جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور e10 لباسشویی پاکشوما
۳ دی ۱۴۰۲

ارور E10 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور E10 لباسشویی پاکشوما نشان‌دهنده مشکل در قسمت آبگیری دستگاه است. در این حالت، لباسشویی آب کافی را وارد مخزن نمی‌کند و فرایند شستشو آغاز نمی‌شود. این مشکل می‌تواند باعث شود که شما مجبور شوید لباس‌های خود را به خشک‌شویی بسپارید یا با دست بشویید.این ارور می‌تواند به علت خرابی هیدروستات لباسشویی، پیچ‌خوردگی شیلنگ ورودی آب، خرابی شیر برقی و غیره باشد.

در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ قصد داریم به شما کمک کنیم تا مشکل ارور E10 را در لباسشویی پاکشوما خود برطرف کنید. در ادامه، به بررسی دلایل اصلی بروز ارور E10 می‌پردازیم و راه‌حل‌های ساده‌ای برای رفع آن ارائه می‌دهیم.

 علت ارور e10 ماشن لباسشویی پاکشوما

ارور E10 لباسشویی پاکشوما چیست؟

 1. اتصال اشتباه شلنگ ورودی آب
 2. کم بودن فشار آب
 3. پیچ‌ خوردگی شلنگ ورودی آب لباسشویی
 4. پارگی شلنگ ورودی آب
 5. خرابی هیدوستات لباسشویی
 6. خرابی شیر برقی
 7. معیوب شدن برد دستگاه

ارور e10 در لباسشویی پاکشوما زمانی ظاهر می‌شود که آبگیری دستگاه به‌درستی انجام نشود. دلایل مختلفی می‌تواند باعث بروز این خطا شود، که در ادامه به آن ها می‌پردازیم:

۱- پیچ‌خوردگی شلنگ ورودی آب لباسشویی

شلنگ ورودی آب لباسشویی، وظیفه تأمین آب موردنیاز برای شستشو را بر عهده دارد. این شلنگ باید به طور مستقیم به شیر آب وصل شود و هیچ پیچ‌خوردگی یا گره‌ای در آن وجود نداشته باشد. در صورت وجود پیچ‌خوردگی در شلنگ ورودی آب، آب به‌درستی به لباسشویی وارد نمی‌شود.

 1. برای رفع این خطا، ابتدا شلنگ ورودی آب را از لباسشویی جدا کنید.
 2. سپس شلنگ را به‌دقت بررسی کنید و هر گونه پیچ‌خوردگی یا گره را برطرف کنید.
 3.  پس از رفع پیچ‌خوردگی، شلنگ را مجدداً به لباسشویی وصل و دستگاه را روشن کنید.
 4. اگر مشکل برطرف شد، یعنی علت خطا پیچ‌خوردگی شلنگ ورودی آب بوده است.
 5. درصورتی‌که پس از رفع پیچ‌خوردگی، همچنان ارور e10  لباسشویی پاکشوما نمایش داده می‌شود، ممکن است مشکل از شیر آب یا فیلتر ورودی آب باشد.
 6. در این صورت باید شیر آب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که باز است و هیچ مشکلی ندارد.
 7.  همچنین فیلتر ورودی آب را نیز بررسی کنید و در صورت کثیف بودن، آن را تمیز کنید.
پیچ‌خوردگی شلنگ ورودی آب لباسشویی

۲- خرابی هیدوستات لباسشویی

یکی از شایع‌ترین دلایل آن، خرابی هیدروستات است. هیدروستات یک قطعه الکترونیکی در ماشین لباسشویی است که وظیفه کنترل سطح آب در مخزن را بر عهده دارد. این قطعه با ارسال سیگنال‌های الکتریکی به شیر برقی، میزان آب ورودی به مخزن را تنظیم می‌کند. در صورت خرابی هیدروستات، دستگاه نمی‌تواند میزان آب موردنیاز را تشخیص دهد و در نتیجه، آبگیری به‌درستی انجام نمی‌شود. این امر باعث بروز خطای e10  لباسشویی پاکشوما  می‌شود.

خرابی هیدوستات لباسشویی
 1. برای رفع ارور  e10  لباسشویی پاکشوما، ابتدا باید علت بروز آن را شناسایی کنید. درصورتی‌که علت بروز خطا، خرابی هیدروستات باشد، باید این قطعه را تعویض کنید.
 2.  برای تعویض هیدروستات، ابتدا دستگاه را از برق بکشید.
 3.  سپس، پنل پشتی دستگاه را باز و شیر برقی را پیدا کنید.
 4. هیدروستات در نزدیکی شیر برقی قرار دارد. با استفاده از یک پیچ‌گوشتی، آن را از شیر برقی جدا کنید.
 5.  سپس، هیدروستات جدید را نصب کنید و دستگاه را به برق وصل کنید.
 6. اگر نمی‌توانید به تنهایی این قطعه را تعویض کنید، با تکنسین‌های نمایندگی تماس بگیرید.

برای دریافت خدمات تعمیر لباسشویی پاکشوما با ضمانت ۶ ماهه، با شماره‌های نمایندگی تماس حاصل کنید!

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

۳- شیربرقی معیوب

ارور e10 می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که یکی از مهم‌ترین علل ارور e10  ماشین لباسشویی پاکشوما  خرابی شیر برقی لباسشویی است. شیر برقی قطعه‌ای است که وظیفه باز و بسته کردن جریان آب ورودی به لباسشویی را بر عهده دارد. این قطعه با دریافت سیگنال از برد الکترونیکی لباسشویی، باز می‌شود و آب را وارد مخزن می‌کند. درصورتی‌که شیر برقی لباسشویی دچار خرابی شود، نمی‌تواند جریان آب را به‌درستی باز و بسته کند و در نتیجه آب به داخل لباسشویی وارد نمی‌شود. خرابی شیر برقی لباسشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوختگی شیر برقی
 • خرابی سیم‌کشی شیر برقی
 • گرفتگی فیلتر شیر برقی
 • قطع‌شدن سیم‌های شیر برقی
خرابی شیر برقی لباسشویی پاکشوما

درصورتی‌که متوجه ارور e10  لباسشویی پاکشوما شده‌اید، اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی شیر برقی لباسشویی است. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. شیر آب ورودی به لباسشویی را باز کنید.
 2. شلنگ ورودی آب را از لباسشویی جدا کنید.
 3. شیر برقی را از لباسشویی جدا کنید.
 4. با استفاده از مولتی‌متر، مقاومت شیر برقی را اندازه‌گیری کنید. اگر مقاومت شیر برقی برابر با صفر بود، نشان‌دهنده سوختگی شیر برقی است.
 5. درصورتی‌که مقاومت شیر برقی برابر با مقادیر طبیعی بود، باید سیم‌کشی شیر برقی را بررسی کنید.
 6. درصورتی‌که با انجام مراحل بالا، مشکل شیر برقی لباسشویی برطرف نشد، باید برای تعویض شیر برقی لباسشویی خود اقدام کنید.
رفع خطای e10 لباسشویی پاکشوما

توجه!

چنانچه قصد دارید تا به طور کامل با روش‌های عیب‌یابی ماشین لباسشویی پاکشوما آشنا شوید، می‌توانید مقاله روش‌های عیب‌یابی لباسشویی پاکشوما موردمطالعه قرار دهید!

برای رفع ارور e10  لباسشویی پاکشوما به کجا مراجعه کنیم؟

مجموعه ما با بیش از چند دهه سابقه در زمینه تعمیرات لوازم‌خانگی، آماده ارائه خدمات تعمیر لباسشویی پاکشوما به شما عزیزان است. تکنسین‌های ما با دانش و تجربه کافی، می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مشکل لباسشویی شما را برطرف کنند. برای دریافت خدمات تعمیر به‌خصوص رفع ارور e10 لباسشویی پاکشوما در مجموعه ما، کافی است با شماره‌تلفن‌های ما تماس بگیرید یا از طریق فرم ثبت درخواست تعمیر، درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما دراسرع‌وقت با شما تماس خواهند گرفت و هماهنگی‌های لازم را انجام خواهند داد.

درخواست سرویسکار فوری

سخن پایانی

در این مطلب از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی علت ارور e10 ماشین لباسشویی پاکشوما پرداختیم و دراین‌خصوص نکاتی را شرح دادیم. ارور e10 لباسشویی پاکشوما، زنگ خطری است که به شما هشدار می‌دهد که دستگاه شما به کمک نیاز دارد؛ بنابراین، بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به رفع آن اقدام کنید. با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توانید از بروز این ارور و سایر مشکلات احتمالی در لباسشویی خود جلوگیری کنید. اگر با این ارور مواجه شدید، بهتر است از تعمیر خودسرانه دستگاه خودداری کنید. زیرا ممکن است دستگاه دچار آسیب‌های جدی شود. در این صورت، بهتر است دستگاه شما توسط تعمیرکاران متخصص ما بررسی شود.

بیشتر بخوانید: ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما

2 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر
  من روی لباسشویی پاکشوما ارور E10 دارم، فقط روی برنامه آبکشی این ارور وجود داره. و توی برنامه شستشوی معمولی ارور E10 ندارم.

  با توجه به اینکه این وضعیت، خرابی هیدرواستات و شیر برقی و پیچخوردگی لوله رو از علل احتمالی حذف میکنه، مشکل از چی میتونه باشه؟

  توضیح اینکه لباسشویی از ابتدا این مشکل رو داشته و ما بعد ها متوجه شدیم

  1. سلام دوست عزیز، ارور e10 در لباسشویی پاکشوما میتونه به خرابی چند قطعه مربوط باشه؛ خرابی پمپ تخلیه ، موتور و در نهایت برد الکترونیک .
   برای هماهنگی بیشتر با شماره ۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 12 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری