جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور CL ظرفشویی ال جی
۴ شهریور ۱۴۰۲

ارور CL در ماشین ظرفشویی ال جی به چه معناست؟

ماشین‌های ظرفشویی به‌منظور بروز هرگونه اختلالی در دستگاه، کدهایی را به منزله وجود این اختلالات در صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می‌کنند. این ارورها به افراد و تعمیرکاران کمک می‌کند تا آن‌ها بتوانند به‌راحتی و باتوجه‌به معنای هر یک از ارورها، دلیل مشکل دستگاه را پیدا و سپس اقدام به حل مشکل کنند. ماشین ظرف‌شویی ال جی نیز مانند هر ظرفشویی دیگری ارورهایی را در صفحه نمایشگر دستگاه نمایش می‌دهد. ازآنجاکه دانستن معانی این ارورها به افراد کمک می‌کند تا بتوانند مشکل دستگاه را عیب‌یابی کنند، ما در این مقاله  از نمایندگی تعمیر ظرفشویی ال جی، بررسی علت ارور cl ماشین ظرفشویی ال جی می‌پردازیم و علاوه‌برآن روش‌های رفع این ارور در مدل‌های مختلف لباسشویی ال جی را بررسی خواهیم کرد.

علت ارور cl ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور یا کدخطای cl ماشین ظرفشویی ال جی ، فعال‌بودن قفل کودک است. هنگامی که قفل کودک در دستگاه فعال باشد این ارور در صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد. در واقع فعال‌بودن قفل کودک باعث می‌شود تا کودکان نتوانند تنظیمات و یا راه‌اندازی ظرفشویی را تغیر دهند. در این حالت عملکرد ماشین لباسشویی ال جی به طور کامل متوقف می‌شود و تمامی دکمه‌های دستگاه از کار می‌افتد. بروز این ارور به دلیل وجود خرابی در دستگاه نیست؛ بلکه به معنای فعال‌بودن قفل کودک است. ارور cl درواقع مخفف کلمه CHILD LOCK است. ترجمه این کلمه، قفل کودک است.

 در حین فعال‌بودن قفل کودک، فقط دکمه power کار می کند و سایر دکمه‌های دیگر غیر‌فعال هستند. در برخی از مواقع ممکن است که افراد دکمه قفل کودک را به‌صورت کاملاً اتفاقی فشار دهند. در این شرایط تمامی دکمه‌ها غیرفعال می‌شوند به جز دکمه power که فعال است. همچنین می‌توانید در صورت نیاز این دکمه را به‌صورت عمد نیز روشن کنید. دانستن معنی این ارور، نگرانی افراد را کاهش می‌دهد. زیرا که علت ارور cl ماشین ظرفشویی ال جی نه‌تنها به دلیل خرابی و یا وجود عیب و ایراداتی در دستگاه نیست؛ بلکه وجود آن نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران، با ضمانت نامه کتبی ۶ ماهه با شماره های زیر تماس حاصل کنید!

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24

رفع ارور cl در ماشین ظرفشویی ال جی

پس از آنکه به بررسی دلایل بروز علت ارور cl ماشین ظرفشویی ال جی پرداختیم، اکنون وقت آن است که به راه‌حل رفع این ارور بر روی صفحه نمایشگر دستگاه بپردازیم. همان‌طور که گفتیم بروز این ارور مربوط به فعال‌شدن قفل کودک است. اگرچه قفل کودک مزایایی دارد؛ اما ممکن است که افراد بنا به دلایلی بخواهند این قفل را غیرفعال کنند. محل قرارگیری قفل کودک در مدل‌های مختلفی از ماشین ظرفشویی می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید با استفاده از دفترچه راهنما محل قرارگیری آن را پیدا کنید. غیرفعال‌کردن قفل کودک بسیار آسان است و نیاز به تخصص و یادانش بالایی ندارد. برای غیرفعال‌کردن این قفل، باتوجه‌به مدل لباسشویی ال جی یکی از مراحل ذکر شده را طی کنید.

  1. در قدم اول دکمه CHILD LOCK را که به معنای قفل کودک است، به مدت ۳ الی ۵ ثانیه فشار دهید. در این حالت قفل کودک غیرفعال شده و مجدداً سایر دکمه‌ها فعال می‌شوند.
  2. به مدت ۳ الی ۵ ثانیه بر روی دکمه  PREWASH/CHILD LOCK فشار دهید تا قفل کودک غیرفعال و سپس سایر دکمه‌ها روشن شوند.
خطای CL ظرفشویی ال جی

تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

مزایا قفل کودک در لباسشویی ال جی

قفل کودک در لوازم‌خانگی‌ها و یا سایر دستگاه‌ها به‌عنوان یک محافظ امنیتی عمل می‌کند و وجود آن فواید و مزایای بسیاری نیز دارد. در مواقعی که قفل کودک فعال است، قسمت‌های دیگر دستگاه نیز قفل می‌شود و هیچ یک از دکمه‌های دستگاه کار نمی‌کنند تا زمانی که مجدداً قفل کودک غیرفعال شود. قفل کودک، همان‌طور که از نامش نیز پیداست برای مواقعی طراحی شده است که کودکان به دلیل کنجکاوی خود به دکمه‌های لباسشویی دست می‌زنند و کارکرد آن را مختل می‌کنند. بروز کدخطای cl ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل فعال‌بودن قفل کودک است.

۹ علت ارور e1 در ظرفشویی ال جی را از دست ندهید!

نظر متخصصین تعمیراتو۲۴ درمورد ارور CL در ماشین ظرفشویی ال

ماشین ظرفشویی ال جی مانند سایر لوازم‌خانگی‌هایی که امروزه ساخته می شوند، دارای ارورها یا کدهای خطا به منظور وجود عیب و ایراداتی در دستگاه است. کدخطای cl ماشین ظرفشویی ال جییکی از انواع ارورهای ظرفشویی ال جی است. این ارور به معنای فعال بودن قفل کودک.

این ارور نه تنها خطری ندارد بلکه فعال بودن آن نیز مزایایی دارد. اما درصورتی که نیازی به فعال بودن این قفل ندارید و می خواهید ارور CL را از صفحه نمایشگر دستگاه پاک کنید، کافی است به مدت ۳ الی ۵ ثانیه بر روی دکمه قفل کودک فشار دهید تا این قفل غیرفعال شود.

ماشین‌های ظرفشویی مدل‌های مختلفی دارند که محل قرار گیری دکمه قفل کودک در آن‌ها متفاوت است. برای آنکه قفل کودک را فعال و یا غیرفعال کنید لازم است ابتدا به مدل ظرفشویی ال جی دقت کنید و با توجه به آن یکی از روش‌های غیر فعال کردن قفل را که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، انتخاب کنید. دانستن معنای ارور CL، به افراد کمک می‌کند تا به راحتی بتوانند به دلیل بروز این ارور پی ببرند و این ارور را از صحفه نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی پاک کنند.

علت ارور CL ظرفشویی ال جی

با تنظیمات ظرفشویی تان مشکل دارید؟ طرز استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی ال جی  را حتما ببینید!

کلام پایانی

در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی کامل علت ارور cl ماشین ظرفشویی ال جی پرداختیم و نکاتی را در خصوص رفع این ارور شرح دادیم. مهم‌ترین دلیل نمایش این ارور به دلیل فعال‌بودن قفل کودک است. در چنین شرایطی لازم است تا با تنظیمات دقیق ظرفشویی و یا راه اندازه مجدد دستگاه، قفل کودک را غیرفعال کنید.

 درصورتی‌که از دانش کافی برای رفع این ارور برخوردار نیستید، پیشنهاد ما به شما این است که با برقراری تماس با تیم مشاوره تعمیراتو۲۴ نکات لازم برای رفع ارور را فرابگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری