جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
روش های عیب یابی لباسشویی پاکشوما
۹ تیر ۱۴۰۱

روش های عیب یابی لباسشویی پاکشوما

پاکشوما یکی از برندهای محبوب لوازم خانگی در کشورمان است. ماشین لباسشویی های این برند که ساخت ایران هم هستند، در خیلی از خانه ها حضور دارند. لباسشویی های پاکشوما، مقاومت بالایی دارند و به ندرت خراب می شوند؛ با این حال تحت تاثیر برخی عوامل، ممکن است با مشکل مواجه شوند. در ادامه با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا روش های عیب یابی و تعمیر لباسشویی پاکشوما را برسی کنیم.

روش های عیب یابی لباسشویی پاکشوما

ماشین لباسشویی های مدرن پاکشوما، به سیستم عیب یابی خودکار مجهز هستند؛ در نتیجه نقایص را تشخیص می دهند و به آن ها عکس العمل های لازم را نشان می دهند.

لباسشویی های جدید، با نشان دادن ارورها بر صفحه نمایش، وجود مشکل را نشان می دهند؛ اما یک سری مشکلات لباسشویی های پاکشوما، به صورت عمومی نشانه های یکسانی دارند.

در ادامه روش های عیب یابی لباسشویی پاکشوما را آورده ایم. در هر بخش، به یکی از این مشکلات پرداخته شده و راه های رفع آن نیز ذکر شده است.

برند ایرانی پاکشوما

صداهای نا معمول لباسشویی های پاکشوما

خیلی وقت ها، لباسشویی ها صداهای غیر معمولی را از خود بروز می دهند. هر یک از این صداها، با توجه به نوع آن، می تواند نشانه یک مشکل باشد.

صدای جیرینگ

این صدا می تواند نشانه وجود یک شیء خارجی، مثل سکه، سنجاق، جسم فلزی و … در دیگ یا پمپ ماشین باشد. برای رفع این صدا، ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید. سپس دیگ و فیلتر تخلیه را چک کنید. در صورتی که مشکل صدا حل نشد، با تعمیرکاران مجاز پاکشوما تماس بگیرید.

تکنسین های خدمات پس از فروش پاکشوما تعمیراتو ۲۴، می توانند در سریع ترین زمان ممکن مشکل لباسشویی پاکشومای شما را حل کرده و نگرانی شما را رفع کنند. برای درخواست خدمات تعمیرات در تهران، در سایت ما فرم پر کنید و یا با شماره های زیر تماس بگیرید:

مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

صدای بسیار بلند و شدید

وجود بار بسیار زیاد و نامتعادل، می تواند باعث ایجاد صداهای بسیار شدید شود؛ معمولا این صداها طبیعی هستند و با کم شدن بار ماشین، تمام می شوند.

برای حل این مشکل ماشین را خاموش کنید و لباس ها را به طور یکنواخت پخش کنید. اگر پارچه های سنگینی مثل حوله و پتو با لباس های سبک انداخته شود، تعادل درام به هم می خورد. بنابراین، همیشه سعی کنید با لباس های سنگین خود، یک لباس تقریبا هم وزن را هم به داخل لباسشویی بیاندازید.

صدای شدید لباسشویی پاکشوما

صدای لرزش

یکی از مشکلات رایج نه تنها لباسشویی های پاکشوما، بلکه تمام برندها، صدای لرزش بیش از حد است. عوامل زیادی از جمله باز نشدن پیچ های ترمز و یونولیت، تراز نبودن ماشین، نصب اشتباه پایه ها و … می توانند بر صدای لرزش لباسشویی تاثیر بگذارند.

پیچ های ترمز و یونولیت باید در هنگام نصب از لباسشویی جدا شوند؛ درغیر این صورت ماشین لباسشویی، لرزش غیر عادی را تجربه خواهد کرد.

برای حل این مشکل، مطمئن شوید که تمامی پیچ های لازم خارج شده اند، پایه ها به درستی روی زمین هستند، ماشین لباسشویی تراز است و بار درام، متعادل می باشد.

مشکلات تخلیه لباسشویی های پاکشوما

ماشین های لباسشویی، ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکلات تخلیه شوند؛ ماشین لباسشویی های پاکشوما هم از این مورد مستثنی نیستند.

برخی از مشکلات تخلیه و زهکشی که ممکن است لباسشویی های پاکشوما با آن رو به رو شوند، در پایین آورده شده است.

نشتی آب در لباسشویی های پاکشوما

نشتی آب در لباسشویی های پاکشوما می تواند به دلیل مشکل در سیستم شلنگ های ورودی و تخلیه، به وجود بیاید. اگر در محل اتصال شلنگ تخلیه یا ورودی آب، مشکلی به وجود بیاید و آن ها شل شوند، نشتی آب رخ می دهد. همچنین اگر لوله های تخلیه نیز مسدود شوند هم می تواند نشتی آب اتفاق بیافتد.

برای انجام روش های عیب یابی نشتی لباسشویی پاکشوما ، ابتدا اتصالات شلنگ ها را چک کرده و آن ها را محکم کنید. در مرحله بعدی از عدم انسداد لوله ها، اطمینان حاصل کنید.

نشتی آب در لباسشویی های پاکشوما

کف زیاد

در صورتی که مواد شوینده، به مقدار نامناسبی ریخته شوند و یا مناسب لباسشویی نباشند، کف زیادی تولید می شود و باعث نشتی می شود.

قبل از ریختن مواد شوینده در لباسشویی، مطمئن شوید که مناسب لباسشویی است و دقیقا طبق مقدار توصیه شده، آن را در محفظه شوینده ها بریزید.

وارد نشدن آب به لباسشویی

اگر آب به آرامی وارد لباسشویی می شود و یا اصلا وارد نمی شود، عوامل زیر می توانند باعث آن شوند:

 • کافی نبودن فشار آب
 • باز نبودن کامل شیر آب
 • پیچ خوردن یا گیر بودن شلنگ ورودی آب
 • مسدود شدن فیلتر ورودی شلنگ

برای حل این مشکل، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. شیر آب دیگری پیدا کنید.
 2. شیر آب را کاملا باز کنید.
 3. شلنگ را از نظر هرگونه پیچ خوردگی باز کنید.
 4. فیلتر شلنگ ورودی را چک کنید.
 5. شلنگ تخلیه را تمیز کنید.
 6. فیلتر تخلیه را تمیز کنید.

تخلیه نشدن آب

آرام تخلیه شدن یا به کلی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی های پاکشوما، می تواند به دلیل مسدود شدن شلنگ تخلیه و یا فیلتر تخلیه اتفاق بیافتد.

برای رفع این مشکل، شلنگ تخلیه را کاملا تمیز کرده و از نظر هرگونه پیچ خوردگی صاف کنید. در مرحله بعدی، طبق آموزش تمیز کردن فیلتر تخلیه زیر، فیلترتان را پاک سازی کنید.

نحوه تعویض، تعمیر و تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما

مشکلات عملکردی ماشین لباسشویی های پاکشوما

در مقاله روش های عیب یابی لباسشویی پاکشوما ، باید به مشکلات عملکردی، که یکی از رایج ترین مشکلات لباسشویی است نیز، بپردازیم.

کار نکردن ماشین، خشک نکردن، باز نشدن درب و تاخیر در چرخه شستشو، از این دسته مشکلات است.

عیب یابی کار نکردن لباسشویی پاکشوما

دلایلی که می تواند باعث کار نکردن لباسشویی پاکشوما شود، به شرح زیر است:

 • متصل نبودن پریز به برق
 • عدم اتصال مناسب پریز به برق
 • سوخته بودن فریز برق
 • قطع بودن برق
 • اتصال در مدار برق
 • باز نبودن ورودی آب

برای حل کردن مشکل کار نکردن لباسشویی، ابتدا مطمئن شوید که دوشاخه پریز، محکم است و اتصال به خوبی صورت گرفته است. همچنین در مورد باز بودن شیر ورودی هم اطمینان حاصل کنید. در صورت برقرار بودن مشکل، با کمک متخصص برق، یک فیوز جدید جایگزین کنید.

مشکلات لباسشویی های پاکشوما

در مقاله زیر می توانید عللی که باعث کار نکردن لباسشویی می شوند را یاد بگرید.

علل کار نکردن دکمه های ماشین لباسشویی

خشک نکردن لباسشویی

در صورتی که لباسشویی شما وارد مرحله خشک کردن نمی شود، به احتمال زیاد درب به طور کامل بسته نشده است.

از بسته شدن درب اطمینان حاصل کنید و کلید Start/Pause را فشار دهید. بعد از انجام این مراحل، چند دقیقه طول می کشد تا خشک کن فعال شود.

باز نشدن درب لباسشویی

زمانی که ماشین لباسشویی شروع به کار کند، به دلیل ایمنی، درب باز نمی شود. پس از اتمام شستشو، حدود ۱ یا ۲ دقیقه زمان می برد تا مکانیزم قفل برقی آن، اجازه باز شدن درب را بدهد.

تاخیر در چرخه شستشو

اگر در چرخه شستشوی لباس هایتان تاخیر به وجود آمده، معمولا جای نگرانی خاصی نیست. چرا که زمان شستشوی لباس ها با توجه به مقدار لباس ها، فشار و دمای آب، مقدار کف، جنس لباس ها و …، تغییر می کند.

در صورتی که لباسشویی تشخیص دهد که بار درام نامتعادل است و یا کف زیادی تولید شده است، زمان شستشو افزایش پیدا می کند.

اگر در تنظیمات لباسشویی پاکشومای خود به مشکل خوردید و نیاز به راهنمایی دارید، می توانید روی لینک مقاله زیر کلیک کنید:

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی پاکشوما

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری