جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تعمیر ولوم انتخاب برنامه (سوئیچ کنترل) لباسشویی هات‌پوینت
۱ آبان ۱۴۰۱

تعمیر ولوم انتخاب برنامه (سوئیچ کنترل) لباسشویی هات‌پوینت

در این مقاله، آموزش تعمیر ولوم انتخاب برنامه (سوئیچ کنترل) لباسشویی هات‌پوینت را برای شما شرح خواهیم داد. لباسشویی های هات پوینت (Hotpoint)، دارای یک دستگیره، ولوم یا سوئیچ کنترل هستند که به شما این امکان را می دهد برنامه شستشوی مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر این قطعه خراب شود، انتخاب برنامه و تنظیمات مورد نظرتان بسیار دشوار و یا غیر ممکن خواهد بود. این امر، می تواند به کلی لباسشویی تان را غیر قابل استفاده کند.

آموزش تعمیر ولوم انتخاب برنامه (سوئیچ کنترل) لباسشویی هات‌پوینت

همانطور که گفتیم، اگر این سوئیچ کنترل یا ولوم لباسشویی هات پوینت شما خراب شود، نمی توانید چرخه شستشو و تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید. در صورتی که این سوئیچ شل و یا به کلی خراب شده باشد، احتمال دارد نتوانید دیگر از لباسشویی تان استفاده کنید.

بسته به میزان آسیب به این سوئیچ، ممکن است خودتان در خانه بتوانید آن را تعمیر کنید. با این حال، باید به خوبی از مشکل آگاه باشید و بعد اقدام به تعمیر کنید.

آموزش تعمیر ولوم انتخاب برنامه (سوئیچ کنترل) لباسشویی هات‌پوینت

قطع بودن برق

برق دستگاه، ولوم یا سوئیچ کنترل ماشین لباسشویی های هات پوینت را تغذیه می کند. اگر لباسشویی شما به برق وصل نباشد یا سیم برق آن آسیب ببیند، این قطعه به درستی کار نمی کند.

وقتی برق به سوئیچ کنترل نمی رسد، شما می توانید آن را بچرخانید، اما قادر نخواهید بود دستگاه را روشن کنید.

  1. مطمئن شوید لباسشویی تان به برق وصل است. ممکن است دوشاخه، محکم به پریز متصل نشده باشد؛ از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
  2. گاهی اوقات، پریز مشکل دارد. یک وسیله برقی دیگر را به همان پریزی که لباسشویی را وصل کردید، متصل نمایید تا از سلامت پریز مطمئن شوید.
  3. اگر لباسشویی هات پوینت شما به محافظ متصل است، مطمئن شوید که در حالت روشن قرار گرفته است.
  4. و در آخر، سیم لباسشویی تان را از نظر هرگونه آسیب برسی کنید. از دست زدن به نواحی آسیب دیده سیم، خودداری کنید.

شل بودن ولوم یا سوئیچ کنترل

آموزش تعمیر ولوم انتخاب برنامه (سوئیچ کنترل) لباسشویی هات‌پوینت : گاهی اوقات، استفاده زیاد از لباسشویی می تواند باعث شل شدن ولوم یا سوئیچ کنترل لباسشویی شود. سفت کردن سوئیچ کار سختی نیست؛ به شرطی که شفت پلاستیکی یا فلزی که قسمت دستگیره را به صفحه کنترل وصل می کند، خراب نشده باشد.

برای سفت کردن ولوم، آن را به سمت صفحه کنترل فشار دهید و به صورت همزمان، در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که دیگر نتوانید آن را سفت تر کنید. اگر بعد از چرخاندن یک الی دو دور کامل ولوم تغییری ندیدید، احتمالا شفت شکسته است و کل سوئیچ کنترل یا ولوم باید عوض شود.

آسیب دیدن سیم کشی داخلی

چندین سیم در پشت ولوم وجود دارند که مسئول ارسال سیگنال، به اجزای خاص لباسشویی هستند. پس از انتخاب چرخه شستشو و روشن کردن دستگاه، به کمک این سیم ها دستگاه شروع به کار می کند. اگر یک سیم خیس شود و یا آسیب ببیند، سیگنال های لازم به هر قطعه نمی رسند و احتمالا لباسشویی، برنامه شستشوی انتخابی را اجرا نمی کند.

برای برسی آسیب سیم کشی، می تواند از یک مولتی متر دیجیتال کمک بگیرید. با این حال، پیشنهاد می کنیم از یک تکنسین حرفه ای تعمیر لباسشویی کمک بگیرید تا قادر باشید بدون تعویض کل سوئیچ کنترل، سیم معیوب را شناسایی و تعمیر کند.

نمایندگی تعمیر لباسشویی تعمیراتو24

خرابی قطعات دیگر

در این آموزش تعمیر ولوم انتخاب برنامه (سوئیچ کنترل) لباسشویی هات‌پوینت ، باید اشاره کنیم که خرابی دیگر قطعات هم می توانند سبب این مشکل شوند.

در لباسشویی های هات‌پوینت، اگر دمای آب مناسب نباشد، ممکن است ولوم یا سوئیچ کنترل نتواند برنامه شستشو را اجرا کند.

اهمیتی ندارد که چه دمایی را برای شستشو انتخاب کنید، دستگاه همیشه از آب سرد برای آبکشی لباس ها استفاده می کند. اگر شیر تامین آب سرد لباسشویی خاموش شود و یا شلنگ آن پیچ بخورد، وان لباسشویی پر نشده و نتوان به مراحل بعدی برنامه شستشو رفت. از باز بودن شیر آب سرد لباسشویی تان مطمئن شوید و شیر را در جهت عقربه های ساعت بپیچانید تا باز شود.

صفر تا صد تعویض شیر آب ورودی ماشین لباسشویی درب از جلو

همچنین مطمئن شوید که شلنگ های آبرسانی هم آسیب ندیده اند؛ در لباسشویی های جدیدتر، شلنگ ها در حدود ۵ سال دوام می آورند و بعد از آن، باید آن ها را تعویض کنید.

خرابی برد کنترل

برای تشخیص معیوب بودن برد کنترل کاربری، دکمه های روی صفحه کنترل را فشار دهید. اگر برخی از دکمه ها کار می کنند و برخی دیگر خیر، ممکن است نیاز به تعویض برد کنترل داشته باشید.

شما طبق مقاله زیر، می توانید برد کنترل ماشین لباسشویی تان را تعویض کنید.

آموزش تعویض برد کنترل رابط کاربری ماشین لباسشویی 

انفجار فیوز حرارتی

اگر لباسشویی هات پوینت شما بیش از حد گرم شود، فیوز حرارتی منفجر می شود. با انفجار این قطعه، نه تنها ولوم یا سوئیچ کنترل کار نمی کند، بلکه دستگاه به کلی روشن نمی شود. برای تعیین این که آیا فیوز حرارتی مشکل دارد یا خیر، باید از یک مولتی متر دیجیتال استفاده کنید.

در صورتی بروز مشکل، باید برای تعویض فیوز حرارتی تان اقدام کنید. اگر مشکل اصلی حل نشود، احتمال انفجار فیوز جدید هم وجود دارد.

خرابی ولوم انتخاب برنامه (سوئیچ کنترل) لباسشویی هات‌پوینت

دیگر دلایل احتمالی خرابی سوئیچ کنترل

  • خرابی خود دکمه یا ولوم می تواند انتخاب چرخه شستشو را سخت کند و از اجرای برنامه، جلوگیری نماید.
  • اگر موتور تایمر بسوزد، ولتاژی به موتور تایمر نمی رسد. در این صورت باید موتور تایمرتان را عوض کنید.
  • اگر سوئیچ کنترل شل شود، شما در انتخاب برنامه مورد نظرتان مشکل خواهید داشت.
  • بروز ارورها: گاهی اوقات، بروز ارورها مانع اجرای برنامه انتخابی شما می شود. اگر لباسشویی هات‌پوینت شما با مشکل داده رو به رو شود، با ارور یا کدهای خطا مواجه خواهید بود. برای رفع این مشکل، دستگاه را از برق بکشید و حداقل دو دقیقه آن را در حالت خاموش رها کنید. دوباره دستگاه را به برق متصل نمایید. پس از ۳۰ ثانیه مجددا لباسشویی را روشن نمایید. اگر دوباره با کد خطا رو به رو شدید، باید با تکنسین های حرفه ای در تماس باشید.

 برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه  با متخصصان تعمیراتو۲۴ به شماره های زیر تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پانزده =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری