جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی (تمامی برندها)
۱۰ مرداد ۱۴۰۱

راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی (تمامی برندها)

اگر درب لباسشویی شما به درستی بسته و یا قفل نمی شود، معمولا مشکل از قفل درب و یا مکانیزم آزاد کردن در است. در صورتی که قفل درب خراب شده باشد، تعویض آن با یک قطعه جدید می تواند منجر به اصلاح عملکرد درب شود. اگر شما هم با این مشکل رو به رو هستید، پیشنهاد می کنیم در راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی ، همراه ما باشید. این آموزش برای تمامی ماشین لباسشویی های درب از جلو، با هر برند و مدلی قابل استفاده است.

راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی (تمامی برندها)

راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی (تمامی برندها)

قفل درب، هر چند کوچک است، اما نقش مهمی برعهده دارد. در صورتی که قفل درب خراب باشد، ممکن است لباسشویی بسته بودن درب را تشخیص ندهد و از شروع چرخه شستشو جلوگیری کند. حتی گاهی اوقات، ممکن است در پایان شستشو، درب گیر کند و شما نتوانید به لباس های تمیز خود دسترسی داشته باشید.

قبل از این که آموزش را شروع کنیم، پیشنهاد می کنیم که مقاله زیر را مطالعه کنید تا از قطعی بودن عیب قفل درب، مطمئن شوید.

چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

اگر با خواندن مقاله بالا، باز هم نتوانستید مشکل را حل کنید، به این مورد نیز توجه داشته باشید: اگر درب به آرامی حرکت می کند و یا به کلی تکان نمی خورد، ممکن است مشکل از لولای درها باشد، نه قفل.

حال که از خرابی قفل مطمئن شدیم، سراغ راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی می رویم. ابزارهای مورد نیازتان در پایین آورده شده است؛ مراحل گفته شده را به دقت و به ترتیب، انجام دهید.

آنچه که به آن نیاز خواهید داشت:

 • قفل درب لباسشویی
 • پیچ گوشتی

مرحله ۱ راهنمای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی ، ایمنی

 1. لباسشویی را از برق بکشید: کابل برق لباسشویی را از برق بکشید. در حین تعویض قفل درب ماشین لباسشویی ، خطر برق گرفتگی شما را تهدید می کند؛ بنابراین باید در طول فرآیند تعمیر، ایمن بمانید.
 2. به خودتان فضا بدهید: لباسشویی را بچرخانید و یا از دیوار دور کنید تا جایی برای ایستادن پشت آن و کارکردن داشته باشید. مراقب اتصالات و شیرهای ورودی آب باشید.
راهنمای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

صفر تا صد تعویض شیر آب ورودی ماشین لباسشویی درب از جلو

مرحله ۲٫ پنل بالایی لباسشویی را بردارید.

 1. پیچ های براکت پنل را بردارید: دو براکت پشت ماشین لباسشویی را پیدا کنید. این براکت ها، پنل را با پیچ به دستگاه متصل می کنند. پیچ ها و براکت ها را با کمک پیچ گوشتی جدا کنید و کنار بگذارید.
 2. پانل را به سمت عقب بکشید: پشت لباسشویی بایستید و پانل را به سمت خودتان بکشید. باید در اینجا حس کنید که پانل در حال سر خوردن است.
 3. پانل را بلند کنید و کنار بگذارید: حالا می توانید پانل را به کلی جدا کرده و کنار بگذارید.

چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

مرحله ۳٫ قفل درب را جدا کنید.

 1. قفل درب را به صورت دستی باز کنید: اگر قفل درب گیر کرده باشد، شما اکنون این امکان را دارید که بتوانید به قفل سفیدی که آن را بسته نگه می دارد، دسترسی داشته باشید.
 2. درب ماشین لباسشویی را باز کنید: پس از باز شدن قفل، درب لباسشویی را بکشید تا باز شود.
 3. پیچ های قفل درب را دربیاورید: در مقابل واشر بایستید؛ حال باید قفل و پیچ های آن را ببینید. دو پیچی که در بالا و پایین می بینید را با پیچ گوشتی باز کنید و کنار بگذارید.
 4. جدا سازی قفل و کانکتور: حال که پیچ ها را باز کردید، باید قفل را در بیاورید. این کار را به راحتی با بردن دستتان از بالای پانل به سمت قفل، امکان پذیر است.

مرحله ۴٫ قفل درب جدید را نصب کنید.

 1. قفل جدید را جای گذاری کنید: حال که قفل قدیمی و خراب تان را درآوردید، باید قطعه جدیدی را که تهیه کردید را جای گذاری کنید.
 2. اتصالات قفل را متصل کنید: پیچ هایی که جلوتر باز کردید را دوباره به کمک پیچ گوشتی متصل کنید تا قفل محکم شود.
تعویض قفل درب لباسشویی

مرحله ۵٫ وصل کردن مجدد پانل

 1. پانل را به جای خود بر گردانید: حال که کارمان با تعویض قفل درب ماشین لباسشویی تمام شد، باید پانل را دوباره متصل کنیم. برای این کار، پانل را روی دستگاه بگذارید و به سمت جلو بکشید تا دقیقا در جای خود قرار بگیرد.
 2. پیچ های پانل را وصل کنید: پیچ های پانل را که باز کرده بودید، به کمک پیچ گوشتی ببندید.

مرحله ۶٫ قفل جدید را تست کنید.

حال که تا بدینجا طبق راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی (تمامی برندها) ما پیش رفتید، به مرحله آخر رسیدیم. در این مرحله، باید قفل درب لباسشویی تان را تست کنید.

 1. ابتدا لباسشویی تان را به برق وصل کنید و در جای خودش بگذارید.
 2. سپس درب را باز و بسته کنید تا ببینید آیا به درستی قفل و باز می شود یا خیر.

در صورتی که تعویض قفل درب موفقیت آمیز بود، تبریک می گوییم، شما به تنهایی موفق شدید! در غیر این صورت، احتمالا مشکل جدی تر از آن است که شما بتوانید به تنهایی آن را حل کنید.

پیشنهاد ما این است که با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران تماس بگیرید تا از خدمات باکیفیت و ضمانت ۶ ماهه، برخوردار شوید.

شعبه شمال : ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱
شعبه جنوب : ۰۲۱۶۶۰۰۰۷۸۷
شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۲۱۵۳۲۵ 

قیمت قفل درب لباسشویی چقدر است؟

برای تعویض قفل درب، نیاز به میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یا همان قفل درب لباسشویی خواهید داشت.

قیمت قفل درب لباسشویی، بسته به مدل آن متفاوت است. قفل های درب امروزی، ویژگی های زیادی دارند که بر قیمت آن ها تاثیر می گذارد. برای مثال برخی مدل قفل های درب آلمانی، قیمت بالاتری نسبت به بقیه قفل ها دارند. با این حال، نیازی نیست نگران باشید، اکثر قفل های استاندارد، قیمت چندان بالایی ندارند.

میانگین قیمت قفل های درب لباسشویی فروشگاه ما، بین ۵۵۰ الی ۸۵۰ هزار تومان می باشد.

شما به سادگی تماس با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸  و یا آیکون واتس اپ گوشه تصویر، می توانید از قیمت قفل درب لباسشویی تان با خبر شده و قطعه اورجینال را درب منزل تان دریافت کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سیزده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری