جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور cl ماشین ظرفشویی بوش
۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ارور cl ماشین ظرفشویی بوش و راه رفع آن

ارور cl ماشین ظرفشویی بوش نشانه چیست؟ cl مخفف کلمه child lock به معنای قفل کودک است. هنگامی که قفل کودک فعال می‌شود، کلیدهای دستگاه پاسخ نمی‌دهد. تنها راه بازگرداند کنترل وسیله به حالت عادی، غیر فعال کردن ویژگی قفل کودک است. این امر به سادگی آب خوردن است و به کمی دقت نیاز دارد. در این سلسله نوشتار؛ نخست علت اصلی ارور cl ظرفشویی بوش را از نظر شما می‌گذرانیم. به منظور رفع ارور cl ظرفشویی بوش در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ راهکار غیر فعال کردن ویژگی قفل کودک ظرفشویی را ارائه می‌دهیم. شما می‌توانید با بهره‌گیری از این دستورالعمل، مشکل ظرفشویی را برطرف کنید.

علت اصلی ارور CL ماشین ظرفشویی بوش

علت اصلی ارور cl ماشین ظرفشویی بوش جز اینکه عمداً و یا سهواً، کلید قفل کودک را فشار داده باشید چه می‌تواند باشد؟ برای غیر فعال کردن حالت قفل کودک (error cl) با استفاده از کنترل پنل، می‌توانید:

 1. دکمه قفل کودک ماشین ظرفشویی را در کنترل پنل پیدا کنید. محل قرار گرفتن دکمه قفل کودک، بین مدل‌های رایج ماشین ظرفشویی، متفاوت است. به هر حال یک قفل کودک و یا نماد تصویر قفل، در نزدیکی دکمه‌ها وجود دارد.
 2. دکمه قفل را به مدت ۳ الی ۵ ثانیه نگه دارید. در این حین، باید یک صدای بوق از دستگاه بشنوید و یا اینکه یک نشانگر cl بر روی صفحه نمایش دستگاه، ظاهر شود.

هم‌اکنون قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش، غیر فعال است.

علت ارور cl ماشین ظرفشویی بوش

غیر فعال کردن قفل کودک به صورت دستی:

 1. گیره قفل کودک ماشین ظرفشویی را به سمت راست فشار دهید. این گیره در مرکز قسمت بالای درب دستگاه قرار دارد.
 2. حالا می توانید درب ظرفشویی بوش را باز کنید.

در صورتی که نتوانستید قفل دستگاه را باز کنید، می‌توانید با تکنسین‌های نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران ما تماس حاصل کنید!

تماس با تعمیراتو 24

رفع ارور cl ماشین ظرفشویی بوش

برای رفع ارور cl ماشین ظرفشویی، باید یاد بگیرید که قفل کودک ماشین شوینده ظروف را برطرف کنید.

روش برطرف کردن ارور cl با استفاده از کنترل پنل:

 1. دکمه قفل کودک را در کنترل پنل، پیدا کرده و توجه داشته باشید که محل قرار گرفتن این دکمه در مدل‌های مختلف ظرفشویی بوش ممکن است، متفاوت باشد. به هر حال، یک دکمه قفل کودک در اطراف صفحه کلید دستگاه و دکمه‌های آن، وجود دارد.
 2. دکمه قفل کلید را به مدت زمان ۳ الی ۵ ثانیه نگه داشته تا صدای بوق ماشین ظرفشویی را بشنوید و یا اینکه علامت قفل از روی صفحه نمایش، ناپدید شود.

هم اکنون قفل کودک  دستگاه، غیر فعال است و شما موفق به رفع ارور cl ماشین ظرفشویی بوش شده اید.

غیر فعال کردن قفل کوک به صورت دستی:

 1. گیره قفل کودک را به سمت راست بکشید. این گیره در مرکز قسمت بالای درب دستگاه قرار دارد.
 2. گیره قفل را به سمت عقب بکشید.
 رفع ارور cl ماشین ظرفشویی بوش

همچنین بخوانید: علت روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش 

برای رفع مشکل فعال کردن و یا غیرفعال کردن قفل کودک ظرفشویی چه کنیم؟

اگر با فعال ویا غیر فعال کردن قفل کودک ظرفشویی خود مشکل داشتید، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ارور cl ماشین طرفشویی بوش به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. دفترچه راهنما، علت ارور cl ماشین ظرفشویی بوش را به طور مفصل شرح داده و روش رفع آن ارور و یا غیر فعال کردن قفل کودک دستگاه را در دستورالعمل آورده است.

 • عملکرد قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش شما به این صورت است؛ در حالت فعال، از تغییرات تصادفی لمس ناخواسته صفحه کلید و بازی کودکان با دکمه‌ها جلوگیری خواهد کرد.
 • اگر به صورت تصادفی، قفل کودک  را فعال کرده باشید؛ با ارور cl ماشین ظرفشویی بوش مواجه خواهید شد. در این حالت، کنترل ماشین ظرفشویی از دست شما خارج شده و صفحه کلید آن کار نمی‌کند. به عبارت دیگر اگر این ارور نشناسید، شما هم مثل کودکان نخواهید توانست پس از ظاهر شدن آن، با ماشین ظرفشویی کار کنید.
 • شاید بخواهید که ظرفشویی بوش را از حالت قفل کودک خارج کرده تا بتوانید کنترل آن را از نو در دست بگیرید. ما به این منظور، دستوالعمل رفع و رجوع ارور cl را برای شما شرح دادیم. ارور cl مخفف child lock بوده و یک کلمه اختصاری است که نشانگر قفل کودک است.
 • رفع این ارور و یا غیر فعال کردن قفل کودک به سادگی آب خوردن است و کافی است موارد گفته شده را بخوانید و به آن عمل کنید.
 • صبر کنید تا چرخه شستشوی فعلی دستگاه شما به پایان برسد و اجازه دهید که ماشین ظرفشویی بوش به حالت آماده به کار بازگردد. دکمه قفل کودک را در کنترل پنل دستگاه یافته و به دنبال نماد تصویری قفل یا کلید بگردید. مکان این دکمه در هر مدلی از دستگاه با هم تفاوت دارد. دکمه قفل کودک را تقریباً به مدت ۳ تا ۵ ثانیه نگه داشته و منتظر بمانید عبارت  cl از روی صفحه نمایش، محو و ناپدید شود.
 • اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در خصوص ارور   cl و برطرف کردن آن داشتید با یک کلیک ساده مشکل را از کارشناسان تعمیراتو۲۴ جویا شوید. تکنسین ما پاسخگوی سؤالات شما در زمینه ارورهای رایج ماشین ظرفشویی بوش هستند و به محض دریافت مشکلات، جوابگوی شما خواهند بود.

درخواست سرویسکار فوری

تماس با متخصصین تعمیراتو۲۴ برای رفع ارور cl ماشین ظرفشویی بوش

معمولا رفع ارور cl بسیار ساده بوده و دلیل ظاهر شدن آن، لمس دستگاه به صورت تصادفی و ناخواسته است. همچنین ممکن است، این ارور به صورت اتفاقی، توسط کودکان در حین بازی با دکمه‌های دستگاه، پدید آید. اگر نتوانستید قفل را به تنهایی باز کنید، احتمالا ظرفشویی شما مشکلی جدی‌تر دارد که باید توسط تکنسین رفع شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دوازده =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری