جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو
۱۹ خرداد ۱۴۰۱

تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو

وقتی یک وسیله جدید را تهیه می کنید، دانستن تنظیمات صحیح آن اهمیت دارد؛ چرا که هم تجربه بهتری را در استفاده از وسیله خواهید داشت و هم از بروز مشکلات جلوگیری خواهید کرد. برای راحتی شما عزیزان، تمام تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو را به زبان ساده شرح داده ایم.

تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو

یکی از بهترین راه های فهمیدن تنظیمات یک وسیله، مراجعه به دفترچه راهنمای آن است. اما اکثر لوازم های خانگی سامسونگ دارای دفترچه های غیر فارسی هستند؛ به همین دلیل اکثر کاربران نمی توانند از آن استفاده کنند.

برای راحتی شما عزیزان، تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو را در پایین شرح داده ایم.

یخچال مدل روسو (Rosso) سامسونگ

یخ زدایی (Thaw)

اگر گزینه ” Thaw” یا همان “یخ زدایی” را انتخاب کنید، در ناحیه انتخاب شده هوای خنک به طور متناوب جریان خواه داشت. شما بسته به وزن و نوع مواد غذایی، می توانید زمان آب شدن را بین ۵ تا ۱۰ ساعت انتخاب کنید. اگر برنامه “Thaw” در حال اجرا است، اقلامی را که نمی خواهید یخ زدایی شوند را به فضای دیگری منتقل کنید.

وقتی که گزینه “Thaw” کار خود را به اتمام رساند، غذا در وضعیت نیمه منجمد خواهد بود و بریدن آن آسان می شود. برای لغو این چرخه، “CoolSelect Zone” را  فشرده و یک عملکرد دیگر را انتخاب کنید.

خنک سازی سریع (Quick Cool)

شما به راحتی می توانید از ویژگی خنک سازی سریع یا “Quick Cool” برای سرد کردن موادی مثل ۱ تا ۳ قوطی نوشابه در حدود یک ساعت استفاده کنید. هنگامی که این فرآیند تمام شود، تمام کشو به طور خودکار به دمای تنظیم شده قبلی، برخواهد گشت.

برای لغو این حالت، دکمه “Quick Cool” را دوباره فشار دهید تا کشو به تنظیمات قبلی برگردانده شود.

خنک کردن “Cool”

وقتی که ویژگی خنک کردن یا ” Cool” را انتخاب کنید، محل انتخاب شده به میزان دمای کلی یخچال خواهد بود. درواقع این کشو همان دمایی را نشان خواهد داد که صفحه نمایش یخچال نشان می دهد.

دکمه روشنایی (Lighting)

با فشار دادن دکمه “Lighting”، چراغ های ال ای دی زیر صفحه نمایش به حالت پیوسته روشن می شود. اگر می خواهید که چراغ فقط در زمانی که از صفحه نمایش استفاده می شود روشن بماند، دوباره دکمه ” Lighting” را فشار دهید.

این کلید کاربردهای دیگری هم دارد. مثلا برای تعویض واحد دما از سانتی گراد به فارنهایت، این کلید را برای ۳ ثانیه باید نگه دارید.

حالت صرفه جویی در انرژی “Energy Saver”

با لمس این دکمه می توانید حالت صرفه جویی در انرژی را روشن و یا خاموش کنید. وقتی که حالت “Energy Saver” روشن باشد، نماد صرفه جویی روشن می شود.

اگر قطرات آب بر روی درهای یخچال نقش بست، این حالت را خاموش کنید.

تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو

فریزر “Freezer”

برای تنظیم دمای فریزر، باید این دکمه را فشار دهید. دمای فریزر را می توان بین -۱۴ ال -۲۳ درجه سانتی گراد تنظیم کرد.

برای کاهش زمان انجماد لازم برای انجماد مواد غذایی در فریزر، این دکمه را برای ۳ ثانیه نگه دارید. از این عملکرد می توانید در زمان هایی که می خواهید سریعا برخی اقلام را منجمد کنید، استفاده کنید.

یخ خاموش (Ice Off)

اگر نمی خواهید یخ ساز یخچال، یخ بیشتری تولید کند، این دکمه را فشار دهید.

برای ریست کردن فیلتر یخچال هم کافیست که این دکمه را برای ۳ ثانیه نگه دارید تا نشانگر عمر فیلتر بازنشانی شود.

یخچال (Fridge)

برای تنظیم دمای یخچال، از این دکمه استفاده کنید. دمای یخچال از ۱ تا ۷ درجه سانتی گراد قابل تنظیم است.

اگر می خواهید اقلام داخل یخچال در زمان سریع تری سرد شوند، این دکمه را برای ۳ ثانیه نگه دارید. این عملکرد در زمان هایی که باید برخی مواد غذایی را سریعا سرد کنید، به کمک شما خواهد آمد.

انتخاب منطقه سرما و قفل کودک (Coolselect Zone)

یکی از تنظیمات مهم یخچال های سامسونگ مدل روسو ، “Coolselect Zone” است. با فشار این دکمه، نوع منطقه سرمای مورد نظرتان را می توانید انتخاب کنید.

اگر ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید، صفحه نمایش و دکمه های پخشگر قفل می شود تا نتوان از آن ها استفاده کرد. پس از نگه داشتن این دکمه، نشان قفل کودک روشن خواهد شد.

نوع یخ (Ice Type)

برای انتخاب نوع یخ دلخواهتان، این دکمه را فشار دهید. می توانید یخ های قالبی یا خرد شده خود را تنها با فشار این دکمه سوییچ کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که ” Ice Type” را فشار می دهید، پخشگر آب را خاموش می کنید.

آب “Water”

برای جاری شدن آب از پخشگر، این دکمه را فشار دهید. توجه کنید که شما نمی توانید به طور همزمان آب و یخ داشته باشید. وقتی که دکمه پخش یخ (Ice Type)  را فشار می دهید، پخشگر آب خاموش خواهد شد.

یخ خاموش (Ice Off)

هنگامی که دکمه “Ice Off” را انتخاب می کنید، نماد یخ خاموش شده و یخ ساز، تولید یخ را متوقف می کند.

چگونه از پخشگر یخچال سامسونگ مدل روسو استفاده کنیم؟

اگر می خواهید از پخشگر خود یخ بردارید، دکمه “Ice Type” را برای انتخاب نوع یخی که می خواهید، فشار دهید. لیوان خود را زیر خروجی یخ قرار بدهید و به اهرم آرام فشار وارد کنید. مطمئن شوید که لیوان با پخشگر در یک راستا باشد تا یخ ها به بیرون نریزد.

اگر می خواهید پخشگر شما آب را پخش کند، دکمه ” Water ” را فشار دهید و لیوان خود را زیر اهرم قرار دهید. سپس به آرامی اهرم را فشار دهید تا آب جریان پیدا کند.

 پخشگر یخچال سامسونگ مدل روسو

نکات راه اندازی اولیه یخچال های روسو سامسونگ

یکی از مهم ترین بخش های تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو ، راه اندازی اولیه آن است. زمانی که یخچال جدید روسو خود را نصب کردید، باید با اجرای مراحل زیر آن را کاملا راه اندازی کنید.

  1. یخچال را در یک محل مناسب و در فاصله قابل قبول از دیوار قرار دهید.
  2. وقتی یخچال را به پریز می زنید، مطمئن شوید که چراغ داخلی یخچال، هنگامی که درها را باز می کنید روشن میشود.
  3. کنترل دما را روی سردترین دما قرار دهید و برای یک ساعت منتظر شوید.
  4. پس از روشن کردن یخچال باید مدتی را منتظر باشید تا دما به نقطه مناسب برسد. پس از رسیدن دمای یخچال به نقطه ایده آل، می توانید مواد غذایی را در آن قرار دهید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + سیزده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری