جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما
۸ آبان ۱۴۰۱

ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما

ماشین لباسشویی های امروزی، طوری طراحی شده اند که به صورت خودکار، مشکل خود را پیدا می کنند و در صورت نیاز، از ادامه کار باز می ایستند. ممکن است مواقع زیادی پیش بیاید که لباسشویی پاکشومای شما مثل همیشه کار نکند و یا ارورهای مختلفی روی صفحه آن به نمایش دربیاید. در این مواقع ریست کردن، می تواند کمک شایانی در برطرف کردن برخی مشکلات جزئی انجام دهد. ریست کردن ماشین لباسشویی های قدیمی کار بسیار آسانی است؛ تنها کافی است که ماشین لباسشویی را از برق بکشید، یک دقیقه صبر کنید و سپس دوباره دستگاه را به برق وصل کنید. با اینکه در بازار انواع ماشین لباسشویی های پیشرفته ای وجود دارد، ولی هنوز این روش در بعضی از لباس شویی ها موثر می باشد. در ادامه با تعمیراتو ۲۴ همراه باشید تا روش های ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما را بررسی کنیم.

ویژگی‌های لباس شویی پاکشوما

معمولاً همه ما در هنگام خرید یک محصول به ویژگی ها و قابلیت های آن توجه می کنیم. لباس شویی های پاکشوما، به دلیل داشتن ویژگی ها و قابلیت های عالی که دارد، نسبت به بسیاری از برندها اولویت انتخاب خیلی ها می باشد.

ماشین لباس شویی های مدرن، دارای یک صفحه نمایش دیجیتال می باشند که در داخل آن یک کامپیوتر تعبیه شده است تا عملکرد دستگاه را کنترل کند. برای اینکه ماشین لباسشویی به خوبی کار کند، گاهی کامپیوتر دستگاه نیاز به راه  اندازی مجدد دارد. راه اندازی مجدد یا ریست کردن در تمام ماشین لباسشویی های یکسان نمی باشد و روش ریست کردن یک مدل با مدل دیگر متفاوت است. موارد زیر را می توان از مهمترین ویژگی‌های لباسشویی پاکشوما نام برد.

 • شست‌ و شو با سر و صدا و لرزش کم
 • دارای قابلیت کنترل سرعت
 • مصرف انرژی پایین به علت سیستم شست‌وشوی هوشمند
 • انواع برنامه شست‌ و شو
 • کیفیت ساخت بالا
 • برنامه شروع خودکار
لباسشویی های پاکشوما

همانطور که اشاره شد، هر برند لباسشویی روش مختص به خود را برای ریست کردن دارد. وبسایت تخصصی تعمیراتو۲۴، به صورت کاملا اختصاصی و جزئی، روش ریست کردن ماشین لباسشویی های برندهای مختلف را شرح داده است. یکی از این مقالات، در لینک پایین موجود است:

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباس شویی را چه زمانی ریست کنیم؟

در اکثر ماشین‌ لباسشویی های جدید یک دکمه ریست وجود دارد که می توانید پس از ظاهر شدن یک ارور روی صفحه نمایش لباسشویی یا عملکرد نادرست دستگاه، آن دکمه را فشار دهید و دستگاه را ریست کنید. ری استارت کردن باعث می شود که تنظیمات دستگاه به حالت پیش فرض برگردد و ارور و معایب کوچک دستگاه از بین برود. در واقع ریست کردن دستگاه هنگامی مشکل را برطرف می‌کند که ایراد سخت افزاری وجود نداشته باشد؛ در غیر این صورت ریست کردن نمی تواند مشکل جدی قطعات دستگاه را رفع کند.

اگر لباس شویی را چند بار ریست کردید و همچنان مشکل رفع نشد به احتمال زیاد یکی از قطعات داخل دستگاه خراب شده است و به تعمیر یا تعویض نیاز دارد. یکنواخت نبودن وزن بار داخل مخزن شستشو، نوسانات برق و قطع شدن برق ساختمان، می تواند باعث ایجاد ارور شوند. معمولاً مشکلات ناشی از این گونه مسائل با ریست کردن رفع خواهند شد. به عنوان مثال اگر در هنگام چرخه شستشو برق دستگاه قطع شود و بعد از چند دقیقه دوباره برق وصل شود، احتمالاً برنامه شستشو ادامه پیدا نخواهد کرد و لباسشویی به ریست نیاز دارد.

البته بعضی ماشین لباسشویی های جدید، دارای این قابلیت هستند که بعد از اتصال مجدد برق، به ادامه کار خود بپردانزد. اگر این قابلیت در ماشین لباسشویی شما وجود ندارد، ریست کردن می‌تواند مشکل را برطرف کند.

