02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

شرکت بوش مجموعه ای از ارور ها و کد های برای تولید ماشین ظرفشویی مشخص کرده است که بیانگر خراب بودن هر یک از قطعات دستگاه است. این خطاها احتمال وجود مشکل در قطعات یا آخرین وضعیت دستگاه را در صفحه نمایشگر هشدار می دهند. هنگام استفاده مجدد از ماشین ظرفشویی باید حتماً، خطای ظاهر شده برطرف شود تا دستگاه عملکرد شستشوی خود را به درستی انجام دهد. پس در صورت هرگونه ارور و کد خطای باید سریعاً برای رفع آن و تعویض قطعات خراب شده اقدام کنید. ما در این مقاله می خواهیم علت روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش را توضیح دهیم و دلایل آن را بیان کنیم پس همراه ما باشید.

 

ارور روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش

یکی از ارور هایی که مردم با آن مواجه هستند این است که خیلی از مواقع روی صفحه نمایشگر ظرفشویی علامت شیر آب نمایش داده می شود. این علامت شیر آب به صورت یک علامت قرمز است که باعث می شود، دستگاه دچار اختلال شود. این ارور به این معنا است که وقتی اختلالی در سیستم های خروجی و ورودی آب اتفاق می افتد، علامت شیر آب بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان می شود. معمولاً برای اکثر خطا های ماشین ظرفشویی بوش علامت شیر آب ظاهر می شود، مگر اینکه خطای برد دستگاه باشد.
خطاهای مربوط به عدم تخلیه آب، عدم ورود آب و عدم گردش آب در داخل دستگاه، علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش، می تواند مربوط به ارور های خرابی موتور دستگاه باشد. برای برطرف کردن این خطا ها و خاموش کردن علامت شیر آب از روی صفحه نمایشگر ابتدا باید مشکل اصلی دستگاه رفع شود.

معمولاً در باورهای غلط این اتفاق افتاده است که با ریست کردن دستگاه ارورها برطرف می‌شوند، اما این باور کاملاً اشتباه می باشد؛ به دلیل اینکه این علامت شیر آب، هشداری برای آسیب های قطعات دستگاه می باشد.

زمانی که ارور e15 نمایش داده می شود، یعنی سیستم نشتی آب دستگاه فعال است و روی دستگاه علامت شیر آب نمایان خواهد شد. شما می‌توانید برای دانستن علت خطا در صفحه نمایشگر و جهت عیب یابی آن ها، مقاله لیست کامل ارور و خطاهای ظرفشویی بوش مدل sms که به صورت کامل تمام ارور ها را توضیح داده ایم خطاها را برطرف کنید.

روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش

دلایل روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش

بسته بودن شیر آب ماشین ظرفشویی

معمولاً گاهی ضعیف شدن فشار آب نیز می تواند، سبب ایجاد روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش شود. در واقع بعد از روشن کردن دستگاه باید در مدت ۳۰ ثانیه ماشین ظرفشویی پر از آب شود. اگر لوله های تامین کننده آب دستگاه نتوانند با فشار مشخصی حجم مورد نیاز از آب گاه را فراهم کنند، ماشین‌ظرفشویی نمی‌تواند به خوبی کار کند. در صورت خراب شدن این قطعه یا انسداد آن توسط ذرات ریز غذا، مانع از ورود آب به ماشین ظرفشویی شده و دستگاه کار نخواهد کرد. سوئیچ شناور از جنس پلاستیک می باشد و شبیه لوله است که با باز کردن پنل دستگاه می توانید آن را تعویض کنید.

گرفتگی فیلتر شلنگ ورودی آب ماشین ظرفشویی

در بیشتر ماشین ظرفشویی های بوش، در انتهای شیلنگ ورودی آب، یک فیلتر کوچک وجود دارد. این فیلتر کوچک برای جلوگیری از ورود رسوبات و ذرات غذا در درون ماشین ظرفشویی بوش تعبیه شده است. معمولاً این فیلتر به مرور زمان و استفاده مکرر از دستگاه با ذرات غذا و رسوب مسدود می شود.

در صورتی که علامت شیر آب در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی روشن شود، ممکن است مشکل از این قسمت باشد. بهتر است فیلتر دستگاه را بیرون آورده و با مسواک و آب تمیز کاملاً بشویید و رسوبات و ذرات غذا را پاک کنید. همچنین باید شیلنگ ورودی آب را بررسی کرده و فیلتر را در دستگاه قرار دهید.

روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش

تاخوردگی شلنگ ورودی آب ماشین ظرفشویی

ممکن است گاهی به علت ایجاد مشکل در شیلنگ شیر ورودی ماشین ظرفشویی بوش، این علامت روشن می شود. بهتر است که شیلنگ ورودی آب را در زیر سینک بررسی کنید تا اگر مشکل نشتی وجود داشته باشد آن را برطرف نمایید. همچنین بسته بودن شیر ورودی شیلنگ نیز می تواند باعث بروز این مشکل باشد.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
 
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر ماشین ظرفشویی بوش نمایید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =

مطالب مرتبط