02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

علت لرزش ماشین لباسشویی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

سر و صدا ماشین لباسشویی

علت لرزش ماشین لباسشویی

برای اکثر مردم این موضوع اتفاق افتاده است که ماشین لباسشویی هنگام کار، بخصوص مراحل آخر کار که با قدرت بیشتری برای خشک کردن لباس ها عمل می کند، دچار لرزش شود و به این طرف و آن طرف حرکت کند.

لرزش و حرکت ماشین لباسشویی به اطراف در هنگام کار کردن ممکن است؛ برای شما نگران کننده به نظر برسد، مخصوصاً وقتی که به خاطر این تکان خوردن ها سر و صدای زیادی ایجاد شود.

اما در خیلی از مواقع این لرزش به خاطر عدم استفاده درست از دستگاه و برخی مواقع هم به دلیل نقص فنی لباسشویی می‌باشد.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم ؛درباره مواردی که باعث علت لرزش و حرکت ماشین لباسشویی می شود بیشتر توضیح دهیم.

 

سر و صدا ماشین لباسشویی های جدید و قدیم

 

در ابتدا بهتر است لرزش ماشین لباسشویی را در صورتی‌ که دستگاهتان را به ‌تازگی خریداری کرده‌اید و در صورت استفاده طولانی ‌مدت از ماشین لباسشویی بررسی نماییم و نحوه رفع عیب آن را نیز به شما آموزش دهیم.

 

اگر به ‌تازگی ماشین لباسشویی خود را خریده‌اید؛و بعد از روشن کردن دچار لرزش شده است باید:

قرار گرفتن صحیح لباس‌ها را در لباسشویی چک کنید. از قرار دادن لباس‌ها به‌ صورت گلوله در لباسشویی خودداری نمایید.

از تراز بودن لباسشویی خود مطمئن شوید و درصورت تراز نبودن آن را تراز کنید. از قرار دادن لباس بیش ‌از حد ظرفیت ماشین لباسشویی خودداری کنید.

به استاندارد مقدار لباس در لباسشویی طبق دفترچه راهنما دقت نمایید. از تخلیه شدن آب در ماشین لباسشویی مطمئن شوید؛

زیرا در برخی از موارد ممکن است تخلیه نشدن آب علت لرزش ماشین لباسشویی شما باشد.

اگر مدت زیادی است؛که از دستگاه لباسشویی خود استفاده می‌کنید؛ولی جدیداً دچار لرزش و تکان خوردن شده است باید:

برای جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی, از سالم بودن آن اطمینان حاصل پیدا نمایید؛ چون کمک های دستگاه بعد از چندسال استفاده خراب می‌شوندو نیاز به تعویض دارند.

تراز بودن ماشین لباسشویی را بررسی کنید؛ چون در برخی از موارد ممکن است تراز نبودن ماشین لباسشویی, باعث ایجاد این مشکل شده باشد.

در صورت تراز نبودن می‌توانید با تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی آن را تراز کنید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی

 

علت لرزش ماشین لباسشویی

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره ‌شده است، یکی از دلایل رایجی که ممکن است باعث ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی شود، تراز نبودن دستگاه است.

درصورت تراز نبودن ماشین لباسشویی شما به‌ راحتی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

لازم به ذکر است بدانید؛ در صورتی‌ که دستگاه لباسشویی خود را جدیداً خریده‌اید، در هنگام نصب و راه‌اندازی دستگاه، برای جلوگیری از تکان خوردن و لرزش آن حتماً پیچ ترنسفر

که باعث عدم لرزش و حرکت کردن ماشین لباسشویی می‌شود را باز کنید. برای برطرف کردن آن به‌ راحتی می‌توانید؛ در صورت داشتن ابزار تراز دستگاه را تراز نمایید.

در صورتی‌ که در منزلتان این ابزار را ندارید، نگران نشوید. چون راه‌حل دیگری نیز وجود دارد که شما بدون استفاده از ابزار تراز نیز می‌توانید مشکل آن را رفع نمایید؛

و آن راه حل قرار دادن ماشین لباسشویی بر روی یک‌ تخته سه لایه می‌باشد.

 

تنظیم پایه های ماشین لباسشویی

 

علت لرزش ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی طوری طراحی شده اند؛که می توانند با توجه به سطح زمین تنظیم شوند. تنظیم پایه لباسشویی کار آسانی بوده و برای اکثر برندهای لباسشویی فرآیند مشابهی دارد.

دو پایه جلو ماشین لباسشویی دارای,مکانیزم ترازبندی همراه با یک قفل هستند, تا پس از تنظیم آنها، مانع از حرکت پایه ها شود. هر پایه باید در ارتفاع مناسب تنظیم شودو سپس قفل آن فعال گردد.

دو پایه عقبی ممکن است؛مانند پایه های جلویی تنظیم شوندیا اینکه خودکار(اتوماتیک) تنظیم شوند.

اگر اتوماتیک  تنظیم می شوند، لباسشویی را به سمت پایه های جلو خم کنید تا پایه های عقب جا به جا شوند، سپس لباسشویی را روی زمین بگذاریدتا پایه ها به صورت خودکار تنظیم شوند.

البته دقت کنیدکه؛ در بعضی از مواقع، ممکن است یک یا چندتا از پایه ها آسیب دیده و یا شکسته شده باشدو یا ممکن است پایه ها سرپوش پلاستیکی نداشته باشند،

در این مواقع بهتر است, پایه های جدید و مناسب را تهیه نموده و نسبت به تعویض پایه ها اقدام نمایید. بعلاوه می توانید؛ از پد ضد لرزش ماشین لباسشویی در زیر دستگاه استفاده کنید.

 

بار لباسشویی نامتعادل است

 

علت لرزش ماشین لباسشویی

اگر بار لباسشویی شما نامتعادل باشد؛باعث سر و صدا ماشین لباسشویی میشود.پس باید درب لباسشویی را باز کنید و لباس ها را به صورت یکنواخت و متعادل بچینید.

حتی ممکن است؛چندین بار مجبور شوید,این کار را انجام دهید تا بار لباسشویی شما متعادل شود.

اگر بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی، در آن لباس بریزید، وزن زیاد می تواند باعث برهم خوردن تعادل لباسشویی شود.

به عنوان یک قاعده کلی در نظر داشته باشیدکه؛ باید مقداری کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار دهید؛ تا لباس ها بتواند آزادانه حرکت کنند.

معمولاً میزان ظرفیت ماشین لباسشویی، بیان کننده مقدار لباسی است که به صورت خشک (لباسی که هنوز خیس نشده باشد) می توانید در هر چرخه شستشو در لباسشویی قرار دهید.

ظرفیت لباسشویی بر حسب کیلوگرم بر روی آن درج شده است. در غیر این صورت,می توانید به دفترچه راهنمای لباسشویی خود مراجعه کنید؛ تا از میزان ظرفیت دستگاه مطلع شوید.

 

کمک فنر

 

در تمام ماشین‌های لباسشویی که دارای درب جلو هستند، قطعه‌ای به نام کمک‌ فنر وجود دارد؛که حرکات دیگ در ماشین لباسشویی را کاهش می‌دهد.

خراب شدن و ضعیف شدن این قطعه در ماشین لباسشویی، نیز باعث ایجاد سر و صدا ماشین لباسشویی می‌شود.

شما در هنگام بروز مشکل در این قطعه باید سریعاً آن را بررسی کرده و مشکل آن را رفع نمایید؛ چون در صورت بی‌توجهی به این مسئله ممکن است، قطعات دیگری در ماشین لباسشویی نیز دچار مشکل شود.

در چنین مواقعی باید کمک فنرها, برای وجود هرگونه علائم شکستگی، نشتی و یا ضعیف شدن قدرت عمل توسط تکنسین متخصص بررسی شوند و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شوند.

علت لرزش ماشین لباسشویی

 

فنرهای دیگ

 

فنرهای دیگ در ماشین لباسشویی به منظور معلق نگه داشتن دیگ ، در اتاقک لباسشویی و یا ثابت نگه داشتن دیگ,به پایه ماشین لباسشویی استفاده می شود.

همچنین این فنرها هنگامی که ماشین می چرخد، لرزش ها و ارتعاشات سبد شستشو را جذب می کنند.

گاهی اوقات این فنرها آسیب دیده، کش می آیند و یا از هم جدا می شوندو باعث ایجاد سر و صدا ماشین لباسشویی می شوند.

بنابراین بهتر است ماشین لباسشویی شما توسط,کارشناس فنی مورد بازدید قرار بگیرد و فنرهای تعلیق آن به دقت بررسی شود تا اگر معیوب شده اند، توسط تکنسین متخصص تعویض شوند.

علت لرزش ماشین لباسشویی

 

تسمه کاهش حرکت دیگ

 

برخی از ماشین لباسشویی های درب از بالا از تسمه کاهش حرکت دیگ برای زیرسازی دیگ در زمان چرخش استفاده می کنند.

چهار تسمه به بالای دیگ و هر گوشه اتاقک لباسشویی متصل شده است. این تسمه ها لاستیکی هستند؛ و ممکن است در همان استفاده عادی از دستگاه از بین بروند.

هنگامی که تسمه ها کش پیدا کنند و یا آسیب ببینند، ممکن است دیگ در طول فرایند چرخش با اتاقک تماس پیدا کند و باعث به وجود آمدن لرزش، حرکت یا صدای ضربه بلند شود.

اگر به صورت مداوم بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید، فشار زیادی به این تسمه ها وارد می کنیدو منجر به خراب شدن آن ها شوید.

در نهایت این تسمه ها باید جایگزین شوند و البته ما پیشنهاد می کنیم؛ که در صورت بروز چنین مشکلی هر ۴ تسمه جایگزین شوند.

علت لرزش ماشین لباسشویی

 

قطعات دیگر

 

در این مقاله متداول ترین قطعاتی که ممکن است علت لرزش و حرکت ماشین لباسشویی باشندو یا باعث ایجاد سر و صدا ماشین لباسشویی, شوند را بررسی کردیم.

البته علت لرزش لباسشویی می تواندمربوط به قطعات دیگری مثل: پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ، بلبرینگ ماشین لباسشویی و … نیز باشد؛

که باید توسط تکنسین و تعمیرکار حرفه‌ای ماشین لباسشویی به دقت مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد.

 

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، دوو  و …

 

در قسمت های پیشین، دلایل کلی و متداول لرزش ماشین لباسشویی مانند: تراز نبودن، بار نامتعادل، ایراد در کمک فنرها، و فنرهای دیگ را توضیح دادیم.

لازم به ذکر است؛علت سر و صدا ماشین لباسشویی ال جی، ماشین لباسشویی سامسونگ، دوو، پاکشوما و … تقریبا مشابه بوده و شما می توانید با مطالعه مواردی که ذکر شد؛به علت تکان خوردن لباسشویی خود پی ببرید.

 

نتیجه گیری از علت های لرزش و تکان خوردن های ماشین لباسشویی

 

اگر از سر و صدا ماشین لباسشویی خود خسته شده‌ایدو با دانش و اطلاعاتی که در زمینه‌ی تعمیرات ماشین لباسشویی دارید، نتوانستید علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی را شناسایی ومشکل آن را برطرف کنید.

می‌توانید با یکی از بهترین نمایندگی‌های مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران،کرج تعمیرات ۲۴ تماس بگیرید و حل مشکلات دستگاه خود را, به تعمیرکاران آن بسپارید.

نمایندگی تعمیراتو۲۴,دارای تکنسین های باتجربه,در زمینه‌ی تعمیر لباسشویی برندهای مختلف است؛

که علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی شما را سریعاً شناسایی می‌کنندو درکوتاه‌ترین زمان آن را رفع می‌نمایند.

 

 

چنانچه نیاز به مشاور درباره تعمیرات لوازم خانگی داشتید,میتوانید از طریق شماره ۰۹۱۲۸۷۵۷۹۶۸ تماس حاصل فرمایید.

ویا با پر کردن فرم درخواست تعمیرات لباسشویی، ما را از مشکل خود مطلع سازید.و همچنین ما را در صفحه اینستاگرام تعمیراتو۲۴ را دنبال نمایید.

 

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =

مطالب مرتبط