در صورتی که ریست کردن لباسشویی، ایراد را رفع نکرد، زمان آن رسیده که با تعمیرگاه مجاز پاکشوما تماس بگیرید. تکنسین های تعمیر لباسشویی پاکشوما تعمیراتو۲۴، در سریع ترین زمان و با مطمئن ترین روش ها، مشکل دستگاه شما را حل می کنند.

همان گونه که اشاره کردیم، نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی با همدیگر متفاوت است. در ادامه به چگونگی ریست کردن انواع ماشین لباسشویی ها می پردازیم.

ماشین لباس شویی را چه زمانی ریست کنیم؟

نحوه ریست کردن لباس شویی های بدون دکمه ریست

شیوه ریست کردن ماشین لباسشویی به دو روش انجام می شود: روش نخست، روش ریست کردن دستی و روش دوم، استفاده از دکمه ریست است. اگر ماشین لباسشویی شما دکمه ریست را ندارد، باید از روش دستی، دستگاه را ریست کنید. ریست کردن به روش دستی به این صورت است که دستگاه را ابتدا از برق جدا کرده و مدتی صبر می کنید تا لباسشویی ریست شود؛ در ماشین لباس شویی های مختلف، این مدت زمان بین ۳۰ ثانیه الی ۱ دقیقه خواهد بود که مدت دقیق آن را می توانید در دفترچه راهنمای آن مشاهده کنید.

در زمان ریست کردن دستگاه خود دقت کنید که ولوم دستگاه یا دستگیره کنترل روی حالت final spin قرار نگرفته باشد. در صورتی که ماشین لباس شویی شما دکمه هایی برای انتخاب برنامه و تنظیم برنامه داشته باشد، توجه کنید که دستگاه باید روی هر حالتی به غیر از حالت spin تنظیم شده باشد. در مرحلهه بعدی، پس از ۳۰ الی۶۰ ثانیه دستگاه را مجدداً به برق وصل کنید و دکمه استارت را فشار داده تا مطمئن شوید دستگاه شما به خوبی کار می‌کند و ارور آن از بین رفته است. در برخی از ماشین لباسشویی ها، لازم است برای اینکه موتور ریست شود، بعد از وصل کردن دستگاه به برق، درب آن حدودا ۶ بار، باز و بسته شود.

اگر از لباسشویی های برند کندی استفاده می کنید، این مقاله را از دست ندهید!!

ریست ماشین لباسشویی کندی

ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما

بعد از آشنایی با ریست انواع ماشین لباسشویی ها، می خواهیم شما را به نحوه ریست کردن لباسشویی پاکشوما آشنا کنیم. ممکن است بعضی اوقات تنظیمات لباسشویی شما بر اثر یک اتفاق به هم بریزد. در این مواقع ریست کردن دستگاه به شما کمک خواهد کرد تا ماشین لباسشویی را به تنظیمات اولیه آن برگردانید. اگر دکمه ریست در ماشین لباسشویی پاکشوما تعبیه شده باشد، کار شما بسیار آسان خواهد بود و با فشار دادن دکمه ریست دستگاه به تنظیمات اولیه خود باز خواهد گشت. اما اگر دکمه ریست روی لباسشویی تعبیه نشده باشد، می توانید دستگاه را به مدت چند دقیقه از برق بکشید و سپس به برق بزنید.

دیگر در چه مواقعی می توانیم لباسشویی خود را ریست کنیم؟

 • قفل شدن درب لباسشویی: قفل شدن درب لباسشویی، که بیشتر در دستگاه های درب از جلو دیده می شود، یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد هنگام کار با ماشین، با آن رو به رو می شوند. ریست کردن لباسشویی، در صورتی که مشکل قفل کامپیوتری باشد، می تواند موجب آزاد شدن درب شود. در صورتی که قفل درب همچنان گیر است، مقاله زیر به شما کمک می کند آن را باز کنید!

چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

 • تخلیه نشدن لباسشویی: تخلیه نکردن لباسشویی، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که افراد با آن مواجه می شوند. دلایل مختلفی می تواند سبب این مشکل بشود، اما ریست کردن لباسشویی، گاهی اوقات می تواند این مشکل را حل کند.
 • توقف ماشین در وسط چرخه شستشو: بعضی اوقات، ماشین لباسشویی بنا بر دلایل مختلفی، در وسط چرخه شستشو متوقف می شود؛ در صورتی که مشکل دیجیتالی باشد، ریست دستگاه می تواند عیب را برطرف کند و لباس های شما را نجات دهد.
ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما

لباسشویی های پاکشوما، ممکن است با مشکلات دیگری هم رو به رو شوند که ریست کردن، چاره ی آن ها نیست! بهترین کار این است که برای این مسائل آماده باشید تا در هنگام مشکلات، دست و پای خود را گم نکنید. خواندن مقاله زیر، به دانش تان در مورد لباسشویی های پاکشوما خواهد افزود و شما را برای هر مشکلی آماده می کند.

روش های عیب یابی لباسشویی پاکشوما

دلایل ریست کردن ماشین چیست؟

بنا بر هر مشکلی، ممکن است دلیل متفاوتی برای ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما خود داشته باشید. برخی افراد، برای حل هر مشکلی این کار را انجام می دهند.

رایج ترین دلایل نیاز ماشین لباسشویی به تنظیم مجدد یا ریست، عدم تعادل بار، افزایش ولتاژ برق و یا قطعی برق می باشد. تمام این موارد، از مسائلی هستند که می توانند باعث مشکلات خاصی در دستگاه شما بشوند. ریست کردن، با پاک کردن حافظه و راه اندازی مجدد ماشین، به حل برخی از این مسائل کمک می کند.

برخی افراد، در مواجه با هر مشکلی، ابتدا لباسشویی خود را ریست می کنند. با این حال، وقتی صحبت از مشکلاتی است که دلایل آن واضح هستند، ریست کردن جوابگو نخواهد بود.

برای مثال، وقتی بیش از حد مجاز لباسشویی تان را پر کرده اید و دستگاه به همین دلیل در حال تکان خوردن است، ممکن است فقط لازم باشد مقداری از لباس ها را بردارید. با این حال، تکان خوردن لباسشویی می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد که در مقاله زیر آورده شده است.

چگونه از حرکت های شدید ماشین لباسشویی جلوگیری کنیم؟

ارورهای رایج لباسشویی های پاکشوما

یکی از اهداف ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما ، پاک کردن کدهای خطا است. کدهای خطا یا همان ارورها، زمانی روی لباسشویی نقش می بندند که مشکلی در کار باشد. برخی از این ارورها، نشان دهنده مشکلات جدی هستند که باید به صورت اساسی بررسی شوند، اما برخی از خطاها را می توان با ریست کردن برطرف کرد.

در پایین چند مورد از ارورهای لباسشویی های پاکشوما را آورده ایم:

 • ارور OE: دلایل بروز این خطا، وجود خرابی در برد الکترونیکی و یا پمپ تخلیه است. رفع این ایراد، به کمک تکنسین ماهر نیاز دارد.
 • ارور PE: علت نمایش این ارور، خرابی هیدروستات می باشد که ورودی آب به دیگ را مختل می کند. برای رفع این خطا، باید از تعمیرگاه مجاز لباسشویی های پاکشوما، کمک بگیرید.
 • ارور E10: می تواند به علت بسته بودن شیر آب، خرابی هیدروستات، برد دستگاه، شلنگ ورودی و … رخ بدهد.
 • ارور E12: اگر دستگاه بیش از حد لازم پر شود، ارور E12 نمایش داده می شود. خرابی سنسور هیدروستات، پمپ تخلیه و شیر برقی، می تواند پشت این کد خطا باشد.
 • ارور E20: در صورت بروز مشکل در پمپ تخلیه، ارور ارور E20 در نمایشگر ظاهر می شود. رفع این خطا، با کمک یک تکنسین حرفه ای میسر است.
 • ارورهای E30 و E31: این ارورها، به دلیل مشکل در درب یا میکروسوییچ آن به وجود می آیند. اگر از بسته بودن درب مطمئن هستید، می توانید ریست کردن را امتحان کنید.

در مقاله زیر، به صورت کامل و جزئی، تمامی ارورهای لباسشویی های پاکشوما را برسی کردیم:

ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما

ارورهای رایج لباسشویی های پاکشوما

مشکلات رایج لباسشویی های پاکشوما

ماشین لباسشویی های پاکشوما، محصولاتی عالی ساخت ایران هستند؛ اما با این حال، ممکن است با برخی مشکلات رو به رو شوند. در ادامه این مشکلات رایج را شرح دادیم تا شما برای هر اتفاق آماده باشید. راه حل برخی از این مشکلات رایج، ریست کردن است که در این مقاله به صورت مفصل شرح داده ایم.

روشن نشدن لباسشویی

ممکن است در یک روز شلوغ به سمت لباسشویی تان بروید، اما نتوانید آن را روشن کنید و با کوهی از لباس های کثیف بدون کمک بمانید. این مشکل، معمولا نیاز به نگرانی زیادی ندارد، چرا که معمولا ناشی از اتصال نادرست دوشاخه به پریز است. دلیل پیچیده تر این موضوع، آسیب دیدن خازن برق و یا سیمکشی دستگاه است.

صدای غیر طبیعی

صداهای غیر طبیعی ماشین لباسشویی پاکشوما، در وهله اول می تواند ناشی از تراز نبودن دستگاه و یا متعادل نبودن درام باشد. اگر این دو مورد در صدای لباسشویی شما نقشی نداشتند، خرابی بلبرینگ و یا کمک فنرها نیز ممکن است سبب این اتفاق باشند. تعویض بلبرینگ و کمک فنر نیاز به متخصص دارد.

عدم تخلیه دستگاه

پر شدن فیلتر پمپ تخلیه، ساده ترین دلیل تخلیه نشدن دستگاه است. همچنین ممکن است شلنگ تخلیه توسط جسمی خارجی مسدود شده باشد. دلایل دیگر این مشکل می تواند خرابی پمپ تخلیه، مشکل سیم کشی و اتصالی قطعات باشد.

پر نشدن دستگاه با آب

اگر دستگاه را روشن و تنظیمات مورد نظر را وارد می کنید، اما هیچ آبی وارد لباسشویی نمی شود با چند احتمال رو به رو هستید. گرفتگی فیلتر شیر برقی، کم بودن فشار آب، بسته بودن شیر آب ورودی، خرابی شیر برقی و … .

لرزش زیاد لباسشویی

متاسفانه لرزش شدید لباسشویی های پاکشوما، توسط کاربران زیادی تجربه می شود؛ با این حال این موضوع بیشتر ناشی از تراز نبودن دستگاه است. علاوه بر این، اگر لباس های سنگین را با اقلام سبک وزن بیاندازید، مشکل عدم تعادل درام رخ می دهد و باعث لرزش می گردد.

دلایل جدی تر لرزش لباسشویی می تواند خرابی کمک فنرها و یا پایه ها باشد.

مشکلات رایج لباسشویی های پاکشوما

نکات مهم در نگهداری لباس شویی پاکشوما

رعایت بعضی از نکات در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی پاکشوما، همچنین دنبال کردن دستورات زیر موجب افزایش عمرمفید دستگاه تان میشود. از نکات مهم در نگهداری لباسشویی پاکشوما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرم کننده را قبل از استفاده با مقداری آب مخلوط کنید.
 • برنامه‌های شستشو را مناسب با نوع و میزان لباس انتخاب کنید.
 •  از پودر لباسشویی به اندازه کافی استفاده کنید.
 • بعد از اتمام شستشو حدود دو ساعت زمان تا شستشوی بعدی در نظر بگیرید و به لباس شویی خود استراحت بدهید.
 • سعی کنید هر ماه حداقل یک بار، از جرم گیر مخصوص برای تمیز کردن ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. 

ماشین های لباسشویی پاکشوما، رابط کاربری آسانی دارند و معمولا، اکثر افراد به راحتی می توانند با آن ها کار کنند؛ اگر به هرگونه مشکلی در هنگام کار با دستگاه خود برخوردید، خواندن مقاله زیر می تواند به شما کمک شایانی بکند.

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی پاکشوما

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم آموزش ریست ماشین لباسشویی های پاکشوما را برای شما شرح دهیم و موضوعات مربوط به آن را برسی کنیم. اگر مشکل لباسشویی پاکشومای شما با ریست حل نشد، می توانید از تعمیرگاه مجاز و تخصصی پاکشومای تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید. با تماس با شماره های زیر، می توانید به خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه دسترسی پیدا کنید.

نمایندگی تعمیر لباسشویی تعمیراتو24

سوالات رایج

چگونه می توانم شستشوی موثرتری با لباسشویی پاکشومای خود داشته باشم؟

هر چه فیلتر پمپ و تخلیه شما تمیزتر باشند، نتایج بهتری به دست خواهید آورد. بنابراین، به طور مرتب فیلترهای لباسشویی پاکشومای خود را برسی و تمیز کنید.

چرا ماشین لباسشویی پاکشومای من روشن نمی شود؟

این امر ممکن است به دلیل قرار نگرفتن صحیح دوشاخه در پریز برق رخ دهد. همچنین ممکن است درب دستگاه کاملا بسته نشده باشد. در موارد دیگر، سوییچ ماشین ممکن است با مشکل مواجه شده باشد.

چرا ماشین لباسشویی پاکشومای من، آب را تخلیه نمی کند؟

محتمل ترین دلیل این اتفاق، انسداد لوله های دستگاه است. گیر کردن حتی یک جسم کوچک، می تواند به کلی تخلیه دستگاه را مختل کند.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
 
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر ماشین لباس شویی نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری