02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت ارور E23 یا F23 ماشین لباسشویی بوش Bosch⚠️

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ارور E23 یا همان F23 در ماشین لباسشویی های بوش چندان عجیب نیست و برای کاربران زیادی اتفاق می افتد. به طور خلاصه علت این ارور فعال شدن سیستم آکوا استاپ (Aquastop) به دلیل تشخیص نشتی است. با ما در تعمیراتو۲۴، مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی Bosch همراه باشید تا علت و راه رفع ارور E23 یا F23 ماشین لباسشویی بوش را شرح دهیم.

 ارور E23 یا F23 ماشین لباسشویی بوش چیست؟

کد خطای e23 در ماشین لباسشویی شما با کمک سیستم خود عیب یابی به شما نمایش داده میشود. در ماشین لباسشویی های مدرن معمول بوش، شما این خطا را با نام F23 می بینید؛ با این حال در برخی از دستگاه های بوش، کاربر با ارور E23 مواجه می شود. به طور کلی این دو ارور یکی هستند و تفاوتی با هم ندارند.

با این حال، برای رفع هر کدام از دو ارور E23 یا F23 ماشین لباسشویی بوش تان نیاز به کمک دارید! نگران نباشید، ما در کنارتان هستیم. در پایین تمامی کارهایی که برای رفع این ارور ها می توانید انجام دهید را آورده ایم؛ اگر هم هیچ کدام کار نکرد، کافیست از شماره های زیر برای تعمیرات لباسشویی بوش خود در تهران استفاده کنید.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

علت ارور F23 یا E23 ماشین لباسشویی بوش چیست؟

علت ارور F23 یا E23 لباسشویی بوش ، اعلام وجود نشتی در دستگاه توسط سیستم محافظتی لباسشویی است. اگر به دلیل مشکلاتی مثل نشتی جاپودری، انسداد لوله تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، سوختن سنسور و یا خرابی شیر ورودی، سیستم محافظت در برابر نشتی (Aqua Stop) خاموش شود، شما با این ارور مواجه می شوید.

سیستم محافظتی بسیار ساده کار می کند. در ماشین لباسشویی، یک بخش مخصوص متصل به شناور وجود دارد. زمانی که آب وارد این بخش شود، شناور بالا می رود و سنسور فعال می شود. با فعال شدن سنسور، شما با کد خطای e23 یا f23 رو به رو می شوید.

دلایل نشتی ماشین لباسشویی بوش شما می تواند موارد زیر باشد:

  • کم شدن وزن مخزن شستشو
  • ترک در لوله تخلیه
  • شل بودن شلنگ و یا نشتی داشتن آن
  • جاپودری ماشین لباسشویی دچار نشتی شده است.
  • درب جاپودری معیوب شده است.
  • مشکل در شیر ورودی آب

با مشاهده این ارور، سریعا دستگاه را از برق بکشید و آب لباسشویی را ببندید.

علت ارور E23یا F23 ماشین لباسشویی بوش Bosch

توجه: در خیلی از مواقع، نشتی رخ  نداده است و سنسور به اشتباه این تشخیص را داده است. در صورتی که واقعا نشتی رخ داده باشد، باید سریعا برای رفع آن اقدام کنید؛ در غیر این صورت ممکن است سنسور خراب شده باشد.

رفع ارور e23 در ماشین لباسشویی های بوش

بهتر است ابتدا ساده ترین علت های ارور E23 و F23 ماشین لباسشویی را برسی کنیم و سپس سراغ موارد پیچیده تر بروید.

در صورتی که فاقد دانش فنی هستید، از تعمیرات پیشرفته و جدی لباسشویی خودداری نمایید.

بیشتر بخوانید: ارور ماشین لباسشویی بوش  E18 و نحوه تعمیر آن

انسداد شلنگ تخلیه را باز کنید.

ساده ترین علت error 23 در ماشین لباسشویی بوش ، مسدود شدن لوله تخلیه است. با گذر زمان، اشیائی مانند سکه، مو، تکه پارچه، دکمه و حتی باقی مانده شوینده ها می توانند در شلنگ تخلیه گیر کرده و آن را مسدود کنند. علاوه بر این، گاهی اوقات پیچ خوردن شلنگ و یا قرار گرفتن جسمی سنگین روی آن، می تواند مانع تخلیه درست شود.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را به دقت برسی کنید. مطمئن شوید که هیچ گونه انسداد و آسیبی وجود ندارد. همچنین سعی کنید آن را طوری قرار دهید که هیچ گونه پیچ خوردگی نداشته و مستقیما به دستگاه وصل شده باشد.

پمپ تخلیه لباسشویی بوش را برسی کنید.

در صورتی که پمپ تخلیه خراب شود و نشتی به وجود بیاورد، شما با ارور E23 یا همان F23 مواجه می شوید. پمپ تخلیه قطعه ای مهم در لباسشویی است و اگر دچار مشکل شود، شما با انواع ارورهای لباسشویی بوش رو به رو می شوید.

توجه داشته باشید که برسی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می تواند با خطراتی همراه باشد. اگر فاقد صلاحیت هستید، از دست زدن به دستگاه خودداری  کرده و با تکنسین تماس (۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸) بگیرید.

تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش
  1. آب و برق ماشین لباسشویی را قطع کنید.
  2. پمپ تخلیه را پیدا کنید. این قطعه در ماشین لباسشویی هایی که کف ندارند، به راحتی دیده می شوند. اگر قسمت پایینی لباسشویی دارای قاب است، باید آن را با پیچ گوشتی باز کنید.
  3. ابتدا برسی کنید که آیا پروانه های پمپ توسط زباله های کوچک مسدود شده اند یا خیر. گاهی اوقات دلیل از کار افتادن پمپ این اتفاق است.
  4. در انتها با استفاده از مولتی متر، پمپ تخلیه را برسی کنید. اگر روی صفحه ۰ نمایش داده شد، پمپ سوخته است و باید تعویض شود.

به اطلاعات دقیق تری نیاز دارید؟ مقاله آموزش گام به گام تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی برای شماست!

جا پودری لباسشویی را برسی کنید.

علت و راه رفع ارور E23 یا F23 ماشین لباسشویی بوش در خیلی از مواقع، برسی جاپودری است. اگر جاپودری به درستی قرار نگرفته باشد و یا دچار شکستگی گشته باشد، آب از داخل آن به بیرون نشت پیدا می کند.

پیشنهاد می کنیم هر چند وقت یک بار، جاپودری لباسشویی را در بیاورید و آن را کاملا تمیز کنید. در صورتی که در جاپودری ماشین لباسشویی هر گونه شکستگی و ترکی مشاهده می کنید، باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

تکنسین های تعمیراتو۲۴ با دستمزدی حداقل ۲۰۰ و حداکثر ۴۰۰ هزار تومان، جاپودری شما را تعویض می نمایند. برای دریافت خدمات در تهران، از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید.

جاپودری لباسشویی بوش

خدمات تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

شیر ورودی آب لباسشویی را برسی کنید.

علت error 23 در ماشین لباسشویی بوش می تواند خرابی شیر ورودی آب باشد. این شیر، آب گرم و سرد مورد نیاز لباسشویی را تامین می کند. در صورتی که شیر به درستی متصل نشده باشد و یا آسیب دیده باشد، ممکن است مشکل نشتی رخ دهد.

مرکز خدمات تعمیرات یخچال بوش در تهران

سوالات رایج

علت ارور F23 در ماشین لباسشویی های بوش چیست؟

ارور F23 به دلیل انسداد و آسیب دیدگی شلنگ تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، معیوب بودن جاپودری، خرابی شیر ورودی و یا خرابی سنسور رخ می دهد.

علت ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش چیست؟

اگر وزن مخزن شستشو ناگهان گم شود، شلنگ تخلیه مسدود و یا خراب شود و یا پمپ تخلیه و کشوی جاپودری معیوب شده باشند، شما با ارور E23 مواجه می شوید. خرابی سنسور نیز ممکن است دلیل این خطا باشد.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

مطالب مرتبط