جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور e14 یخچال دوو
۱۳ دی ۱۴۰۲

ارور e14 یخچال دوو

 • علت ارور e14 در یخچال دوو چیست؟
 • رفع خطای e14 یخچال دوو
 • راه‌های رفع خرابی پمپ تخلیه یخ‌ساز

ارور e14 یخچال دوو یکی از رایج‌ترین خطاهایی که ممکن است در یخچال‌های دوو مشاهده شود. این خطا نشان‌دهنده وجود مشکل در عملکرد برد کنترل یخچال است. ارور e14 می‌تواند باعث شود که یخچال شما به‌درستی کار نکند و مواد غذایی شما در معرض فساد قرار گیرند؛ بنابراین، در صورت مشاهده این خطا، باید هر چه سریع‌تر برای رفع آن اقدام کنید.

در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴، به بررسی دلایل بروز ارور e14 در یخچال و راه‌های رفع آن خواهیم پرداخت.

علت ارور e14 در یخچال دوو چیست؟

 1. مسدودشدن لوله تخلیه آب یخ‌ساز
 2.  شکستگی لوله تخلیه آب
 3. خرابی پمپ تخلیه آب یخ‌ساز
 4. خرابی برد کنترل آب یخ‌ساز

دلایل متعددی مانند مسدودشدن لوله تخلیه، مسدودشدن لوله تخلیه آب یخ‌ساز، خرابی پمپ تخلیه آب یخ‌ساز، خرابی برد کنترل آب یخ‌ساز از مهم‌ترین دلایل رخ‌دادن ارور e14 یخچال است. در ادامه به بررسی کلی هرکدام از این خرابی‌ها پرداخته و نکاتی را در جهت رفع آنها شرح خواهیم داد.

۱- مسدودشدن لوله تخلیه آب یخ‌ساز

در یخچال‌های دوو، برای تخلیه آب یخ‌ساز از یک لوله کوچک استفاده می‌شود. این لوله از مخزن آب یخ‌ساز شروع می‌شود و به سمت خارج از یخچال ادامه می‌یابد. در انتهای این لوله، یک شیر تخلیه وجود دارد که آب را به خارج از یخچال هدایت می‌کند. اگر این لوله مسدود شود، آب یخ‌ساز نمی‌تواند به‌درستی تخلیه شود و در نهایت، به سمت مخزن یخ‌ساز برمی‌گردد. این امر باعث می‌شود که یخ‌ساز به‌درستی کار نکند و در نهایت، ارور e14 یخچال دوو روی صفحه‌نمایش ظاهر شود.

دلایل مختلفی می‌تواند باعث مسدودشدن لوله تخلیه آب یخ‌ساز شود. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لوله تخلیه یخچال دوو

• وجود یخ و برفک در لوله

 یکی از دلایل اصلی مسدودشدن لوله تخلیه آب یخ‌ساز، وجود یخ و برفک در این لوله است. این امر معمولاً در صورتی اتفاق می‌افتد که یخ‌ساز به‌درستی کار نکند و آب در مخزن آن جمع شود.

• شکستگی لوله

 در برخی موارد، ممکن است لوله تخلیه آب یخ‌ساز به دلیل ضربه یا فشار زیاد، دچار شکستگی شود. این امر باعث می‌شود که آب یخ‌ساز به بیرون از یخچال نشت کند. پیشنهاد می‌شود در صورت بروز این مشکل، برای تعمیر یخچال دوو خود از تکنسین‌های مجرب کمک بگیرید.

راه‌های رفع مسدودشدن لوله تخلیه یخ‌ساز

اگر با ارور e14 یخچال برند دوو مواجه شدید، در ابتدا باید سعی کنید که علت بروز این ارور را شناسایی کنید. اگر علت ارور e14 یخچال دوو، مسدودشدن لوله تخلیه آب یخ‌ساز باشد، می‌توانید با انجام مراحل زیر، این مشکل را برطرف کنید:

 1. ابتدا، یخچال را از برق بکشید.
 2. سپس، مخزن آب یخ‌ساز را از یخ و برفک خالی کنید.
 3. در مرحله بعد، لوله تخلیه آب یخ‌ساز را از داخل یخچال خارج کنید.
 4. با استفاده از یک سیم نازک، لوله تخلیه آب یخ‌ساز را تمیز کنید.
 5. در نهایت، لوله تخلیه آب یخ‌ساز را دوباره در جای خود قرار دهید و یخچال را به برق وصل کنید.

اگر نتوانستید مشکل را حل کنید، می‌توانید با تکنسین‌های تعمیراتو تماس بگیرید و از ۶ ماه ضمانت نمایندگی برخوردار شوید!

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24
نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ در تهران

۲- خرابی پمپ تخلیه آب یخ‌ساز

در یخچال‌های دوو، پمپ تخلیه آب یخ‌ساز وظیفه دارد آب اضافی تولید شده توسط یخ‌ساز را از مخزن تخلیه کند. اگر این پمپ دچار خرابی شود، آب اضافی در مخزن جمع می‌شود و باعث بروز مشکل در عملکرد یخ‌ساز می‌شود. خرابی پمپ تخلیه آب یخ‌ساز می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قطعی یا اتصال کوتاه سیم‌های پمپ تخلیه
 • خرابی خود پمپ تخلیه
 • انسداد مسیر تخلیه آب
 علت ارور e14 یخچال دوو

راه‌های رفع خرابی پمپ تخلیه آب یخ‌ساز

اگر ارور e14 بر روی صفحه‌نمایش یخچال شما ظاهر شد، اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی سیم‌های پمپ تخلیه است. اگر سیم‌ها دچار قطعی یا اتصال کوتاه شده باشند، باید آن‌ها را تعمیر یا تعویض کنید. اگر سیم‌ها سالم بودند، باید پمپ تخلیه را بررسی کنید. اگر پمپ تخلیه دچار خرابی شده باشد، باید آن را تعویض کنید. در نهایت، اگر سیم‌ها و پمپ تخلیه سالم بودند، باید مسیر تخلیه آب را بررسی کنید. اگر مسیر تخلیه مسدود شده باشد، باید آن را باز کنید.

همچنین بخوانید: ارور E7 در یخچال دوو

۳- خرابی برد کنترل آب یخ‌ساز

در یخچال‌های دوو، برد کنترل آب یخ‌ساز، وظیفه کنترل جریان آب به یخ‌ساز را بر عهده دارد. این برد، از یک مدار الکترونیکی و یک موتور الکتریکی تشکیل شده است. مدار الکترونیکی، جریان آب را به موتور الکتریکی ارسال می‌کند و موتور الکتریکی، آب را به یخ‌ساز پمپاژ می‌کند. درصورتی‌که برد کنترل آب یخ‌ساز، دچار خرابی شود، جریان آب به یخ‌ساز قطع می‌شود. در نتیجه، یخ‌ساز نمی‌تواند یخ تولید کند و همین جریان علت ارور e14 یخچال دوو است.

این ارور، مانند یک زنگ خطر است که به شما هشدار می‌دهد که باید هر چه سریع‌تر، برد کنترل آب یخ‌ساز را تعمیر یا تعویض کنید. خرابی برد کنترل آب یخ‌ساز، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوسانات برق
 • قطعی سیم‌کشی
 • سوختن برد الکترونیکی
 • خرابی موتور الکتریکی

برای رفع ارور e14 یخچال دوو، درصورتی‌که برد کنترل آب یخ‌ساز دچار خرابی شده باشد، باید برد جدیدی جایگزین شود. این کار، باید توسط یک تعمیرکار متخصص انجام شود.

 علامت e14 یخچال دوو

درخواست سرویسکار فوری

نظرات متخصصین تعمیراتو۲۴ در ارتباط با یخچال دوو و ارور e14

متخصصین ما معتقدند که کیفیت یخچال دوو در سطح مطلوبی قرار دارد. این یخچال‌ها باتوجه‌به امکانات و قیمتی که دارند، ارزش خرید بالایی دارند. بااین‌حال، بروز علامت ارور e14 یخچال دوو یک مشکل شایع است که می‌تواند باعث نارضایتی مصرف‌کنندگان شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، بهتر است به‌صورت دوره‌ای از یخچال خود مراقبت کنید. همچنین، در صورت مشاهده هرگونه مشکلی در عملکرد یخچال، سریعاً برای تعمیر آن اقدام کنید.

برای رفع خطای e14 یخچال دوو به کجا مراجعه کنیم؟

در مجموعه ما، متخصصان مجربی با تجربه بالا در تعمیر یخچال دوو، آماده ارائه خدمات به شما هستند. برای رفع ارور e14 یخچال، کافی است با تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید و از خدمات ما بهره‌مند شوید. ما در این مجموعه، از قطعات اصلی و اورجینال استفاده می‌کنیم و خدمات تعمیر خود را با ضمانت ارائه می‌دهیم. همچنین، قیمت‌های ما بسیار رقابتی است و رضایت مشتریان، همواره هدف ما بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت تعمیر، با ما تماس بگرید.

سخن پایانی

ارور e14 یخچال دوو یکی از خطاهای رایج این دستگاه که نشان‌دهنده مشکل در عملکرد سیستم تخلیه یخ‌ساز است. این مشکل می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند گرفتگی مسیر تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، یا خرابی برد الکترونیکی باشد. در صورت عدم توانایی در تعمیر یخچال، بهتر است از تعمیرکاران ما کمک بگیرید. تعمیرکاران حرفه‌ای ما با استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب می‌توانند به‌سرعت و به‌راحتی مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نوزده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری