جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
دلایل عمده خرابی وسایل برقی خانه چیست؟
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

دلایل عمده خرابی وسایل برقی خانه چیست؟

امروزه همه ما به شدت به وسایل برقی خود وابسته هستیم. آنها بهره وری و راحتی را به زندگی ما اضافه می نمایند. و وقتی یکی از آنها درست کار نمی کند، به سختی می توانیم آن را مدیریت کنیم. با زندگی پرمشغله خود، ما متمایل هستیم که لوازم خود را بدیهی بدانیم و فقط زمانی که خراب می شوند به آنها توجه می نماییم. تعمیرات پس از یک خرابی قابل توجه دستگاه می تواند هزینه ی زیادی را در بر بگیرند. بسیاری از اوقات می توان به طور کامل از آنها جلوگیری نمود. انجام تعمیر و نگهداری منظم لوازم خانگی شما امری حیاتی می باشد. در اینجا چند دلیل اساسی وجود دارد که چرا باید وسایل برقی خود را به طور مداوم با یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی حرفه ای سرویس کنید.

دلایل عمده خرابی وسایل برقی خانه چیست؟

تغییرات ولتاژ و خرابی وسایل برقی

اگر ولتاژ خیلی پایین باشد، آمپر افزایش می‌یابد که ممکن است منجر به ذوب شدن قطعات یا اختلال در عملکرد وسایل برقی شود. اگر ولتاژ بیش از حد زیاد باشد، این باعث می‌شود که دستگاه‌ها خیلی سریع و خیلی زیاد کار کنند که عمر مفید آن‌ها را کوتاه می‌کند.

چرا وسایل برقی من در حال سوختن هستند؟

در دستگاه هایی مانند برخی از موتورهای الکتریکی کموتاسیون، افت ولتاژ باعث کاهش EMF پشتی می گردد. این می تواند جریان کشیده شده توسط موتور را افزایش دهد و گرمای بیشتری ایجاد کند. مدارهای الکتریکی با منبع جریان مستقیم تنظیم نشده به تغذیه ولتاژ پایین به تمام وسایل متصل ادامه می دهند و همچنین احتمال فرسودگی را بالا می برند.

دلایل عمده خرابی وسایل برقی خانه

نوسانات مکرر برق و خرابی وسایل برقی

تعدادی از عوامل وجود دارند که می تواند باعث افزایش مشکلات وسایل برقی در خانه شوند. مثل رعد و برق، لوازم خانگی معیوب، آسیب به خطوط برق در فضای باز و سیم کشی برق بد در خانه که می توان به چند مورد اشاره کرد. اگرچه یک نوسان برق فقط یک یا دو ثانیه طول می کشد، اما نوسانات مکرر می تواند باعث آسیب به انواع قطعات الکتریکی متصل به خانه شما گردند، به خصوص لوازم خانگی بزرگتر مانند یخچال، کامپیوتر و واحدهای تهویه مطبوع.

سوئیچ های روشنایی ناکارآمد

 سوئیچ هایی که به درستی عمل نمی کنند معمولاً می توانند به محصولات غیر استاندارد یا عملکرد ضعیف نسبت داده شوند. مشکلات سوئیچ ممکن است نتیجه یک سوئیچ تازه نصب شده در جای دیگری از خانه یا حتی وسایلی باشد که حذف شده اند. بیشتر اوقات نتیجه خطا در پریز، مدار یا سیم کشی می باشد.

افت برق

مانند نوسانات برق، افت در منبع برق خانه شما می تواند نتیجه دستگاه های معیوب متصل به شبکه برق شما یا دستگاه هایی باشد که با مواد غیر استاندارد ساخته شده اند. این دستگاه‌ها احتمالاً هنگام روشن شدن، برق را از سایر وسایل الکترونیکی دریافت می کنند.

کلیدهای مدار قطع شده

 مایکروویوها و سشوارها و سایر دستگاه‌های با وات بالا می‌توانند به راحتی مدارشکن‌ها را خاموش نمایند، به خصوص اگر چندین مورد پرمصرف در یک مدار استفاده شوند. هنگامی که قطع کننده مدار شما خاموش می شود، به آنچه در آن زمان استفاده می کنید نگاهی بیندازید و اقداماتی را برای کاهش آن در آینده انجام دهید.

از دست دادن عایق

خراب شدن وسایل برقی عامل این عیب الکتریکی است که کاملاً رایج است. در این مورد این مواد، عایق جریان هستند که دیگر آنطور که باید از تاسیسات الکتریکی محافظت نمی نمایند. علت فرسودگی یا عدم نگهداری است و اغلب ممکن است در وسایل قدیمی اتفاق بیفتد. نشانه آن جرقه معروفی است که می تواند هنگام دست زدن به دوشاخه یا یک وسیله برقی ایجاد شود.

مدار کوتاه

 این یک افزایش شدید و غیرمنتظره در شدت جریان الکتریکی است که می تواند باعث آتش سوزی شود یا نصب را تحت تأثیر قرار دهد. این مسئله می تواند ناشی از طوفان الکتریکی، سیم کشی آسیب دیده یا گرم شدن بیش از حد در یک پریز باشد. اگر که چندین چیز به برق وصل شده باشند.

چه چیزی باعث می شود برق، وسایل برقی را بسوزاند؟

برق‌کار کلیف بلکمن، از DCB Auto Electrical، توضیح داد که وقتی برق قطع می‌شود و برق دوباره روشن می‌شود، وسایل برقی که به برق متصل می‌شوند جریان زیادی پیدا می‌کنند. ولتاژ راه اندازی افزایش پیدا می کند. این شاخه ها اجازه عبور جریان اضافی را نمی دهند و فقط تا ۲۴۰ ولت از آن عبور می کنند.

خرابی وسایل برقی

وسایل برقی جدید

لوازم جدید به احتمال زیاد دارای آخرین ویژگی های ایمنی هستند. اگر یک دستگاه دست دوم می خرید، مطمئن شوید که تست ایمنی آن انجام شده است. بررسی کنید که همه ویژگی های ایمنی کار می کنند و شکسته و یا سیم های آسیب دیده بررسی کنید. ابتدا همه وسایل برقی را خاموش کرده و از برق بکشید. آنها را با یک پارچه خشک تمیز کنید. برای جلوگیری از بارگذاری بیش از حد مدار، تعداد وسایلی را که به یک پریز وصل می کنید، متعادل باشد.

انفجار فیوز و وسایل برقی

اگر دستگاهی به طور مکرر فیوز را منفجر کرد، قطع کننده مدار را خاموش کرد یا به شما شوک وارد کرد، فوراً آن را جدا کنید. تعمیر آن را به یک کارگر برق مجاز بسپارید یا آن را تعویض کنید. همیشه دستگاه خود را توسط یک فرد واجد شرایط تعمیر کنید. پس از اتمام کار، گواهی ایمنی الکتریکی را بخواهید. این نشان می دهد که دستگاه مطابق با استانداردهای ایمنی تعمیر شده است. استفاده از لوازم خانگی ایمن است، مشروط بر اینکه کاربر تجربه مناسبی داشته باشد. بر کودکان و دیگران نظارت کنید تا زمانی که از نحوه استفاده صحیح از دستگاه آگاه شوند.

سیلندر های آب گرم

سیلندرهای آب گرم باید روی دمای مناسب تنظیم شوند. اگر بچه‌های کوچکی در خانه هستند، توصیه می‌کنیم که یک شیر حرارتی را روی سیلندر آب گرم خود نصب کنید و از آن برای کاهش دما استفاده کنید تا از سوختن آنها مطمئن شوید. در صورت لزوم از تامین کننده انرژی محلی خود یا یک لوله کش دارای مجوز در مورد نحوه تنظیم آن راهنمایی بخواهید. همیشه مطمئن شوید که ترموستات و پوشش های المنت در جای خود قرار دارند تا از برق گرفتگی جلوگیری شود. از سایر مقالات مرتبط که در سایت موجود هستند نیز بازدید کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یازده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری