جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چگونه از حرکت های شدید ماشین لباسشویی جلوگیری کنیم؟
۹ اسفند ۱۴۰۰

چگونه از حرکت های شدید ماشین لباسشویی جلوگیری کنیم؟

اگر ماشین لباسشویی تعادل نداشته باشد، احتمال دارد در طول چرخش به شدت تکان بخورد و باعث ریختن آب روی زمین گردد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا روش های جلوگیری از تکان های شدید ماشین لباسشویی را با هم بیاموزیم.

جلوگیری از حرکت های شدید ماشین لباسشویی

تعادل دستگاه را ماشین لباسشویی را بررسی نمایید!

وسیله شما برای اینکه به صورت درست کار کند باید در سطح متعادل روی پای خود بایستد. یک دستگاه نامتعادل در حین کار می لرزد. سعی کنید دستگاه را از این طرف به طرف دیگر یا جلو و عقب تکان دهید. اگر زیاد تکان می خورد، ممکن است کفپوش یا پای دستگاه شما ناهمواری داشته باشد. برای بررسی تعادل دستگاه از تراز استفاده نمایید. اگر خاموش است، پاهای ماشین لباسشویی  را با دست زدن به زیر ماشین لباسشویی و یافتن مهره های قفلی تنظیم کنید. آنها را شل نمایید و پاها را در جهت عقربه های ساعت یا خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که محکم با زمین تماس پیدا نمایند. همه مهره های قفل را دوباره با دست ببندید.

اطمینان حاصل کنید که بار در ماشین لباسشویی به طور مساوی توزیع شده است.

اگر بار داخل وسیله به طور نابرابر توزیع شود، ماشین لباسشویی شما ممکن است در حین کار لرزش داشته باشد یا تکان بخورد. در این حالت عموماً اقلام جاذب مثل قالیچه و پتو علت هستند. برای جلوگیری از بارهای نامتعادل، وسایل حجیم مانند پتو را با حداقل یک مورد سنگین دیگر مانند یک حوله بزرگ یا پتوی دیگر وارد ماشین لباسشویی کنید.

کثیف بودن فیلتر ماشین لباسشویی

چیزی که در داخل فیلتر پمپ گیر کرده ممکن است باعث لرزش دستگاه شود. این فیلتر برای گرفتن اجسام خارجی مانند دکمه یا سکه و جلوگیری از ورود این اقلام به شلنگ تخلیه نصب میگردد. این قسمت در گوشه سمت راست پایین ماشین لباسشویی شما قرار گرفته است. برای تمیز کردن فیلتر پمپ، درپوش را باز نمایید تا فیلتر نمایان گردد. برخی از مدل های ماشین لباسشویی دارای یک شیلنگ کوچک در پشت درپوش چسبانده شده اند تا آب داخل فیلتر تخلیه گردد. انواعی دیگر فقط با بیرون کشیدن فیلتر آب را تخلیه می کنند. در هر دو مورد، ایده خوبی است که یک کاسه یا چند حوله زیر فیلتر قرار دهید.

حرکت های شدید ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی ناگهان حرکت شدید می کند؟

اگر وسیله شما جدید است، ممکن ترین دلیل حرکت یا تکان دادن، این باشد که پایه های تراز به درستی تنظیم نشده اند. اگر ماشین لباسشویی شما تراز باشد، ممکن است در دستگاه بیش از حد بارگذاری شده باشد و باعث عدم تعادل دستگاه شود. در صورت تراز بودن، واشر ممکن است نیاز به یک عیب یابی ساده داشته باشید تا مشکل را پیدا نمایید.

آیا مشکل جدی است؟

بله. اثر راه رفتن می تواند هم به ماشین و هم به کف آسیب برساند. بعلاوه، اگر ماشین لباسشویی از زیر پیشخوان یا خارج از خط خشک کن خارج شود، آزاردهنده می باشد.

چگونه جلوی حرکت شدید ماشین لباس شویی را بگیریم؟

از تراز بودن وسیله اطمینان حاصل نمایید. اگر متوجه شدید که در حالت کج نشسته است، با پایه های قابل تنظیم ماشین لباسشویی خود بازی کنید. تا زمانی که از جلو به عقب و از چپ به راست تراز گردد.  اما بهترین روش چیست؟ با پیچ کردن پاها تا جایی که ممکن است شروع نمایید، سپس از آنجا عمل کنید. چند لنت ضد لرزش و ضد لغزش را به پایین پاهای دستگاه خود وصل نمایید. آنها لرزش را کم می کنند. کمی چسبندگی را اضافه می کنند و سایش کف شما را کاهش می دهند. هر بار که لباس‌ها را شست و شو می نمایید، برای متعادل کردن بار لباسشویی خود اقدامات احتیاطی انجام دهید. اگر مجبور هستید اقلام بزرگ و کوچک را با هم مخلوط کنید، با شستن تعداد زوج اقلام حجیم، بار را متعادل کنید. به عنوان مثال، دو حوله ساحلی بهتر از یک حوله است.

کناره ها را صاف کنید

گاهی اوقات، وسیله شما می لرزد و مشکل خاصی در میان نیست . هنگام چرخش درام، واشرها تمایل دارند مقدار کمی تکان بخورند، مخصوصاً در چرخش با سرعت بالا. این طبیعی است، اما همچنین می تواند به طور ناخوشایندی تولید صدا کند یا اجسام مجاور را تکان دهد. به همین دلیل، بسیاری از افراد برای کاهش صدا و اثر ارتعاشات وسیله، پد یا لنت را روی دو طرف لباسشویی خود اعمال می نمایند. پدهای ضد لرزش مخصوصی برای لباسشویی و سایر وسایل مشابه طراحی گردیده است که می توان از آنها استفاده کرد. انواع گوناگونی از لنت‌های خاصی وجود دارند که زیر پاها قرار می‌گیرند، به‌عنوان مثال، پدهای ضد راه رفتن گروهی از آن ها هستند. زیرا از تکان خوردن لباسشویی ارتعاشی از جای خود جلوگیری به عمل می آورند.

لنت های مستطیلی شکل

 لنت های مستطیلی شکل را می توان در کناره های ماشین لباسشویی نیز قرار داد. این لنت‌ها، مانند پانل‌های آکوستیک، میزان ارتعاش لباس‌شویی شما را کم می کنند و هر گونه تکانی را که ممکن است به دیگر اشیاء، دیوارها یا وسایل مجاور ایجاد کند، از بین خواهند برد.

تراز ماشین لباسشویی

کمک فنرها را تعویض کنید

در نهایت، آخرین دلیلی که باعث می شود لباسشویی شما تکان بخورد کمک فنرها هستند. هر واشر دارای دو تا چهار کمک فنر است و میزان حرکتی که به مجموعه منتقل می شود را کم می کند. ضربه گیرها به درام اجازه می دهند بدون تکان دادن بقیه واشر بچرخد و تکان بخورد. اگر هیچ چیز دیگری برای حل مشکل واشر تکان دهنده کارساز نیست، کمک فنرهای دستگاه شما ممکن است خراب شده و نیاز به عوض کردن آن ها باشد. اگر کمک فنرهای شما در خارج است، این تعمیر آسان نمی باشد، زیرا شامل بررسی محفظه و عملکرد داخلی ماشین لباسشویی شما می شود. برای راهنمای دقیق کمک فنر یا مشاوره در منزل و تعمیر واشر تکان دهنده خود، با یک متخصص در این زمینه تماس حاصل کنید.

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یازده =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری