جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تعمیر نمایش درست اعداد روی نمایشگر یخچال

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

چگونگی تعمیر نمایش درست اعداد روی نمایشگر یخچال

خیلی وقت ها با بروز مشکلاتی مثل قطعی برق، صفحه نمایش اعداد یخچال از کار می‌افتد و حتی با وجود کار کردن یخچال فریزر، امکان تنظیم مجدد آن فراهم نمی‌باشد. اگر این مشکل نسبتا رایج برای شما هم پیش ‌آمده است، جای درستی آمده اید. در ادامه با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا روش تعمیر نمایش درست اعداد روی نمایشگر یخچال را به شما آموزش دهیم.

بازنشانی و ریست صفحه نمایش یخچال

تعمیر نمایش درست اعداد روی نمایشگر یخچال

معمولا بعد از قطع یهویی برق، یخچال شما خودش را ریست می‌کند و بعد از آن، باید به خوبی کار کند. گاهی اوقات برخی یخچال ها پس از قطعی برق به خوبی کار نمی‌کنند و به طور کلی، معیوب می‌شوند. در این متن منظور ما یخچال هایی هستند که به خوبی کار می‌کنند، اما تنها صفحه نمایش شان و اعداد روی آن به مشکل بر خورده است.

اگر بعد از قطع برق، نمایشگر و اعداد روی آن به خوبی نشان داده نمی‌شوند، باید صفحه نمایش یخچال را ریست کنید. گاهی اوقات این کار عملکرد سرد کردن یخچال را هم بهبود می‌بخشد.

روش های زیر، بسته به مدل و برند یخچال شما متفاوت است، اما در اکثر آن ها شبیه است. آموزش های زیر بیشتر برای یخچال های LG و سامسونگ، کاربرد دارد، اما برای سایر برندها هم ممکن است کاربرد داشته باشند.

اگر مشکل یخچال تان حل نشد، برای تعمیرات یخچال بوش، سامسونگ، ال جی ، دوو، پاکشوما، اکترواستیل و دیگر برندها می توانید از خدمات منصفانه، با کیفیت و ضمانت دار ما در تهران استفاده نمایید.

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

روش اول

دکمه های ” Energy Saving” و ” Lighting” (یا دکمه های بالا سمت چپ و راست) را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. صفحه نمایش شما باید فورا به حالت عادی برگردد.

روش دوم

به طور همزمان دکمه های ” Power Freeze” و ” Power Cool” را به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید. پس از این کار نمایشگر باید مجددا تنظیم شده و روشن شود.

روش سوم تعمیر نمایش درست اعداد روی نمایشگر یخچال

دکمه های لمسی بالا سمت چپ و بالا سمت راست را بر روی صفحه دکمه های ” power save” و ” lighting” به مدت هشت ثانیه نگه دارید تا صفحه نمایش ریست یا بازنشانی شود.

روش چهارم و پنجم

دکمه های ” Freezer” و ” Ref” را به صورت همزمان و برای ۸ ثانیه نگه دارید؛ پس از این کار اعداد بر روی صفحه نمایش یخچال دیده خواهند شد.

در روش بعدی باید دکمه های ” power freeze” و ” vacation” را به مدت هشت ثانیه فشار دهید و نگه دارید. پس از این کار صفحه نمایش یخچال ریست می‌شود.

روش های دیگر

دکمه های ” energy save” و ” lighting” را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. نمایشگر بازنشانی و درست خواهد شد.

در روش دیگر، باید برای بازنشانی دکمه های ” ice type” و ” filter reset” را برای ۱۰ ثانیه فشار و نگه داشت.

و آخرین روش بازنشانی صفحه نمایش، شامل فشار دادن ” quick freeze” و ” vacation” برای ۸ ثانیه است.

با این روش‌های تنظیم مجدد نمایشگر، باید صفحه نمایش یخچال شما بازنشانی شود و اعداد روی آن به درستی نمایش داده شوند. اگر اینطور نشد، ممکن است برد صفحه نمایش معیوب شده باشد و یا برد کنترل اصلی یا سیم ها مشکل داشته باشند.

نکته مهم تعمیر صفحه نمایش یخچال

یخچال ها انواع و مدل های زیادی دارند. روش کلی برای عیب یابی یخچالی که صفحه نمایشش به مشکل خورده، این است که ابتدا روش های تنظیم مجدد بالا را امتحان کنید. اگر چیزی نمایشگر را بازنشانی نکرد، باید عیب یابی کنید تا بفهمید چه چیزی باعث مشکل دار شدن نمایشگر شده است.

ابتدا سعی کنید ببینید که آیا سیم های صفحه نمایش یخچال دچار اتصال بد یا شلی شده اند یا خیر. اگر متوجه شدید که به درستی و ایمن وصل شده است، ممکن است صفحه نمایشتان خراب شده باشد. اگر تشخیص دادید که صفحه نمایش و برد آن به درستی کار می کند، باید دسته سیم ها را برسی کنید تا بفهمید مشکل از کجاست.

اگر دسته سیم ها آسیب ندیده اند و بدون مشکل هستند، ممکن است برد کنترل اصلی تان معیوب شده است. برد کنترل اصلی در پشت یخچال و زیر یک پانل مستطیلی کوچک قرار دارد و برای برسی آن، باید دانش فنی داشته باشید. در این مواقع بهتر است خودتان دست به چیزی نزنید و از یک فرد حرفه ای کمک بخواهید. کارشناسان حرفه ای تعمیر یخچال تعمیراتو۲۴، شبانه روز برای کمک به شما حاضر هستند.

روش تنظیم اعداد روی صفحه نمایش یخچال

گاهی اوقات، مشکل آنقدری جدی نیست که نیاز به تعمیر نمایش درست اعداد روی نمایشگر یخچال باشد؛ بلکه فقط کافی است آن ها را تنظیم کنیم.

بیشتر تنظیمات اعداد دمای روی صفحه نمایش یخچال با یک صفحه لمسی انجام می‌شود. معمولا هرچه عدد روی صفحه نمایش یخچال شما بیشتر باشد، دمای یخچال سردتر خواهد شد. اگر یخچال تان آنقدر سرد نیست، اعداد روی نمایشگر را بالاتر ببرید تا یخچال خنک تر شود.

برخی یخچال فریزر ها دارای کنترل دیجیتال دما هستند و این کنترل، دما را عددی بین ۱ تا ۹ نشان می‌دهد. ۹ در این نوع یخچال ها سردترین و ۱ گرم ترین است. با لمس ” Warmer” یا ” Colder” بر روی این نمایشگرها، آن را می‌توان تنظیم کرد.

برخی دیگر از یخچال ها،  دمای واقعی را نشان می‌دهند و برخی فقط دمای تنظیم شده را نشان می‌دهند. برای مشاهده یا تنظیم دما در این دستگاه ها، دکمه های روی یخچال یا فریزر را فشار دهید و بسته به نیازتان، ” Warmer” یا ” Colder” را فشار دهید.

مدل های دیگری وجود دارند که دمای واقعی را نشان می‌دهند. در این مدل‌ها، فلش های روی صفحه را فشار می‌دهید که با این کار امکان تنظیم دمای سردتر یا گرم تر را خواهید داشت.

 تنظیمات توصیه شده، ۰ درجه فارنهایت برای فریزر و ۳۷ درجه فارنهایت برای یخچال است. با یک بار فشار دادن هر یک از دکمه های تنظیم دما، دما نمایش داده می شود. برای تغییر تنظیمات دما، هر یک از پدهای تنظیم دما را برای دوبار فشار دهید.

روش تنظیم اعداد روی صفحه نمایش یخچال

کلام آخر

در این متن تلاش شد روش های تنظیم و تعمیر نمایش درست اعداد روی نمایشگر یخچال آموزش داده شود. قبل از هرگونه اقدام، به درست کار کردن یخچال خود توجه کنید. اگر تمام آموزش های بالا را انجام دادید اما همچنان اعداد روی نمایشگر به درستی نمایش داده نمی‌شوند، زمان آن رسیده که از یک تعمیرکار حرفه ای برای حل این مشکل کمک بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری