جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
شکستگی داخل یخچال چه آسیب هایی به دستگاه می_تواند برساند؟
۱۱ آبان ۱۴۰۱

شکستگی داخل یخچال چه آسیب هایی به دستگاه می‌تواند برساند؟

اکثر فضاهای داخلی یخچال، از پلاستیک ساخته شده است. پلاستیک های به کار رفته در یخچال، معمولا با دوام هستند و می توانند مدت زیادی بدون آسیب، کار کنند. با این حال، حتی قوی ترین پلاستیک ها هم به مرور زمان می شکنند؛ به همین دلیل مهم است که دلایل شکستگی و اقدامات لازم بعد این اتفاق را بدانیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا بفهمیم شکستگی قطعات داخل و بدنه داخلی یخچال چه آسیب هایی به دستگاه می‌تواند برساند؟

شکستگی داخل یخچال چه آسیب هایی به دستگاه می‌تواند برساند؟

اکثر قطعات داخلی یخچال، از پلاستیک، فلز و یا شیشه ساخته شده اند؛ این قطعات، در تقسیم بندی یخچال و محافظت از مواد غذایی، نقش پررنگی دارند. در صورتی که این قطعات آسیب ببینند یا بشکنند، احتمال ترکیب ناخواسته مواد غذایی، نشتی غذاها، بو گرفتن یخچال، به هم خوردن نظم یخچال و حتی فشار بر روی کمپرسور یخچال وجود دارد.

قطعات داخلی یخچال، انواع مختلفی دارند؛ از شلف ها گرفته تا قفسه و کشوها. هر کدام از این قطعات ممکن است با شکستگی مواجه شوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند.

در صورتی که ترک های داخلی یخچال بدون توجه رها شود، می تواند به سرعت گسترش پیدا کند و حتی به طور کلی منجر به شکستگی شود. در صورتی که با ترک و شکستگی مواجه شدید و متوجه تغییراتی در عملکرد دستگاه شدید، باید با یک تکنسین مجرب یخچال، مشورت کنید. تعمیرکاران مجرب ما، برای ارائه تمامی خدمات تعمیر یخچال در تهران، حاضر هستند.

شکستن قفسه و شلف های یخچال فریزر

اکثر شلف های یخچال از پلاستیک ساخته شده اند. این شلف ها، از یخچال شما در برابر نشتی و ریختن مواد غذایی محافظت می کنند؛ در صورت خرابی و شکستن شلف ها، می تواند یخچال شما آسیب ببیند و عملکرد آن مختل شود.

هرچه شلف های یخچال شما نازک تر باشد، بیشتر در معرض ترک خوردگی و شکستن است. متاسفانه بسیاری از تولید کنندگان یخچال، برای کاهش هزینه های تولید خود، شلف های نازک تری برای دستگاه های خود نصب می کنند. اگر شلف های یخچال شما با شکستگی مواجه شد، نیازی به نگرانی ندارید؛ مرکز خدمات تعمیراتو۲۴، به فروش تمامی قطعات داخلی یخچال هم می پردازد. برای اطلاع از قیمت و مدل ها، تنها کافیست بر روی لینک “فروش قطعات طبقات داخلی یخچال فریزر” بزنید و یا با شماره زیر تماس حاصل کنید:

توجه داشته باشید که متاسفانه در حال حاضر، این محصولات موجود نمی باشد. به دلیل تحریم ها و بالا رفتن قیمت دلار، واردات طبقات و قفسه های داخلی یخچال با مشکل مواجه شده است. در حال حاضر از ارائه خدمات فروش طبقات داخلی یخچال به شما عزیزان معذوریم. عذرخواهی مجموعه ما را پذیرا باشید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید از کارشناسان ما در واتس اپ کمک بگیرید.

شکستن قفسه و شلف های یخچال فریزر

شکستن کشوهای یخچال فریزر

شکستگی قطعات داخل یخچال چه آسیب هایی به دستگاه می‌تواند برساند؟ آیا شما هم با عجله کشوی یخچال تان را باز و بسته می کنید و اخیرا متوجه ترک روی آن شدید؟ متاسفانه، بسیاری از ما بدون توجه به حساسیت کشوها، بسیار محکم آن ها را به بیرون می کشیم و می بندیم. با انجام این رفتارهای اشتباه، ترک های کوچکی روی کشوها شکل می گیرد که کم کم بزرگ شده، و باعث شکستگی می شوند.

شکستن کشوهای یخچال، می تواند باعث به هم ریختن نظم یخچال فریزر، ترکیب شدن ناخواسته مواد غذایی، بد بو شدن یخچال و حتی مشکلات جدی تری بشود. بنابراین، در صورت برخورد با همچنین مشکلی، باید هرچه سریع تر برای رفع آن اقدام کنید.

متاسفانه در صورت شکستن بسیاری از یخچال های قدیمی، امکان جایگزینی فضاهای داخلی، به دلیل نبودن قطعات وجود ندارد. مهم نیست که از یخچال های قدیمی استفاده می کنید یا مدرن، تمامی قطعات داخلی یخچال فریزرتان را با تماس با شماره زیر، پیدا خواهید کرد.

دلایل شکستگی بدنه داخلی یخچال چیست؟

قطعات داخلی یخچال، ممکن است بنا به دلایل مختلفی ترک بخورند و یا بشکنند. این اتفاق، حتی می تواند در جریان مونتاژ و نصب اتفاق بیافتد و شما هیچ نقشی در آن نداشته باشید.

علاوه بر مونتاژ و نصب اشتباه، رفتارهای کاربر هم می تواند نقش تعیین کننده ای در ترک خوردن و شکستن فضاهای داخلی یخچال داشته باشد. برای مثال، تغییر ناگهانی دما، می تواند اندازه این قطعات را تغییر دهد و موجب ایجاد ترک شود. قرار دادن ظروف و غذاهای داغ در یخچال، تغییر تنظیمات دما، خرابی واشرها و نشتی هوا، از این دسته عوامل است.

از طرفی دیگر، فشار زیاد بر روی قفسه و کشوها، در نتیجه پر کردن بیش از حد و ذخیره سازی بیش از گنجایش یخچال هم، می تواند منجر به ترک خوردن این قطعات گردد. همچنین برخی از محصولات پاک کننده، می توانند ضخامت و مقاومت قطعات داخلی را کاهش داده و آن را مستعد ترک خوردن کنند.

دلایل ترک خوردن قفسه ها و کشوهای یخچال چیست؟

چگونگی شکستگی قطعات داخلی یخچال را تعمیر کنیم؟

حال که فهمیدیم شکستگی قطعات داخل یخچال چه آسیب هایی به دستگاه می‌تواند برساند؟ ، زمان آن رسیده است که برای جلوگیری از این آسیب ها، برای تعمیر آن ها اقدام کنیم.

در صورتی که ترک های قطعات داخلی یخچال شما مقدار قابل توجهی نباشند، می توانید از یک راهکار موقت استفاده کنید، یعنی چسب!

استفاده از چسب در کشوها، شلف ها، قفسه ها و دیگر قطعات داخلی یخچال بی خطر است و هیچ ممانعتی ندارد. با این حال فراموش نکنید که شما نمی توانید از هر نوع چسبی استفاده کنید. چسب انتخابی شما باید دارای خاصیت مقاومت در برابر شرایط یخ زدگی در داخل یخچال و فریزر باشد.

برخی افراد، ترجیح می دهند که از چسب های نواری استفاده کنند؛ اما چسب های نواری، عمدتا راه حلی موقت هستند. این چسب ها در دماهای سرد زیاد سرپا نمی مانند و قدرت چسبندگی آن ها به حداقل می رسد. بهترین چسب برای استفاده در یخچال فریزر، چسب های اپوکسی می باشد. این چسب ها علاوه بر مقاومت در سرما، کاملا شفاف هستند و دیده نمی شوند.

همانطور که گفته شد، استفاده از چسب، راه حلی موقت است و فقط برای زمان هایی توصیه می شود که ترک ها بسیار کوچک باشند. اگر ترک های داخلی یخچال شما بزرگ هستند و یا حتی به شکستگی تبدیل شده اند، زمان آن رسیده که به فکر تعویض آن ها باشید.

خوشبختانه، شما از هر یخچالی و از هر برندی هم استفاده کنید، می توانید قطعات داخلی آن را در مرکز فروش قطعات داخلی یخچال تعمیراتو۲۴ پیدا کنید. برای مشاوره و خرید، کافیست با شماره ما تماس بگیرید و یا در واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

شکستگی داخل یخچال چه آسیب هایی به دستگاه می‌تواند برساند؟

چگونه از آسیب های داخل یخچال جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از آسیب به داخل یخچال، چندین مورد هست که باید آن ها را در نظر بگیرید:

  • از قرار دادن غذاها و ظروف داغ داخل یخچال خودداری کنید. این کار نه تنها ثبات دمایی یخچال را به هم میزند، بلکه می تواند باعث نازک شدن یا تغییر شکل طبقات و فضاهای داخلی یخچال شود. همچنین قرار دادن اقلام داغ و گرم داخل یخچال فریزر، باعث اختلال در ترموستات شده و روی کمپرسور فشار می آورد.
  • دمای یخچال را بیش از حد پایین نیاورید. هرگز زیاده روی نکنید و تنها مطابق دستورات، تنظیمات دمایی یخچال را انجام دهید. با بیش از حد کم کردن دمای یخچال، باعث سرمایش شدید و یخ زدن مواد غذایی و حتی خود بدنه یخچال می شوید. سرمای بیش از حد می تواند پلاستیک یخچال فریزر را شکننده کند و باعث ترک آن ها گردد.
  • از برخورد جسم سنگین به طبقات و فضاهای داخلی یخچال جلوگیری کنید. قرار دادن ظروف و یا اقلام سنگین آن هم بیش از ظرفیت یخچال، می تواند باعث ترک خوردن فضاهای داخلی گردد.
  • به بدنه یخچال ضربه نزنید. اگر قصد تمیز کردن، جدا کردن برفک ها و … را دارید، مراقب ضربه هایی که وارد می کنید باشید. یک ضربه نسنجیده می تواند یک ترک یا شکستگی بزرگ را از خود به جا بگذارد.
  • یخچال را بیش از حد ظرفیت پر نکنید. پر کردن بیش از حد یخچال علاوه بر ایجاد اختلال در عملکرد سنسورهای ترموستات، باعث فشار مضاعف بر طبقه و شلف های یخچال فریزر می گردد. این فشار به مرور زمان با ترک های ریز خود را نشان می دهد و تا شکستگی های کامل ادامه پیدا می کند.
  • یخچال تان را تمیز کنید. مطمئن شوید که قفسه، کشوها و طبقات یخچال فریزرتان به خوبی تمیز شده اند. کثیفی یخچال شاید باعث شکستگی نشود، اما با باقی گذاشتن جرم ها و ترشح بوی بد، عملا به فضاهای داخلی یخچال و مواد غذایی لطمه می زند. هر چند وقت یک بار یخچال را خالی کنید و با دستمال و اسپری ضد عفونی کننده، تمام سطوح را تمیز نمایید.
  • از سازماندهی یخچال تان غافل نشوید. یک یخچال مرتب و منظم، علاوه بر القای حس خوب باعث آسیب ندیدن فضاهای داخلی یخچال می شود. با سازماندهی مواد غذایی، شما تمامی اقلام را سر جایشان می گذارید و سنگینی آن ها را در تمام یخچال پخش می کنید. با این کار قفسه ها و طبقات از آسیب در امان خواهند بود.
  • از شوینده های قوی استفاده نکنید. پیش تر تاکید کردیم که حتما برای تمیز کردن یخچال تان وقت بگذارید، اما فراموش نکنید که هرگز از تمیز کننده های خیلی قوی استفاده نکنید. تمیز کننده هایی که فرمولاسیون بسیار قوی دارند، می توانند طبقات، محفظه ها و کشوهای یخچال را نازک کنند. با نازک شدن، شما به طور مستقیم با ریسک بالاتر ترک خوردن و شکستن محفظه و کشوی یخچال رو به رو خواهید بود.

نکته: گاهی اوقات، مشکلات داخلی مانند خرابی کمپرسور، ترموستات، ترمویستور و … باعث عدم ثبات دما و در نتیجه ترک خوردن و شکستگی بدنه داخلی یخچال فریزر می شوند. تکسین های تعمیراتو۲۴، می توانند به شما در حل مشکلات یخچال تان کمک کنند. برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه در تهران، با شماره های زیر تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر یخچال تعمیراتو24

چه پلاستیک هایی در فضاهای داخلی یخچال مورد استفاده قرار می گیرد؟

بیشتر فضاهای داخلی یخچال، با استفاده از پلاستیک های مقاوم ساخته می شود. این پلاستیک ها عبارتند از ABS یا اکریلونیتریل بوتادین استایرن (acrylonitrile butadiene styrene)، پلی پروپیلن، پلی استایرن، پلی کربنات و پلی اورتان فوم.

هر نوع از این پلاستیک های به کار رفته در فضاهای داخلی یخچال (قفسه ها، شلف ها، کشوها و …)، استحکام، انعطاف پذیری و ویژگی های مخصوص به خود را دارد.

سازندگان یخچال، از هر یک از این پلاستیک ها، در بخش مختلفی استفاده می کنند. مثلا، پلی کربنات که محکم و مقاوم است، در درب ها استفاده می شود. یا از ABS، پلی پروپیلن و پلی استایرن، برای دستگیره ها، شلف ها، کشوها و … استفاده می شود.

پلاستیک پلی اورتان، در درجه اول، در عایق های یخچال یافت می شود؛ یعنی همان نوارهای پلاستیکی که باعث می شوند هوای گرم به داخل یخچال نفوذ پیدا نکند.

شکستگی بدنه داخلی یخچال

چرا در ساخت کشو، قفسه ها و …، از پلاستیک استفاده می شود؟

پلاستیک مزایای زیادی برای تولید کنندگان یخچال به ارمغان می آورد. این ماده، ارزان و سبک وزن است و برای وسایلی مثل یخچال، کاربردی می باشد. همچنین باید اشاره کنیم که این ماده در برابر انتقال حرارت مقاومت خوبی دارد و دستگاه را با مشکلات عدم تثبیت دما مواجه نمی کند.

همچنین لازم به ذکر است که پلاستیک ها در یخچال، در برابر رطوبت و نوسانات دما هم مقاومت دارند. علاوه بر این، به راحتی تمیز می شوند و بوی بدشان به راحتی از بین می رود. فراموش نکنید که فضاهای داخلی یخچال، از جمله قطعات پلاستیکی، باید هر ۵ الی ۶ ماه تمیز و ضدعفونی شوند. در صورت تعلل در این موضوع، مواد غذایی در خطر خراب شدن خواهند بود و یخچال بوی بدی به خود می گیرد. اگر حتی با تمیز کردن یخچال، باز هم با مشکل بوی بد مواجه بودید، مقاله زیر را از دست ندهید:

دلایل ایجاد بوی بد یخچال چیست؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 5 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری