جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور H ماشین ظرفشویی بوش
۱۰ مهر ۱۴۰۲

روش رفع ارور h در ماشین ظرفشویی بوش 🔧

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرف‌شویی بوش بسیار متنوع هستند و ممکن است در مدل‌های مختلف متفاوت ظاهر شوند. یافتن علت خطای ماشین ظرف‌شویی بوش به شما کمک می‌کند تا فرایند تعمیر ماشین ظرف‌شویی بوش را شروع کنید و توضیح مشکل با متخصص راحت‌تر خواهد بود، بنابراین تعمیرات می‌تواند به‌سرعت و بدون نیاز به تعمیر انجام شود. در این مقاله از سایت تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو۲۴ قصد داریم یکی از خطاهای ظرف‌شویی به نام کد خطای H ماشین ظرفشویی بوش و نحوه برطرف‌کردن آن را مورد بحث‌وبررسی قرار دهیم.

علت ارور H ظرفشویی بوش

علت ارور H در ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

علت ارور یا کد خطای H در ماشین ظرفشویی بوش مشکل گرم نشدن آب است. زمانی که آب به دلایلی چون خرابی المنت گرمایشی یا کم بودن فشار آب گرم نشود، با این ارور رو به رو خواهید شد.

 ارورهای ماشین ظرف‌شویی بوش نشان‌دهنده مشکل یا نقص فنی در دستگاه است و هشدار می‌دهد که برای رفع مشکل باید اقدام فوری انجام شود. اگر معنی هر کد خطا را می‌دانید، می‌توانید در صورت بروز مشکل، اقدام مناسبی انجام دهید. خطاهای ماشین ظرف‌شویی بوش برای اکثر مدل‌ها متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، برخی از مدل‌های ماشین ظرف‌شویی بوش ممکن است خطاهای H را نشان دهند. ایجاد ارور h در ماشین ظرف‌شویی بوش نشان می‌دهد که آب دستگاه گرم نمی‌شود. این خطا نشان‌دهنده سرد بودن آب است و علت آن خرابی المنت گرمایشی یا آب گرم است.

توصیه می‌شود برای عیب‌یابی ارور h ماشین ظرف‌شویی بوش از راهنمایی یک تعمیرگاه مجرب استفاده کنید. برای بررسی دستگاه در این حالت باید جزء دستگاه را مشخص کرده و بخاری آن را بررسی کنید. پس از بررسی المنت حرارتی، هیتر و سیم‌کشی‌ها در صورت قابل‌تعمیر بودن آن را تعمیر و در غیر این صورت تعویض نمایید. در برخی مدل‌های دیگر علامت یا خطای K برابر با خطای H است.

توجه

علت ارور H در ماشین ظرفشویی بوش هرچه که باشد، لازم است تا این ارور به طور تخصصی عیب‌یابی و پس از آن، قطعاتی که با نداشتن عملکرد صحیح خود موجب ایجاد این ارور شده‌اند، تعمیر شوند. در چنین شرایطی چنانچه از تخصص کافی برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش بهره­مند نیستید، می­توانید از خدمات نمایندگی نعمیر ظرفشویی بوش بهره بگیرید. متخصصین مجموعه ما در شمال، جنوب، غرب و شرق تهران خدمات پس از فروش بوش شامل تعمیر، تعویض و سرویس لوازم‌خانگی بوش را ارائه می‌دهند.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24
شماره تلفن نمایندگی بوش در تهران

بررسی ارور H و K در ماشین ظرفشویی بوش

 کد خطای ماشین ظرف‌شویی بوش H به معنی گرم‌نشدن آب و کد خطای K به معنی خرابی سنسور گرمایش یا هیت پمپ ظرفشویی بوش است. ماشین ظرف‌شویی بوش از سیستم گرمایشی برای گرم‌کردن آب استفاده می‌کند و دارای سنسور گرمایش است که دمای آب را کنترل می‌کند و از گرم‌شدن بیش از حد آب جلوگیری می‌کند.

 علت ارور h ماشین ظرفشویی بوش معمولاً ناشی از مشکلات زیر است:

۱- خراب شدن المنت مربوط به گرمایش

المنت حرارتی ماشین ظرف‌شویی بوش ممکن است آسیب‌دیده باشد و دیگر نتواند آب را به‌درستی گرم کند. در این مورد، شما نیاز به تعمیر یا تعویض المنت گرمایشی دارید.

المنت گرمایشی ظرفشویی بوش

۲- خراب شدن سنسور گرمایشی

سنسور گرمایش نیز ممکن است آسیب ببیند، به‌طوری‌که دمای آب به‌درستی کنترل نمی‌شود. در این صورت باید سنسور گرمایش را تعمیر یا تعویض کنید.

۳- نقص در مدار الکترونیکی

نقص در مدار الکترونیکی دستگاه می‌تواند باعث خطای H یا K شود. در این صورت باید دستگاه را بررسی کنید و در صورت نیاز قطعات آسیب‌دیده را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین می‌توانید از خدمات پس از فروش بوش بهره مند شوید.

رفع ارور ماشین ظرفشویی بوش با ریست کردن

 معمولاً برای عیب‌یابی ماشین ظرفشویی بوش، باید قطعه معیوب را شناسایی و تعمیر کنید. اما یکی از روش‌های رایجی که در مرحله اول برای رفع علت ارور h ماشین ظرفشویی بوش و خطاهای دیگر انجام می‌شود، ریست‌کردن ماشین ظرفشویی بوش است. خوشبختانه اخیراً لوازم برقی مجهز به سیستم عیب‌یاب خودکار هستند و دیگر لازم نیست برای هر عیب جزئی به تعمیرکار مراجعه کنید. در بسیاری از مواقع که خرابی سیستم رخ می‌دهد همیشه از این روش استفاده می‌شود و برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی و وسایل برقی مدنظر قرار می‌گیرد.

 بسته به مدل و نوع ماشین ظرفشویی بوش که استفاده می‌کنید، علاوه بر تفاوت در برنامه‌های بوش، روش بازیابی و ریست‌کردن ماشین ظرفشویی بوش ممکن است متفاوت باشد.

کد خطای H ظرفشویی بوش

نظر تکنسین‌های تعمیراتو۲۴ در خصوص نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش

پنل ماشین ظرفشویی ممکن است یک دکمه تنظیم مجدد خاص داشته باشد، یا ممکن است لازم باشد چندین دکمه را هم‌زمان فشار دهید تا دستگاه تنظیم مجدد شود. یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی بوش، استفاده از دکمه ریست است. برای این کار باید به دنبال دکمه ریست روی پنل خودرو بگردید. هنگامی که این دکمه را پیدا کردید، آن را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا دستگاه تنظیم مجدد شود و اکثر مشکلات و خطاها برطرف شوند.

در صورتی که مشکل برقرار بود، ریشه مشکل در خطای سیستم نیست و قطعه ای مشکل پیدا کرده است؛ پیشنهاد می‌کنیم در این مواقع با تکنسین‌های حرفه‌ای تماس حاصل کنید.

 چگونه از اشتباهات ماشین ظرف‌شویی بوش جلوگیری کنیم؟

 ماشین ظرف‌شویی نیز مانند سایر وسایل برقی پس از چند سال استفاده به‌آرامی فرسوده می‌شود. بااین‌حال، مشکلات دستگاه با خطاهای ماشین ظرف‌شویی بوش، دسترسی به اطلاعات کاربر را برای رفع خطا فراهم می‌کنند. کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش عمر دستگاه خود و جلوگیری از وقوع اولیه خطاهای شست‌و‌شو و انجام دهید. با انجام موارد زیر از آسیب رساندن به دستگاه خود تا حد زیادی جلوگیری کنید:

  1. اگر هنوز ماشین ظرف‌شویی نخریده‌اید، توصیه می‌کنیم مدلی را با کمترین مصرف برق انتخاب کنید. زیرا با روشن‌شدن برق، نوسان برق ساختمان شما را افزایش نمی‌دهد.
  2. استفاده از شوینده‌های اصلی و مرغوب می‌تواند تأثیر خوبی در نظافت ظروف داشته باشد و طول عمر قطعات داخلی را افزایش دهد.
  3. برای جلوگیری از ایجاد رسوب در داخل دستگاه، از نمک ظرف‌شویی برای حذف آب اضافی استفاده کنید.
  4. جرم‌گیری ظروف با استفاده از مواد مخصوص ظرف‌شویی یکی از مهم‌ترین الزامات است که باید هر ۶ ماه یکبار انجام شود. انجام این کار عمر شیر برقی، پمپ تخلیه، آب‌پاش‌ها و سنسورها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.
  5. با تعویض فیلتر خروجی آب ماهیانه یکبار ظروف تمیز و خوشبو خواهید داشت؛ زیرا فیلتر دستگاه محل بسیار مناسبی برای تجمع چربی، ضایعات و اجسام جامد است و در روند پاک‌سازی کثیفی‌ها تأثیر بسزایی دارد.

تعمیر یخچال بوش در تهران

کلام پایانی

در این مطلب از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی کامل علت ارور h ماشین ظرفشویی بوش پرداخته و دراین‌خصوص نکاتی را شرح دادیم. همواره توجه داشته باشید  وجود نقص در مدار الکترونیکی دستگاه ظرفشویی و یا خرابی سنسور و المنت گرمایشی دستگاه می تواند موجب علت نمایش این ارور باشد. درهرحالتی بهتر است برای رفع این ارور و بهبود عملکرد دستگاه ظرفشویی هرچه سریع تر به یک مرکز تعمیر ظرفشویی بوش معتبر مراجعه کنید.

در چنین شرایطی شرکت تعمیر لوازم‌خانگی بوش تعمیراتو ۲۴ همراه شما بوده و با تماس (۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸) می‌توانید بسیار سریع فرم درخواست تعمیر ظرفشویی بوش در منزل را پرکرده تا تکنسین‌های مجموعه ما به محل شما اعزام شوند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری