02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

ظرفشویی ال جی ارور e1

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ماشین های ظرفشویی، یکی از مهم ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی های خانه ما هستند و به ما امکان شستشوی بدون زحمت ظروف را می‌دهند. با وجود کارایی فراوانشان گاهی اوقات مشکلاتی نظیر ارور کدها، عملکرد ماشین ظرفشویی را مختل می‌کنند. امروز ما در تعمیراتو۲۴، خطای ظرفشویی ال جی ارور e1 را برسی کردیم و راه رفع خطای e1 در ظرفشویی ال جی را شرح دادیم.

برای راحتی شما عزیزان، خلاصه این مقاله را در پادکست زیر قرار داده ایم:

ظرفشویی ال جی ارور e1

معرفی خطای e1 در ظرفشویی ال جی

ال جی یک شرکت مشهور با فناوری و تکنولوژی های جدید است که ظرفشویی‌های عالی را به بازار عرضه می‌کند. با این حال برخی از کاربران، گزارش خطای e1 در ظرفشویی ال جی را می‌دهند.

در ظرفشویی های ال جی ، ارور e1 برنامه ریزی شده تا زمانی که پمپ تخلیه در حال کار است اما فشار برگشتی مورد نیازش را دریافت نمی‌کند، نشان داده شود. این خطا همچنین نشان دهنده وجود نشتی در سیستم تخلیه نیز، هست. در ادامه علل احتمالی خطای e1 در ظرفشویی ال جی را برسی می‌کنیم.

چرا ظرفشویی ال جی، ارور e1را نشان می‌دهد؟

معمولا خطای e1 در ظرفشویی ال جی ، به علت کم فشار بودن آب و پر نشدن مخزن رخ می‌دهد. قبل از برسی دلایل دیگر، این موارد را برسی کنید.

  • قطعی جریان آب: ممکن است آب منزل شما قطع شده باشد.
  • انسداد لوله: گیر بودن یا یخ زدگی، بر روی فشار جریان آب تاثیر دارد.
  • قطع بودن شیر: اگر شیر آب بسته یا نیمه باز باشد، ظرفشویی ال جی ، ارور e1را نشان می‌دهد.

اگر فشار شبکه آبرسانی ماشین ظرفشویی را چک کردید و مشکلی در آن ندیدید، موارد زیر را هم برسی کنید.

مشکل داشتن شیلنگ

در اولین گام مطمئن شوید شیلنگ ورودی مشکلی ندارد. هر نوع گرفتگی، خم شدگی، گره و پیچ و آسیب، می‌تواند بر کل سیستم تاثیر بگذارد.

 فراموش نکنید که سیستم تخلیه و زهکشی را هم چک کنید. هنگامی که شیلنگ به طور اشتباه و مشکل داری به سیستم زهکشی متصل می‌شود، اثر سیفون مانندی ایجاد می‌شود؛ در نتیجه سیالات به طور غیر کنترل شده‌ای در لوله‌ها جریان پیدا می‌کنند و باعث خطای e1 در ظرفشویی ال جی می‌شوند.

کثیف بودن فیلتر و بازوی اسپری

توری فیلتر در خروجی شیلنگ، معمولا با کثیفی ها مسدود می‌شود. برای رفع گرفتگی، این فیلتر را جدا کنید و ۱ تا ۲ ساعت در محلول اسید سیتریک یا جوهر لیمو، نم کنید، سپس آن را بشویید و دوباره نصب کنید.

برای تمیز کردن بازوی اسپری، درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. بازوی اسپری را بردارید و با یک برس آن را تمیز کنید. پس از تمیز کردن بازوی اسپری، دوباره آن را در جای خود نصب کنید.

کثیف بودن فیلتر و بازوی اسپری ظرفشویی ال جی

آسیب دیدن سیم کشی ها

وقتی سیم هایی که شیر آب را به برد کنترل متصل می‌کنند، دچار اتصال می‌شوند، ظرفشویی ال جی ارور e1را نشان می‌دهد. این سیم ها از قسمت پایینی در عبور می‌کنند و با عایق صدا تماس پیدا می‌کنند. به همین دلیل کابل ها در ماده رزینی ماشین گیر کرده و می‌شکنند و سبب مواجه شدن ظرفشویی ال جی با ارور e1 می‌شوند.

برای رفع این مشکل، درب را بردارید و سیم کشی‌ها را برسی کنید. اگر هر نوع مشکل در آن‌ها رصد کردید، بهتر است از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید. تعمیرکاران حرفه‌ای وبسایت تخصصی تعمیراتو۲۴، برای کمک به شما و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تان، حاضر هستند.

شکستن سوییچ فشار

گاهی اوقات دلیل ظاهر شدن خطای e1 در ظرفشویی ال جی ، معیوب بودن سنسور است. در حالت عادی، این قطعه حجم آب را کنترل می‌کند و سیگنال های مربوطه را به ماژول کنترل می‌فرستد.

اگر صدای تخلیه آب را می‌شنوید اما سیستم همچنان عدم وجود آن را گزارش می‌دهد، در سوییچ فشار به دنبال مشکل باشید. سوییچ فشار احتمالا نمی‌تواند مشخص کند آیا مخزن پر است یا خیر.

برای رفع این مشکل گرفتگی لوله باید رفع شود و سنسور معیوب نیز جایگزین شود. قیمت سنسور اصل ماشین ظرفشویی ال جی، حدود یک میلیون تومان است.

معیوب بودن شیر ورودی

مورد بعدی که برای رفع خطای e1 در ظرفشویی ال جی باید انجام دهید، برسی شیر تامین آب است. وقتی شیر آب باز نمی‌شود و یا خیلی دیر به سیگنال واکنش نشان می‌دهد، با هر تلاش ماشین برای پر کردن مخزن، ظرفشویی ال جی ارور e1 را نشان می‌دهد. برای اطمینان از سالم بودن شیر ورودی آب، موارد زیر را برسی کنید.

  • فلپ ها را برسی کنید. فلپ ها ممکن است کثیف و چسبنده شده باشند.
  • شیرهای برقی را برسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
  • مطمئن شوید که سیم کشی مشکلی ندارید.
  • مقاومت الکتریکی را اندازه گیری کنید. ( نورم آن از Ω۹۵۰ تا Ω۱۳۰۰ است.)

اگر شیر ورودی معیوب است، باید یک شیر جدید نصب کنید.

آسیب دیدن میکرو مدار

گاهی اوقات مخزن ماشین به دلیل از کار افتادن کنترل الکترونیکی پر نمی‌شود و ظرفشویی ال جی ، ارور e1را نشان می‌دهد. در ۹۰ درصد موارد، این مشکل قابل تعمیر است.

در موارد جدی تر، احتمالا باید کل برد کنترل را جایگزین کنید؛ اما لازم نیست نگران باشید، این اتفاق در ماشین ظرفشویی های ال جی بسیار نادر است.

جاگذاری اشتباه ظروف

گاهی اوقات، راه حل مشکل از آنچه که فکر می‌کردیم ساده تر است. بارگذاری اشتباه ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند باعث شود که ماشین ظرفشویی آب در آن‌ها باقی بماند. این امر می‌تواند باعث مختل شدن ماشین ظرفشویی شده و دستگاه به اشتباه ارور E1 که مربوط به نشتی است را نشان دهد.

هنگام پر کردن ماشین ظرفشویی، اطمینان حاصل کنید که همه قابلمه‌ها، تابه‌ها و ظروف بزرگ، به درستی در قفسه ها قرار گرفته اند؛ به طوری که آب اضافی را در خود نگه ندارند.

جاگذاری اشتباه ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

نشت کردن آب از درب

در مواقعی، ممکن است درب ماشین نشتی داشته باشد و باعث شود ظرفشویی ال جی ارور e1 را نشان دهد.

برای اطمینان از سالم بودن درب، دقت کنید که آیا از درب آبی به بیرون نشت می‌کند یا خیر. همچنین درزگیر اطراف درب را از نظر هرگونه پارگی یا آسیب، برسی کنید.

اگر متوجه شدید درزگیر درب آسیب دیده است، باید آن را جدا کنید و با یک درزگیر جدید، آن را جایگزین کنید.

کلام آخر

اگر موارد گفته شده را برسی کردید اما همچنان با خطای e1 در ظرفشویی ال جی تان مواجه هستید، احتمالا وقت آن است که با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید. متخصصان تعمیراتو۲۴، توانایی تعمیر تمام ماشین‌های ظرفشویی، از جمله ال جی، را دارا هستند؛ برای دریافت خدمات تعمیر، کافیست در سایت ما فرم پر کنید و یا با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

مطالب مرتبط