جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی
۱۸ فروردین ۱۴۰۳

ارور E2 ظرفشویی ال جی

 • علت ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی
 • علت ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی
 • رعایت نکات ایمنی برای رفع ارور

در بعضی مواقع، ارور e2 بر صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی شما ظاهر می‌شود. فعال شدن این کد ارور بر روی صفحه برای مصرف کنندگان، ممکن است، تجربیات ناخوشایندی داشته باشد. اما به هیچ وجه در مورد کد خطای  e2 نگران و دغدغه‌ مند نباشید. در ادامه این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی بیشتر رفع این ارور پرداخته و نکات تکمیلی را شرح می دهیم.

علت ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

 1. مشکل در سیستم تخلیه ظرفشویی
 2. انسداد شلنگ تخلیه
 3. گرفتگی فیلتر ظرفشویی
 4. مشکل داشتن پمپ تخلیه
 5. گیر کردن لوله فاضلاب آشپزخانه

کد ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی شما، نشانه وجود یک ایراد و یا انسداد در سیستم زهکشی و تخلیه ماشین ظرفشویی برند ال جی شما است. به این منظور، باید داخل و خارج ماشین ظرفشویی را از لحاظ ایجاد یک مشکل و یا مانع در سیستم زهکشی بررسی کنید. بیرون از ماشین ظرفشویی ال جی، شیلنگ تخلیه را چک کرده و از درون دستگاه از عدم وجود مانع در سیستم زهکشی مطمئن شوید.سپس با استفاده از یک پیچ گوشتی، پیچ‌های پمپ دستگاه را تا آنجایی باز کنید که به همه قسمت‌های پمپ تخلیه بتوانید دسترسی داشته باشید. پس از باز کردن پمپ، می‌توانید نسبت به تخلیه دستی ماشین ظرفشویی خود اقدام کنید.

روش برطرف کردن ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی 

به منظور برطرف کردن کد این ارور، اطراف دستگاه، بیرون و داخل آن را به خوبی بگردید تا مشکل عدم تخلیه را بیابید.

 • وقتی که ارور e2 را بر روی صفحه نمایشگر دستگاه خود دریافت می‌کنید؛ علامت آن به این معناست که مقداری آب در داخل مخزن ظرفشویی شما باقی مانده است.
 • اخطار این کد به شما اعلام می‌کند که آب ماشین ظرفشویی به طور کامل، تخلیه نشده است.
 • علت ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی شما به عملکرد پمپ خروجی و یا وجود مشکل در سیستم زهکشی آب مربوط می‌شود.
 • اساساً زمانی که هنگام تخلیه آب یک ماشین ظرفشویی است؛ ماشین ظرفشویی در آن تایم، شروع به تخلیه می‌کند. ماشین ظرفشویی برای عملیات تخلیه، برنامه مدت زمانی مخصوص به خود را دارد.
 • زمانی که تایم تخلیه تمام می‌شود و دستگاه هنوز مقداری آب را داخل مخزن جا گذاشته و به‌درستی تخلیه نکرده، این ارور، فعال خواهد شد.
 • راهکار ما به شما این است که در موارد فعال شدن ارور e2 شروع به چک کردن اطراف دستگاه کنید و شلنگ تخلیه را که در پشت دستگاه قرار دارد بررسی نمایید. این شیلنگ، ممکن است در هنگام نصب ماشین ظرفشویی توسط شما، نسبت به فاصله مناسب آن با دیوار بی توجهی شده باشد. در نتیجه امکان دارد، شیلنگ در بین دیوار و دستگاه با فشار و پرس مواجه باشد و همین امر، مشکلات تخلیه را ایجاد می‌کند.
 • برای رفع ارور تخلیه در اثر نصب غیر استاندارد ماشین ظرفشویی، نهایت دقت در هنگام نصب از بابت نحوه قرار گرفتن شیلنگ را داشته باشید. بهتر است نصب ماشین ظرفشویی را به تکنسین نصب و سرویس بسپارید.
 • پس از آنکه داخل و خارج ماشین ظرفشویی را بررسی کرده و مانعی در سیستم زهکشی برای تخلیه نیافتید، نسبت به بررسی پمپ تخلیه اقدام کنید.
 • امکان آن وجود دارد که به دلیل یک ایجاد یک مانع در بدنه پمپ که حالا آن مانع می‌تواند هرگونه مواد چسبناک غذایی، چربی و کثیفی را شامل شود، سیستم زهکشی، ایراد پیدا کرده باشد.
 • یک پیچ‌گوشتی را از داخل جعبه ابزار خود برداشته و پیچ‌ها را به منظور جدا کردن پمپ تخلیه از دستگاه و بررسی آن، باز کنید.
 •  در بدنه پمپ تخلیه، چه بسا وجود کلوخه‌های ناشی از رسوبات مواد شوینده باعث مختل کردن سیستم زهکشی شوند.
 • شما پمپ تخلیه را باز نموده و سعی کنید به صورت دستی بتوانید آب باقی مانده در مخزن را از دستگاه خارج نمایید.

رعایت نکات ایمنی برای رفع ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی 

تأکید می‌شود که جهت ایمنی خود قبل از عیب یابی و رفع ارور e2 بهتر است دستگاه را از برق قطع کنید تا از اتصالی احتمالی بین بدنه دستگاه و رطوبت آب محفوظ بمانید.

به منظور تست کردن پمپ تخلیه، کار را به تکنسین تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تعمیراتو۲۴ سپرده تا فنی‌کاران مجرب علاوه بر تست آن، متوجه هرگونه ایراد احتمالی غیر قابل مشاهده در دستگاه شوینده ظروف ال جی شوند. در صورت فرسایش شیلنگ تخلیه و پوسیدگی آن به تعویض آن بپردازید.

کلام پایانی

رسوبات ناشی از مواد شوینده در دستگاه ظرفشویی شما منجر به ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی خواهد شد. چنانچه نکات گفته شده در این مقاله را بخوانید و با عمل به نکات پیشنهاد شده، کد خطای e2 در صفحه نمایش ماشین شوینده ظروف ال جی شما غیر فعال نشد با کادر مجرب تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. تکنسین تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی با در اختیار داشتن کادری مجرب، متخصص و متعهد، پاسخگوی سؤالات شما در زمینه غیر فعال کردن کدهای ارور خواهد بود.

سؤالات متداول

 1. کد ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی من چه می تواند باشد؟

ارور e2 ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به عدم تأمین آب کافی ماشین ظرفشویی در هنگام شستشوی ظروف و عدم تخلیه و زهکشی مناسب است. در صورت فعال شدن این ارور در هنگام تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی، دستگاه به درستی تخلیه نکرده و مقداری آب داخل دستگاه باقی می‌ماند.  

 • چگونه ارور e2 ظرفشویی LG را رفع کنم؟

به این منظور، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی را باید باز کنید. احتمال دارد که یک دسته از لکه‌های مواد غذایی چسبناک و چربی به بدنه پمپ تخلیه چسبیده باشد.

 • نحوه پاک کردن ارور e2 از صفحه نمایش ظرفشویی ال جی چگونه است؟

اگر فنی‌کار باشید امکان آن را خوهید داشت که بتوانید کد خطای e2 ماشین ظرفشویی ال جی را به طور کامل از صفحه نمایشگر دستگاه خود محو کنید. قبل از دست به کار شدن باید ماشین ظرفشویی را از برق کشیده و با بررسی پمپ و شیلنگ تخلیه به حل این مشکل بپردازید.

 • کد ارور مربوط به تخلیه نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

اخطار این کد به معنای وجود مشکلی در سیستم زهکشی ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل چسبیدن مواد غذایی و جذب کثیفی به پمپ تخلیه و یا گرفتگی شیلنگ تخلیه است. در این صورت ماشین ظرفشویی شما به هنگام زهکشی، قادر به تخلیه کامل آب دستگاه نبوده و مقداری آب در داخل دستگاه پس از اتمام تخلیه، جمع خواهد شد.

 • ارور e2 تخلیه ماشین ظرفشویی چه راه حلی دارد؟

راه حل ارور e2، اموری مثل چک کردن شیلنگ تخلیه و باز کردن پمپ تخلیه به منظور بررسی آن است. باید شیلنگ تخلیه را از لحاظ پیچ‌خوردگی و یا تاب‌خوردگی، کاملاً چک کنید. هرگونه انسداد و گرفتگی شیلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی شما می‌تواند منجر به ناتوانی دستگاه در تخلیه کامل آب ماشین ظرفشویی ال جی شود.

 • نحوه تست کردن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی به هنگام ارور e2 به صورت است؟

برای تست کردن پمپ کردن تخلیه، چسبندگی لکه‌های غذایی به آن را چک کنید.

 • چگونه ارور تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی فعال می شود؟

با ایجاد هرگونه انسداد و گرفتگی در مجرای تخلیه و چسبیدن مواد چسبناک به پمپ، این ارور فعال خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری