جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور 4e ماشین لباسشویی سامسونگ
۲۷ آذر ۱۴۰۲

علت ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ و راه رفع آن

ارور ۴e یکی از ارورهای متداولی است که ممکن است در لباسشویی‌ های سامسونگ رخ دهد. این ارور معمولاً به مشکلات مربوط به آب ورودی یا خروجی اشاره دارد. در برخی موارد، این ارور ممکن است ناشی از یک لوله ترک‌خورده یا مسدود شده باشد که باعث مشکلات در جریان آب ورودی یا خروجی می‌شود. برای رفع این مشکل، می‌توانید ابتدا لوله‌ها را بررسی کرده و اگر ترک یا مسدودی دیدید، از یک تعمیرکار بخواهید آن قطعه را تعمیر یا تعویض کند.

همچنین، ارور ۴e ممکن است ناشی از مشکلات مربوط به سنسور‌های آب باشد. در این صورت، می‌توانید با تمیزکردن یا تعویض سنسور‌های آب، مشکل را برطرف کنید. درصورتی‌که این مشکلات را نتوانید به‌تنهایی حل کنید، بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. با درنظرگرفتن میزان اهمیت ارور  ۴e در عملکرد ماشین لباسشویی سامسونگ، در ادامه این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی علت ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگمی‌پردازیم.

 علت ارور 4e لباسشویی سامسونگ

علت ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور ۴e  ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است به دلیل مشکل در عملکرد سیستم آب ورودی باشد. این مشکل ممکن است به دلیل برخی عوامل مانند بسته‌بودن فیلتر آب، خطوط آب یا شیر آب بسته باشد. این مشکل می‌تواند باعث اختلال در ماشین لباسشویی برای گرفتن آب برای شستشوی لباس‌ها شود.

این ارور همچنین ممکن است نشان‌دهنده برخی مشکلات فنی در ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

همچنین، علت دیگر ارور ۴e ممکن است به دلیل مشکل در سنسور آب باشد. سنسور آب مسئول اندازه‌گیری سطح آب در ماشین لباسشویی است و اگر این سنسور دچار خرابی یا مشکل شود، ماشین لباسشویی قادر به تشخیص سطح آب نخواهد بود و ارور ۴e را نمایش خواهد داد.

برای رفع ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ معمولا باید از تکنسین کمک بگیرید؛ برای تعمیر لباسشویی سامسونگ با ضمانت ۶ ماهه و سرعت بالا، می‌توانید از خدمات نمایندگی تعمیراتو ۲۴ استفاده کنید!

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

خطای ارور ۴e لباسشویی سامسونگ

خطای ارور ۴e یکی از مشکلات شایع در لباسشویی‌های سامسونگ است که ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. این خطا معمولاً به مشکلات مربوط به برد یا سیستم آبدهی دستگاه مربوط می‌شود. یکی از دلایل این خطا ممکن است انسداد یا مسدودشدن فیلتر آب باشد که موجب عدم ورود مقدار کافی آب به دستگاه می‌شود و این باعث ایجاد خطای ۴e می‌شود.درادامه هر کدام از علت هایی که موجب ایجاد شدن این ارور می شوند را شرح می دهیم.

• آسیب در اتصالات آب

قطع‌شدن آب منزل یا حتی خرابی و گرفتگی شیر آبی که به ماشین لباسشویی سامسونگ متصل شده به‌عنوان یکی از دلایل رایج بروز ارور e4 لباسشویی سامسونگ به‌حساب می‌آید. پیشنهاد می‌دهیم که در صورت مواجه‌شدن با این کد خطا در وهله اول از وجود آب در لوله‌کشی منزل خود اطمینان حاصل کنید و سپس به سراغ شیر ورودی بروید و مطمئن شوید که سالم است.

آسیب در اتصالات آب

• خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی لباسشویی سامسونگ به‌عنوان یکی از قطعات مهم و حائز اهمیت در دستگاه به‌حساب می‌آید که وظیفه مهم آن واردکردن آب به میزان لازم داخل دستگاه است. این دستگاه می‌تواند با ایجاد سدی در راه‌آب، باعث کنترل آب به داخل دیگ لباسشویی شود. چنانچه این قطعه در داخل دستگاه دچار آسیب یا خرابی شود، سد موجود در مسیر آب برداشته نخواهد شد و در نهایت با مشکل عدم ورود آب روبرو می‌شوید. باید بیان کنیم که عمر مفید این قطعه ۵ الی ۶ سال است و پس از آن باید برای سرویس یا تعویض شیر برقی لباسشویی اقدام کنید.

خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

• گرفتگی شلنگ ورودی آب

وظیفه مهم شلنگ ورودی آب، انتقال آب از شیر ورودی به داخل ماشین لباسشویی است و در صورت به‌وجودآمدن مشکلاتی همچون پارگی، خم‌شدن یا گرفتگی نمی‌تواند وظیفه خود را به‌درستی انجام دهد. این موضوع مانع از عدم ورود آب به داخل ماشین لباسشویی می‌شود که در چنین شرایطی با ارور e4 روی پنل و نمایشگر دستگاه مواجه خواهید شد تا بتوانید برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

گرفتگی شلنگ ورودی آب

• خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ

همان‌طور که می‌دانید برد به‌عنوان مغز ماشین لباسشویی عمل می‌کند. به کمک سایر اتصالات الکتریکی به سایر قطعات موجود در داخل دستگاه فرمان می‌دهد. چنانچه این قطعه دچار آسیب و خرابی شود، ارسال فرمان به شیر برقی به‌هیچ‌عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود و در نهایت دستگاه با عدم ورود آب و بالا آمدن ارور E4 روبرو خواهید شد. توجه داشته باشید که برای تعمیر برد ماشین لباسشویی باید متخصص و تکنسین مربوطه به محل مراجعه کند.

همچنین بخوانید: علت ارور ۴c در ماشین لباسشویی سامسونگ

• بروز مشکل در شلنگ اتصال شیر برقی به جاپودری

درصورتی‌که شیر برقی ماشین لباسشویی کار خود را به‌درستی انجام دهد، آب از طریق جاپودری وارد دیگ دستگاه می‌شود و عمل جستجو بدون هرگونه ایراد و مشکلی انجام خواهد شد. چنانچه شلنگ اتصال شیر برقی به جاپودری با مشکلاتی همچون پارگی، عدم اتصال و هر گرفتگی روبرو شد، نمی‌تواند پودر شوینده را به داخل دیگ ببرد که باز هم ارور e4 لباسشویی سامسونگ بالا می‌آید.

برای رفع ارور ای ۴ لباسشویی سامسونگ باید چه اقداماتی انجام داد؟

زمانی که با ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ مواجه شدید یکی از راه‌های مهمی که می‌توانید به رفع آن بپردازید این است که دکمه pause، start یا Restart را به مدت چند ثانیه فشار دهید تا ارور به طور کامل رفع شود. به‌طورکلی با انجام این کار ماشین لباسشویی سامسونگ سعی می‌کند تا آب را به طور مجدد وارد دستگاه کند تا از این طریق لباسشویی پرازآب شود.

در نهایت سعی کنید پس از انجام این کار موارد زیر را نیز به طور کامل بررسی کنید.

  • قبل از هر اقدامی در قدم اول ماشین لباسشویی را از برق بکشید.
  • به چک‌کردن فلکه ورودی آب بپردازید و از این موضوع اطمینان حاصل کنید که بسته نباشد.
  • به سراغ محفظه هوا و شلنگ بروید و مطمئن شوید که دچار انسداد نشده است. علاوه بر این مورد نیز از سوراخ‌نشدن آن مطلع شوید.
  • به بررسی تمام سیم‌کشی‌های موجود که با شیر ورودی آب در ارتباط هستند بپردازید و اتصالات را نیز چک کنید.
  • بررسی PCB فراموش نشود.

توجه!

برای رفع ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ ، تکنسین باید دارای دانش و تجربه کافی در تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ باشد تا بتواند مشکل را در کمترین زمان ممکن شناسایی و رفع کند. همچنین ازآنجاکه این ماشین‌ها دارای سیستم‌های پیچیده آب‌رسانی هستند، تکنسین باید دارای مهارت‌های فنی و تجهیزات لازم برای انجام تعمیرات باشد؛ بنابراین، با کمک تکنسین مجرب تعمیراتو ۲۴ می‌توانید از رفع ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ خود اطمینان حاصل کنید.

چنانچه تمایل دارید تا به طور کامل با ارورهای لباسشویی سامسونگ آشنا شوید، می‌توانید مقاله علل ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ موردمطالعه قراردهید.

اگر مشکل‌تان حل نشد، با ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید!

در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی  ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ پرداختیم و در ادامه نکاتی را جهت رفع این ارور شرح دادیم. درصورتی‌که ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ شما ظاهر شده است، این ممکن است به دلیل مشکل در سیستم آب ورودی باشد. این مشکل ممکن است از انسداد یا مسدودشدن خط آب یا فیلتر آب ناشی شده باشد. برای رفع این مشکل، ابتدا می‌توانید خط آب و فیلتر آب را بررسی و تمیز کنید. اگر مشکل اصلاح نشد، بهتر است به یک تکنسین مجرب مراجعه کنید تا مشکل را بررسی و رفع کند.

همچنین، اگر مشکل تعمیراتی نبود و از طریق بررسی خودکار قابل‌رفع بود، می‌توانید دستورالعمل‌های تعمیراتی ماشین لباسشویی را دنبال کنید و سعی کنید مشکل را برطرف کنید. درهرصورت، اگر ارور ۴e همچنان ادامه داشت، بهتر است به متخصصان مربوطه مراجعه کرده و از نظر آن‌ها استفاده کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری