جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی را هرچند وقت یکبار باید تعمیر کنیم؟
۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی را هرچند وقت یکبار باید تعمیر کنیم؟

خیلی اوقات، ماشین لباسشویی خانه ما به مشکل تخلیه بر می‌خورد و ما را با کوهی از لباس های نشسته مواجه می‌کند. تخلیه نکردن ماشین، دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد؛ از گرفتگی شلنگ تخلیه و لوله ها گرفته تا معیوب بودن سوییچ درب. با این حال خیلی وقت ها، باعث و بانی مشکل تخلیه ماشین لباسشویی ما، تنها قطعه ای کوچک به نام فیلتر تخلیه است. در این متن قصد داریم روش های تمیز و تعمیر کردن فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی را شرح دهیم.

فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی

مشکلات ماشین لباسشویی می‌تواند به کلی نظم زندگی ما را به هم بزند. خوشبختانه، برسی و تعمیر کردن فیلتر ماشین لباسشویی می‌تواند تا حد زیادی از مشکلات بکاهد. با پیدا کردن فیلتر، تمیز کردن و یا تعمیر آن می‌توانید تا حد زیادی عمر آن را افزایش دهید و از هزینه های اضافی، جلوگیری کنید.

فیلتر تخلیه ماشین های لباسشویی، باید هر ۳ تا ۴ ماه برسی شوند و در صورت مشکل داشتن، تمیز یا تعمیر شوند. خیلی از اوقات، با برسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه، مشکل آن حل می‌شود و نیازی به تعویض یا تعمیر نخواهد داشت.

چرا تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی اهمیت دارد؟

خیلی از مردم، به طور منظم فیلترهای لوازم شان را به طور برسی می‌کنند و در صورت کثیف شدن، آن را تمیز می‌کنند. با این حال، اکثر ما از فیلتر ماشین لباسشویی مان غافل می‌شویم و آن را برسی و تمیز نمی‌کنیم.

فلیترهای تخیله ماشین های لباسشویی، از پرز و مو گرفته تا سکه و دکمه های جا مانده در لباس ها را به دام می‌اندازد. این قطعه، باید به طور منظم تعمیر و پاک سازی شود تا ماشین لباسشویی بتواند عملکرد صحیحی داشته باشد.

فیلتر ماشین لباسشویی در کجا قرار دارد؟

برای تعمیر و تمیز کردن فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی ابتدا باید محل قرار گیری آن را پیدا کنیم. سریع ترین راه برای پیدا کردن فیلتر، مراجعه به دفترچه راهنما است. با این حال، اگر به دفترچه دسترسی ندارید، در محل های ذکر شده، در جستجوی فیلتر تخلیه ماشین تان باشید.

  • در جلوی دستگاه، زیر یک دریچه کوچک
  • انتهای شلنگ زهکشی
  • زیر در پوش اصلی ماشین (در لباسشویی های درب بالا)
  • امتداد لبه بالایی درام

آیا همچنان در پیدا کردن فیلتر تخیله ماشین لباسشویی تان مشکل دارید؟ ممکن است ماشین لباسشویی تان اصلا فیلتر نداشته باشد. اکثر ماشین لباسشویی های جدید راندمان بالا، به صورت خودکار فیلترشان را تمیز می‌کنند. بنابراین در ناحیه ای دور از دسترسی شما قرار داده شده است.

چگونگی درست کردن فیلتر تخلیه

خیلی وقت ها مشکل فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی با تمیز کردن برطرف می‌شود و نیازی به تعمیر اساسی نخواهد داشت. با این حال اگر پس از تمیز کردن آن، همچنان با مشکل تخلیه مواجه بودید، احتمالا زمان تعویض فیلتر، فرا رسیده است.

چگونگی تعمیر کردن فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی

چگونه فیلتر تخلیه لباسشویی خود را تعمیر کنیم؟

ترکیبی از مواد شوینده، گرد و غبار، مو، پرز و دیگر موارد، می‌تواند به سرعت فیلتر تخلیه را مسدود کند. گرفتگی فیلتر، کارایی ماشین را محدود کرده و منجر به نشستن پرز روی لباس ها و زهکشی ضعیف شود.

سریع ترین راه برای تعمیر کردن فیلتر تخلیه، این است که آن را از دستگاه خارج کنید و در آب داغ آن را نم کنید. با این کار هرگونه کثیفی گیر کرده در آن، خارج خواهد شد.

اگر نمی‌توانید فیلتر را از دستگاه جدا کنید، آن را با یک برس تمیز کنید. همچنین برخی از فیلترهای ماشین لباسشویی، یک بار مصرف هستند؛ پس به جای تعمیر و تمیز کردن، می‌توانید آن را تعویض کنید.

چگونه فیلتر تخلیه ماشین را تعویض کنیم؟

خیلی وقت ها، فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی قابل تعمیر نیست؛ بنابراین باید به فکر جایگزینی آن با یک قطعه جدید باشیم. فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی، معمولا قیمت بالایی ندارد و بسته به برند ماشین، بین ۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است.

برای باز کردن فیلتر تخلیه مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید و از برق بکشید. قبل از هرگونه تلاش برای تعمیر یا تعویض فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی ، باید مطمئن شوید که دستگاه تان غیر فعال است. همچنین اطمینان حاصل کنید که دو شاخه ماشین از خیس شدن، در امان است.
  2. فیلتر ماشین لباسشویی تان را معمولا می‌توانید در گوشه سمت راست و پایین دستگاه پیدا کنید. در ماشین لباسشویی قدیمی هم فیلتر در گوشه سمت راست و پایین قرار دارد. همچنین فیلتر ماشین های درب بالا، در زیر همزن جاگذاری شده است.
  3. در پوش فیلتر را بردارید. اکثر درپوش ها را می‌توان با کشیدن به سمت بیرون، از دستگاه جدا کرد؛ با این حال، برخی دستگاه ها دارای قفل کودک هستند و به راحتی فیلترشان برداشته نمی‌شود. در این لباسشویی ها، از یک جسم باریک مثل پیچ گوشتی، برای جدا کردن درپوش استفاده کنید. هنگامی که درپوش در دست تان آمد، آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا بتوانید آن را به طور کامل جدا کنید.
  4. اگر فیلتر لباسشویی شما در زیر همزن قرار دارد، ابتدا درپوش همزن را بردارید و دست خود را داخل شفت قرار دهید تا پیچ را احساس کنید. این پیچ را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که جدا شود و بتوانید همزن را از دستگاه جدا کنید. پس از برداشتن همزن، درپوش فیلتر را بردارید.
  5. وقتی درپوش فیلتر را برداشتید، فیلتر تخلیه به راحتی از جای خود خارج می‌شود.
  6. ۶٫  فیلتر تخلیه جدید را دوباره در ماشین لباسشویی قرار دهید. برای جایگزینی فیلتر جدید، کافیست مراحل قبل را به صورت معکوس، تکرار کنید. اگر فیلتر زیر همزن قرار دارد، ابتدا فیلتر جدید را در جای خود بگذارید و درپوش را محکم کنید. سپس همزن را دوباره روی فیلتر قرار دهید و پیچ های درپوش آن را محکم کنید.

کلام آخر

پس از تعمیر فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی ، پیش از این که دوباره به روال عادی شسشتوی خود برگردید، یک دور دستگاه را خالی روشن کنید. اگر ماشین لباسشویی تان نشتی داشت، یعنی فیلتر به درستی جایگذاری نشده است و یا مشکلات جدی تری وجود دارد.

در این مواقع، تکنسین و تعمیرکاران مجرب تعمیراتو۲۴، برای تعمیر وسیله تان حاضر هستند. شما می‌توانید با خیال راحت، لوازم خانگی خود را به دستان توانمند تعمیرکاران ما بسپارید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری