جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور و کد خطاهای یخچال هاردستون | روش رفع خطاها
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

ارورهای یخچال هاردستون

اولین باری که با کدهای خطا روی یخچال مواجه می شوید، ممکن است موقعیتی دلهره آور باشد. شاید چندین بار یخچال تان را خاموش روشن کنید، اما دوباره خطاها ظاهر شوند. در بیشتر موارد شما با این کار فقط صورت مسئله را پاک می کنید؛ برای رفع ارور و کد خطاهای یخچال هاردستون ، ابتدا باید بفهمید آن ها مرتبط به کدام قطعه هستند و برای تعمیر آن اقدام کنید.

تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر یخچال در تهران آماده ارائه خدمات تعمیرات و سرویس انواع یخچال هاردستون می باشد.

کد خطاهای یخچال هاردستون

ارور و کد خطاهای یخچال هاردستون  در واقع بخش بسیار مفیدی هستند، زیرا به شما در مورد مشکلاتی که وجود دارد یا ممکن است رخ بدهد، هشدار می دهند. دانستن و فهمیدن این کدهای خطا، اولین قدم برای رفع آن هاست.

باید اضافه کنیم که راه حل رفع برخی از این ارور و کد خطاهای یخچال هاردستون ، تنها ریست کردن است. نحوه ریست یخچال هاردستون را می توانید در مقاله لینک شده بخوانید.

کد خطاعلت خطا  
ارور E0 یخچال هاردستون  یخ ساز یخچال به درستی کار نمی کند.
ارور E1 یخچال هاردستوناوپراتور نمی تواند سرد شود
کد خطای E3 یخچال هارستونمشکل از خراب شدن یکی از دو فن داخل یخچال یا داخل فریزر است. (برسی فن و درصورت نیاز تعویض آن)
ارور E4 یخچال هارستونمشکل از خراب شدن یا کار نکردن فن کمپرسور است. (برسی مقاومت و تعویض آن)
ارور E5 یخچال هارستونخراب شدن سنسور (برسی مقاومت و تعویض آن)
ارور E6 یخچال هارستونخرابی یا قطعی سنسور داخل اوپراتور و یا برد کنترل دستگاه (برسی میزان مقاومت و در صورت نیاز تعویض برد کنترل)
ارور E7 یخچال هارستونخرابی سنسور محیطی یا مدار برد یخچال
ارور E8 یخچال هارستونخرابی برد الکترونیک و یا مشکل ارتباطی برد اصلی و برد دیسپلی
ارور E9 یخچال هارستونمشکل و اختلال در عملکرد کمپرسور

آیا با ریست کردن امکان رفع ارور و کد خطاهای یخچال هاردستون وجود دارد؟

خوشبختانه بله، برخی از خطاهای یخچال ها می توانند با ریست کردن پاک شوند. اما باید در نظر داشته باشید که ریست همیشه راه حل تعمیر یخچال نیست و ممکن است فقط به صورت موقت مشکل را حل کند.

بهترین و درست ترین کار این است که مشکل را ریشه یابی کرده و اقدام به تعمیر آن کنید. توجه داشته باشید که تعمیر یخچال هاردستون خود را تنها باید به افراد حرفه ای بسپارید. تکنسین های تعمیراتو۲۴ برای ارائه خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه در منزل شما حاضر هستند.

چگونه یخچال هاردستون را ریست کنیم؟

همانطور که پیشتر گفتیم، بعضی ارورها این قابلیت را دارند که با ریست کردن پاک شوند. علاوه بر خطاها، برخی از مشکلات یخچال های هاردستون نیز می توانند با کمک ریست حل شوند؛ مثلا اگر دستگاه توانایی تنظیم دما را ندارد، ممکن است این بازنشانی کمک کننده باشد. یا اگر با بوق ممتد یخچال رو به رو هستید، شاید ریست کردن باعث قطع صدا شود.

 با دنبال کردن مراحل زیر، می توانید یخچال هاردستون خود را ریست کنید.

  1. جدا کردن یخچال از دیوار: اگر پریز یخچال در پشت آن است، یخچال را بیرون بکشید.
  2. قطع کردن برق: قبل از این که دست به چیزی بزنید، یخچال تان را به کلی خاموش کنید. پس از این کار باید چند دقیقه صبر کنید تا کل یخچال خاموش شود.
  3. خاموش کردن کنترل پنل: اگه کنترل یخچال هارستون شما روشن باشد، باید آن را خاموش کنید. دکمه خاموش با “۰” یا “OFF” علامت گذاری شده است.
  4. وصل کردن مجدد یخچال: پس از گذشت ۱ ساعت، دوباره یخچال تان را به برق وصل کنید. اگر تنظیمات دما به هم ریخته است، آن را مجددا تنظیم کنید.

*اعمال شدن تغییرات در یخچال شما حدود ۲۴ ساعت ممکن است طول بکشد؛ بنابراین صبور باشید.

ارور و کد خطاهای یخچال هاردستون | روش رفع خطاها

مشکلات رایج یخچال های هاردستون

حال که ارور و کد خطاهای یخچال هاردستون را معرفی کردیم، خوب است مشکلاتی که باعث بروز این ارورها می شوند را نیز شرح دهیم.

در صورتی که با این مشکلات رو به رو هستید، می توانید با مرکز تعمیرات یخچال های هاردستون تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

۱- مشکلات دمای یخچال هاردستون

رایج ترین مشکل نه تنها در یخچال های هاردستون، بلکه در تمام یخچال ها، مشکلات دمایی است. بدیهی است که برای خنک نگه داشتن غذا در یخچال باید کمپرسور داخل را خنک کند و در غیر این صورت، باید برای رفع آن سریعا چاره اندیشید. برخی از راه حل های ساده این مشکل در پایین آورده شده است:

  • اگر یخچال به دیوار نزدیک است، آن را فاصله دهید.
  • مطمئن شوید درب یخچال تان به درستی باز و بسته می شود. در غیر این صورت ممکن است لاستیک های دور درب خراب شده باشند و هوای سرد را به بیرون فراری دهند.
  • اگر ترموستات خراب شده باشد، یخچال توانایی تنظیم دما نخواهد داشت. تعویض آن می تواند کمک کننده باشد.
یخچال هاردستون

۲- یخ زدن فریزر هاردستون

این مورد نیز یکی از رایج ترین مشکل ها در بین یخچال هاست. اگر متوجه شدید یخچال فریزرتان بجای سرد کردن، در حال منجمد کردن مواد غذایی است، احتمالا با خرابی ترموستات رو به رو هستید.

تست ترموستات با مولتی متر، می تواند در تعیین خرابی یا سلامت ترموستات مفید باشد. اگر ترموستات تداوم را نشان نداد، باید ترموستات توسط تکنسین عوض شود.

۳- دائم اتومات کردن یخچال هاردستون

اگر یخچال تان دائما در حال اتومات کردن است، به این معنی می باشد که در حال مصرف انرژی زیادی است. این مورد به خوبی بر روی قبض برق شما دیده می شود. علاوه بر هزینه های برق، اتومات کردن مداوم می تواند فشار مضاعف بر روی کمپرسور وارد کند و باعث خرابی آن شود.

کثیفی کویل ها کندانسور پشت یخچال می تواند علت ساده اتومات مداوم یخچال باشند؛ آن ها را با احتیاط تمیز کنید.

۴- نشتی آب یخچال هاردستون

نشتی یخچال پتانسیل ایجاد حوادث ناگوار را دارد؛ از احتمال سر خوردن گرفته تا برق گرفتگی. یکی از اصلی ترین دلایل این مشکل، گیر کردن مسیرهای دیفراست است. اگر ذرات غذا و کثیفی این مسیر را مسدود کنند، یخ های آب شده راه خود را از جای دیگری ادامه می دهند و به کف آشپزخانه می رسند.

رفع انجماد و گرفتگی مسیر دیفراست، ممکن است به شما در حل مشکل نشتی آب یخچال هاردستون تان کمک کند.

مشکلات رایج یخچال هاردستون

۵- داغ شدن بیش از حد موتور یخچال هاردستون

یکی از مشکلات رایجی که با کد خطای یخچال هاردستون همراه است، داغ شدن موتور یا کمپرسور یخچال می باشد. در مواجهه با چنین مشکلی بهتر است کمتر روی یخچال فشار بیاورید و برای تعمیر آن برنامه ریزی کنید.

توجه داشته باشید که داغ شدن یخچال هاردستون شما طبیعی نیست و می تواند نشانه ای از مشکلی بزرگ تر باشد. به طور خلاصه، کثیف شدن کندانسور و یا فن آن، خرابی فیلتر یخچال، یکسره کار کردن دستگاه و مشکل داشتن کمپرسور، از دلایل داغ شدن بیش از حد موتور است.

داغ شدن بیش از حد مسئله ای جدی است و نشانه ای از مشکلات بزرگتر. بنابراین هرگز اهمال کاری نکنید و برای جلوگیری از خرابی های بیشتر، از یک تکنسین تعمیرات یخچال هاردستون کمک بگیرید. با تماس با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸، تکنسین های نمایندگی هاردستون تهران تعمیراتو۲۴، در کمترین زمان ممکن و با ضمانت ۶ ماهه مشکل شما را برطرف خواهند کرد.

۴- برفک زدن داخل یخچال هاردستون

علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک می تواند متفاوت باشد. برفک زدن یخچال معمولا سبب ارور و کد خطاهای یخچال هاردستون نمی شود، اما مشکلی رایج و ناخوشایند است.

به طور خلاصه، خرابی تایمر دیفراست، سنسور دیفراست، المنت، ترمودیسک و یا برد یخچال هاردستون شما می تواند دلیل برفک زدن آن باشد. توجه داشته باشید که اگر حتی با یخ زدایی دستی هم مشکل برفک دستگاه حل نشد، باید کمک حرفه ای دریافت کنید.

لازم به اشاره است که گاهی اوقات مسائل ساده ای همچون خرابی درب، گرفتگی مجرای آب و باز ماندن دمپر یخچساز هم می تواند سبب این مشکل گردد. تکنسین های تعمیرات یخچال بوش، دوو، سامسونگ ، ال جی  و هاردستون تعمیراتو۲۴ برای رفع تمامی مشکلات شما حاضر هستند!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری