02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

برسی علت ارور dE در ماشین لباسشویی سامسونگ ⚠️

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ماشین‌های لباسشویی از مهم‌ترین لوازم‌خانگی‌ به شمار می‌آیند. امروزه ماشین‌های لباسشویی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در هنگام بروز اختلالاتی در دستگاه، کدهای خطا و یا ارورهایی به منزله وجود اختلال، در صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر می‌شود. ماشین لباسشویی سامسونگ نیز مانند هر ماشین لباسشویی دیگری از این قاعده مستثنی نیست. ماشین لباسشویی سامسونگ در مواقعی که به مشکل برمی‌خورد، ارورهایی را بر صفحه نمایشگر خود ظاهر می‌کند. ما در این مقاله از مرکز تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو۲۴ مطالبی را در مورد علت ارور dE در ماشین لباسشویی سامسونگ جمع‌آوری کرده‌ایم که در ادامه به آن می‌پردازیم و همچنین راه‌حل‌هایی را در جهت رفع ارورهای آن ذکر خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت ارور DE در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور dE در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

علت ارور DE در ماشین لباسشویی سامسونگ، ممکن است مربوط به باز بودن درب دستگاه باشد. در چنین شرایطی بهتر است فقط به این دلیل بسنده نکنید و دلایل دیگری را نیز بررسی کنید تا منشأ اصلی کد خطای de ماشین لباسشویی سامسونگرا بررسی کنید

. بازماندن درب دستگاه و یا خرابی آن، ساده‌ترین دلیل بروز این ارور است. بازماندن درب ماشین لباسشویی سامسونگ تنها به دلیل بی‌دقتی نیست؛ بلکه ممکن است به دلیل یک اشکال فنی باشد. در چنین مواقعی ابتدا مطمئن شوید که درب کاملاً بسته است. نوارهای درب را نیز چک کنید که بدون تغیر حالت باشند و از جای خود خارج نشده باشند. نگاهی به لباس‌های داخل ماشین لباسشویی بیندازید. لباس‌ها نباید در مسیر لولای درب قرار گرفته باشند. پس از اینکه تمامی مراحل ذکر شده را طی کردید و همچنان موفق به حل مشکل نشدید، لازم است که به سراغ قفل درب بروید.

درگذشته ماشین‌های لباسشویی چیزی به نام کدهای خطا نداشتند. بدین سبب تعمیرکاران متخصص در هنگامی بروز مشکل وقت زیادی صرف را پیداکردن دلیل مشکل دستگاه می‌کردند. اما امروزه افراد تنها با دانستن دلایل بروز ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ، به‌راحتی می‌توانند مشکل را حل کنند.

چنانچه قفل درب ماشین لباسشویی آسیب‌دیده باشد، برای تعویض این قطعه حتماً باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. در چنین شرایطی می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ در تماس باشید. نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مشکل دستگاه لباسشویی سامسونگ شما را برطرف می‌کنند.

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24

خرابی میکروسوئیچ از علل شایع ارور dEدر لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سنسورها و میکروسوئیچ‌های مختلفی دارند که در واقع قطعات مصرفی آن‌ها هستند. باگذشت زمان و در پی استهلاک طبیعی ماشین لباسشویی ممکن است که این قطعات دچار مشکلاتی بشوند و به‌تبع آن نتوانند عملکرد درستی داشته باشند.

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ دارای یک میکروسوئیچی در بخش درب دستگاه هستند. این میکروسوئیچ باز یا بسته‌بودن درب را تشخیص می‌دهد. از دیگر وظایف این قطعه قفل‌کردن ماشین لباسشویی قبل از شروع به کار است. اگر میکروسوئیچ خراب شود نمی‌تواند پس از شروع به کارکردن ماشین لباسشویی، دستور قفل را دریافت کند و یا آنکه درب را به‌درستی ببندد و این امر موجب نمایش ارور DE در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود. همان‌طور که گفتیم بروز کد خطای de ماشین لباسشویی سامسونگ، دلایل دیگری نیز دارد که خرابی میکروسوئیچ نیز شامل آن هست.

پیشنهاد ما به شما این است که با مطالعه مقاله عوامل خرابی ماشین لباسشویی از خرابی دستگاه لباسشویی جلوگیری کنید. چرا که خرابی برخی از قطعات این دستگاه شامل هزینه بسیار زیادی می‌شود.

خراب‌شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

وجود خرابی در شلنگ تخلیه یکی دیگر از علت‌ ارور DE در ماشین لباسشویی سامسونگ است. در مواقعی که عملکرد شلنگ تخلیه دچار اختلال شود، ارور DE در صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر می‌شود. باتوجه‌به این موضوع بهتر است که در هنگام مواجه‌شدن با این ارور، نگاهی به شلنگ تخلیه نیز بیندازید.

برای بررسی شلنگ تخلیه، ابتدا انتهای شلنگ را چک کنید. انتهای شلنگ تخلیه باید کوتاه باشد. نگهدارنده شلنگ نیز از دیگر قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ است که خرابی آن بروز ارور DE را به دنبال دارد.

توجه داشته باشید که انتهای شلنگ تخلیه حتماً باید در آب غوطه‌ور باشد تا عملکرد صحیحی داشته باشد. ازآنجاکه پیشگیری بهتر از درمان است، ما به شما توصیه می‌کنیم که به طرز صحیح نصب ماشین لباسشویی سامسونگ نیز توجه کنید. در هنگام نصب دقت کنید که شلنگ تخلیه حتماً داخل آب قرار گرفته باشد و همچنین لازم است از نگهدارنده شلنگ استفاده کنید. از سالم‌بودن نگهدارنده مطمئن شوید. همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، قسمت انتهایی شلنگ تخلیه معمولاً باید طول کمی داشته باشد.

کد خطای DE در ماشین لباسشویی سامسونگ

نظر تکنسین های نمایندگی سامسونگ درمورد این ارور

کد خطای de ماشین لباسشویی سامسونگ دلایل مختلفی دارد که مهم‌ترین دلیل آن خرابی میکروسوئیچ است. در چنین مواقعی به‌منظور رفع مشکل این قسمت از دستگاه را بررسی و تمامی نکاتی که در خصوص خرابی میکروسوئیچ گفته شده است را رعایت کنید.

بروز این ارور ممکن است فقط مربوط به بسته نبودن درب لباسشویی باشد. اما بهتر است تنها به این مورد بسنده نکنید و دیگر دلایل بروز این ارور را نیز در نظر بگیرید. اگر مشکل تنها مربوط به بسته‌نشدن درب باشد، در این حالت نکاتی را که در این باره ذکر کردیم را چک کنید تا مطمئن شوید بروز مشکل مربوط به بسته نبودن درب نیست. یکی از این نکات سالم‌بودن نوارهای درب است. خراب بودن شلنگ تخلیه دستگاه نیز از دیگر دلایل بروز ارور DE است. برای جلوگیری از بروز این ارور بهتر است در هنگام نصب ماشین لباسشویی سامسونگ نکاتی را بدانید و به آن‌ها عمل کنید. یکی از این نکات قرارگرفتن شلنگ تخلیه در داخل آب است.

برای بررسی تمامی ارورهای مربوط به ماشین لباسشویی سامسونگ پیشنهاد ما به شما این است که مقاله علل ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ موردمطالعه قرار دهید.

رفع ارور DE در ماشین لباسشویی سامسونگ

کلام پایانی

در این مقاله علت‌ ارور DE در ماشین لباسشویی سامسونگ را بررسی کردیم. همان‌طور که می­دانید، علت این ارور گاهی می‌تواند نشان‌دهنده عملکرد غیرصحیح برخی از قطعات لباسشویی باشد. در چنین شرایطی لازم است تا برای تعمیر و تعویض قطعات دستگاه، حتماً از یک تکنسین کارآزموده کمک بگیرید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

مطالب مرتبط