02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

برنامه خشک کن صد در صد در ماشین لباسشویی ال جی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ماشین لباسشویی های ال جی، از بهترین لباسشویی های بازار هستند. این ماشین ها با استفاده از جدیدترین فناوری های روز ساخته می شوند و ویژگی های زیادی را به کاربر ارائه می دهند. یکی از این ویژگی ها، برنامه خشک کن صد در صد در ماشین لباسشویی ال جی می باشد. با کمک این ویژگی لباسشویی به عنوان یک خشک کن قوی لباس کار می کند.

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا در مورد این برنامه خشک کن صد در صد در ماشین لباسشویی ال جی ، توضیحات لازم را ارائه دهیم.

برنامه خشک کن صد در صد در ماشین لباسشویی ال جی

برخی از لباسشویی های شیک و مدرن ال جی، دارای توانایی خارق العاده انجام همزمان شستشو و خشک کن کامل را دارند. شاید نمی دانستید، اما در این ماشین لباسشویی ها با فعال کردن خشک کن ۱۰۰%، قادر خواهید بود از لباسشویی تان به عنوان یک خشک کن استفاده کنید. با کمک این ویژگی تمامی لباس ها به طور کامل خشک می شود.

این لباسشویی هوشمند، دارای قابلیت تشخیص بار است؛ از این رو هنگام استفاده از چرخه خشک کن صد در صد، باید مراقب اضافه بارتان باشید. همچنین باید بدانید که زمان به چرخه خشک کن شما اضافه می شود، چرا که شامل یک چرخه spin می باشد. به این نکته مهم توجه داشته باشید که گزینه سرعت چرخش باید خاموش باشد تا فقط ویژگی خشک کن صد در صد کار کند.

باید اضافه کردن که لباسشویی های ال جی که دارای این قابلیت هستند، دارای برچسب “washer+dryer” می باشند.

نحوه اجرای برنامه خشک کن صد در صد در ماشین لباسشویی ال جی

  • ابتدا با روشن کردن لباسشویی شروع کنید. بدون این که به دکمه ای دست بزنید، مستقیما به سراغ دکمه خشک کن (Dryer) بروید.
  • سیکل خشک کن خود را انتخاب کنید. دکمه “spin sPeed” را فشار دهید تا چراغ نمایشگر آن خاموش شود. با این کار سیکل چرخش خاموش می شود و لباس های شما به طور موثر تری خشک می شوند؛ همچنین در زمان خشک کردن لباس ها هم صرفه جویی می شود.
  • نکته: با چرخاندن انتخاب گر لباسشویی قبل یا بعد انتخاب چرخه خشک کن، ویژگی خشک کن صد در صد غیر فعال شده و چرخه خشک کن خاموش می شود.
  • زمان انتخابی چرخه خشک کن ممکن است به صورت ۳۰، ۶۰ و ۱۲۹ نشان داده شود. به یاد داشته باشید زمانی که صفحه نمایش زمان متفاوتی را برای سایز بار نشان می دهد، به این معنی است که می خواهد یک سیکل چرخش هم به برنامه خشک کن شما اضافه کند.
  • برای تطبیق زمان با چرخه خشک کن، دکمه “spin speed” را فشار دهید تا همه چراغ های نشانگر خاموش شوند. پس از آن، نمایشگر دقیقا همان زمانی را نشان می دهند که زیر تنظیم گر زمان نوشته شده است.
برنامه خشک کن صد در صد در ماشین لباسشویی ال جی

راهنمای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

نحوه استفاده همزمان از برنامه شستشو و خشک کن صد در صد

برای استفاده همزمان هم از برنامه شستشو و هم خشک کن، مراحل زیر را انجام دهید.

  1. دستگاه را روشن کنید و برنامه شستشوی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  2. برای انتخاب تنظیمات چرخه خشک کن، از دکمه “dryer” استفاده کنید. سپس دکمه start را فشار دهید.
  3. پس از این کار، لباسشویی شما شروع به کار کرده و در انتهای شستشو، لباس ها را کاملا خشک می کند.

نکات برنامه خشک کن ۱۰۰%

باید بدانید که تنظیمات برنامه خشک کن صد در صد، تا حد زیادی تحت تاثیر وزن بار لباسشویی است. این نکته بسیار مهم را فراموش نکنید؛ اگر قصد استفاده از خشک کن صد در صد را دارید، هرگز لباسشویی را تا ماکسیمم ظرفیتش پر نکنید. برای مثال، اگر لباسشویی شما ۸ کیلویی می باشد، تنها مجاز هستید از ۴ کیلوی آن استفاده کنید.

اگر از این معادلات فراتر بروید، نتیجه درستی نخواهید گرفت و لباس های شما کاملا خشک نمی شوند. البته، از آنجایی که این لباسشویی ها هوشمند هستند، ممکن است با هشدار مواجه شوید و تا وزن بار را کم نکنید، دستگاه برنامه را شروع نکند.

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

برنامه خشک کن ۱۰۰% چگونه کار می کند؟

حال که نحوه استفاده از برنامه خشک کن صد در صد در ماشین لباسشویی ال جی را فهمیدیم، بهتر است بفهمیم چگونه کار می کند. همانطور که قبل تر هم اشاره کردیم، با کمک این برنامه تمام لباس های شما کاملا خشک خواهند شد؛ اما این چگونه امکان پذیر است؟

خب، زمانی که شما این برنامه را فعال می کنید، لباسشویی هیتر خشک کن خود را فعال می کند. با گرم شدن هیتر، فن نیز شروع به چرخیدن می کند و هوای گرم را داخل لباسشویی می دمد. به این صورت، هوای گرم با چرخش خود تمامی لباس های شما را خشم می کند. با این حال، باید این را اضافه کنیم که لباس های شما ممکن است کمی چروک شوند.

بعد از این که لباس ها خشک شدند، لباسشویی شروع به خنک سازی آن ها می کند. در این زمان شما با کد CD روی نمایشگر لباسشویی رو به رو می شوید.

چرا برنامه خشک کن صددرصد کار نمی کند؟

تمام مراحل را انجام دادید اما نمی توانید خشک کن ۱۰۰% را فعال کنید؟ برای این که لباسشویی های ال جی بتوانند عملیات خشک کردن را انجام دهند، به آب نیاز دارند. روند خشک کردن این لباسشویی ها با انواع معمولی آن متفاوت است.

در صورت عدم رسیدن آب به لباسشویی، لباس ها خشک نمی شوند. مطمئن شوید که شیر آب ورودی ماشین لباسشویی کاملا باز است و هیچ گونه مشکلی در رسیدن آب به دستگاه وجود ندارد.

در صورتی که مشکل تان ادامه پیدا کرد، پیشنهاد می دهیم از یک تکنسین حرفه ای برای بازدید از دستگاه کمک بگیرید.

نکته آخر

نمی توانید از برنامه خشک کن ۱۰۰% لباسشویی تان استفاده کنید؟ خب پیشنهاد ما این است که به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی تان مراجعه کنید. اگر راه متفاوتی برای فعال کردن این برنامه وجود داشته باشد، شما آن را آنجا پیدا خواهید کرد.

تعمیرکاران مجرب تعمیراتو۲۴، برای تعمیر لباسشویی های ال جی شما حاضر هستند. برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه آن هم در منزل تان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو24

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هشت =

مطالب مرتبط