جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
دفترچه راهنمای یخچال فریزر سامسونگ مدل روسو ، ساید بای ساید و معمولی
۱۱ دی ۱۴۰۱

دفترچه راهنمای کار با یخچال فریزر ساید ، دوقلو و روسو سامسونگ

خیلی اوقات پیش می آید که در کار با یخچال سامسونگ خود به مشکل می خوریم و تنها راهگشای ما، دفترچه راهنما است. سازنده های لوازم خانگی، دفترچه راهنمای مخصوصی برای هر محصول تهیه می کنند که تمام اطلاعاتی که یک کاربر به آن ها نیاز دارد، در آن نوشته شده است. حال اگر دفترچه راهنمای خود را گم کرده باشید و یا تصادفا بیرون انداخته باشید، اطلاعات ارزشمندی را از دست داده اید. ما در نمایندگی تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در تهران،  دفترچه راهنمای کار با یخچال فریزر ساید ، دوقلو و روسو سامسونگ را برای شما آورده ایم.

در این متن خواهید خواند:

 • دفترچه راهنمای یخچال فریزر سامسونگ مدل روسو ، ساید بای ساید و معمولی
 • دفترچه راهنمای یخچال های HM34 ، HM24 ، RS25 ، Rs51 و RR19WEBB

دانلود دفترچه راهنمای کار با یخچال فریزر ساید ، دوقلو و روسو سامسونگ

توجه داشته باشید از آنجایی که محصولات برند سامسونگ در خارج از ایران ساخته می شوند، دفترچه راهنمای آن ها معمولا به زبان انگلیسی می باشد؛ با این حال ما در این متن آموزش عمومی دفترچه راهنمای کار با یخچال فریزر ساید ، دوقلو و روسو سامسونگ را برای شما به زبان فارسی آورده ایم؛ اگر جواب سوال خود را پیدا نکردید، به سراغ لینک های انتهای مقاله بروید و دفترچه انگلیسی و یا فارسی آن را دانلود نمایید.

اخطارهای کار با یخچال سامسونگ

قبل از هرکاری بسیار مهم است که نکات احتیاطی را رعایت کنید؛ بی توجهی به هشدارها ممکن است سبب آتش سوزی، برق گرفتگی و مرگ شود.

 • هرگز یخچال را در محیط های مرطوب و یا محلی که با آب در تماس باشد، قرار ندهید.
 • اگر عایق بندی قسمت های الکتریکی یخچال فرسوده شوند، خطر برق گرفتگی یا آتش سوزی وجود دارد.
 • هرگز نباید یخچال را در معرض گرما قرار دهید. برای مثال، دستگاه را کنار گاز نگذارید و یا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.
 • یخچال سامسونگ شما تنها باید به یک پریز مجزا از وسایل برقی دیگر متصل شود.
 • هرگز سیم برق یخچال را به پریز شل و فرسوده متصل نکنید. در این صورت خطر شوک الکتریکی و آتش سوزی وجود دارد.
 • هرگز سیم برق را خم نکنید و از قرار دادن اجسام سنگین روی آن خودداری نمایید.
 • هرگز دوشاخه را با دستان خیس به برق وصل نکنید.
 • هرگز اجسام و وسایل برقی دیگر را روی یخچال قرار ندهید. چرا که با باز و بسته شدن درب، احتمال سقوط آن ها وجود دارد.
 • به کودکان اجازه استفاده از یخچال بدون حضور فردی دیگر را ندهید.
 • در داخل یخچال از مواد آتش زا مانند الکل، اتر، تینر، رنگ، بنزین و… نگهداری نکنید؛ در این صورت خطر آتش سوزی و انفجار وجود خواهد داشت.
 • اگر از یخچال صداهای غیر عادی می شنوید و یا بوی سوختگی از موتور یخچال می آید، سریعا دستگاه را از برق بکشید و با تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.
 • در صورت نشتی گاز یخچال، سریعا درب و پنجره ها را باز کنید و با تکنسین تماس بگیرید. این گاز بسیار قابل اشتعال است.
 • در صورتی که سیم برق صدمه دیده و یا فیوز داخل یخچال به مشکل خورده است، باید توسط تکنسین حرفه ای تعمیر شود.
 • هرگزبه تنهایی برای تعمیر و تعویض قطعات داخلی یخچال خود اقدام نکنید. اکیدا توصیه می کنیم از تکنسین های مجرب کمک بگیرید تا از خطر آسیب به دستگاه و سلامت خودتان جلوگیری کنید. برای تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در تهران و کرج با ضمانت ۶ ماهه، می توانید از شماره های زیر استفاده کنید.
نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

نکات استفاده از یخچال فریزرهای سامسونگ

مهم نیست که به دنبال کدام یک از آموزش های دفترچه راهنمای کار با یخچال فریزر ساید ، دوقلو و روسو سامسونگ هستید، این اطلاعات عمومی هستند و بین تمامی مدل یخچال ها مشترک می باشند.

 • برای عملکرد بهتر یخچال، مواد غذایی را در نزدیکی دریچه های تهویه در قسمت انتهایی یخچال قرار ندهید. چراکه اگر دریچه ها مسدود شوند، جریان هوا به خوبی صورت نمی گیرد و با مشکل نوسان دمای یخچال های سامسونگ رو به رو می شوید.
 • قبل از این که مواد غذایی را داخل یخچال قرار دهید، آن ها را بسته بندی کرده و به صورت صحیح داخل دستگاه بگذارید.
 • هرگز ظروف شیشه ای را در فریزر قرار ندهید.
 • اگر منافذ هوای فریزر با مواد غذایی منجمد و یا گرم احاطه شوند، ممکن است یخچال فریزر شما بیش از حد گرم و یا سرد شود.
 • برای کارکرد صحیح یخچال های سامسونگ، باید فشار آب معادل ۱۳۸ تا ۸۶۲ کیلوپاسکال باشد.
 • یخچال تنها باید به منبع آب آشامیدنی متصل باشد.
 • محصولات شوینده و تمیز کننده را مستقیما روی صفحه نمایش یخچال اسپری نکنید. برای تمیز کردن آن فقط از دستمال بدون رطوبت استفاده نمایید.
 • انگشتان دست و سایر اشیاء را داخل سوراخ یخ ساز و آب سردکن نکنید. این کار باعث جراحت فردی و خراب شدن دستگاه می شود.
 • یخچال های سامسونگ دارای سیستم برفک زدایی یا دیفراست خودکار هستند؛ بنابراین نیازی نیست این کار را به صورت دستی انجام دهید.

راهنمای کار با کنترل پنل و دکمه های یخچال فریزر سامسونگ

مهم نیست که از چه مدل یخچال سامسونگی استفاده می کنید؛ دکمه های تمامی محصولات سامسونگ یک عملکرد دارند. ممکن است در یخچال شما این دکمه ها با ترتیب متفاوتی گذاشته شده باشند، اما تمام آن ها یک کار انجام می دهند. در تصویر پایین، نمونه گرافیکی کنترل پنل یخچال سامسونگ روسو گذاشته شده است.

دکمه های کنترل پنل به ترتیب در تصویر بالا شماره گذاری شده اند. در پایین می توانید ببینید هر دکمه چه عملکردی دارد.

۱- Freezer / power Freez (3 sec) یخچال سامسونگ

یا فریزر/ یخ زدن سریع/ ۳ ثانیه: این دکمه دو منظوره است؛ هم می تواند تنظیمات دمایی را تعییر دهد و هم قادر است ویژگی یخ زدن پرقدرت را روشن یا خاموش کند.

برای تنظیم دمای فریزر، دکمه “Freezer” را لمس کنید. شما می توانید دما را بین ۵ درجه فارنهایت (-۱۵ درجه سانتی گراد) و -۸ درجه فارنهایت (-۲۳ درجه سانتی گراد) تنظیم نمایید. برای رفع تمامی سوالات خود، پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ را بخوانید.

برای روشن یا خاموش کردن Power Freez یا یخ زدن پر قدرت، کافیست این دکمه را ۳ ثانیه نگه دارید. با این ویژگی شما می توانید محصولات را در فریز خیلی سریع تر با درجه انجماد برسانید. این امر در زمانی که نیاز دارید اقلامی را که سریع فاسد می شوند را منجمد کنید، بسیار مفید خواهد بود. فراموش نکنید زمانی که آن را لازم ندارید، این عملکرد را مجددا با ۳ ثانیه نگه داشتن آن خاموش کنید. این کار باعث افزایش مصرف برق شما خواهد شد.

۲- Door Alarm (آلارم درب) یخچال سامسونگ

شما می توانید آلارم را برای یادآور تنظیم کنید. اگر درب را بیش از ۲ دقیقه باز بگذارید، آلارم به صدا در می آید و نشانگر آن چشمک می زند.

آلارم به صورت خودکار توسط کارخانه فعال می شود. برای غیر فعال سازی آلارم یخچال فریزرهای سامسونگ ، باید Door Alarm را فشار دهید. برای فعال سازی نیز باید همین دکمه را دوبار فشار دهید.

۳- Control Lock (3 sec) قفل کنترل یا کودک یخچال سامسونگ

یکی از بخش هایی که خیلی ها در دفترچه راهنمای کار با یخچال فریزر ساید ، دوقلو و یا روسو سامسونگ شان به دنبال آن هستند، قفل کودک است. به کمک این ویژگی، کنترل های روی نمایشگر غیر فعال می شوند و آب سردکن و یخ ساز نیز کار نمی کنند؛ حتی اگر پدال را فشار دهید.

برای غیر فعال سازی این قابلیت، کافیست مجددا ۳ ثانیه دکمه را فشار داده و نگه دارید.

شاید علاقه مند باشید: تنظیمات یخچال سامسونگ مدل روسو

۴-(۳ sec) Fridge / Power Cool

Fridge / Power Cool یا یخچال/ سرد کردن پرقدرت، دکمه ای دو منظوره در یخچال سامسونگ شما است. این دکمه هم می توانید دمای یخچال را برای شما تنظیم کند و هم ویژگی سرمایش پرقدرت را فعال یا غیر فعال نمایید.

برای تنظیم دمای یخچال، دکمه Fridge (یخچال) را فشار دهید. شما می توانید دما را بین ۴۴ درجه فارنهایت (۷ درجه سانتی گراد) و ۳۴ درجه فارنهایت (۱ درجه سانتی گراد) تنظیم کنید.

زمانی که نیاز دارید سریعا اقلام داخل یخچال را سرد کنید، کافیست همین دکمه را برای ۳ ثانیه نگه دارید. این عملکرد در زمانی که لازم است مواد غذایی را که زود فاسد می شوند را سریعا سرد کنید، بسیار مفید خواهد بود. همچنین در زمان هایی که دمای یخچال در اثر اتفاقی مثل باز ماندن طولانی درب بالا برود، این ویژگی باعث سرمایش سریع خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شش =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری