جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
سروصدای زیاد ماشین لباسشویی را چگونه تعمیر کنیم؟
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سروصدای زیاد ماشین لباسشویی را چگونه تعمیر کنیم؟

خیلی از ما، ساعات زیادی را در خانه می‌گذارانیم و هرگونه صدای بلند و عجیب، برای ما آزار دهنده است. گاهی اوقات، لباس شویی ها صداهای عجیب و بسیار بلندی از خود تولید می‌کنند که آرامش را از ما سلب می‌کند. پشت این صداها دلایل مختلفی می‌تواند نهفته باشد و برای آن راه های زیادی وجود دارد. اگر این مشکلات و صداها نادیده گرفته شوند، ممکن است آسیب های شدیدی به ماشین شما وارد شود. در ادامه با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا یاد بگیریم سروصدای زیاد ماشین لباسشویی را چگونه تعمیر کنیم؟

تعمیر سروصدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام چرخش

برای راحتی شما، ما به صداهای ایجاد شده در هر قسمت از چرخه شستشو، به صورت جداگانه می‌پردازیم.

آیا می‌دانستید که لباسشویی شما هم مانند خیلی از دستگاه های دیگر فیلتر دارد؟ اگر ماشین لباسشویی شما در حین چرخش صدا ایجاد می‌کند، مخصوصا صدای تق تق یا خراش، به احتمال زیاد مقداری زیادی مواد و اشیای خارجی در فیلتر لباسشویی شما گیر کرده و وارد درام، یا درزگیر شده است. دکمه ها، سکه ها و سیم های لباس زیر، معمولا مقصر این صداها هستند.

وقتی درام را تمیز کردید، خوب است زیر درزگیر لاستیکی لباسشویی را هم چک کنید. بزرگ ترین خطر برای دستگاه شما این است که این زباله ها از درزگیر عبور کرده باشند و بین وان و درام قرار بگیرند. در این صورت در حین چرخش، حرکت زیادی می‌کنند و به لباسشویی آسیب می‌زنند؛ حتی در مواقعی آن را سوراخ می‌کنند! این اتفاقات باعث آسیب جبران ناپذیر به ماشین شما خواهد شد.

اگر لباسشویی شما صداهای بسیار بلندی در طول چرخش ایجاد می‌کند و به گیر کردن یک جسم خارجی بین وان و درام مشکوک هستید، بهتر است سریعا با متخصص خدمات تعمیر لباسشویی تماس بگیرید.

همچنین می‌توانید فیلتر تخلیه لباسشویی را چک کنید.

چگونه فیلتر تخلیه را برسی کنیم؟

این قطعه در برند و مدل‌های مختلف در جاهای مختلفی قرار دارد، اما دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی شما، محل قرارگیری آن را به شما نشان می‌دهد. اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید، معمولاً فیلتر تخلیه را در قسمت جلوی سمت راست دستگاه، می‌توانید پیدا کنید. اگر دستگاه درب از بالا دارید، در زیر همزن آن را خواهید دید.

هنگامی که فیلتر تخلیه را باز کردید، آن را به خوبی تمیز کنید تا در آینده مسدود نشود. فیلتر را به مدت ۱۰ دقیقه در آب گرم و مواد شوینده خیس کنید، سپس پس از شستن، آن را با مقداری دستمال کاغذی پاک کنید.

ایجاد صدا در هنگام چرخش همزن (در دستگاه های درب بالا)

سروصدای زیاد ماشین لباسشویی درب از بالا را چگونه تعمیر کنیم؟ اگر ماشین لباسشویی درب از بالای شما، هنگام هم زدن و چرخش صدا ایجاد می کند، ممکن است از یاتاقان های درام به این روز افتاده باشد.

این امر را می توان با چرخاندن درام با دست، در زمانی که دستگاه خاموش است، متوجه شد. اگر هنگام چرخاندن آن، صدایی بلند و عجیب ایجاد کرد، بلبرینگ درام می تواند سبب این صدا باشد.

یک راه خوب دیگر برای تشخیص اینکه آیا بلبرینگ درام نیاز به تعویض دارد یا خیر، این است که ببینید آیا اختلاف زیادی بین میزان حرکت درام داخلی در مقایسه با وان بیرونی که آن را نگه می دارد، وجود دارد یا خیر.

برای تعویض بلبرینگ درام باید در مورد ماشین های لباسشویی دانش فنی داشته باشید؛ اگر هیچ تجربه ای در این موضوع ندارید، دست نگه دارید و از یک متخصص کمک بخواهید. تعویض بلبرینگ کاری حرفه ای بوده  و برای شما خطرناک است، همچنین ممکن است به دستگاه آسیب رسانده شود.

متخصصان تعمیر لباسشویی تعمیراتو۲۴، برای کمک به شما حاضر هستند.

دلایل دیگر صدا در همزن: اگر می‌دانید که ماشین لباسشویی اخیرا بیش از حد بارگیری شده است، این احتمال وجود دارد که کوپلینگ موتور نیاز به تعویض داشته باشد.

ایجاد صدا در هنگام چرخش همزن (در دستگاه های درب بالا)

سروصدای زیاد ماشین لباسشویی در هنگام پر شدن را چگونه تعمیر کنیم؟

در بیشتر موارد، شیر ورودی مسئول ایجاد سروصدا در هنگام پر شدن آب لباسشویی است. اگر ماشین لباسشویی شما کند است یا نمی تواند با آب پر شود، نشانه بسیار واضحی است که شیر ورودی آن ایراد دارد.

 با گذشت زمان، صفحه های فیلتر روی دریچه ورودی آب کثیف و مسدود می شوند و خود قطعه می تواند در چندین مکان مختلف ترک خورده و شکسته شود. از آنجایی که این قطعه سختی است و تعمیر آن آسان نیست، بهترین کار، تعویض کامل آن است.

راه های جلوگیری از سروصدای ماشین لباسشویی

در ادامه، چند نکته را بیان می‌کنیم که بر روی صداهای ماشین لباسشویی شما تاثیر خواهد گذاشت.

تراز کردن ماشین لباسشویی

قبل از انجام هرکاری، لباسشویی را از برق بکشید. سپس پایه ها را برسی کنید؛ آن ها باید محکم به زمین چسبیده باشند.

برای تنظیم پایه ها، ابتدا باید پیچ ها را و سپس پایه ها را باز کنید. ماشین لباسشویی باید کاملا تراز باشد، بنابراین از ابزار تراز استفاده کنید و پایه ها را کاملا متعادل قرار دهید.

بارهای متعادل

شستن یک لباس سنگین مانند یک حوله نخی به تنهایی، یا فقط با لباس های سبک، ممکن است باعث ایجاد مشکل شود.

حوله آب را جذب می کند و بر وزن خود اضافه می‌کند؛ بنابراین اگر به بغل درام بچسبد، بار را نامتعادل می کند.

برخی از ماشین‌های لباسشویی مدرن می‌توانند این اتفاق را تشخیص دهند و سعی می‌کنند بار را متعادل کنند یا اینکه وارد چرخه چرخش نمی‌شوند.

اگر ماشین لباسشویی شما با بار نامتعادل وارد چرخش شود، ممکن است به شکلی پر سر و صدا و خشن به اطراف تکان بخورد. همچنین احتمالا به خودش آسیب می رساند یا چرخه چرخش را کامل نمی‌کند.

با شستن همزمان لباس های سنگینی مانند حوله یا روپوش، از بار نامتعادل جلوگیری کنید و بار درام را متعادل کنید.

برسی درزگیر

برسی درزگیر لباسشویی

ایده خوبی است که اطراف ماشین را بررسی کرده و درزگیر را به طور مرتب تمیز کنید. درزگیرها علاوه بر این که مکانی بالقوه برای به دام افتادن اقلام کوچک هستند، محل خوبی برای رشد باکتری و کپک ها هم می‌توانند باشند.

یک روتین معمولی تمیز کردن، می تواند به جلوگیری از تجمع این مواد کمک کرده و از صداهای ناجور جلوگیری کند. اگر این مواد برای زمان طولانی در درزگیر بمانند، ممکن است در آن فرو بروند و دیگر در نیایند؛ بنابراین ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری