جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت آب دادن و نشت یخچال ال جی
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

علت آب دادن یخچال ال جی

یخچال های ال جی گزینه ای محبوب برای بسیاری هستند. آن ها طراحی شیک و آپشن های زیادی دارند که آن ها را به انتخابی عالی برای آشپزخانه منزل شما تبدیل می کند. با این حال، همه لوازم خانگی، گاهی اوقات با مشکل مواجه می شوند. یکی از مشکلات رایج، نشتی و آب دادن یخچال ال جی است. اگر این اتفاق افتاد نترسید! ما در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر یخچال ال جی، علت نشتی و آب دادن یخچال ساید ال جی را برای شما شرح داده ایم تا بتوانید مشکل تان را حل کنید.

علت نشتی و آب دادن یخچال ساید ال جی چیست؟

نشتی شلنگ آب، نشتی مسیر تخلیه یخ زدایی، نشتی از یخ ساز، معیوب بودن شیر ورودی، نشتی فیلتر و سینی تخلیه، از علل آب دادن یخچال ال جی است.

اگر متوجه نشت آب از یخچال ال جی تان شدید، باید سریعا به دنبال برطرف کردن آن باشید. زمانی که یخچال شما با نشتی مواجه است، ممکن است به شما و منزل تان آسیب بزند.

در پایین، ۶ دلیل نشتی و آب دادن یخچال ساید ال جی را شرح داده ایم. اگر به تنهایی نتوانستید مشکل را حل کنید، می توانید برای تعمیر یخچال خود در تهران با کارشناسان تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید. جهت دریافت خدمات مقرون به صرفه، سریع و با ضمانت ۶ ماهه، با شماره های زیر تماس حاصل کنید.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

۱- نشتی شلنگ آب یخچال ال جی

یکی از علت های نشتی و آب دادن یخچال ساید ال جی ، شل بودن یا خرابی شلنگ آب است. این شلنگ، از منبع آب به یخچال شما می رسد و آب مورد نیاز آن را تامین می کند. اگر این شلنگ شل شود، می تواند باعث آب دادن دستگاه شود.

برای رفع این مشکل، کافیست شلنگ را سفت کنید. اگر شلنگ آسیب دیده است، باید آن را با یک نمونه نو آن تعویض نمایید. لازم به اشاره است که اگر شلنگ منجمد شود، می تواند سبب نشتی گردد. برای رفع انجماد می تواند از گرمای سشوار کمک بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

۲- نشتی مسیر تخلیه دیفراست (یخ زدایی)

گرفتگی مسیر تخلیه دیفراست، یک دلیل نشتی و آب دادن یخچال ساید ال جی است. هنگامی که یخچال وارد حالت یخ زدایی یا دیفراست می شود، مسیر تخلیه آن باز شده و اجازه خروج آب را می دهد. اگر این مسیر تخلیه مسدود شود، ممکن است آب از یخچال خارج شده و به بیرون بریزد.

برای رفع این مشکل باید شلنگ تخلیه را باز کرده و برسی کنید آیا چیزی آن را مسدود کرده است یا خیر. اگر مشکل حل نشد، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

۳-نشت از یخساز یخچال ال جی

یک علت دیگر نشتی و آب دادن یخچال ساید ال جی ، یخساز است. یخساز قسمتی از فریزر است و برای شما یخ تولید می کند. اگر یخساز آسیب ببینید، می تواند باعث نشتی آب شود.

برای این که ببینید آیا مشکل از این بخش است، کافیست یخ ساز را خاموش کنید و ببینید آیا نشتی متوقف میشود یا خیر.  اگر چنین بود باید یخساز را تعویض نمایید.

آب دادن یخچال ساید

علت و راه رفع مشکل یخ نساختن یخچال ال جی

۴- نشت فیلتر آب یخچال ال جی

منشا دیگر نشتی یخچال شما، فیلتر آب یخچال است. فیلتر آب در قسمت پشتی یخچال قرار دارد و آب یخچال تان را فیلتر می کند. در صورتی که این فیلتر شل شده و یا آسیب ببیند، باعث آب دادن دستگاه می شود.

برای رفع این مشکل باید ابتدا مطمئن شوید که فیلتر شل نیست. اگر شل بود، آن را سفت کرده و برسی کنید آیا نشتی برطرف می شود یا خیر. در صورتی که فیلتر آسیب دیدگی داشت، باید برای خرید فیلتر آب یخچال اقدام کنید.مطمئن شوید که فیلتر مناسب یخچال تان را تهیه می کنید که به درستی جا شود و نشتی نداشته باشد. فیلترهای خارج از برند OEM را تهیه نکنید، اغلب این فیلترها مشکل دارند.

برای خرید فیلتر یخچال ال جی، می توانید با کارشناسان تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید. شماره ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱ برای مشاوره و ثبت سفارش فیلتر یخچال آماده است. تمامی فیلترهای یخچال اورجینال می باشند و درب منزل شما تحویل داده می شوند.

 نشت فیلتر آب یخچال ال جی

۵- نشتی سینی تخلیه

منبع نهایی نشتی یخچال تان سینی تخلیه است. سینی تخلیه زیر یخچال قرار دارد و جلوی هر آبی که قرار است به بیرون نشت کند را، میگیرد. اگر سینی آسیب ببیند، می تواند باعث نشتی آب شود. برای رفع این مشکل باید سینی را عوض کنید.

باید اشاره کنیم که پر شدن سینی تخلیه نیز مشکل مشابه را ایجاد می کند. شما می توانید به سادگی سینی تخلیه را خالی کنید و آن را سر جای اولش قرار دهید.

کدام مدل های یخچال ال جی قابل تعمیر می باشند؟

۶- شیر ورودی آب معیوب

ششمین دلیل احتمالی آب دادن و نشتی یخچال ساید ال جی ، شیر ورودی آب است. شیر ورودی یا برقی با باز شدن، آب مورد نیاز یخچال را تامین می کند. در صورت ترک خوردگی، این قطعه معیوب می شود و نیاز به تعویض پیدا می کند. برای برسی شیر ورودی، مراحل زیر را انجام دهید:

  1. یخچال خود را خاموش کرده و آن را از دوشاخه بکشید.
  2. دستگاه را از دیوار فاصله دهید تا بتوانید به پشت آن دسترسی داشته باشید.
  3. پانل پایینی که در پشت یخچال قرار دارد را برداشته و شیر ورودی را پیدا نمایید.
  4. شیر ورودی را برسی کنید که آیا ترکی روی آن وجود دارد یا خیر. همچنین چک کنید آیا به درستی به شلنگ آب متصل است یا نه.
  5. اگر ترکی وجود ندارد و محکم به شلنگ ورودی متصل شده است، این قطعه سالم می باشد و علت مشکل نیست. با این حال اگر ترکی روی آن دیدید، باید آن را تعویض نمایید.
  6. پس از تعویض شیر، پنل پشتی را مجددا وصل کنید. یخچال را سرجاش بگذارید و آن را دوباره روشن کنید.
کلام آخر

امیدواریم یکی از این ۶ علت نشتی و آب دادن یخچال ساید ال جی ، مشکل تان را حل کرده باشد. اگر چنین نبود، ممکن است مشکل جدی تری داشته باشید و باید با یک تکنسین تماس بگیرید.

اگر به دنبال یک تیم تعمیر یخچال قابل اعتماد در تهران هستید، می توانید روی تعمیراتو۲۴ حساب باز کنید. شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ و ثبت درخواست تکنسین حاضر است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری