02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت آلارم یخچال فریزر ساید بوش

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

علت و معنی روشن شدن آلارم یخچال فریزر ساید بوش چیست؟ یخچالها برای اقدامات مختلف عنوان زنگ هشدار معمولاً بوق می‌زنند. هر زمان که صدای بوق از یخچال خود شنیدید مشکلی برای یخچال تان پیش آمده است که باید عیب یابی شود تا مشکل را برطرف کنید. در ادامه به چند دلیل که باعث آلارم یخچال بوش میشود میپردازیم.

علت روشن شدن آلارم یخچال فریزر ساید بوش

یخچال فریزرهای بوش چراغ قرمز رنگی وجود دارد که به شکل یک مثلث اخطار می باشد؛ این مثلث قرمز رنگ می تواند در برندهای یخچال فریزرهای دیگر به شکل چشمک زن باشد. درب یخچالهای ساید دارای نمایشگر دیجیتال هستند که در این صفحه نمایش ارورهای مربوط به یخچال نشان داده میدهد. همچنین یخچال ها برای اقدامات مختلف گاه به گاه اعلان زنگ هشدار بوق می‌زنند. در ادامه قصد داریم علت آلارم یخچال بیان کنیم تا در صورت مشاهده آن سریع یخچال خود را عیب یابی کنید تا دچار مشکل جدی نشود.

سیستم هشدار یخچال فریزرهای بوش

یخچال های بوش دارای یک سیستم هشدار هستند؛ زمانی که بخش های مختلف یخچال خیلی سرد یا خیلی گرم می شوند، این آلارم به شما هشدار می دهد. این آلارم به شما فرصتی می دهید که چاره ای بیاندیشید و از مواد غذایی داخل یخچال مراقبت کنید.

این صدای آلارم یخچال های ساید بوش ممکن است حتی زمانی که به درستی درب را بسته اید نیز، ادامه داشته باشد. به طور خلاصه، اولین علت آلارم یخچال ساید بوش ، گیر کردن چیزی در لاستیک دور درب و نشت هوای سرد به بیرون می باشد. دلایل بعدی، قطعی منبع تغذیه، خرابی سنسور دما و یا خرابی برد کنترل می باشد.

با در این راهنما علت و معنی آلارم و هشدار یخچال ساید بوش همراه باشید تا تمامی دلایل ممکن را یاد بگیرید.

سیستم هشدار یخچال فریزرهای بوش

چه عواملی در روشن شدن آلارم یخچال میتواند دخیل باشد؟

تمامی دلایل زیر را به ترتیب برسی کنید تا بتوانید مشکل آلارم را حل کنید. در صورتی که به تنهایی با خواندن این مقاله مشکل تان حل نشد، از تکنسین های تعمیر یخچال های بوش تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید.

آلارم درب یخچال ساید بوش

درون یخچال فریزر های یک سری قطعات وجود دارند که باعث می شوند سرمای یخچال تولید شود. اگر هر کدام از این قطعات مشکلی برایشان پیش بیاید و برد یخچال احساس کند این مشکل غیر طبیعی است آلارم هشدار می دهد.

زمانی  که درب یخچال فریزر شما بیشتر از یک دقیقه باز بماند، یخچال شما بوق خواهد زد. همچنین نشانگر صفحه کلید دستگاه روشن میشود. با بستن درب و فشار دادن دکمه زنگ هشدار، بوق را متوقف و چراغ نشانگر را خاموش می‌کنید. سرمای فریزر نباید از -۱۰ کمتر باشد اگر سرما از -۱۰  کمتر شد؛ و به اصطلاح یخچال شما از سر ما بیفتد آلارم، هشدار می دهد.

اگر یک شیء خارجی بین درب گیر کرده باشد و یا واشر دور درب خراب شده باشد نیز، شما ب آلارم درب یخچال بوش رو به رو می شوید. هر درب محفظه یخچال دارای یک واشر لاستیکی است که وظیفه دارد درب یخچال را ببندد و آن را به خوبی درزبندی کند. بدین ترتیب هیچ هوای سردی از یخچال خارج نمی شود و هوای گرمی نیز وارد محفظه نمی شود.

زمانی که متوجه شدید هشدار یخچال خاموش نمی شود حتی زمانی که درب بسته است، احتمالا جسمی خارجی بین درب گیر کرده است؛ اگر این جسم بین واشر درب و یخچال باشد، ممکن است در نگاه اول واضح نباشد. در صورت بروز این اتفاق، درب به خوبی بسته نشده و نشتی ادامه پیدا می کند؛ در نتیجه هوای گرم وارد شده و آلارم خاموش نمی شود. پیشنهاد می کنیم دست خود را دور تا دور واشر بکشید و در صورت مشاهده برآمدگی، آن را خارج کنید.

لازم به ذکر است که اگر واشر دور درب پیچیده، پاره و یا ساییده شده باشد، ممکن است علت آلارم یخچال ساید بوش شما باشد. اگر توانایی لازم را دارید، طبق مقاله ” تعویض لاستیک یا نوار درب یخچال فریزر” پیش بروید و مشکل را حل کنید.

آلارم یخچال ساید بوش

بیشتر بخوانیم: علت کپک زدن مواد غذایی در یخچال

آلارم قفل کنترل یخچال ساید بوش

زمانی که قفل کنترل فعال است  صدای بوق به گوش می‌رسد. نماد قفل کنترل به مدت ۳ ثانیه نگه دارید سپس آن را رها کنید. بعد از شنیدن صدای بوق، چراغ نماد کنترل خاموش میشود.

زمانی که صفحه کلید کنترل یخچال کار نکند؛ برای برای تنظیم مجدد برق ابتدا یخچال را از برق بکشید و بعد از ۳۰ ثانیه دوباره سیم برق را به پریز متصل کنید. زمانی که صفحه کنترل مجدداً تنظیم شد صدای بوق گوش می رسد. اگر بعد از تنظیم مجدد یخچال فریزر دوباره بوق میزد و علت آن مشخص نبود با متخصصین تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان مشکل یخچال فریز شما را برطرف کنند.

خرابی سنسور دما

همانطور که احتمالا تا بدینجا فهمیدید، یخچال بوش شما زمانی که داخل آن بیش از حد گرم می شود، زنگ هشدار خود را به صدا در می آورد. معنی آلارم و هشدار یخچال ساید بوش ، آگاهی دادن به شما برای محافظت از مواد غذایی است.

یخچال به سنسور دمای خود متکی است تا بداند چه زمانی زنگ هشدارش را به صدا در بیاورد. بنابراین زمانی که حسگر متوجه شود یخچال خیلی گرم شده است، زنگ هشدار را به صدا در می آورد.

اگر درب یخچال شما به درستی بسته شده است و محفظه های داخلی به اندازه کافی سرد هستند، به احتمال قوی سنسور دمای دستگاه معیوب است.

اگر دانش فنی لازم را دارید، به کمک مقاله ” نحوه تست و عیب یابی سنسور دما یخچال فریزر ” می توانید کاملا فرآیند تست را به تنهایی انجام دهید. با این حال اگر تا به حال هیچ تعمیراتی انجام نداده اید، پیشنهاد می کنیم این دفعه نیز تلاش نکنید؛ تعمیر یخچال همواره با خطر برق گرفتگی و آسیب با دستگاه همراه است.

نمایندگی تعمیراتو۲۴، تعمیرگاه مجاز یخچال فریزرهای بوش در تهران است و برای ارائه خدمات با کیفیت و مقرون به صرفه حاضر است. عیب یابی و تعویض سنسور دما، حدودا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

گذاشتن مواد غذایی بیش از ظرفیت

اگر بیش از ظرفیت فریزر مواد غذایی داخل آن قرار دهید زیرا با این کار سرمای داخل یخچال کم خواهد شد و موجب روشن شدن چراغ قرمز آلارم یخچال خواهد شد.

آلارم قطع جریان برق یخچال ساید بوش

اگر تا بدینجا نتوانستید معنی آلارم یخچال ساید بوش خود را بفهمید، پیشنهاد می کنیم هرگونه قطعی برق اخیر در یخچال خود را در نظر بگیرید. قطع برق می تواند باعث شود که هشدار یخچال بوش شما برای مدتی طولانی به صدا در آید.

ممکن است ساعتها برق خانه شما قطع باشد و این موضوع باعث می شود که سرمای زیادی یخچال شما از دست بدهد. درنهایت، چراغ قرمز آلارم روشن می‌شود.

برای فهم بیشتر این موضوع فرض کنید که خانه شما یک قطع کوتاه برق را تجربه کرده است، اما اکنون برق مجددا برقرار شده است. در این مدت ممکن است موتور یخچال بوش شما به طور موقت قطع شده باشد و تا چند ساعت روشن نشود. در طی این زمان، دستگاه احساس می کند که محیط داخل بیش از حد گرم است و زنگ هشدار را به صدا در می آورد.

اگر از رفتن برق مطمئن شدید و چراغ قرمز روشن بود، یخچال خود را سریع خاموش کرده و مواد غذایی را از یخچال خارج کنید و ۱۲ تا ۲۴ ساعت به یخچال خود، استراحت دهید. سپس یخچال را به برق بزنید،|زمانی که یخچال به دمای مناسب خود برسد؛ چراغ قرمز آلارم خاموش خواهد شد.

آلارم قطع جریان برق یخچال ساید بوش

بیشتر بخوانید: درصورت اتمام گارانتی یخچال بوش می توانیم از خدمات تعمیرات استفاده نماییم؟

نتیجه گیری

باید هرگونه آلارم هشدار در یخچال فریزر خود را جدی بگیرید. از هشداری که روی صفحه نمایش یخچال دیده می‌شود عکس بگیرید و بعد یخچال را خاموش کنید و برای تشخیص علت بوق زدن یخچال فریزر عکس را متخصصین تعمیراتو ۲۴ نشان دهید تا در کوتاه‌ترین زمان برای تعمیر یخچال بوش شما اقدام کنند.

سوالات رایج

علت آلارم یخچال ساید بوش چیست؟

باز بودن درب، خرابی لاستیک دور درب، قطعی برق، خرابی سنسور دما و دیگر دلایلی که در این مقاله آن ها را به صورت جزئی برسی کرده ایم.

چرا یخچال ساید بوش دائما بوق می زند؟

در صورت گرم شدن یا بیش از حد سرد شدن داخل یخچال، دستگاه های بوش شروع به آلارم زدن می کنند تا شما را در مورد خطر خرابی مواد غذایی آگاه کنند.

هزینه تعمیر هشدار یخچال ساید بوش چقدر است؟

علت هشدار دائم یخچال بوش به یک مورد ختم نمی شود؛ بنابراین بسته به منشا صدا، ممکن است لازم باشد هزینه متفاوتی را برای تعمیر آن هزینه کنید. برای مشاوره رایگان و اطلاع دقیق از هزینه های تعمیر آلارم یخچال بوش با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 9 =

مطالب مرتبط