرعت تخلیه آب به اندازه کافی نیست.

بررسی و تعمیر :

لوله ها و شلنگ های تخلیه باید برای هر گونه انسداد و گرفتی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورتی که آسیب دیده اند، باید جایگزین شوند. همچنین پمپ تخلیه باید مورد بررسی فنی قرار بگیرد و در صورتی که آسیب دیده باشد، جایگزین شود.

پیشنهاد می کنیم هنگام مواجه شدن با ارور ۵E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ ، مراحل زیر را انجام دهید و در صورت تداوم نمایش کد خطا، با تکنسین تماس بگیرید.

 1. شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را برسی کنید. در صورتی که شلنگ دچار پیچ خوردگی، آسیب دیدگی و … شده باشد، دستگاه نمی تواند به خوبی تخلیه کند و شما با این ارور رو به رو می شوید.
 2. اگر فیلترهای ماشین ظرفشویی سامسونگ تان دچار گرفتگی شده باشند، دستگاه نمی تواند به خوبی تخلیه کند. بسته به میزان استفاده از دستگاه تان باید بین ۲ هفته تا ۱ ماه یکبار، این فیلترها را تمیز کنید.

اگر شلنگ تخلیه مسدود شده باشد، کد خطای E5 یا SE در ظرفشویی سامسونگ نمایش داده میشود.

ارور OE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور OE در ماشین ظرفشویی سامسونگ ، تشخیص سرریز آب در دستگاه است.

بررسی و تعمیر :

در چنین مواقعی، حتماً ابتدا ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید. سپس دریچه شیر ورودی آب و برد ماشین ظرفشویی را بررسی نموده و در صورت لزوم جایگزین کنید. فرآیند تعویض برد پیچیده و حساس است؛ پیشنهاد می کنیم از کمک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید. برای استفاده از خدمات مقرون به صرفه، سریع و ضمانت دار تعمیراتو۲۴ در تهران می توانید از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید.

ارور LE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعلت ارور LE در ماشین ظرفشویی سامسونگ ، شخیص نشت آب از ماشین ظرفشویی می باشد.

بررسی و تعمیر :

برای مشکل نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی، باید همه شلنگ ها، لوله ها و پمپ تخلیه برای هرگونه آسیب و ترک خوردگی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت معیوب بودن جایگزین شود.

ارور LE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور HE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور HE در ماشین ظرفشویی سامسونگ خراب شدن هیتر المنت است.

بررسی و تعمیر :

ماشین ظرفشویی باید از پریز برق جدا شود و اتصالات سیم کشی هیتر مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که هیتر آسیب دیده باشد، باید جایگزین شود. اگر هیتر مشکلی ندارد، باید برد ماشین ظرفشویی تعمیر و یا جایگزین شود.

ارور HE1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور HE1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که ترموستات دمای ۸۰ درجه سانتیگراد (۱۷۶ درجه فارنهایت) یا بیشتر را در داخل ماشین ظرفشویی تشخیص می دهد.

بررسی و تعمیر :

دوشاخه ماشین ظرفشویی را از پریز برق بکشید. درب دستگاه را باز کنید و به دقت درجه حرارت آب درون ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. اگر دمای آب نزدیک به ۱۷۶ درجه فارنهایت بود، احتمالاً رله هیتر بر روی برد اصلی گیر کرده است که باید PBA اصلی جایگزین شود. اگر دمای آب کمتر از ۱۷۶ درجه فارنهایت بود، احتمالاً ترموستات (سنسور تشخیص دما) معیوب است و باید جایگزین شود. اگر مشکل همچنان پابرجا بود، باید PBA اصلی جایگزین شود.

بیشتر بخوانید: ترفند های تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور ۹E در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور ۹E در ماشین ظرفشویی سامسونگ پایین بودن سطح آب است.

بررسی و تعمیر :

ظروف عمیقی را که از آب پر شده اند، از ماشین ظرفشویی خارج کرده، آب آن ها را خالی نمایید و برنامه شستشو را دوباره راه اندازی نمایید. در صورتی که ظرفشویی شما تراز نبود، پایه ها را تنظیم نمایید تا دستگاه تراز شود. دوشاخه دستگاه را از برق بکشید و سیم های شل شده سیم کشی را برای سنسور سطح آب مجدداً متصل نمایید. اگر سیم کشی ها آسیب دیده اند، آن ها را جایگزین نمایید. اگر اتصالات سیم ها مشکلی ندارد، احتمالا سنسور سطح آب باید جایگزین شود.

ارور BE2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور BE2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ گیر کردن دکمه در کنترل پنل است.

بررسی و تعمیر :

تمام دکمه های روی کنترل پنل را برای آزاد کردن دکمه گیر کرده فشار دهید. اگر دکمه گیر کرده آزاد نشد، باید کنترل پنل جایگزین شود. خواندن مقاله علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی چیست؟ میتواند به شما در حل این مشکل کمک کند.

ارور Heavy در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور Heavy در ماشین ظرفشویی سامسونگ نشت آب است.

بررسی و تعمیر :

این مشکل مربوط به شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد.

ارور چشمک زدن چراغ های Heavy, Delicate و Quick در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور چشمک زدن چراغ های Heavy, Delicate و Quick در ماشین ظرفشویی سامسونگ می تواند خطای سنسور دما باشد.

اگر چراغ های Heavy, Delicate و Quick چشمک می زنند، اما دکمه Normal چشمک نمی زند، به معنای آن است که سنسور دمای ماشین ظرفشویی مشکل پیدا کرده است.

بررسی و تعمیر :

برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی را بدون مواد شوینده اجرا کنید. اگر چراغ ها همچنان روشن هستند، تعویض قطعه مورد نیاز است.

ارور چشمک زدن چراغ های Delicate و Quick در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور چشمک زدن چراغ های Delicate و Quick در ماشین ظرفشویی سامسونگ به این معنی است ماشین ظرفشویی تشخصی داده که درب باز است.

بررسی و تعمیر :

به درستی درب را ببندید و ببینید که آیا چراغ ها خاموش می شوند یا نه. اگر چراغ ها خاموش نشدند، میکروسوئیچ درب معیوب است.

ارور PE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور PE در ماشین ظرفشویی سامسونگ خطای نیمه بار است.

بررسی و تعمیر :

ظرفشویی را از برق جدا کنید و هر سیم شل شده بر روی موتور توزیع کننده و سوئیچ توزیع کننده را دوباره متصل کنید. در صورتی که سیم ها آسیب دیده اند، آن ها را تعویض کنید. اگر سیم ها مشکلی ندارند، مجموعه توزیع کننده را که شامل بشقاب، موتور توزیع کننده و میکروسوئیچ است را تعویض کنید.

ارور E1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

بروز خطای e1 نشانگر مشکل آبریزش یا نشتی در ظرفشویی سامسونگ می باشد. البته می تواند به معنای دور بالای موتور پمپ نیز باشد، که به دلیل نشتی به وجود آمده است. از جمله علل بروز این کد خطا، نشتی در اتصالات لوله های پایین ظرفشویی و قرار گیری نادرست شلنگ تخلیه پایین تر از سینک فاضلاب می باشد که اجازه تخلیه صحیح آب از ظرفشویی را ممکن نمی سازد.

زمانیکه پمپ تخلیه در حال کار بوده و اختلاف فشار مورد نیاز وجود ندارد، به معنای وجود نشتی در دستگاه بوده که در اینصورت کد خطای e1 بر روی نمایشگر ظاهر می گردد. در این حالت معمولا قسمتی از دستگاه نشتی دارد. لذا لوله ها را به دقت بررسی کنید. ممکن است گرفتگی یا مسدودیتی موجب کاهش فشار شده باشد و یا اینکه خود پمپ معیوب است.

برای تعمیرات ظرفشویی سامسونگ، با چه شماره ای باید تماس گرفت؟

ارور E2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

این ارور که در بعضی از مدل های ماشین های ظرفشویی سامسونگ وجود دارد، به دلیل وجود مشکل و خطا در تغذیه آب ماشین ظرفشویی نمایش داده می شود. برای رفع آن اقدامات زیر را انجام دهید :

 • منبع تغذیه آب دستگاه را چک کرده و اطمینان حاصل کنید که شیر ورودی آب باز می باشد.
 • لوله آب متصل به دستگاه را چک کرده و از خم نبودن و نبود پیچش در آن اطمینان حاصل نمایید.
 • فشار آب ورودی را کنترل نمایید. این فشار نباید خیلی کم باشد. بازه مورد قبول ۰٫۵ تا ۸ بار می باشد.

ارور E4 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

گاها در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ، ارور e4 به چشم می خورد. این خطا از وجود مشکلی در تغذیه آب گرم دستگاه خبر می دهد. هرگاه با این ارور مواجه شدید می بایست دمای آب ورودی به دستگاه را کنترل نمایید. اگر این دما بسیار پایین باشد، ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل خواهد شد. در صورتی که دمای آب در حد نرمال بوده اما ارور مورد نظر از صفحه نمایش پاک نشده و همچنان باقی می ماند، می توانید برای رفع مشکل ظرفشویی سامسونگ خود با متخصصان تعمیراتو۲۴ تماس حاصل فرمایید.

ارور ۴C در ماشین ظرفشویی سامسونگ

کد خطا یا ارور ۴c در صورت نمایش بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ، به وجود مشکل در تامین آب دستگاه اشاره دارد. برای رفع این خطا اقدامات زیر را انجام دهید و در صورتی که پس از انجام آنها همچنان موفق به رفع خطای ظرفشویی سامسونگ خود نبودید، با تعمیرکاران متبحر و باتجربه ما در تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

 • ابتدا شیر آب را بررسی کنید و از باز بودن کامل آن مطمئن شوید.
 • ممکن است تأمین آب ماشین ظرفشویی به طور کل قطع شده باشد.
 • بررسی کنید که شیر آب ورودی و یا لوله انتقال آب به دستگاه یخ نزده باشند و یا توسط عاملی مسدود نشده و دچار گرفتگی نشده باشند.
 • فیلتر شبکه ای را چک نمایید تا مسدود نباشد.

ارور F1، F2، F3، F4، F5، F6، F7، F8 و F9 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

این کدهای خطا که در برخی موارد در ماشین های ظرفشویی سامسونگ به چشم میخورند، همگی به اختلالات عملکرد دستگاه مربوط میشوند و عمدتا از بروز مشکل در برد الکترونیکی و موتور دستگاه خبر می دهند. یکی از کارهایی که ممکن است در بسیاری از موارد مشکل گشا باشد، به سادگی ریست کردن دستگاه است.

برای این کار ابتدا دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. همچنین شیر ورودی آب را نیز ببندید. اجازه دهید دستگاه در این حالت به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باقی بماند. سپس دوباره شیر آب را باز نموده و دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه روشن و استارت سیستم را فشار دهید.

ارور F3 و F5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور کدهای f3 و f5 شاید نسبت به بقیه کدهای این گروه رایج تر باشند. زمانی که کد خطای f3 بر روی نمایشگر ظرفشویی سامسونگ نشان داده می شود، معمولا بدین معناست که دستگاه دچار مشکل نشتی یا آبریزش در بخشهای پایینی شده است. در چنین مواقعی اگر سینی پایینی از آب پر باشد، سوئیچ شناور فعال شده و دستگاه ارور f3 را نشان خواهد داد.

جهت رفع کد خطای f3 می توانید دستگاه را از برق بیرون کشیده و سپس ظرفشویی را به عقب کج کنید تا تمامی آب تخلیه شود. بهتر است حوله و سطلی جهت تخلیه آب در دسترس داشته باشید. در صورتی که این امر اتفاقی یکباره باشد، پس از تخلیه سوئیچ به حالت قبلی بازگشته و ارور از نمایشگر پاک میشود. در غیر اینصورت، قسمتی از دستگاه دچار نشتی و آبریزش شده و می بایست توسط تکنسین مجرب بررسی گردد.

ارور f5 از گیر کردن، گرفتگی و یا خرابی بازوهای آبپاش ظرفشویی خبر می دهد. بازوهای آبپاش را چک کنید. می توانید با استفاده از جرم گیر، هر گونه جرم و یا زنگ زدگی ممکن را بر روی بازوها از بین ببرید. در صورتی که نتوانستید مشکل را برطرف نمایید، جای نگرانی نیست، با متخصصان تعمیراتو ۲۴ سرویس تماس گرفته و در کوتاهترین زمان ممکن دستگاه خود را مانند گذشته سالم تحویل بگیرید.

ارور LC در ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما، وجود نشتی یا آبریزشی را در دستگاه تشخیص دهد، کد خطا یا ارور lc بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده خواهد شد. ارور مورد نظر به وجود نشتی در کل سیستم اشاره می کند و لذا یافتن محل دقیق نشتی ممکن است ساده نباشد.

جهت رفع ارور ابتدا به دنبال محل دقیق نشتی یا آبریزش ظرفشویی باشید. در صورتی که محل اتصال شیر ورودی آب نشتی دارد، آب را از کنتور قطع کنید و سپس شیر ورودی را بسته و دستگاه را از برق بکشید. آنگاه با تهیه شیر و اتصال جدید، اقدام به تعویض آن نمایید. در صورتی که شخصا نمی توانید شیر را تعویض نمایید، با متخصصان تعمیراتو۲۴ سرویس تماس گرفته و کار را به افراد حرفه ای بسپارید.

ارور LC در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر نمایید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =

مطالب مرتبط